DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1087975  autor: Coin
 13 sty 2020, 23:45
Czy w cenie do 100zł znajdę używany smartfon, na którym zadzwonię, wyślę sms i zainstaluję facebook i instagram?
Możecie polecić za czym się ewentualnie rozglądać?

To ma być rezerwowy telefon więc absolutnie bez fajerwerków, byleby to wszystko jakoś płynnie w miarę chodziło.

[url=http://dariuszczepiel.com]Fotograf z Krakowa[/url]
 #1087977  autor: papay
 14 sty 2020, 04:56
Myślę, że coś sensownego to będzie coś z androidem GO np. nokia 1 plus lub xiaomi redmi GO ale to gdzieś bliżej 200zł może być
 #1087987  autor: Eragon
 14 sty 2020, 09:59
Jak wyżej. Jakieś Nokie, może Motorole.
Wszystko zależy co też znajdziesz w swej okolicy, negocjowanie może zdziałać cuda ;)
Ewentualnie jakiś flagowiec były Xiaomi (lub Redmi) i ręcznie zainstalować czystego Androida.

:smt006
 #1087993  autor: marcin19883
 14 sty 2020, 13:42
Można dostać coś za 100-200zł używanego, ale z potłuczonym ekranem i porysowanymi plackami. Nikt ci ładnego sprawnego telefonu nie odda za takie grosze
 #1087994  autor: Remington
 14 sty 2020, 13:46
Czemu? Ja mam taki telefon: stan jak nowy, Android 4.1.1, łączność tylko 2G i brak GPS 😜.
 #1087996  autor: marcin19883
 14 sty 2020, 14:00
Remington pisze:
14 sty 2020, 13:46
Czemu? Ja mam taki telefon: stan jak nowy, Android 4.1.1, łączność tylko 2G i brak GPS 😜.
Masz na nim fb i inst? Jak to chodzi bez lte lub wifi?
 #1087997  autor: Remington
 14 sty 2020, 14:04
Po WiFi chodzi nawet nawet. Na 2G nie ma co próbować, ale z pierwszego posta wcale nie wynika, że to ma płynnie działać wszędzie 😉.
 #1088128  autor: Coin
 16 sty 2020, 15:44
Tak, ma działać płynnie apki social mediowe i na LTE również.
Co do wizualnego aspektu to na tym mi właśnie nie zależy więc może mieć nawet pęknięty ekran grunt, żeby dotyk był sprawny i żeby mi to działało awaryjnie.

Dzięki za te suferowane modele, zaczne od nich.

[url=http://dariuszczepiel.com]Fotograf z Krakowa[/url]
 #1088129  autor: Remington
 16 sty 2020, 16:02
Może jakaś Lumia na Windowsie? Wciąż można trafić tanio modele nowe lub prawie nowe. Nie wiem tylko czy Insta jest na Win.
 #1091378  autor: Vieslav
 07 mar 2020, 21:43
Remington pisze:
16 sty 2020, 16:02
Może jakaś Lumia na Windowsie? Wciąż można trafić tanio modele nowe lub prawie nowe. Nie wiem tylko czy Insta jest na Win.
Na windows phone 8.1 nie można już pobierać aplikacji ze sklepu. Jeśli jest jakaś inna opcja instalacji to polecam HTC 8S Windows Phone. Używam jako zapasowy podczas biegania i bez problemu radzi sobie z messengerem, viberem, endomondo, spotify. Niestety zaczyna się problem przy przeglądaniu stron - jest to bardzo niewygodne i z powodu małej ilości pamięci ram długo się ładują i wolno działają.
Ewentualnie HTC 510 - również używałem jako zapasowy i jeszcze dwa lata temu bez problemu dawał sobie radę z fb, messengerem, spotify czy nawet skypem.
Oba telefony warte poniżej 100zł.
 #1091384  autor: TomLee
 08 mar 2020, 09:50
Ostatnio sprzedałem Redmi 4A 2/32 GB za 150 pln. Oczywiście w bdb stanie. Warto dołożyć 50 zł i mieć fajny telefon, który ma sporo pamięci i jeszcze pochodzi.