DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy ograniczone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
 #1090526  autor: Jacobi_
 19 lut 2020, 13:41
Dorotea pisze:
19 lut 2020, 13:36
Promocja dla PINK19 nie działa choć wg. regulaminu powinna.

Czy złożyłaś reklamację w sprawie braku promocji w PINK19? Jak się Play do tego ustosunkował?
W ostatnim czasie Play takie reklamacje olewa ciepłym moczem, mimo że ich zachowanie jest niezgodne z regulaminem promocji
Ostatnio zmieniony 19 lut 2020, 14:02 przez Jacobi_, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1090527  autor: jarekt
 19 lut 2020, 13:41
@Dorotea:
jarekt pisze:
13 lut 2020, 18:36
W regulaminie jest kilka błędów, np. jest info o taryfach PInK9, PInK19 i PInK50 (oraz InK5) ale chodzi na 99% o taryfy InK9, InK19 i InK50 - po prostu w Play standardowo nie odróżniają własnych taryf internetowych :)

Dla uparciuchów jest to furtka do wyciągnięcia co nieco od opa...
 #1090528  autor: Dorotea
 19 lut 2020, 13:51
@Jacobi_
Nie składam reklamacji, bo tych gigabajtów i tak nie wykorzystam więc nie chce mi się użerać, może komuś innemu będzie się chciało.

@jarekt
W pierwszej chwili też tak pomyślałam, promocja dla archiwalnej PINK wydaje się mocno dziwna.
 #1090548  autor: abrams
 19 lut 2020, 17:09
@jarekt: "Pakiet nie ma lejka i wszystko zależy od taryfy, czyli np. w PnKLT i RBMach jest lejek, no to kasy z konta nie zjada. W innych taryfach kasa znika szybko albo ekstremalnie szybko..."

Czyli w INK-50 gdzie mam GB za doładowanie (na razie stoją a schodzi z 10 GB), problemu nie będzie ale w Siema.pl gdzie mam prawie 150 zł (i nie planuję na razie uruchamiać płatnych GB) muszę się ostro pilnować, choć z drugie strony, to też RMB (w play24 wyświetla mi bycze logo+kolorki).

W zeszłym roku gdy korzystałem z 3x5GB na PnK_RWK to na dwóch numerach, niestety, wyzerowało mi stan z ok. 8 i 15 zł :(

@jarekt: "W regulaminie jest kilka błędów, np. jest info o taryfach PInK9, PInK19 i PInK50 (oraz InK5) ale chodzi na 99% o taryfy InK9, InK19 i InK50"

Tak, walnęli się. Gdyby było zgodnie z regulaminem to w play24 dla INK50 nie miałbym w ogóle opcji "3x10GB za 20zł" a była i aktywacja promo przebiegła bez problemu. No a poza tym, czy był w ogóle PINK50 ? chyba nie, bo jak Play "dawał" te sławetne 100GB to potem właśnie zmigrowałem do INK50 dla RWK.
 #1090550  autor: jarekt
 19 lut 2020, 17:17
@abrams, był (jest) PInK50.

I w rbmSMpl (tak jak we wszystkich innych RBMach) jest lejek cennikowy (net jest zawsze darmowy) o prędkości 0,03 Mbit/s (32 kbit/s).
 #1091139  autor: jarekt
 02 mar 2020, 10:53
Na kilku numerach w PnKRWK zniknęło ograniczenie prędkości do 7,2Mbit/s z włączonym tym pakietem darmowym.
Bez problemu idą prędkości w dzień 25down/15up Mbit/s na LTE.

Dawno nie bawiłem się netem w tej taryfie. Ktoś może podać jakie ma prędkości obecnie z tym pakietem darmowym i bez niego (tylko z jakimś płatnym)?
 #1091167  autor: marcin19883
 02 mar 2020, 18:20
Ja mam w Play na karte również po przenosinach prędkość 7.2Mbps(bonus 20GB/200zł) A po włączeniu inernetu po doładowaniu nic się nie zmieniło.
 #1091169  autor: jarekt
 02 mar 2020, 18:36
@Dorotea, dzięki.

