DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1088084  autor: Dorotea
 15 sty 2020, 18:23
Remington pisze:
26 gru 2019, 13:14
TM dostał GT.
Zasłużyli.
windows123455860455 pisze:
27 gru 2019, 07:27
Jakim pakietem zdejmujesz ten lejek?
Np. Strong LTE.
piotrzet pisze:
27 gru 2019, 08:24
Zadałem pytanie czy ten lejek coś ogranicza w telefonie konkretnej odpowiedzi dalej nie dostałem.
Ograniczenie jest bardzo sensowne. Płacisz mniej to i masz mniejsze możliwości. Tak działa to wszędzie czemu u operatorów miałoby być inaczej?
Ograniczenie jest bardzo bezsensowne. Pakiety netu nie są u nich szczególnie tanie, a T-Mobile narzuca mi dodatkowo chomąto na prędkość transferu.
Lejek ogranicza szybkość pobierania i wysyłania. Brak lejka skraca czas na wykonanie tych czynności. Czas to pieniądz, chyba, że jesteś bezdomnym/bezrobotnym/studentem i dla Ciebie bez znaczenia ile trwa wysyłanie kilku/kilkunastu GB. Dla mnie nie, zwłaszcza jak jestem w "Kopydłowie Dolnym" na świeżym powietrzu, bo tylko tak łapię zasięg.

Może chodzi im o to, że jak będzie wolniej dłużej będę miała pakiet netu? Na abonament i tak nie przejdę, bo mają system, w którym mało co działa jak powinno.
 #1088086  autor: piotrzet
 15 sty 2020, 18:39
Ale jeśli chcesz korzystać z pełnej prędkości sieci masz do wyboru ofertę abonamentową. Dlaczego użytkownicy, którzy płacą mniej mają dostawać to samo co abo? Wybierając ubezpieczenie czy inne rzeczy logiczne jest, że za większą cenę dostajesz więcej i lepiej. Czemu w sieciach komórkowych miałoby być inaczej?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1088091  autor: Dorotea
 15 sty 2020, 19:32
piotrzet pisze:
15 sty 2020, 18:39
Ale jeśli chcesz korzystać z pełnej prędkości sieci masz do wyboru ofertę abonamentową. Dlaczego użytkownicy, którzy płacą mniej mają dostawać to samo co abo? Wybierając ubezpieczenie czy inne rzeczy logiczne jest, że za większą cenę dostajesz więcej i lepiej. Czemu w sieciach komórkowych miałoby być inaczej?
T-Mobile ma taką fanaberię, a konkurencyjne sieci komórkowe jednak mają oferty pre-paid, które nie narzucają takiego hamulca. Kiedy muszę płacę T-Mobile za 1 GB tak jakby 1 zł więc szczególnie tanio nie jest. Natomiast jak nie muszę omijam Was szerokim łukiem. Spowalnianie transmisji, kiedy pakiet i tak jest określony w GB jest kiepskim posunięciem marketingowym, tak nie zachęcicie do wzięcia abonamentu.
 #1088094  autor: piotrzet
 15 sty 2020, 20:17
Piszesz jakbym co najmniej tam pracował. Swoją drogą to już słyszałem, że i pracuję dla Orange i Play, więc dla mnie to żadna nowość ;)
Szczerze mówiąc gdyby ode mnie to zależało to ja bym wprowadził ograniczenia również w abonamencie.Kupując najtańszy abonament masz ograniczenie do 20 Mb/s itd Dopiero np ponad 100 zł takiego ograniczenia nie ma.
T-Mobile może i ma taką fanaberię ale i moim zdaniem bardzo dobrze. A patrząc na ceny usług telko w Polsce podejrzewam, że kwestią czasu jest jak i takie ograniczenia zobaczymy u konkurencji.
Makretingowo też T-M na tym nic nie cierpi. Większość po pierwsze nawet nie zauważy takiego spowolnienia, a po drugie większość nie czyta regulaminów, więc nawet nie wie, że takie ograniczenie jest.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1088100  autor: Remington
 15 sty 2020, 20:59
Dorotea pisze:
15 sty 2020, 18:23
Ograniczenie jest bardzo bezsensowne. Pakiety netu nie są u nich szczególnie tanie, a T-Mobile narzuca mi dodatkowo chomąto na prędkość transferu.
...

Może chodzi im o to, że jak będzie wolniej dłużej będę miała pakiet netu?

