DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1089932  autor: kocurek123
 11 lut 2020, 22:38
kurcze chyba miałem pecha i dostałem jakiś numer tel z puli uzywanych, bo dostaję jakieś alerty o awariach w gmianie z innego woj. i tel. z firmy windykacyjnej, których nie odbieram (musiałem zainstalowac aplikację do blokowania), jest opcja zachowania karty sim i nieodpłatnej zmiany samego numery telefonu w plusie? czy raczej karta do kosza? porazka jakaś...
 #1089963  autor: Remington
 12 lut 2020, 13:00
Nie ma żadnego przepisu, który by to regulował. Numery wracają do puli i mogą być „skażone”, ale nie jest to sprawa operatora. Wątpliwe więc by chciało mu się kiwnąć palcem. Prędzej rozgonić te firmy korzystając z RODO.
 #1089967  autor: neotele
 12 lut 2020, 13:26
kocurek123 pisze:bo dostaję jakieś alerty o awariach w gmianie z innego woj.
To wygląda na jakąś awarię.
Alerty dostaje się NIE na bazie adresu właściciela numeru, ale na bazie lokalizacji stacji bazowej, w której zasięgu przebywa aktualnie abonent.
 #1089981  autor: kocurek123
 12 lut 2020, 15:58
taaa, mogą zmienić numer na karcie sim ale za 69zł - byłem w salonie plusa, starter nadaje się chyba tylko do kosza... sms z gminy pobiedziska woj wielkopolskie, a tel. z Besta też wielkopolska (4-6 prób dziennie) - nie odbieram - zainstalowałem apkę do blokowania.... ja mieszkam w woj łódzkim.. normalnie starch brac nastepny starter, bo może być to samo... żenada jakaś.
 #1089985  autor: Remington
 12 lut 2020, 16:05
To mogło zdarzyć się u każdego operatora. Jeśli brać nowy numer, to najbezpieczniej brać go od jakiegoś niedużego MVNO wtedy nr będzie z jego puli i na 99% świeży. Potem przenieść tam gdzie chcemy.
 #1089986  autor: kocurek123
 12 lut 2020, 16:17
poczekam jeszcze trochę może odpuszczą z tego Besta - to chyba jakiś automat wywąchał resjetrację karty i dzwoni? bo na drugi dzień po włozeniu karty sim zaczęły się tel.
 #1089988  autor: rudymax
 12 lut 2020, 16:28
Też tak kiedyś miałem, ale nie pamiętam czy był to numer Plusa, czy Play (problemy miałem na obu, ale różne). Ten na który wydzwaniała firma windykacyjna był jeszcze podany w rossmannie i vision express. Ponieważ nie chciałem go stracić smsów reklamowych pozbyłem się drogą mailową, a telefony z firmy windykacyjnej odbierałem cierpliwie i tłumaczyłem, że to pomyłka. Po jakimś czasie przestali dzwonić.
 #1089991  autor: Remington
 12 lut 2020, 16:32
Telefony z firm windykacyjnych potrafiły mi się zdarzać na numery, które mam od dawien dawna. Po prostu ktoś biorąc jakieś pożyczki itp. podawał numer z czapy, którego nikt nie weryfikował - inne były imię, nazwisko, miejscowość, wszystko.
 #1090002  autor: neotele
 12 lut 2020, 18:49
kocurek123 pisze:
12 lut 2020, 15:58
a tel. z Besta też wielkopolska (4-6 prób dziennie) - nie odbieram - zainstalowałem apkę do blokowania..
Skoro nie ma tu żadnej twojej winy, to nie powinieneś się ukrywać przed natrętnymi windykatorami.
Odbież od nich połączenie,
poproś najpierw o personalia dzwoniącej osoby,
a następnie wyjaśnij, że:
- posiadasz ten numer od niedawna (a oni szukają jego poprzedniego użytkownika),
- poproś, aby powyższa informacja została zanotowana w bazie danych dzwoniącej firmy,
- powiedz, że stanowczo nie życzysz sobie więcej telefonów od nich w tej sprawie
- i przekaż, że w przypadku kolejnych takich telefonów, zgłosisz Policji, że jesteś uporczywie i bezpodstawnie nękany przez Best, co jest czynem niezgodnym z prawem, podając przy okazji personalia osoby do Ciebie dzwoniącej.
Na koniec poinformuj, że także nagrywałeś tą rozmowę (a najlepiej ją faktycznie nagraj).

Jeśli zadzwonią ponownie, zrób zgłoszenie stalkingu na Policji (wtedy przyda się nagrana rozmowa). Ewentualna wizyta policji w firmie Best powinna zakończyć tą sprawę.
 #1090277  autor: kocurek123
 16 lut 2020, 09:45
Koledzy zastanawiam się co robić konto jest ważne do jutra, 30GB na start też do jutra i 5GB z polecenia do 3 marca i możliwość odpalania promocji 30GB na rok też do jutra, jak bym dziś zasilił za 30zł to odpali się promocja 30GB na rok i ważność konta też rok?jeśli chodzi o net to najpierw będzie brało transfer z tego 5GB z polecenia, a później z tego 30GB/rok? nie chce mi się szarpać z tą windykacją i sms z gminy wiec jakby brakło 30GB na rok to kasę bym wysłał teleprzelewem do plusha żony, - można?
 #1090292  autor: kocurek123
 16 lut 2020, 13:34
Dlaczego 3zł musi zostać? zasiłbym dziś za 30zł i odpalił 30GB na rok i jak bym zuzył GB to kasę co została bym wysłał teleprzelewem na konto zony w plushu (w ratach , bo naraz można tylko 20zł chyba), a swoją karty do kosza