DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1090989  autor: Tapir
 27 lut 2020, 12:21
Czas rozstać się z moim zabytkowym już LG G3. Wybór kolejnego telefonu wcale nie jest łatwy. Na razie myślę o Huawei P30 lite. Byłby to pierwszy telefon tej firmy jaki bym posiadał. Wcześniej miałem iPhone 7 (krótko, bo wole Androida) i Xiaomi Mi Max 2 w którym nie odpowiadała mi jakość zdjęć. Nie zależy mi na dużym wyświetlaczu, w LG G3 jest wystarczający. Huawei P30 lite dobrze leży mi w dłoni, nie jest taki szeroki.

Ponieważ nie zawsze człowiek ma przy sobie lustrzankę, a sytuacji wartych uwiecznienia na zdjęciach jest zazwyczaj sporo, to chciałbym aby telefon zrobił zdjęcia przyzwoitej jakości. To samo dotyczy się nagrań.

Oprócz Huawei patrzyłem jeszcze na Xiaomi MI 9 lite. Jest około 300zł droższy od P30 lite. Czy jeszcze jakiś telefon w tej kwocie tj. do 1200-1300zł byłby warty uwagi? Raczej interesują mnie nowe telefony, bo przy używanych nigdy nie wiadomo na co się trafi.
 #1090996  autor: xiko123
 27 lut 2020, 15:34
Zamiast mi9 lite polecam redmi k20/mi9t. Sam kupiłem mi9t w cenie 1300zl nowego. Co do huawei p30lite, ogólnie nie polecam żadnego telefonu lite, a szczególnie, gdy wiem jak wygląda prędkość działania p20 lite :)
 #1091006  autor: kathumax
 27 lut 2020, 18:18
Z Huawei w tej cenie lepszym wyborem będzie P20.
Mi9T jest ok, o ile ci nie przeszkadza wielkość/ciężar.
Możesz zobaczyć jeszcze Mi9SE - to taka mniejsza wersja 9T.

Z ww. pod kątem aparatu chyba najlepszy będzie jednak P20.
 #1091009  autor: Tapir
 27 lut 2020, 20:24
Jak w tym wszystkim odnajduje się LG G7 ThinQ? Jego cena jak widzę jest zbliżona do Mi 9T choć LG ma nieco mniej pamięci i RAMu. Przyjrzę się jeszcze proponowanemu powyżej Mi9 SE. W pobliżu w tej cenie jest jeszcze używany Samsung S9 (1,5 roczny) ale jakoś nie mam zaufania do "używek".