DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1089522  autor: Remington
 05 lut 2020, 22:14
Od pewnego czasu używam Alcatela 3 jako telefon służący wyłącznie do nawigacji (Mapy Google i NaviExpert).

Niby źle nie jest, ale tyłka nie urywa, każde kliknięcie wymaga cierpliwości, demon szybkości to ten Mediatek nie jest. Zabawy z asystentem Google wypadają słabo.

Od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie wymienić go na Redmi 7A. Ekran o tych samych wymiarach, procek lepszy, w necie nikt na niego nie narzeka. Podobnie jak na 8A, który można mieć dokładając kilkadziesiąt złotych. Warto?

Co jest ważne:
- dobry głośnik
- ogólna wydajność
- szybki fix GPS i stabilne jego działanie
- fajnie, żeby się szybko włączał 😀
 #1089523  autor: marcin19883
 05 lut 2020, 22:29
8a - większa bateria 5000, większy ekran 6.22cala, gorilla glass 5, USB-type C, szybkie ładowanie 18W(3A ładowarka)

7a - mniejsza bateria 4000, mniejszy ekran 5.45cala, gorilla glass?, micro-usb, szybkie ładowanie 10W(2A ładowarka)

Głośniki i nawigacja identyczne. Chyba jednak 8a lepsze. Bateria dłużej wytrzyma.
 #1089593  autor: marcin19883
 06 lut 2020, 23:48
Remington pisze:
05 lut 2020, 22:45
Właśnie, czy 8A na starej ładowarce tylko z kablem USB-C też bez problemu będzie się ładować? Rzecz jasna powoli.
Będzie się ładować. A ile stara ładowarka ma? 1A?
 #1089635  autor: marcin19883
 07 lut 2020, 16:14
Remington pisze:
07 lut 2020, 00:19
2A dzielone na dwa wyjścia, więc jak on jedyny będzie podłączony to chyba całe 2A otrzyma.
Jeśli zwykłe USB 2.0 w PC daję radę to i ta ładowarka da radę. Będzie wolno ale się naładuje. Wolne ładowanie jest zdrowe dla baterii. Mniej się grzeje.
 #1089659  autor: marcin19883
 07 lut 2020, 20:44
Remington pisze:
07 lut 2020, 19:40
Dzięki, skusiłem się na 8A.
A jak kupisz, to odblokowanie bootloadera i wgranie xiaomi.eu stabilnego? :-) xiaomi, eu jest lepiej przetłumaczony i ma mniej niepotrzebnych appek.
 #1089665  autor: marcin19883
 07 lut 2020, 23:08
Remington pisze:
07 lut 2020, 20:46
Nie chce mi się, raz miałem Cyanogenmod nawet dobrze działał, tak to używam tylko stockowy soft.
Cyanogenmoda już dawno nie ma. Co to były za czasy :) Dziś jest chyba lepiej. Xiaomi wypuszcza żródła kernela, to ludzie robią dopracowany soft. Ok spoko.
 #1089666  autor: Eragon
 07 lut 2020, 23:09
Rzekłbym że masochista, ale przy Xiaomi to tylko połowicznie.

Daj znać po jakimś czasie, czy ten 8A spełnia swe wymagania (podstawowe) - szczególnie procek i bateria.

:smt006
 #1089667  autor: Remington
 08 lut 2020, 00:08
Nie mam dobrych doświadczeń z modyfikacjami. Czy to root na kilku androidowych telefonach, czy nawet Jailbreak na iPhone albo mi je ubijały, albo powodowały problemy i niestabilne działanie. W efekcie tylko na dwóch nie wróciłem do dziewiczego stockowego software'u. Nie lubię zresztą w tym grzebać.

Co do 8A to musi być lepiej w porównaniu do obecnego Alcatela. Zagadką jest tylko GPS i głośnik.
 #1089752  autor: Remington
 09 lut 2020, 19:56
No to już go mam i przyznam, że BARDZO mi się podoba. GPS śmiga, głośnik super. Soft od Xiaomi też w pełni satysfakcjonujący, bogatszy niż w niegdyś używanym przeze mnie 4X. Zobaczę, jak się spisze w praktyce. Dzięki za porady!

Co interesujące, fabryczna ładowarka to zwykłe 2A, a nie coś z szybkim ładowaniem.
 #1089807  autor: marcin19883
 10 lut 2020, 16:30
Remington pisze:
09 lut 2020, 19:56
fabryczna ładowarka to zwykłe 2A, a nie coś z szybkim ładowaniem.
Teoretycznie, to 2A zaliczamy do szybkiego ładowania :-) Więc jest ok. W 3 godz cała bateria się naładuje. Jeśli będziesz doładowywał i nie czekał do końca baterii, to dużo szybciej się naładuje. Raz na jakiś czas wyładuj do zera, a tak zazwyczaj to doładuj kiedy masz ochotę.