DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 158 z 179
  • 1
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 160
  • 179
 #1091698  autor: ketton
 15 mar 2020, 14:51
piotrzet pisze:
15 mar 2020, 13:13
No tak zapomniałem Orange oferuje wszędzie min 300 Mb/s szczególnie na stacjach kolejowych :lol:
Dla Ciebie lepiej jak w T-M jest lejek do 15Mb niż jak np. w Orange można mieć max szybki transfer gdzie jest to tylko możliwe. Pewnie chodzi Ci o to, że przy Twoich 15Mb na dłużej starczy Ci transferu niż u konkurencji? :lol:
piotrzet pisze:
15 mar 2020, 13:13
Po za tym pobieranie jakiegoś odcinka czy coś przy 10 GB to na ile tych odcinków starczy?
Ale co to za argument w ogóle? Teraz sugerujesz, że szybszy transfer nie jest nikomu potrzebny, bo 10GB to mało.
piotrzet pisze:
15 mar 2020, 12:22
No tak zapomniałem teraz jak iphoneski ma nr w Orange to teraz będzie ich bronił zawzięcie ;)
Wszyscy na tym forum wiedzą, że wszędzie bezkrytycznie chwalisz tylko jedną, jedyną, słuszną sieć. Więc już zaorać bardziej się nie mogłeś.
 #1091699  autor: piotrzet
 15 mar 2020, 15:06
Gdyby to był pakiet większy 50 GB czy więcej wtedy można mieć zastrzeżenie co do prędkości, a nie gdy pakiet ma 10 GB i jest w ofercie do telefonu, a nie nawet internetowej. Ja wiem, że u nas w Polsce każdy za 10 zł chciałby mieć wszystko ale niestety tak to nie wygląda, a i będzie teraz jeszcze drożej zapewne ze względu na start sieci 5G.
Nie interesuje mnie co mówią/piszą o mnie inni. Gdybyś czytał moje posty to byś wiedział, że tak nie jest ale widać, że tego nie robisz więc też wypisujesz takie bzdury.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091702  autor: iphoneski
 15 mar 2020, 16:09
piotrzet pisze:
15 mar 2020, 15:06
Ja wiem, że u nas w Polsce każdy za 10 zł chciałby mieć wszystko ale niestety tak to nie wygląda...
Akurat ja tam się specjalnie nie liczę z wydatkami, bo nie muszę, ale nie mam ochoty na umowę na 2 lata. Gdyby zrobili dobrą ofertę na czas nieokreślony to wtedy mogę ich brać pod uwagę, ale niestety takiej nie ma. Nie jestem w stanie przewidzieć jakiej ilości internetu w telefonie będę potrzebował za rok to jak mam wybrać pakiet? Mogę najdroższy, ale jeśli zmniejszy mi się potrzeba do 10GB to po co mam płacić za coś czego nie będę używał?
 #1091704  autor: piotrzet
 15 mar 2020, 16:38
Przecież logiczne, że jak wystartuje 5G to zużycie danych się zwiększy. Ja mam za 30 zł 70 GB i supernet video więc bardzo z czego nie miałem rezygnować, bo tańsza oferta taniej nie wychodziła i tak i tak.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091706  autor: ketton
 15 mar 2020, 17:21
piotrzet pisze:
15 mar 2020, 15:06
Gdyby to był pakiet większy 50 GB czy więcej wtedy można mieć zastrzeżenie co do prędkości, a nie gdy pakiet ma 10 GB i jest w ofercie do telefonu, a nie nawet internetowej. Ja wiem, że u nas w Polsce każdy za 10 zł chciałby mieć wszystko ale niestety tak to nie wygląda, a i będzie teraz jeszcze drożej zapewne ze względu na start sieci 5G.
Nie interesuje mnie co mówią/piszą o mnie inni. Gdybyś czytał moje posty to byś wiedział, że tak nie jest ale widać, że tego nie robisz więc też wypisujesz takie bzdury.