Możemy jedynie gdybać. Moja teoria dotyczy wizerunku, że skoro ich klienci w rodzimych Niemczech mają LTE dodatkowo płatne i to z lejkiem 25 Mbps, to dlaczego "jakieś Polaczki" miałyby mieć to za darmo i bez ograniczeń? To dają za darmo, bo to wymusił rynek, ale z jeszcze mniejszym lejkiem. U siebie ograniczać muszą, bo w DE u każdego operatora są duże problemy z pojemnością i zasięgiem sieci.
 #1088106  autor: iphoneski
 15 sty 2020, 22:03
U nas takie ograniczenie nie ma sensu nawet z technicznego punktu widzenia - Orange ma podobną sieć, przepycha więcej danych a ograniczeń brak. Chociaż pomijając już to kompletnie nie rozumiem braku VOLTE i WiFi calling w karcie bo udostępnienie tych usług byłoby nawet wygodniejsze dla operatora ze względu na zmniejszenie ruchu w 3G zwłaszcza teraz gdy wycina się 2100 pod LTE. Jak dla mnie to jest takie „nie bo nie a jak się nie podoba nikt nie trzyma”. A argument Że karta jest tańsza więc ma mniej usług kompletnie do mnie nie przemawia, bo jeśli można było wprowadzić video bez limitu za dodatkowe 5 zł to dlaczego za np 10 zł nie można zdjąć ograniczenia albo wpuszczać do VOLTE? Kto ma odpowiedni telefon i ochotę wykupuje a kto nie ma płaci sobie mniej i ma wykastrowaną ofertę.
 #1088112  autor: iphoneski
 15 sty 2020, 22:48
No niestety wszystko kosztuje, za coś klienci przecież płacą miesięczne opłaty. A gdyby dostęp do tych usług był płatny to część kosztów by się zwróciła.
 #1088115  autor: piotrzet
 16 sty 2020, 08:16
iphoneski
Za obcinaniem VoLTE i VoWiFi na karcie też nie jestem. Tutaj masz jak najbardziej rację.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1088140  autor: Dorotea
 16 sty 2020, 18:23
piotrzet pisze:
15 sty 2020, 20:17
Piszesz jakbym co najmniej tam pracował. Swoją drogą to już słyszałem, że i pracuję dla Orange i Play, więc dla mnie to żadna nowość ;)
Szczerze mówiąc gdyby ode mnie to zależało to ja bym wprowadził ograniczenia również w abonamencie.Kupując najtańszy abonament masz ograniczenie do 20 Mb/s itd Dopiero np ponad 100 zł takiego ograniczenia nie ma.
T-Mobile może i ma taką fanaberię ale i moim zdaniem bardzo dobrze. A patrząc na ceny usług telko w Polsce podejrzewam, że kwestią czasu jest jak i takie ograniczenia zobaczymy u konkurencji.
Makretingowo też T-M na tym nic nie cierpi. Większość po pierwsze nawet nie zauważy takiego spowolnienia, a po drugie większość nie czyta regulaminów, więc nawet nie wie, że takie ograniczenie jest.
Użytkownicy wiedzą co to speedtest więc spowolnienie nie jest, aż tak niewidoczne, żeby nie skojarzyli. Tak więc TM marketingowo tylko traci w tym przypadku.

Czy jesteś powiązany z TM nie wiem, ale zastanawiam się kto może cieszyć się z niekorzystnych i uciążliwych rozwiązań dla klientów.
 #1088141  autor: piotrzet
 16 sty 2020, 18:26
Gdyby jeszcze ono było faktycznie uciążliwe. Ja tak jak mówię jestem za wprowadzeniem lejków dla tych co płacą mniej. W końcu w każdej innej usłudze to normalne, że płacisz więcej to dostajesz więcej i w telko powinno być dokładnie tak samo. Jak masz internet domowy oparty na FTTH czy miedzi też masz różne dostępne prędkości, a nie maksymalną dla wszystkich. Po za tym fakty są takie, że takie ograniczenie w telefonie nie ogranicza nic. Film 1080p do płynnego odtwarzania potrzebuje 1/3 tej prędkości co T-M ma lejek w ofercie na kartę.
I ja jestem za wprowadzeniem takich zmian, a nie bezsensownych np wprowadzenie większych stawek za min połączenia czy wyłączenie pewnych usług w Play24.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1088143  autor: Remington
 16 sty 2020, 18:44
Dorotea pisze:
16 sty 2020, 18:23
Użytkownicy wiedzą co to speedtest więc spowolnienie nie jest, aż tak niewidoczne, żeby nie skojarzyli.