Bardzo dziwne to jest. Wziąłem teraz (w tym momencie) jeszcze inny numer z PnKRWK z włączona tą promocją i mam 21,6down/15,3up Mbit/s czyli bardzo dużo jak na PnKRWK i na tę godzinę.

Możliwe, że na wszystkich tych numerach niechcący w jakiś sposób odblokowałem prędkość (ja trochę mieszam na numerach :) ).
Muszę się sprawie dokładniej przyjrzeć. Ciekawe czy to się będzie dało zaaplikować do PnKS i do 20 GB z BzP...

---edit---
Mam już 1. hipotezę :) (wpadłem na nią kończąc pisanie poprzedniego zdania).

---edit 2/3---
Kolejny test: 30,0down/10,7up Mbit/s (centrum dużego miasta, speedtest.net - potem wkleję linka z wynikiem - serwer Skynet DC Warszawa).
Obrazek

Test sprzed kilku minut na powoli usypiającym mieście na tym samym fonie, lokalizacji i ustawieniach (fon kosztował 80zł, używka, to specjalny model tzw. "drżyjcie flagowce za 5 kafli" :) ).
Potem/zaraz może zrobię na czymś lepszym i na jeszcze innej karcie PnKRWK (aby potwierdzić zdjęcie limitu prędkości na wszystkich moich kartach).
Obrazek


---edit 4---
Test sprzed kilku minut na jeszcze innej karcie PnKRWK z odblokowaną prędkością ale tym razem na blaszaku z modemem e3372:
Obrazek


Spróbuję dobić przed zaśnięciem do 100Mbit/s na tym złomie i PnKRWK...

No to jutro test niemożliwego: własne 5G zrobione na 4 kartach PnKRWK (z niby niezdejmowalnym limitem 7Mbit/s) i 4 modemach/fonach LTE pracujących równolegle i sumujących transfer czyli około 400Mbit/s w PnKRWK...

...jak znajdę czas i mi się będzie chciało oczywiście :)
 #1091188  autor: jarekt
 03 mar 2020, 12:28
Bez routera. Modem wpięty do huba USB, a ten do wolnego portu USB w kompie. Hub/port może być 2.0 lub 3.0. USB 2.0 ma maksymalną teoretyczną przepustowość 400Mbit/s, a w praktyce maks. to 300-350Mbit/s ale jest to wystarczające dla takiego modemu. USB 2.0 może dawać za to ciut wyższy ping.
W tym konkretnym przypadku był 4-portowy hub usb3.0 Hama (8zł płaciłem kilka lat temu w jakiejś promo) podpięty do portu usb3.0 w kompie.

Zasilanie z portu w kompie. Przy jednym modemie hub usb30 daje radę z zasilaniem nawet w szczytowych momentach, ale usb2.0 czasami potrafi się przywiesić - zależy też od długości kabli USB, jakości huba, złącz, także przy usb20 zalecam zasilacz (o ile oczywiście hub ma wejście na zasilacz, bo jak nie ma to trzeba go przerobić, co czasami robię).

Oczywiście można wpiąć bezpośrednio do portu w kompie, ale wtedy jest mniej wygodnie no i jest problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości prądu w przypadku portów usb20 - niby modem nie pobiera więcej niż maksymalne 500mA dla tego standardu, jednak zdarzają się piki powyżej tej wartości, a gdy jeszcze mamy inne urządzenia USB wpięte, to komp/płyta/chipset czasami pada/zawiesza się (restart kompa wręcz jest wtedy konieczny).
Dlatego najlepiej dodatkowy hub i ewentualnie nie ma problemu z podpięciem dodatkowego źródła prądu.

