DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1092033  autor: Xy
 21 mar 2020, 12:34
Teraz te dwie na tapecie. Która lepsza? W sensie aparat, procesor, pamięć, wykonanie... Ktoś ma takiego śledzia jak One Vision? Jak to sprawuje się na co dzień? Nie jest za wąski? Zdjęcia wychodzą w miarę sensowne? Mój P9 mimo, ze niby flagowiec to bardziej średnia półka... A te Motki łapią się mocno w budżecie. Dla mnie One Vision wygrywa wyglądem, G8 baterią i nowością. I nie wiem co lepsze ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1092072  autor: perxenat
 21 mar 2020, 18:25
Polecam One Vision. Żona kupiła sobie już pół roku temu i opinie:
- podłużny telefon dobrze siedzi w ręce, wbrew pozorom łatwo się przyzwyczaić. Nie, nie jest za wąski :)
- ANDROID ONE (największa zaleta tego telefonu) - czyli na bieżąco poprawki bezpeczenstwa i aktualizacje systemu. Jest update do Android10, wszystko chodzi; co miesiąc zbiorcza paczka. GWARANTOWANE wsparcie do 2 lat od momentu wypuszczenia telefonu , jeszcze chyba z 1.5 roku zostało.
- zdjęcia OK, bateria dobrze trzyma, ładowarka niewielkim prądem.
Zobacz, bo była recka na Telepolis tego telefonu (albo innej motki One)
- procesor - ciężko mi powiedzieć, bo tel używany do mało wymagających zastosowań.

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1092107  autor: Xy
 22 mar 2020, 09:56
Czytanie lub przeglądanie sieci w poziomie nie jest utrudnione z uwagi na wąski telefon? Bo ja tak w zasadzie zawsze korzystam z Chrome, przeglądania zdjęć... A właśnie, format fotek jest w ustawieniach 16:9 czy tylko tak jak ekran telefonu? Bateria na ile wystarczy? Jest szybkie ładowanie? Jak wyglądają aplikację typu Yanosik, Chrome, apki bankowe na tym śledziu? ;) Są jakieś dodatki Motorolowe czy Android goły i wesoły? :) Czytnik palca działa poprawnie i szybko czy mocno kulawy jak w Samsungach?
Kurczę, bardzo podoba mi się ten telefon :) Ale G8 też kusi...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1092166  autor: perxenat
 23 mar 2020, 08:51
Xy pisze:
22 mar 2020, 09:56
Czytanie lub przeglądanie sieci w poziomie nie jest utrudnione z uwagi na wąski telefon? Bo ja tak w zasadzie zawsze korzystam z Chrome, przeglądania zdjęć...
Tutaj masz fotki spod innej przeglądarki - generalnie to zależy od layoutu stronki, toteż jest jak widzisz
https://yadi.sk/i/dRjA03aG57z8aA
https://yadi.sk/i/fhAeVatDH3jGvQ
Xy pisze:
22 mar 2020, 09:56
A właśnie, format fotek jest w ustawieniach 16:9 czy tylko tak jak ekran telefonu?
A tego właśnie zapomniałem sprawdzić, napiszę wieczorem.
Xy pisze:
22 mar 2020, 09:56
Bateria na ile wystarczy? Jest szybkie ładowanie?
Telefon jest naszym głównym i podstawowym łączem internetu (nie mamy żadnego kablowego). Cały dzień tetheringu i starcza bateria na dzień.
Xy pisze:
22 mar 2020, 09:56
Jak wyglądają aplikację typu Yanosik, Chrome, apki bankowe na tym śledziu? ;)
Apek bankowych ani navi nie używamy. A zdjęcia "ruskiego chrome'a"(yandexLite) załączyłem. Tutaj dla kompletności te same sajty w pionie:
https://yadi.sk/i/dIDsbcXDnt1EiQ
https://yadi.sk/i/RctjAImIMf8ISA
Xy pisze:
22 mar 2020, 09:56
Są jakieś dodatki Motorolowe czy Android goły i wesoły? :)
Golutki, tylko jakieś dwie malutkie szczątkowe apki od Moto siedzą.
Xy pisze:
22 mar 2020, 09:56
Czytnik palca działa poprawnie i szybko czy mocno kulawy jak w Samsungach?
Nie używamy - jesteśmy hejterami biometrycznych zabezpieczeń.
Xy pisze:
22 mar 2020, 09:56
Kurczę, bardzo podoba mi się ten telefon :) Ale G8 też kusi...
Mi też:)

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1092191  autor: Xy
 23 mar 2020, 13:36
Wszystko fajne wygląda. To w sumie standardowy ekran tyle, ze trochę wyższy :)
Ciekaw jestem jeszcze wyglądu np. mapy czy Yanosika w poziomie. No i ustawienia aparatu.
A jak jakość wykonania? Nic nie skrzypiec, nie trzeszczy? Etui w zestawie fajne?
:)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1092198  autor: perxenat
 23 mar 2020, 15:55
Xy pisze:
23 mar 2020, 13:36
Wszystko fajne wygląda. To w sumie standardowy ekran tyle, ze trochę wyższy :)
Ciekaw jestem jeszcze wyglądu np. mapy czy Yanosika w poziomie. No i ustawienia aparatu.
A jak jakość wykonania? Nic nie skrzypiec, nie trzeszczy? Etui w zestawie fajne?
:)
Telefon jest bardzo "zwarty", nic nie trzeszy ani nie kiwa. Etui b. przyjemne, chyba silikon, ale z takich grubszych. Nie ma szans by się wyślizgało z ręki.
Pozostałe Twoje pytania - sprawdzę te rzeczy później.

Ustawienia aparatu:
format zdjęć: 4:3; 16:9; 21:9 (jedna z trzech)
jakość: 12MP (48MP QuadPixel) ALBO 8MP (32MP QuadPixel)
Map niestety nie umiem uruchomić - tzn nie było preloadowanej apki i próbuje przez przeglądarki. Ponieważ przy pierwszym uruchomieniu powyłączałem wszelakie usługi google dosyć skutecznie - to i nie umiem teraz tego powłączać..

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1092213  autor: Xy
 24 mar 2020, 10:27
Jest 16:9, cudownie :) Teraz tylko czekać na wypłatę i zamawiam. Oby tylko nie poszła w górę cena bo teraz jest bardzo fajna...
:)
Dzięki za pomoc. Ale jeszcze pewnie będę miał pytania ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #1095613  autor: Xy
 19 maja 2020, 19:52
Nie kupiłem Motoroli One Vision. Ani G8 Power. Brałem także pod uwagę naciągnięcie budżetu i wybranie One Zoom. Na tapecie latały Redmi Note 8, Redmi Note 9, Huawei P Smart Pro, P30 Lite...
Wobec czego wziąłem... Nokię 7.2 (4+64) w kolorze zielonym. Póki co jestem bardzo zadowolony. Rozmiar, czysty Android, wygląd, aparat... same zalety. Zobaczymy jak dalej :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71