DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 157 z 179
  • 1
  • 155
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 179
 #1091578  autor: iphoneski
 13 mar 2020, 11:12
piotrzet pisze:
12 mar 2020, 19:30
Skoro na ten moment nie podali takiej informacji to na pewno nie podadzą jak telepolis czy ktoś inny napisze. Gdyby mieli podać zrobiliby to razem. Ja nie wiem ty jak miałeś numer w Play to broniłeś Play teraz przeszedłeś do Orange to bronisz ich. Ja nie wiem. Trochę obiektywizmu na to co robi dany operator.
Nie bronię ich tylko nie chcę krytykować czegoś, czego jeszcze nie ma. Jeśli będzie tak (po starcie 5G) jak piszesz i tylko te wskazane taryfy dostaną dostęp do 5G a reszta won to oczywiście przyznam ci rację. Ale jeśli będzie po mojemu to prawdopodobnie ty wyprzesz się wszystkiego i stwierdzisz, że takie były przekazy, wszystko na to wskazywało albo jeszcze coś tam wymyślisz jak zwykle.
Co do dopytania przez Telepolis to wiele razy już tak było, że wysyłali zapytanie do operatora i wpis był aktualizowany.
Ja mogę dyskutować o faktach a nie o przypuszczeniach bez sensu.
 #1091580  autor: piotrzet
 13 mar 2020, 11:17
Powtarzam po raz kolejny. Jeśli Orange miałoby zamiar wprowadzić 5G w tańszych taryfach informacja poszłaby razem z tymi droższymi. Jednak jak widać nie mają zamiaru tego robić tylko pewno będą zwiększać ceny lub wymagać aneksu, a co za tym idzie również zwiększą ceny.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091584  autor: iphoneski
 13 mar 2020, 11:38
Też powtarzam kolejny raz (jeśli nadal nie zrozumiesz ja wysiadam i niech ktoś inny się z tobą męczy) te zaprezentowane taryfy to prawdopodobnie jedynie zabieg marketingowy mający na celu wprowadzić markę 5G do świadomości klientów. Raczej trudno sobie wyobrazić żeby Np Flex czy NJU nie dostały wjazdu do 5G. Nie dostały go teraz, bo nie ma sieci. Jak sieć będzie to prawdopodobnie dostęp też.
 #1091644  autor: spotify
 14 mar 2020, 13:08
iphoneski pisze:
10 mar 2020, 09:25
W N nie podoba mi się tylko zrzucanie do 3G mimo obecności LTE - w Play trzymało prawie do końca i na pustych stacjach czasem L800 z 8 km pozwalało na podstawowe korzystanie z sieci.
I tak i nie. Często właśnie LTE800 było tak słabe w Play, że nie działało nic.
Wkurza zrzucanie w N! na 3G ale z reguły i tak jest szybsze od zapchanego only L800 w Play.

A co do 5G od Orange. Bez paniki. I tak ta sieć jest obecnie jedna z bardziej proklienckich. Skoro w każdej taryfie mają VOLTE to i 5G będzie (przypomnę, że VOLTE też od razu w nju nie było).
Jestem po stronie @iphoneski w tej rozmowie ;)
 #1091645  autor: iphoneski
 14 mar 2020, 13:13
Nie chodziło mi o prędkości bo w tych miejscach i tak tylko Spotify mam odpalone a do tego każda prędkość starczy, 3G wykorzystuje więcej baterii i dlatego wolałem trzymanie LTE.
 #1091668  autor: piotrzet
 15 mar 2020, 11:19
spotify pisze:
14 mar 2020, 13:08
iphoneski pisze:
10 mar 2020, 09:25
W N nie podoba mi się tylko zrzucanie do 3G mimo obecności LTE - w Play trzymało prawie do końca i na pustych stacjach czasem L800 z 8 km pozwalało na podstawowe korzystanie z sieci.
I tak i nie. Często właśnie LTE800 było tak słabe w Play, że nie działało nic.
Wkurza zrzucanie w N! na 3G ale z reguły i tak jest szybsze od zapchanego only L800 w Play.

A co do 5G od Orange. Bez paniki. I tak ta sieć jest obecnie jedna z bardziej proklienckich. Skoro w każdej taryfie mają VOLTE to i 5G będzie (przypomnę, że VOLTE też od razu w nju nie było).
Jestem po stronie @iphoneski w tej rozmowie ;)
Prokliencki to najbardziej obecnie jest T-M. Promocje co tydzień dla wszystkich, a nie jak w Orange dla wybranych i tak od listopada.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091677  autor: iphoneski
 15 mar 2020, 12:13
No bardzo prokliencki jest T-M, zwłaszcza brak VoLTE i lejek w karcie. To tak żeby klientowi się w głowie nie poprzewracało od nadmiaru luksusu. Jedyne co mają dobre to te piątkowe promocje i za to należy ich chwalić ale reszta ich ofert to dno - brak dobrej oferty na czas nieokreślony w stylu NJU (bo o czymś pokroju Flex nawet nie mam śmiałości marzyć), heyah leży odłogiem od lat, karta najgorsza z W4 biorąc pod uwagę ograniczenia...
 #1091680  autor: marcin19883
 15 mar 2020, 12:21
Mam wrażenie, że w Playu 3G900 bardzo się poprawiło w ostatnich miesięcach. Testowałem prędkości i miałem ok 10Mbps i czasami więcej. Kiedyś 3G było mega zapchane i kilka Mbps wyciągało. Widać, że dużo ludzi korzysta z VoLTE. Innego wytłumaczenia nie mam. Przewiduje, że 2G i 3G w zupełności wystarczą Playowi i nie będą zapchane, jeśli wyłączą roaming krajowy.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2020, 12:22 przez marcin19883, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1091681  autor: piotrzet
 15 mar 2020, 12:22
No tak zapomniałem teraz jak iphoneski ma nr w Orange to teraz będzie ich bronił zawzięcie ;)
Każda sieć jest dobra jeśli komuś odpowiada oferta i usługi dodatkowe to trzeba patrzeć na inne rzeczy.

