DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1090847  autor: mkkot
 25 lut 2020, 09:17
W Playu jest taka oferta na abo jak Internet elastyczny czyli 10zł za 10GB. Ile wykorzystasz, tyle zapłacisz.

Będę pracował z domu i potrzebuję awaryjnego neta, który będzie cały czas wpięty do laptopa. Wymyśliłem sobie, że ustalę dongla na USB jako alternatywną trasę dla pakietów jeśli cokolwiek będzie się działo z netem kablowym.

Z góry nie wiem jakie będzie zużycie. Prawdopodobnie nie większe niż to 10zł za 10GB /mc. Mimo to chciałbym czasem pewnie gdzieś z tym netem pojechać i wtedy wykorzystam więcej. Fajnie zatem, że nie ma kagańca, ale nie ma też comiesięcznej dużej opłaty. Nie ma też umowy terminowej.

Przekonuje mnie też, że ta oferta działa w roamingu UE. Nie wiem jak będzie z jakością tego działania, no ale to inna kwestia.

Natomiast to co mnie nie przekonuje, to zasięg Play na trasie. Jeśli mi się wymyśli popracować z pociągu, to mogę zapomnieć o necie przez połowę trasy.

Stąd pytanie czy znacie odpowiednik tej oferty w Networks. Pakiet OFnK nie działa w roamingu z tego co patrzyłem.
 #1090850  autor: Remington
 25 lut 2020, 10:07
Bo w roamingu działają tylko pakiety płatne. Musisz więc szukać płatnej oferty, ale takiej co opłatę nalicza tylko w razie korzystania, to raczej nie ma.
 #1090851  autor: pakierhakierxd
 25 lut 2020, 10:13
Jest taka oferta jak Play w T-Mobile na kartę ale ma mały limit
300 mb za 1zł dziennie + możliwośc kupienia pakietu np 1gb za 1zł jak pamiętam ,teraz już nie mam tej karty bo była na testy ale to właśnie był plus T-Mobila

Pomyśl o zamówieniu Aero2 (512 kb za darmo ) + mozliwosc aktywacji za 2zł 500 mb ,5zł 3gb itp.

Pozdrawiam :)
 #1090852  autor: iphoneski
 25 lut 2020, 10:19
Chyba jedynie NJU gdzie jeśli nie korzystasz nie płacisz ale to trochę co innego. Inna sprawa, że po pierwsze Play ostro się buduje i na trasach nie jest tak tragicznie jak opisujesz a po drugie w pociągach jest tragedia w każdej sieci jeśli chcesz mieć ciągły dostęp do internetu. Te nowe składy tłumią sygnał tak, że nawet na dworcach dużych miast sygnał masz w najlepszym wypadku taki sobie jeśli siedzisz wewnątrz pociągu. Ja ostatnio na postojach na dużych stacjach pobierałem odcinki seriali z Netflix na dysk telefonu żeby coś obejrzeć bo z neta było ciężko.
 #1090854  autor: Remington
 25 lut 2020, 10:23
Hmm, o TM za 1 zł dziennie nie pomyślałem. Ale wtedy limit roamingowy jest jakiś mikroskopijny, rzędu 100MB.

Analogicznie dzienny no limit w nju (cena 1,20 zł, 250MB netu i jakieś 120 MB w UE).

Moim zdaniem, najlepiej wyjdzie jakiś darmowy net z bonusów za doładowania i dokupowanie pakietu przed wyjazdem za granicę. Np. OFnK i pakiet roamingowy 1GB za 15 zł, albo Plus Elastyczna i w niej jest pakiet krajowy jednorazowy 1GB za 5 zł dający 500MB w UE. Obie oferty wymagają po ok. 17 zł miesięcznie doladowań, więc do rozważenia jest też zwykła oferta TM z odnawialnym pakietem Strong LTE 30GB na 60 dni za 30 zł - on w tej cenie daje 3GB w UE.
 #1090856  autor: pakierhakierxd
 25 lut 2020, 10:30
Aa zapomnialem kup karte Play na karte zmien na odnowa ;)
wlacz przez Play24 pakiet 10 gb co mc za darmo (aplikacja !!! )
ja to mam do konca kwietnia + za darmo w Play ;)

Pozdrawiam :)
 #1090891  autor: mkkot
 25 lut 2020, 18:45
Dziękuję za odpowiedzi. Chyba jednak wezmę Play Internet elastyczny, bo ta oferta mi najlepiej pasuje do profilu używania. Odpada mi martwienie się o doładowania i aktywacje pakietów. W pracy czasem po prostu nie ma tych 2 minut na ogarnięcie sprawy, bo trzeba się wdzwonić na meeting teraz.

@iphoneski: korzystam z Play od 2008 roku i mam naprawdę bogate doświadczenie z jego działaniem i niedziałaniem. Śledzę też forum, także naprawdę nie musisz mi mówić ;) Tłumienie składu nie ma nic do rzeczy, bo tutaj akurat opisuję moją podróż po CMK w starym wagonowym ekspresie (gdzie miało być wifi, a wyszło jak zwykle).
 #1090917  autor: Play_Polska
 26 lut 2020, 10:03
@mkkot możesz skorzystać ze świetnego rozwiązania, którym jest rok ważności konta i bezterminowy pakiet internetu. Za 25zł dostajesz 6gb, które możesz wykorzystać w dowolnym momencie (w ramach ważności Twojego konta). Jeżeli nie potrzebujesz - nie używasz. W momencie kiedy jest potrzebny, zawsze czeka na Ciebie :) Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie internetowej.
 #1090978  autor: fwitkowski17
 27 lut 2020, 06:26
Jest kilka alternatyw, jednak w Orange i T-M są to lojalki na 24 miesiące:
- Orange: 10 GB za 10 zł, po wykorzystaniu z automatu aktywuje się kolejne 10 GB za 10 zł, potem 1 Mb/s, dokupić do oferty można:
- kolejne 10 GB za 10 zł
- podwyższenie lejka do 5 Mb/s
- Noce bez limitu za 10 zł
- T-Mobile - oferta online za 20 zł z 20 GB. Potem można sobie kupować pakiety 20 GB za 20 zł.
Jak coś to w OFnK bonus po doładowaniu ma zerowy limit w UE - limit ten dopiero mają płatne pakiety + 2 zł/GB dopłaty. W abo limit ten jest bezpłatny
 #1090981  autor: Remington
 27 lut 2020, 07:29
windows123455860455 pisze:
27 lut 2020, 06:26
Jest kilka alternatyw, jednak w Orange i T-M są to lojalki na 24 miesiące:
- Orange: 10 GB za 10 zł, po wykorzystaniu z automatu aktywuje się kolejne 10 GB za 10 zł, potem 1 Mb/s, dokupić do oferty można:
- kolejne 10 GB za 10 zł

Jest też coś podobnego w Cyfrowym Polsacie i to bez lojalki. Ale to nie Networks!, podobnie zresztą jak polecany tu Play.