DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1088893  autor: Zegson
 27 sty 2020, 19:11
Jak w temacie, który z tych telefonów będzie lepszy (interesuje mnie wydajność oraz przede wszystkim jakość zdjęć i filmów). Z góry dzięki za pomoc!
 #1088920  autor: Eragon
 27 sty 2020, 22:10
A o jakim Xiaomi mowa?

:smt006
 #1089007  autor: Eragon
 28 sty 2020, 20:28
Tak naprawdę żadnego z nich Ci nie polecę.
W ogólnym rozrachunku Mi9 wychodzi lepiej, ale i tak obydwa bledną w porównaniu do Mi9T Pro który jest w podobnych pieniądzach.

:smt006
 #1089010  autor: kathumax
 28 sty 2020, 20:48
Bez przesady, Mi9 i Mi9T Pro to bardzo porównywalne telefony i to ze wskazaniem na Mi 9. Ogólnie to najlepiej wybrać tego, który bardziej pasuje pod kątem wyglądu, wielkości i leżenia w ręce. W funkcjonalności różnice to raptem jack, bezprzewodowe ładowanie i bateria, marginalnie aparat.
 #1089019  autor: Eragon
 29 sty 2020, 00:48
kathumax pisze:
28 sty 2020, 20:48
Bez przesady, Mi9 i Mi9T Pro to bardzo porównywalne telefony i to ze wskazaniem na Mi 9. Ogólnie to najlepiej wybrać tego, który bardziej pasuje pod kątem wyglądu, wielkości i leżenia w ręce. W funkcjonalności różnice to raptem jack, bezprzewodowe ładowanie i bateria, marginalnie aparat.
No to nawet z Twej wypowiedzi wynika że bądź co bądź Mi9T Pro będzie lepszym wyborem. Zresztą, wyboru dokonałem też przyrównując cechy tej Novy względem Mi (zakładam że autor na jakiejś podstawie dokonał wyboru akurat tych dwóch).
- Całkiem pojemna bateria w Huawei = Lepiej zaproponować sprzęt o jeszcze lepszej baterii
- Ukrywanie wcięcia w Huawei = Lepiej zaproponować ekran bez notcha czy dziurek.
- Czytnik w Huawei na krawędzi = Tu każdy z obydwóch Xiaomi będzie lepszy

Jedyne co myślę że wersja Pro minimalnie (1%) jest gorsza w aparacie, oraz może ewentualnych przyszłych aktualizacjach ( i tak czuję więcej niż u Huawei).

:smt006
 #1089020  autor: kathumax
 29 sty 2020, 01:08
Od Mi9? No raczej nie, to Mi9 jest moim zdaniem trochę lepszym wyborem, głównie ze względu na wykonanie - czuć różnicę - i bezprzewodowe ładowanie.
Za Mi9T Pro przemawia głównie ekran bez dziurki (plus bajer z wysuwanym aparatem), bo w praktyce różnica baterii jest mniejsza niż to wynika z pojemności (zresztą i tak wytrzymają bez większych problemów cały dzień).
Zresztą, jeden i drugi są bardzo ok :-)

Nova 5T odstaje dość wyraźnie od ww., więc nie ma sensu jej rozważać.
 #1089021  autor: marcin19883
 29 sty 2020, 01:09
Warto dodać co jest podatne na modyfikacje romu:
Xiaomi - otwarty system
Huawei - zamknięty system

Chyba lepszy telefon z moźliwością rootowania.