Czytałem Twoje posty i pamiętam np. jak bardzo wyśmiewałeś wprowadzenie lejka w Playu w roamingu krajowym, a teraz natomiast sugerujesz, że prędkość transferu nie ma znaczenia jak ktoś ma mały pakiet danych. Gdzie tutaj logika i konsekwencja w tym co piszesz?
I następne zdanie nie związane z tym co poprzednio napisałem... eh.
Ale jeśli Ty w abonamencie przepłacasz za sieć premium to nie znaczy, że reszta osób chce mieć wszystko najlepiej za 10zł jak to określiłeś. Nie uogólniaj. Ja np. stawiam na dostępność usług (volte, wifi calling), jakość sieci oraz dostępne paczki danych w ofercie. I jak każdy świadomy klient zwracam uwagę na relację ceny do jakości. Ty na szczęście nie musisz w ogóle kalkulować, bo jak piszesz wszystko co najlepsze ma T-M. A ja tak się składa mam to wszystko, i uwierz że tak się da nie tylko w T-M i nie trzeba przepłacać. I wyobraź sobie, że nawet nie muszę akceptować zgód marketingowych aby urwać 5 zł na abonamencie, ani podpisywać umowy na 24 m-ce jak Ty to zapewne zrobiłeś. Jeśli się mylę, to mnie popraw.
To, że Cię nie obchodzi zdanie innych osób na tym forum, to wiadomo od dawna. Ale dziękuję Ci raz jeszcze, że mnie przynajmniej utwierdziłeś w przekonaniu, że pisanie z Tobą to strata czasu.
Co by nie napisać- T-M najlepsze. :lol:
 #1091707  autor: marcin19883
 15 mar 2020, 17:25
piotrzet pisze:
15 mar 2020, 12:26
No ale to problem T-M a nie nasz ;)
Tym bardziej, że to im średnią obniża
Średnia idzie w górę, bo abonamentowcy robia speedtest i prędkości są wyższe o kilka Mbps i potem się chwalą jacy są dobrzy. A patrząc głębiej, to mają najmniejszą liczbę osób testujących prędkość i najmniejsze obciążenie. Jak dla mnie wygrywa PLAY, bo ma najwięcej testujących sieć i wynik nadal wysoki.
 #1091709  autor: piotrzet
 15 mar 2020, 17:33
ketton
Czy lejek w RK w Play ma takie samo ograniczenie jak w prepaid w T-M? Czy 5 razy mniejsze? Po za tym gdyby ten lejek w Play był 5 Mb/s, a nie 3 Mb/s też problemu by nie było gdyż taka prędkość gwarantuje oglądanie materiałów w jakości FullHD.
Gdzie napisałem, że T-M ma wszystko najlepsze? Czy jest ogólnie najlepsze? Proszę pokaż mi tą moją wypowiedź w której tak było napisane.


marcin19883
Niestety ale żeby średnie wyniki były wiarygodne to każdy musiałby mieć flagowca, a nie różne telefony żeby nie było ograniczenia po stronie terminala tylko sieci, a tak to średnie wyniki w obecnej chwili są o kant d potłuc. Co do testów wiarygodne są tylko tzw drive testy, które nie tylko testują prędkości ale i połączenia i inne rzeczy, a takich jest jak na lekarstwo i ostatnio taki był dawno temu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091710  autor: marcin19883
 15 mar 2020, 17:44
piotrzet pisze:
15 mar 2020, 17:33
Co do testów wiarygodne są tylko tzw drive testy
Tu się zgadzam. Nawet robimy takie testy sami. Dlatego ja się opieram na stabilności sieci w mojej okolicy i w promieniu 100km gdzie przebywam. Dlatego mówię, że PLAY zasięgowo wygrywa poza miastami i w małych miastach.
 #1091711  autor: piotrzet
 15 mar 2020, 18:08
"Dlatego mówię, że PLAY zasięgowo wygrywa poza miastami i w małych miastach."
