DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1088163  autor: Onibaku
 16 sty 2020, 23:40
Cześć, zależy mi na zakupie telefonu do 1300 zł, priorytetem są dobry aparat i bateria. Z dodatkowych wymagań jakie stawiam przed sprzętem to kompaktowa wielkość (wysokość telefonu do około 155 mm, powinien się bez problemu mieścić w kieszeni). Fajnie gdyby był wodoszczelny, ale nie jest to konieczne.

Obecnie posiadam Sony Xperia M5 Aqua w mojej ocenie robi fajne zdjęcia, natomiast ustawienie ostrości przy złym świetle to tragedia. Zależy mi minimum na takiej jakości zdjęć, ale lepszym ostrzeniu obrazu.

Z telefonów jakie mi się podobają to Huawei P20, Huawei P30 lite, Nokia 7.2, Samsung Galaxy a50 (większy rozmiar ale wydaje się poręczny). Jak wypada porównanie telefonów P20 oraz P30 lite? Jak długo P20 będzie miało aktualizacje?

Na pewno nie chcę telefonu Xiaomi Redmi Note 8 Pro bo mimo fajnej specyfikacji jest strasznie duży (innych tak dużych telefonów też nie chcę) :D

Proszę o doradzanie, który z tych modeli będzie najciekawszy, oraz polecenie jakiejś alternatywy.

Dodam że jeżeli byłby telefon do którego warto było by dołożyć mogę rozważyć taka opcje, z tym że maksymalnie do 1500 zł.

Telefon planuje zakupić w sklepie sieciowym, bądź na allegro. Z góry dziękuję :D
 #1088247  autor: kathumax
 17 sty 2020, 21:21
Ja bym chyba wybrał P20.
A50 jest bardziej poręczny niż to wynika z jego wielkości, ma świetny ekran i baterię, ale reszta (w tym aparat ale i działanie) wypadają słabo.
P30 lite jest nowszy, ale znacznie słabszy od P20 (aparat zwłaszcza, ale i wykonanie gorsze).
Zobacz jeszcze Mi 9 SE (mały, poręczny, dobry ekran, reszta też ok) i Mi 9 T (większy, ale w sumie bez jakichś istotnych minusów jak na cenę).
7.2 jest mało poręczna.
 #1088257  autor: Eragon
 17 sty 2020, 22:24
Redmi Note 8 Pro nikt sensowny by Ci nie polecił... Tak myślę.
Do powyższej wypowiedzi dołożę zamianę Mi9T na wersję Pro, jeślibyś zdecydował się na zakup w Chinach... lub nawet na Amazonie (bywały w takich cenach, teraz nie sprawdzałem ale siłą rzeczy... powinien tanieć).

:smt006
 #1088261  autor: Onibaku
 17 sty 2020, 23:25
Mi9T pro wydaje się ciekawa propozycją, poszukam tego telefonu. Czy Mi9t oraz Mi9t pro mają dokładnie ten sam zestaw aparatów, oraz baterię?

Natomiast mam jeszcze pytanie odnośnie P20 i Mi9 SE. Jak wygląda porównanie tych telefonów pod względem wytrzymałości baterii. Mi9 SE ma mniejsze ogniwo ale w danych technicznych jest napisane, że wytrzymuje dłuższy czas pracy na ekranie oraz czas rozmów jest dłuższy niż w P20. Czy faktycznie Mi9 SE ma lepiej zoptymalizowana baterie i czas pracy dłuższy?
 #1088353  autor: Eragon
 19 sty 2020, 01:21
Mi9T ma lepszą baterię od Mi9SE, tego jestem pewien.
Ale jak SE wypada w porównaniu z Huawei... nie wiem.

Co do zestawu aparatów, te same. Ale wersja Pro mimo wszystko robi, delikatnie lepsze fotki z racji lepszego procesora. Bateria ta sama, za to wersja Mi9T ma słabszy (mniej prądożerny jednocześnie) procesor, więc w porównaniu do lepszego brata, działa dłużej.

:smt006
 #1088384  autor: Onibaku
 19 sty 2020, 14:26
Przeglądając allegro natrafiłem na kilka modeli P20 pro w cenie +/- 1400 zł, sprzedawcy opisują, że są ryski na obudowach, bądź na wyświetlaczach. Nie ma natomiast oryginalnego pudełka i słuchawek. Ryski na obudowie nie przeszkadzają mi, natomiast wyświetlacz chciał bym mieć w dobrym stanie.
Przykładowa aukcja:
https://allegro.pl/oferta/huawei-p20-pr ... 8860054436

Co sądzicie na temat takich telefonów, warto zastanowić się nad zakupem? Na aukcjach jest napisane, że telefony są nowe, natomiast obawiam się o działanie takiego telefonu i czy faktycznie sprzęt nie siedział gdzieś na wystawie i ma rozjechaną baterię?