"Użytkownicy", bo jest ich więcej niż jeden, ale to nie ogół. Czytałem różne publikacje o świadomości użytkowników w różnych branżach i dziedzinach. Świadomych stanowią ok. 1-2%. Przyjmując, że pomiary prędkości znane są 2-krotnie większej liczbie osób, to wciąż raptem co dwudziesta osoba. Pamiętaj, czy to w wyborach politycznych, czy przy wyborach ekonomicznych, świadome jednostki są nieliczne, a liczy się masa.
 #1088146  autor: Dorotea
 16 sty 2020, 18:57
Remington pisze:
16 sty 2020, 18:44
"Użytkownicy", bo jest ich więcej niż jeden, ale to nie ogół. Czytałem różne publikacje o świadomości użytkowników w różnych branżach i dziedzinach. Świadomych stanowią ok. 1-2%. Przyjmując, że pomiary prędkości znane są 2-krotnie większej liczbie osób, to wciąż raptem co dwudziesta osoba. Pamiętaj, czy to w wyborach politycznych, czy przy wyborach ekonomicznych, świadome jednostki są nieliczne, a liczy się masa.
Owszem, ale nie trzeba być jakoś szczególnie świadomym, umiejący jako tako posługiwać się smartfonem dają radę skorzystać ze speedtest.net lub speedtest.pl. Np. ten wątek, ponad 300 stron: https://forumplay.pl/showthread.php/181 ... speed-test
Większość wrzucających wyniki to zupełnie przeciętni użytkownicy.
piotrzet pisze:
16 sty 2020, 18:26
Gdyby jeszcze ono było faktycznie uciążliwe. Ja tak jak mówię jestem za wprowadzeniem lejków dla tych co płacą mniej. W końcu w każdej innej usłudze to normalne, że płacisz więcej to dostajesz więcej i w telko powinno być dokładnie tak samo. (...) Po za tym fakty są takie, że takie ograniczenie w telefonie nie ogranicza nic. Film 1080p do płynnego odtwarzania potrzebuje 1/3 tej prędkości co T-M ma lejek w ofercie na kartę.
Od kiedy net w pre-paid TM jest tani, coś mnie ominęło? Przycięcie transferu jest uciążliwe. Bo wydłuża czas pobierania i wysyłania. Naprawdę tego nie rozumiesz? Przykładowo wysyłanie pliku (choćby filmu Full HD nagranego w smartfonie) o rozmiarze kilku GB już trochę trwa.

Żeby jeszcze byli konsekwentni w tej fanaberii marketingowej, ale tak nie jest, ponieważ lejek 15/15 Mb/s można zdjąć po prostu wykupując inny pakiet netu co czasami czynię, gdy muszę.
 #1088151  autor: piotrzet
 16 sty 2020, 20:09
Do pobierania filmików dla większości służy WiFi w domu, które ma większe prędkości niż sieci komórkowe. Po za tym uważasz, że serio jak komuś zależy na prędkości to będzie kupował najtańszą ofertę w T-Mobile na kartę? No proszę cię. Dla modnych teraz milenialsów są inne oferty lepsze czy to NJU czy nawet abonamenty, które oferują więcej. Te 10 GB, które jest w takich ofertach obecnie dla nikogo nie jest to ilość GB, która pozwoli na korzystanie ze smartfona bez użycia WiFi. Takie są fakty. A o ograniczeniu jak wie 5% korzystających z oferty to dobrze reszta nie ma o tym pojęcia i im w ogóle to nie przeszkadza.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1088153  autor: Dorotea
 16 sty 2020, 20:43
Właśnie o to chodzi, że Ty podobnie jak to całe TM chcecie ludziom mówić co im do czego ma służyć i jak mają korzystać mimo, że net w pre-paid TM jest drogi. Paradne. Zmuszona sytuacją (nie jest nią przykład z wysyłaniem filmików na YouTube) wolę zapłacić za pakiet w pre-paid bez lejka niż wiązać się abonamentem z niepoważną firmą z kulejącym systemem, gdzie czasem nawet kody nie działają jak powinny i masę rzeczy trzeba załatwiać przez zgłoszenia.

@Remington, może wydzielisz naszą dyskusję do wątku o TM?
 #1088154  autor: piotrzet
 16 sty 2020, 20:58
Twierdzisz, że oferta na kartę w T-M jest droga w takim razie pokaż mi u konkurencji oprócz Orange tańsze oferty niż to co jest w T-M.
Jestem ciekaw swoją drogą czy też swojego ubezpieczyciela albo dostawcę usług tv naciskasz aby w najtańszej cenie dał ci to samo co ma klient, który płaci więcej, bo nie sądzę. A idąc twoim tokiem rozumowania powinnaś tak robić. No bo w końcu "chcecie ludziom mówić co im do czego ma służyć i jak mają korzystać mimo" Dlatego sądzę, że nie tylko w branży telko powinnaś mieć takie zdanie ale i również w każdej innej. Chyba pójdę jutro do salonu Porsche i powiem, że chce 911 w cenie Fiata Tipo :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1088155  autor: Dorotea
 16 sty 2020, 21:18
Nie cała oferta TM, a net w pre-paid jest drogi, płacę 1 zł za 1 GB kiedy muszę, pisałam już. Za 100 GB zapłacę 100 zł w TM. Konkurencja ma net taniej, jakoś trudno uwierzyć, żebyś o tym nie wiedział. A kiedy nie muszę korzystać z TM {usunięta mowa nienawiści} odwracam wzrok od koloru magenty. {usunięta mowa nienawiści} Dlatego, że mam z nią styczność ładnych klika lat. Na samą myśl o abonamencie {usunięta mowa nienawiści}. Nie odczuwam podobnej {usunięta mowa nienawiści} do żadnej innej sieci więc radzę Ci, żebyś nie prowokował dalej, bo się rozkręcam i poleje się żółć za wszystkie niedogodności, które musiałam znosić przez te lata :) Niestety nie mogę Was porzucić, ze względu na zasięg w niektórych miejscach.