W takim razie czekamy wszyscy na testy, które to potwierdzają.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091776  autor: iphoneski
 16 mar 2020, 16:11
@piotrzet
Przy okazji, wczoraj napisałeś, że przy 10GB ograniczanie prędkości do 15 Mb/s nic nie ogranicza bo to mało danych żeby były potrzebne wyższe przepustowości. Przy 30 GB (3 x więcej) też jest ok? Przypominam, że koszt tego planu to 45 zł czyli tyle ile średnie abonamenty a tam ograniczenia nie ma. Masz jakiś pomysł jak teraz wybronić jedyną słuszną sieć?
 #1091779  autor: piotrzet
 16 mar 2020, 16:21
marcin19883 pisze:
16 mar 2020, 16:03
spotify pisze:
15 mar 2020, 23:15
nie fantazjuj.
A my się znamy? Mieszkasz na pomorzu? To skąd wiesz jak jest u mnie?
Nie wiem od kiedy stwierdzenie "Dlatego mówię, że PLAY zasięgowo wygrywa poza miastami i w małych miastach." bez żadnych dodatkowych informacji odnosi się tylko do wybranego obszaru. Czytając coś takiego jednak wygląda, że chodzi o cały kraj.

iphoneski
Po pierwsze oferta Heyah to nie oferta internetowa, a oferta na kartę do telefonu.
Po drugie w wielu krajach nawet w abonamentach są różne przepustowości zależnie od ceny i nikt nie płacze.
Po trzecie oferta Heyah oprócz pakietu internetu ma pakiet min na Ukranię. Nikt takich dużych jak wiemy nie ma.
Po czwarte jeśli komuś przeszkadza ograniczenie prędkości kupuje inne oferty. Mamy taki wybór opów w Polsce, że naprawdę jest z czego wybrać.
Po piąte czepiasz się tego ograniczenia, a nawet z tych ofert nie korzystasz, więc nie rozumiem co ono tobie przeszkada.
Po szóste wyjdź na ulicę daj nawet osobom regulamin do przeczytania zaznacz, że jest takie ograniczenie i zobacz ilu to będzie interesować. Ktoś kto nie ma pojęcia może spytać np czy będzie można oglądać filmy normalnie na tym albo przeglądać internet.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091781  autor: iphoneski
 16 mar 2020, 16:29
Szczerze myślałem, że wykażesz się większą inwencją i kreatywnością, zawiodłem się normalnie. Nie żyjemy w innych krajach tylko w Polsce, także średnio interesują mnie inne kraje. Akurat korzystam z oferty T-M jako karty dodatkowej, więc mogę się wypowiadać i krytykować coś, z czego korzystam. Nie rozumiem jaka różnica czy to jest karta internetowa czy telefoniczna - w wielu przypadkach telefon dziś zastępuje komputer to raz a dwa to na komputerze przy 15 mega też działa internet. To może oferty internetowe też ograniczyć, bo przecież Google idzie, maila sprawdzisz to po co więcej?
 #1091783  autor: piotrzet
 16 mar 2020, 16:34
Jeśli ceny znowu za jakiś czas nie zostaną podniesione to spokojnie takie ograniczenia pojawią się wszędzie.
Skoro ograniczenie tak ci przeszkadza to po co korzystasz z tej oferty? Bo nie rozumiem?
Nie wiem czy tylko udajesz czy naprawdę jesteś takim ignorantem. Rozumiem, że jeśli korzystasz z oferty internetowej to korzystasz tylko i wyłącznie z przeglądania stron? Nic nie pobierasz, nic nie aktualizujesz, a pakiet danych który jest to również 10 GB, a nie 10 razy więcej?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091787  autor: iphoneski
 16 mar 2020, 16:43
Korzystam, bo kupiłem kartę w grudniu na darmowy net a teraz jest mi potrzebna druga karta, więc używam tego co już mam, nie będę co chwile rejestrował nowych kart.
