DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1088059  autor: zakulka
 15 sty 2020, 15:19
Witajcie :)

Od 1,5 roku używam tytułowego modelu, ale niestety zaczął się psuć i to bardzo. Nie mam już gwarancji, a problem wygląda na poważny. Zaczynam zastanawiać się nad wymianą telefonu i nie chcę wydać więcej niż 1500 zł. Tak naprawdę lekkie wahania w kierunku 1000 byłyby optymalne. Te dodatkowe pieniądze mogę wydać, jeśli uznam, że na pewno warto.

Wiem, że flagowca nie upoluję, ale nie o to chodzi... Po prostu myślę, że nie będę już tak szaleć cenowo - raz się zdarzyło, wystarczy. Sony ostatecznie wypada gorzej niż ponaddwuletni Xiaomi brata za 600 zł.

Moje wymagania się nie zmieniły. Zależy mi na dobrej baterii, stabilności/płynności działania i możliwościach muzycznych. Wiem, że "dziś prawdziwych kompaktów już nie ma", ale w miarę poręczny rozmiar też jest bardzo ważny ;)

Wstępnie zainteresowałam się MI 9 SE, czytałam testy i opinie. W domu są dwa modele (Redmi 4a i Mi a2 Lite) tata z bratem nie narzekają.

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam
 #1088110  autor: Eragon
 15 sty 2020, 22:33
Ha, a chciałem zabłysnąć z tym Mi9 SE.
Mała prośba. Przejdź się do jakiegoś sklepu i wymacaj Mi9T oraz Mi9T Pro. Jak wypadają według Ciebie w dłoni?;)

:smt006
 #1089203  autor: zakulka
 31 sty 2020, 15:45
Kupiłam Mi9 t :)

Nawet bez przymiarki, bo nie mogę teraz wychodzić z domu, a Compact się sypał z dnia na dzień... W jednym ze sklepów była promocja, rodziciel dokonał zakupu w moim imieniu :D

Fajny telefon, ma wszystko na czym mi zależy, obsługuje się go dobrze. Nie jedną ręką, ale np pisanie na większym ekranie jest dla mnie łatwiejsze, o czym dotychczas nie pomyślałam (łatwiej trafić w poszczególne litery, nawet nie muszę posiłkować się tak często słownikiem, uważać na literówki).

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie :)
 #1089374  autor: Eragon
 03 lut 2020, 23:51
Ha, kolejna zadowolona osoba! Jak coś, w przyszłości możesz tu dopisać swe wrażenia z użytkowania... np. po kilku miesiącach.
Zaś co do sprzętu:
- Ustaw sobie blokadę z poziomu ekranu, widget.
- Polecam Gboard jako klawiaturę.
- Porządnie przejdź przez ustawienia i ustaw wszystko pod siebie.
- Kciuk dodaj 2x dla pewności na czytniku.

:smt006