DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1088332  autor: bedok
 18 sty 2020, 20:50
Szukam telefonu z wyświetlaczem minimum 6 cali bez nocza i baterią minimum 4000mAh.
Będę na nim oglądał filmy i czytał mangi.
Zależy mi też na głośnikach stereo i złączu jack.
Budżet na telefon to max 2500zł ale nie musi być nowy ale chociaż na gwarancji.
 #1088352  autor: Eragon
 19 sty 2020, 01:17
Ogólnie, poczekaj z miesiąc. Nowe sprzęty wyjdą, stare stanieją.
I w tym budżecie może też coś ciekawego od OnePlus wyrwiesz ;)
ROG cudowny telefon... ale jest czołgiem. Dużym, czołgiem. Więc może jednak na upartego... jak Ci to nie przeszkadza...

:smt006
 #1088355  autor: babciagienia1p
 19 sty 2020, 05:56
bedok pisze:
18 sty 2020, 22:56
Asus ROG Phone II jest na allegro za ok 2200zł tylko z chin i czy ktoś go ma??

Różnica w wadze: ROG Phone II - 240g, Zenfone 6 - 198g. Właśnie dlatego, że nie mogłam nigdzie (Warszawa - sierpień 2019) przymierzyć się do ROG Phone'a (nawet starej wersji), zdecydowałam się na Zenfone'a. W zakup i zwrot nie chciałam się bawić. Zenfone jest bardzo zgrabny i dobry, co prawda nie noszę go w kieszeni :D Wydaje się, że ROG Phone'a jest bardzo ciężko zobaczyć fizycznie przed zakupem. Wtedy ceny w oficjalnym sklepie Asusa były niższe niż np. w Hongkongu. Wydaje się, że teraz się coś zmieniło i można znaleźć niższe niż w oficjalnym sklepie. Allegro trochę ryzykowne chyba, że znajdziesz sprzedawcę z dobrym kontaktem i najlepiej takiego, który ma jakiś stały punkt. Dostawa z oficjalnego sklepu Asusa (siedziba w Niemczech przy granicy z Holandią) - maksimum dwa dni robocze. Dostarcza UPS.

----------Edit------------
Jeśli masz cierpliwość do zakupu i ewentualnego zwrotu, to w oficjalnym sklepie bezpłatny zwrot był w cenie. Niewykluczone, że teraz można też znaleźć tańsze pozwrotowe na niemieckim Amazonie.
 #1088380  autor: bedok
 19 sty 2020, 13:09
Eragon pisze:
19 sty 2020, 01:17
Ogólnie, poczekaj z miesiąc. Nowe sprzęty wyjdą, stare stanieją.
I w tym budżecie może też coś ciekawego od OnePlus wyrwiesz ;)
ROG cudowny telefon... ale jest czołgiem. Dużym, czołgiem. Więc może jednak na upartego... jak Ci to nie przeszkadza...
Wielkość i waga to nie problem bo już miałem sony xperia z ultra.
Myślałem nad OnePlus 7 pro ale nie ma jacka i ma krótki czas pracy na baterii.
A jakie telefony mają mieć premierę w lutym oprucz mi 10 i mi 10 pro ??

Czym się różni ROG 2 w wersji chińskiej od globalnej i gdzie można kupić konkretnie najtaniej bo na Amazon de cena są jak na allegro??
Do ROG 2 jest pokrowiec z otworem tylko na aparat bez otworu na ledy ??
 #1088382  autor: babciagienia1p
 19 sty 2020, 13:43
bedok pisze:
19 sty 2020, 13:09

Wielkość i waga to nie problem bo już miałem sony xperia z ultra.......

Czym się różni ROG 2 w wersji chińskiej od globalnej i gdzie można kupić konkretnie najtaniej bo na Amazon de cena są jak na allegro??
Do ROG 2 jest pokrowiec z otworem tylko na aparat bez otworu na ledy ??

Skoro wielkość i waga nie ma dla Ciebie znaczenia, to bierz ROG Phone II i przestań bić się z myślami. Według mnie wersja chińska nie różni się od globalnej niczym. Przy zakupie w Chinach jest pewne ryzyko. Ja brałabym z oficjalnego sklepu asus.com lub od jakiegoś znudzonego fana gier z olx-a.
------------Edit---------------
Wszystkie oficjalne pokrowce, bardzo dobre, są też w w/w sklepie. Cena w granicach 150,- zł. Wydaje mi się, że Asus jest jedną z niewielu firm, która poradziła sobie z zaniżaniem cen przez dystrybutorów. Dla Ciebie to może nie jest zbyt dobra informacja, ale zawsze jest mniej powodów do rozterek. :wink:
-----------Edit2---------------
Możliwe, że wersja chińska nie obsługuje pasma B20 (800MHz), ale wydaje mi się to mało prawdopodobne, bo Asus był jedną z niewielu firm, która nie różnicowała wersji. Chyba, że są jakieś uregulowania wewnętrzne w Chinach...
Ostatnio zmieniony 19 sty 2020, 17:25 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1088387  autor: bedok
 19 sty 2020, 15:36
Jakby pójść na kompromis że telefon ma nocza i jest używany. Czy Samsung Galaxy S10 plus nie będzie lepszym wyborem bo boję się że asus straci szybko wsparcie od producenta i będzie mniej aplikacji napisanych pod ten telefon??
 #1088422  autor: Eragon
 19 sty 2020, 22:46
Jeśli mowa o nowych sprzętach to niedługo coś od OnePlus powinno wyjść + Redmi K30 Pro.
Myślę że to są sprzęty warte rozważania przy Twoich wymaganiach.
Poza tym wychodzą właściwie nowości od każdego. A że budżet masz całkiem spory, to bym czekał. Szczególnie na OnePlus, bo w dniu premiery jest to najbardziej opłacalny zakup... i z każdym dniem coraz mniejszy ( w oficjalnym sklepie ceny nie tanieją za bardzo).

:smt006