No właśnie, na telefonie nie korzystam tylko z Google ale pobieram, wysyłam, aktualizuję itd. I właśnie teraz jest 3 razy więcej transferu a ograniczenie takie samo jak było wcześniej.
Ty naprawdę nie widzisz tego co widzą wszyscy tj. tego, że ośmieszasz się tymi wpisami i sam na siebie bat ukręcasz tą argumentacją z d**y? Przy 10GB ograniczenie spoko bo 10GB to i tak za dużo nie pobierzesz a przy 30GB jeszcze lepiej bo to nie jest karta internetowa a pobierać można tylko na internetowej.
 #1091791  autor: piotrzet
 16 mar 2020, 17:09
Ja naprawdę cię nie rozumiem. Piszesz jaki to T-M zły i w ogóle a kupiłeś kartę tylko dlatego, że był za darmo net? Skoro jest taki zły jak opisujesz to ja na twoim miejscu nawet gdyby dawali za rok za darmo to bym nie wziął, a ty nie dość, że dostałeś interenet za darmo to jeszcze źle bo z ograniczeniem, co chwilę dostajesz dodatkowe GB też źle bo z ograniczeniem. Naprawę nie ogarniam cię człowieku. Za 45 zł też można mieć lepsze oferty niż 30 GB i dlaczego tamtych nie wybierzesz tylko ciągle w kółko jedno i to samo T-mobile jest ble bo ma ograniczenie i tak cały czas. Naprawdę żenada.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091793  autor: iphoneski
 16 mar 2020, 17:25
Gdybyś nie zauważył jest to forun dyskusyjne a nie kółko adoracji. A forun służy do wymiany poglądów. Dodatkowo ten wątek poświęcony jest rozstrzygnięciom która sieć jest lepsza i w nazwie wątku jest dopisek „dyskusja ogólna”. A skoro to wszystko Mamy ustalone to nie widzę powodu dla którego miałbym nie wyrażać tu swojego zdania na temat tego idiotycznego ograniczenia. Tak, idiotycznego i to określenie jest uzasadnione.
1: żadna inna sieć go nie stosuje
2: nie ma najmniejszego uzasadnienia technicznego
3: opłata miesięczna 45 zł to kwota, za którą T-M oferuje abonamenty bez ograniczeń czyli argument cenowy też tu odpada
4: pakiet 30 GB to dość spory pakiet internetu, przy pomocy którego można spokojnie pobierać odcinki seriali w HD, aktualizować aplikacje, wysyłać spore załączniki czy kopie danych do chmury i przy tych wszystkich czynnościach prędkość łącza ma znaczenie.
Dodatkowo nigdzie nie krytykowałem ograniczenia w pakiecie świątecznym czy nawet w pakietach HF. Są to darmowe pakiety, więc mogą być ograniczane i tu niech robią co chcą, ale nie w pakiecie płatnym, który kosztuje prawie 50 zł miesięcznie czyli więcej niż średni miesięczny przychód z klienta publikowany w wynikach finansowych.
 #1091794  autor: piotrzet
 16 mar 2020, 17:35
Żadna też sieć nie ma bonusów co tydzień i czy to ma znaczyć, że T-M też ma to wycofać?
Co do uzasadnienia technicznego nie ma ale jest wprowadzone po to żeby była różnica między abonamentami. Chcesz mieć VoLTE, VoWiFi bez limitu transfer płać więcej. Bardzo prosta zależność.
Czy abonamenty za 45 zł czy za 50 zł nawet oferują 3000 min na Ukrainę? Czy też nie?
Tym bardziej, że jeśli ktoś kupuje 30 GB to są lepsze i tańsze oferty niż to co oferuje Heyah. Tutaj przewagą tej oferty nie jest liczba GB tylko 3000 min na Ukrainę, gdzie żadnej takiej oferty nie ma.
A jeśli ktoś chce 30 GB to kupuje Flexa za 30 zł taniej i bez ograniczeń.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 158 z 179
  • 1
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 160
  • 179
  • 1
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 160
  • 179