Edit: Ocenzurowałam się sama, żeby oszczędzić stresu zakochanym w TM :)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2020, 21:41 przez Dorotea, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1088166  autor: piotrzet
 17 sty 2020, 07:42
Ale my nie dyskutujemy o tym czy oferta jest droga czy nie tylko o tym jakie ograniczenia dla klientów prepaid wprowadził T-Mobile. I nie popieram np brak dostępu do VoLTE czy VoWiFi w ofertach na kartę to uważam za bardzo dobry ruch wprowadzenie ograniczenia prędkości. Ja wiem, że wy użytkownicy prepaid chcielibyście mieć najlepiej za darmo ale nie te czasy. Sieci w końcu powinny zrozumieć, że prepaid, który oferuje podobne rzeczy jak abonament, a jest tańszy musi mieć jakieś ułomności. Użytkownicy nie mogą dostawać takiego samego dostępu do sieci jak ci co płacą więcej w abonamencie. Tak jest w każdej innej dziedzinie od lat i się to sprawdza czemu tu ma być inaczej?
Po za tym rozumiem jakby to było ograniczenie do 5 Mb/s, a jest 3 razy więcej. W telefonie praktycznie nic to nie ogranicza tak jak wspominałem.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1088172  autor: Dorotea
 17 sty 2020, 10:29
Oczywiście dla @piotrzet ograniczenia i uciążliwości dla konsumentów są dobre, nawet jak pakiet netu jest i tak drogi. Lepiej mu mieć 15/15 Mb/s niż np. 100/40 Mb/s chyba w myśl starej zasady, wolniej jedziesz, dalej zajedziesz. Może do tańszych samochodów też dawać ograniczenie? Np. maks. 15 km/h, bo przecież to skandal, żeby mogły rozwijać większą prędkość jak droższe Mercedesy :mrgreen:

TM internet w pre-paid dla niewybrednych nadający się tylko do smartfona, wtedy najmniej ogranicza - powinni zrobić takie hasło reklamowe. Słyszeliście posiadacze modemów, routerów? Nie tykajcie TM. Net musi być gorszy i droższy niż u innych i koniecznie z lejkiem, bo u Niemców też taka polityka. Likwidacja Bezpiecznego Internetu również w trosce o dobro klientów, niech rozwijają czujność, żeby nie stracić kasy: viewtopic.php?f=22&t=129828#p1086897

I ten wiecznie niedomagający system TM (dotyczy też abonamentu). Mała próbka aktywacji pakietu może za 50-tym podejściem zaskoczy. Akurat wbijam w domu, a nie pod chmurką w Pcimciu Dolnym więc nie muszę się stresować.

Obrazek


Niezabijalne ciekawostki (usługa płatna), można je wyłączać do woli i tak zawsze wracają, wiadomo klienci marzą o tym, żeby zapychać im skrzynkę SMS podobnymi durnotami:

Obrazek

Powiadam Państwu, TM zasługuje na co najmniej dwa Głuche Telefony.
 #1088176  autor: Remington
 17 sty 2020, 10:52
@Dorotea
I ilu jest tych"przeciętnych użytkowników" robiących speedtesty pośród milionów klientów? Osoby obeznane technicznie, z którymi rozmawiam, wiedzą czym jest speedtest, ale rzadko kiedy go robią. Zdecydowana większość to jednak co, którym doradzam, bo się kompletnie nie znają, w ogóle nie przywiązuje wagi do prędkości (a głównie do ceny i liczby GB, niezależnie od ich zasobności portfela i wybijanie im a2m z głowy jako rzekomo najlepszej możliwej oferty idzie ciężko). Śmiem twierdzić, że ci drudzy stanowią"masę".

Wydzielenie to dobra propozycja. Do którego wątku proponujesz?