Przy usb30 jest oczywiście mniej problemów z modemami usb20 pracującymi z dużymi prędkościami i na granicy 500mA, bo usb30 standardowo daje 900mA na port (przy czym są czasami pewne niezgodności w tym zakresie i niektóre porty usb30 urządzeniom usb20 udostępniają i tak tylko 500mA, ale coraz rzadziej się z tym spotykam).
 #1091189  autor: 24bis24
 03 mar 2020, 12:37
Dorotea pisze:
02 mar 2020, 17:46
@jarekt
Pakiet 600 MB w RWK ma 7/1 Mb/s:
Obrazek
Obrazek

Edit:
Po doładowaniu i włączeniu darmowego netu nic się w RWK nie zmienia:
Obrazek
a gdzie podział się Ping :)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #1091192  autor: Dorotea
 03 mar 2020, 13:12
24bis24 pisze:
03 mar 2020, 12:37
Speedtesty pogubiły. Ale prędkość zgadza się, przy pobieraniu plików wychodzi tyle samo.

Test na dwóch różnych kartach, na jednej pakiet 600 MB, a na drugiej darmowy net. Nic nie było mieszane więc myk ze zdjęciem limitu nie działa.
 #1091196  autor: jarekt
 03 mar 2020, 14:12
@Dorotea, sprawdziłem prędkość wielokrotnie i o różnych porach dnia i na różnych urządzeniach, już na wszystkich kartach PnKRWK jakie mam pod ręką (około 10) i które były ostatnio doładowane w efekcie czego można było odpalić 30GB (oczywiście 3x10GB).
Na wszystkich blokada zniknęła i nie ma górnego limitu prędkości.

Więc myk jest i na 100% działa, tylko że Ty jeszcze nie wiesz jaki to myk :). Musisz napisać PW chyba...

Jeszcze tylko nie wiem na 100%:
1. Czy ważna jest kolejność działań, które przeprowadziłem na tych wszystkich kartach?
2. Czy odpowiada za to jeden konkretny element czy trzeba wykonać 2-3 konkretne kroki?
3. Czy nie jest to związane z moją lokalizacją (jakieś lokalne testowe zdjęcie limitów)?
4. I kilka innych spraw (np. jaki był oryginalny starter, w jakiej taryfie).

Dlatego zaraz odpalam dodatkową kartę (nówka, jeszcze nie zarejestrowana i nieaktywowana oczywiście) i robię test MINIMUM#001 i w takiej kolejności:

1. Rejestracja karty.
2. Aktywacja karty.
3. Migracja do PnKRWK (celowo będzie to starter z inną taryfą, aby potwierdzić dodatkowo, że będzie się to dało zrobić na dowolnej taryfie po migracji do PnKRWK).
4. Aktywacja 365dWK (czyli ważność rok za darmo bez doładowania - w zasadzie niepotrzebne jeśli będzie doładowanie w PnKRWK, bo ono i tak da 365dWK).
5. Doładowanie.
6. Włączenie jakiegoś pakietu i potwierdzenie, że limit 7,2Mbit/s występuje (na tym etapie zakładam że limit będzie, jak nie będzie to się będę martwił potem co jest grane).
7. Aktywacja darmowych 30GB (3x10GB), no w zasadzie teraz to już tylko 20GB :).
8. Potwierdzenie, że limit 7,2Mbit/s wciąż występuje.
9. Myk minimum (jeden wybrany krok najbardziej podejrzany).
10. Potwierdzenie (lub nie), że limit 7,2Mbit/s zniknął.
-----------------------------
11. Jeśli limit nie zniknął, to powrót do p.9 i zastosowanie bardziej rozbudowanego myku, aż do odtworzenia wszystkich operacji (wraz z odpowiednią kolejnością, jeśli to będzie konieczne) z moich starych kart PnKRWK, na których limit zniknął.


Jak zadziała za 1. razem, to nawet w 10 minut będę znał rezultat.
 #1093499  autor: Eon
 19 kwie 2020, 16:11
.
Te gratisowe 10GBx3 ważne są do końca kwietnia. Czy można je przedłuzyć jakims pakietem ??