DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #1088456  autor: Remington
 20 sty 2020, 14:49
Fajna przeglądarka, szybka, wygodna, bez reklam (własnych oraz na stronach, dzięki adblockowi). Duża, nawet bardzo, ale za to oferuje wbudowany menedżer plików i aplikacji. Jedyny mankament dla niektórych to brak języka polskiego. Mimo to pełno użytkowników jest zadowolonych.

I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie fakt, że... chyba nie do końca producent informuje jak obsługuje ruch z tej przeglądarki. Otóż po WiFi wszystko chodzi gładko, ale gdy przełączyłem się na dane komórkowe (LTE i stabilna prędkość) dla niektórych stron byłem widoczny pod IP mojego operatora, a dla innych pod IP z Indii. Czyli ruch (lub przynajmniej jego część) idzie bez wiedzy użytkownika przez jakieś azjatyckie proxy.

Na hasło UC Browser, Google odpowiada wpisami z 2017 r. o rzekomym malware w pełnej wersji tej przeglądarki.

Jeśli ktoś chce i wie jak podejrzeć ruch tej przeglądarki, niech sobie potestuje i podzieli się wynikami.
 #1088467  autor: marcin19883
 20 sty 2020, 16:26
" Free Cloud Acceleration"
I wszystko jasne
 #1088469  autor: marcin19883
 20 sty 2020, 18:31
Remington pisze:
20 sty 2020, 17:35
Bynajmniej. Ta opcja wymaga ręcznej aktywacji w ustawieniach.
A blokada reklam to nie przez serwery przechodzi? coś jak opera mini?
 #1088484  autor: Remington
 20 sty 2020, 23:46
To dlaczego po WiFi było poprawne IP?

Jedyne niespiskowe wytłumaczenie to bug, że Cloud Acceleration działa mimo wyłączonego switcha.
 #1088503  autor: mp107
 21 sty 2020, 14:21
Czy w momencie, w którym IP było z zagranicznej puli, były włączone funkcje typu oszczędzanie transferu, VPN, proxy, ukrywanie lokalizacji (nie wiem, które konkretnie są w tej przeglądarce dostępne, więc zgaduję, co mogłoby działać w ten sposób)?
W opisie aplikacji w Google Play jest wzmianka o "Data Saving", więc tutaj szukałbym winowajcy.