Po za tym przypomnij co to ograniczenie 15 Mb/s w telefonie ogranicza? Bo jakoś sobie przypomnieć nie mogę.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091685  autor: iphoneski
 15 mar 2020, 12:26
Np ogranicza gdy udostępnisz internet do kompa żeby coś szybko pobrać. Wyobraź sobie, że 15 a 100 Mb/s to jest lekka różnica.
Poza tym gdzie zachwalam tu Orange? Podałem ich jako przykład bo Flex czy NJU to dobre oferty ale mogę podać inne: Play Next, RBM, Plush... gdzie masz coś podobnego w T-M? Bo ja nie mogę jakoś znaleźć
 #1091687  autor: piotrzet
 15 mar 2020, 12:33
Tak, bo teraz jak masz tyle możliwości skorzystania z internetu to ktoś będzie używał telefonu z internetu. Chyba po to żeby w ciągu 5 min wykorzystać te całe 10 GB, a kto korzysta z komputera do pracy uwierz takiej oferty na pewno nie wybierze, bo ma inne możliwości i stać go na abonament. W domu praktycznie każdy ma WiFi o wiele szybsze niż LTE. Także, że tak powiem argument z d.
A co to T-M musi wszystko kopiować co ma konkurencja? Pokaż mi podobne oferty do HF czy internetu bez limitu dla firm? Dziwne, że tego nie wytykasz konkurencji, że nie ma.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091691  autor: iphoneski
 15 mar 2020, 12:51
Chodzi mi o sytuacje awaryjne gdy musisz coś pobrać choćby w hotelu. Każdy rozsądny człowiek z publicznych WiFi nie korzysta, bo po pierwsze są wolne a po drugie niebezpieczne. W życiu bym nie połączył służbowego kompa z WiFi w Macu albo na dworcu. I co to za argument, że kogoś stać to se może kupić. Mnie też stać ale nie będę przepłacał skoro konkurencja daje to samo za połowę ceny to raz, a dwa oferta jest na czas nieokreślony i gdy pojawi się lepsza mogę zmienić.
No tak, po latach ignorancji zrobili HF i zaraz są najlepszejsiejsi z najlepszejsiejszych ;)
Ciekawe gdzie byli przez te lata gdy Plus robił promo doładowań, Play rozdawał gigabajty w lato i Orange z promo na majówkę, słynny Grunwald albo giga za gole. Jeszcze dużo tych pakiecików po 3GB muszą rozdać żeby to nadrobić.
 #1091692  autor: piotrzet
 15 mar 2020, 12:54
W hotelu w ogóle ktoś korzysta z WiFi? Po za tym jak ktoś jedzie na urlop to nie bierze laptopa, bo jedzie odpocząć, a nie pracować, a osoby, które pracują na pewno nie korzystają z takich ofert.
Po za tym gdzie napisałem, że są najlepsi znowu wciskasz coś komuś kto nic takiego nie napisał.
Play kiedyś był dobry i co teraz mam też ich chwalić za to, że teraz nic nie dają czy jak? Bo nie rozumiem. Patrzymy na sytuację teraz, a nie co było kiedyś. Swoją drogą dziwne, że nie pamiętasz oferty 1TB w T-M za darmo albo 100GB za 10 zł ;)

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091694  autor: iphoneski
 15 mar 2020, 13:07
Nie musisz pracować, np ja na stacjach kolejowych pobieram odcinki seriali z Netflixa bo irytuje mnie buforowanie na trasie. Pobieraj odcinek na 15 Mb/s w czasie minutowego postoju, na pewno zdążysz ;)

Nie wiem czy tak teraz Play nic nie daje, jest promocja na 30 giga do końca kwietnia przecież.
 #1091695  autor: piotrzet
 15 mar 2020, 13:13
No tak zapomniałem Orange oferuje wszędzie min 300 Mb/s szczególnie na stacjach kolejowych :lol:
Po za tym pobieranie jakiegoś odcinka czy coś przy 10 GB to na ile tych odcinków starczy?
A gdzie są promocje w Play dla abonamentu?
Co do oferty na kartę to te 30 GB to i tak mało w porównaniu do konkurencji co daje.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1091696  autor: iphoneski
 15 mar 2020, 14:17
piotrzet pisze:
15 mar 2020, 13:13
No tak zapomniałem Orange oferuje wszędzie min 300 Mb/s szczególnie na stacjach kolejowych :lol:
300 nie ma, ale te 50:70 można wyciągnąć.
Po za tym pobieranie jakiegoś odcinka czy coś przy 10 GB to na ile tych odcinków starczy?
A kto ci powiedział, że mam 10GB transferu? A No tak, zapomniałem że w karcie T więcej nie ma ;)
A gdzie są promocje w Play dla abonamentu?
W grudniu był jakiś pakiet neta dla wybranych, a normalnie co jakiś czas jest darmowy film na Play Now albo darmowe kanały.
 #1091697  autor: Kryniczanin
 15 mar 2020, 14:25
T-Mobile dba o klientów...

Oplułem matrycę ze śmiechu...

Teraz dają jakieś drobne ochłapy a gdy inni rozdawali za darmo internet np. darmowe LTE w Play i RBM to T-Mobile wtedy pobierało 4 grosze za sprawdzenie stanu konta.

Taka to oto prawda o T-Mobile.
  • Strona 157 z 179
  • 1
  • 155
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 179
  • 1
  • 155
  • 156
  • 157
  • 158
  • 159
  • 179