DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1091194  autor: tenpanzlewej
 03 mar 2020, 13:58
Witam.
Powolutku oswajam się z myślą o kupnie nowego telefonu. Zawczasu wolę rozpocząć dyskusję na ten temat. Jak w tytule tematu widać, szukam telefonu do 2000 złotych (plus-minus). Obecnie posiadam LG G6, jednak pewne wady tego telefonu wyróżniają się aż za bardzo, dlatego właśnie szukam nowego telefonu.
Dzisiaj trudno o dobry i stosunkowo tani telefon. Czego oczekuję od nowego telefonu:
- wielkość do 6" lub odrobinę większy, aby różnica pomiędzy LG G6 a potencjalnie nowym telefonem była stosunkowo niewielka - nie mam dużej ręki, a korzystanie z phabletu byłoby znacznym dyskomfortem;
- łączność LTE;
- aparat - w porównaniu do dzisiejszych "średniopółkowców", aparat w obecnym telefonie robi okropne zdjęcia, zwłaszcza przy słabym świetle, gdzie wszystko jest rozmazane;
- bateria - aby i LTE i różne "feature" mogła udźwignąć bez troski o ciągłe ładowanie (jak w LG G6);
- gniazdo mini-jack 3,5mm;
- utrzymywanie aktualizacji systemu;
- szybkie i wygodne korzystanie z systemu (i aplikacji);
- etc.
Żeby trochę uspokoić tok dyskusji, planuję kupno nowego telefonu dopiero za 1-2 miesiące. Grunt póki co nie wali się pod nogami :D
---
Podepnę też dwa wątki dot. tego tematu. Pierwszy to moje spostrzeżenia odnośnie danego telefonu. Jest nim Samsung Galaxy S10. Cena za ten telefon opiewa od 2500 złotych wzwyż. Niedawno wyszła nowa "Galaktyka". Pewne moje oczekiwania ten telefon spełnia, jedynie cena jest przeszkodą. Czy sądzicie, że za te np. 2-3 miesiące telefon ten stanieje? Nie znam dobrze rynku smartfonów, a zwłaszcza rynku telefonów firmy Samsung i tendencji do obniżenia cen swoich produktów. Czy może też warto rozejrzeć się za poprzednią generacją? Tutaj pytanie jest otwarte, także nie ma tutaj jasnej odpowiedzi. Uprzedzę tylko, że w dalszym ciągu mam obawy dot. modeli Galaxy z pod literki "A" czy innych "odchudzonych" telefonów.
Drugi wątek dotyczy trendów odnośnie likwidowania gniazd mini-jack 3,5mm. Mało który telefon posiada takie gniazdo. Albo są to drogie telefony (jak np. "Galaktyki") czy telefony ze średnio-niskiej półki z mało wyróżniającymi się podzespołami. Niektórzy producenci dodają do swoich telefonów przejściówki USB-C->mini-jack 3,5mm. W patowej sytuacji są osoby, które albo korzystają z tej przejściówki, a chcą skorzystać z powerbanka, albo korzystamy wtedy ze słuchawek Bluetooth, ale i słuchawki bardziej zużywają baterie telefonu, a same słuchawki też się rozładowują. Mógłbym pójść w tym kierunku, gdyby nie fakt, że w pierwszej opcji bym musiał wybrać jedną czynność, a w drugiej bym musiał dodatkowo się wykosztować w słuchawki Bluetooth, które nie należą do tanich (a jak są tanie, to są gorsze niż standardowe za tą samą cenę).
---
Podałem już moje wymagania dot. nowego telefonu jak i spostrzeżenia jakie mam obecnie i które mogą być w jakimś stopniu pomocne przy wyborze nowego telefonu. Zapraszam do dyskusji, a na każde zadane pytania postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam :)
 #1092106  autor: piotrzet
 22 mar 2020, 09:48
Może będzie może nie. Ceny może trochę spadną i da się kupić lepszy model niż teraz ale trudno to przewidzieć. Także jak będziesz kilka dni przed zamiarem zakupu wtedy napisz.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png