DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1089339  autor: colin23
 03 lut 2020, 12:53
Witam

Zanim pójdę do salonu firmowego chciałbym zapytac czy w plusie można coś wynegocjowac poza to co widnieje na stronach. Nigdy nie byłem w plusie.
Będę potrzebował 2 karty sim z nielimitowanymi rozmowami, sms i mms. Do tego jakis pakiet internetu ale niekoniecznie duży (tu będzie przeniesienie 2 kart sim z t-mobile).
A trzecia karta tylko do zastosowania jako internet pod monitoring domku całorocznego na wypadek powiadomień alarmu. Także też wystarczy mały pakiet.

Na stronie wyskakuje abo za 50zł a za każdy następny 25zł. Więc 3 karty za 100zł.
Albo dwie za 75zł i ewentualnie poszukać karty prepaid na internet?
Są karty prepaid na internet które można doladowac raz za jakąś niewielką kwotę i mieć ważnośc rok?

Możecie coś podpowiedzieć o co ich pytać? Mają jakieś oferty łączone/rodzinne?
Dzieki.
 #1089363  autor: PiotrekKlodawski
 03 lut 2020, 20:40
W Play dostaniesz w ofercie na kartę z długim okresem ważności konta: https://www.play.pl/oferta/play-karta/p ... te-odnowa/
Tylko sprawdź, czy tam zasięg będziesz miał w tym domku ;)

Chyba wszyscy operatorzy mają oferty rodzinne. Ja bym celował z duet w nju mobile albo podobnych alternatywnych ofertach, ewentualnie karta.

Abonamentu nigdy nie miałem, więc nie wiem, ale wątpię żeby nowemu dali coś więcej niż standardowa oferta.
 #1089409  autor: colin23
 04 lut 2020, 16:14
Właśnie tam wchodzi w grę tylko Plus. Orange, TM i Play niestety słabo. Dlatego pytam o to. W grę też raczej tylko abo bo to dla osób które nie chą pamiętać aby doładowywać się co chwilę.
 #1089416  autor: matek451
 04 lut 2020, 18:45
To jest tylko twoja subiektywna opinia,podaj gdzie ta działka, sprawdzałeś jakie stacje bazowe i gdzie maja wszyscy operatorzy. Do monitoringu potrzebny stabilny dostęp do internetu. dlatego najpierw trzeba tam sprawdzić parametry sygnału u wszystkich operatorów. na działkach w lesie bez anteny zewnetrznej z tym kiepsko, no i karta SIM ale co z routerem do internetu?
 #1089418  autor: colin23
 04 lut 2020, 19:10
Nie subiektywna. Sprawdzone w praktyce. Wszyscy w wakacje tam byliśmy i telefon w plusie działał tam najbardziej stabilnie. 3 pozostałe sieci falowo raz lepiej raz gorzej. Ale tu nie ma dyskusji i nie o wybór operatora pytam tylko o ofertę plusa :-)
 #1089468  autor: matek451
 05 lut 2020, 09:09
Twoja sprawa, z miłośnikami Plusa trudno dyskutować, oni świata poza nim nie widzą. A potem płaczą jak ten najsłabszy polski operator im nie działa prawidłowo. Przerabiane wiele razy, zamiast rzetelnych testów opinia wyrobiona na podstawie działania telefonu to kiepska podstawa do wyboru internetu.
Za pomocą telefonu można wykonać takie testy, sprawdzić z którego eNB Plusa korzystasz, z jakiego pasma LTE/3G na nim, jakie są parametry sygnału jakie zapewnia on prędkości. do tego sprawdzamy jak wygląda infrastruktura na tym BTS-ie. Oczywiście 95% ludzi tego nie robi i podpisuje abonamenty w ciemno i często ma problemy a internet działa kiepsko. dotyczy to wszystkich operatorów. Życzę powodzenia na tej działce z Plusem.
 #1089484  autor: colin23
 05 lut 2020, 13:40
Nie jestem miłośnikiem plusa (mam orange i jest mi z nim dobrze) bo jak dobrze doczytasz nigdy u nich nic nie miałem. Dlatego wątek zacząłem tylko dlatego że fizycznie w wakację będąc tam stabilnie internet działał tylko u osoby posiadającej plusa. I dla informacji wszystko było testowane na jednym telefonie który był użyty jako ruterek. I te karty tez nie dla mnie tylko użytkowników domku którzy spędzają tam 5 miesięcy.
 #1089486  autor: Iselor
 05 lut 2020, 14:01
To jest fascynujące co tutaj wyczytuję. Nie mam od lat żadnych problemów z plusem, w dodatku większość znajomych i rodziny przechodzi właśnie do Plusa. Internet w Plusie jest znośny jak u wszystkich operatorów komórkowych z wyjątkiem Playa gdzie jest żenujący. Internet bierze się od dostawców typowo internetowych jak UPC, Vectra czy TOYA.
 #1089511  autor: paka007
 05 lut 2020, 19:09
oferty łączone z plusa możemy rozdzielić na 2 sposoby:
albo jak autor pisał: 50 + kolejne rabatowane
albo od razu duet. Dodatkowo można zrabatować usługi jeśli np. mamy CP
 #1089516  autor: matek451
 05 lut 2020, 20:56
"Znośny" internet w Plusie https://www.speedtest.pl/wynik/232244620 i "żenujący" w Play https://www.speedtest.pl/wynik/232244839 ta sama lokalizacja Plus wisi na maszcie Play. Nie ma jak wydawać opinie bez sprawdzenia jak działają operatorzy w konkretnym miejscu.
No i nie ma jak polecać komuś internet kablowy od duzych dostawców na działce w lesie. Autor sam zadecydował że bierze Plusa i to on sam poniesie konsekwencje, ja chciałem tylko pomóc w tym aby Plus działał mu prawidłowo ale skoro ktoś nie potrzebuje pomocy to zyczę mu powodzenia na LTE900 aero2 w Plusie bo pewnie na tym paśmie Plus ma tam zasięg.
 #1089520  autor: iphoneski
 05 lut 2020, 22:08
Po pierwsze autor nie założył tego wątku żeby czytać mądrości, że Plus to syf tylko po to, by uzyskać pomoc, także jak ktoś nie ma nic sensownego do powiedzenia niech się nie wypowiada.
Co do pytania zamiast brać zwykły duet Plusa lepiej wziąć duet Plusha - też abonament a kosztuje 40 zł (20 zł za numer). Jest tam No limit i pakiet internetu (chyba 15 giga) ale tu trzeba sprawdzić bo nie jestem pewien tej ilości. Jest to marka stworzona przez Plusa i oczywiście działa na ich nadajnikach. Na stronie Plusha jest też oferta internetowa, także wejdź tam i sobie przejrzyj, pakiety są spore i ceny przystępne.