DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1086962  autor: bezUzytkownik
 02 sty 2020, 22:32
Babcia, jak to babcia, średnio zna się na technice, łagodnie mówiąc... :roll: Stąd pomysł na tablet (Lenovo M10 z modemem LTE) bez blokady ekranu, ze Skype'm z opcją automatycznego odbierania rozmów - słowem bezobsługowy "wideofon".

Wg. FAQ Skype w trybie wideo "zużywa" max 3Mbps (max jakość) i min 0.6Mbps (min jakość).
https://support.skype.com/en/faq/FA1417 ... skype-need

Zakładając 15h komunikacji w miesiącu Skype zużyje max 3Mbps/8 * 3600 *15 = 20250 MB transferu, czyli 20 GB miesięcznie powinno wystarczyć.

Ponieważ internet ma być "bezobsługowy" (tj. z pt. widzenia babci), wszystkie operacje na koncie powinno dać się wykonać zdalnie, czyli bez SMS'ów z kodami.

Po rozejrzeniu się po ofertach operatorów poniższe propozycje wydają mi się "pasować":
- a2mobile 20GB za 24.90PLN, potem 5GB z lejkiem 1Mbps, a potem lejek 0.5Mbps bez limitu, na sieci Plusa, podobno mogą być kłopoty z jakością i obsługą (albo to konkurencja nadaje? ;-) )
- MobileVikings 20GB (+10GB za przeniesienie numeru...) za 25PLN, na sieci Play, podobno bardzo dobra jakość sieci i obsługi :?:
- Plush 20GB (i aż 100GB po roku) za 25PLN, sieć Plusa, tylko czy na pewno da się zarządzać nim za pomocą Plus Online, i czy da się wyłączyć logowanie z kodem SMS :?:

Oferty, które odpadają ze wzgl. na konieczność podawania hasła SMS do logowania na stronie/w aplikacji: lajtMobile, nju i kupa innych...?

Prośba o pomoc z wyborem i ew. potwierdzenie możliwości logowania bez kodów SMS.

P. S. Dodam jeszcze, że chodzi o Warszawę Wawer (niedaleko Gocławia).
Ostatnio zmieniony 03 sty 2020, 08:44 przez bezUzytkownik, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1086974  autor: bezUzytkownik
 03 sty 2020, 08:54
Remington pisze:
02 sty 2020, 23:33
Proszę bez fake newsów: T-Mobile, Virgin ani nju nie wymagają SMSów do logowania.
Faktycznie Virgin zapomniałem sprawdzić (po mimo, że sam ich używam i mam ich aplikacje na telefonie :-)). Działa bez kodów SMS (nawet po wyjęciu SIMa). Natomiast Heyah u mnie wymaga kodu SMS (przedtem byłem u nich i mam jeszcze aplikację), no chyba, że da się to wyłączyć?
W każdym razie na wszelki wypadek usunąłem tych operatorów z opisu.
lyncz8 pisze:
03 sty 2020, 00:16
Sprawdź zasięg: ja bym celował w Plusha albo nju.
Pytanie tylko, czy aby na pewno w Plus Online da się wyłączyć logowanie z kodem SMS? Wg. opisu na ich stronie (piszę z pamięci) nie da się tego zrobić dla ofert na kartę; co prawda w Plushu brałbym abonament, ale wolałbym się upewnić. Co do nju, brat mi niedługo sprawdzi :-).
 #1087262  autor: wasylek
 05 sty 2020, 19:31
jeśli chodzi o Plush internet mobilny to gdy zainstalujesz aplikacje na telefonie to będziesz mógł się zalogować do konta na aplikacji podając numer + 4 ostatnie numery puk. W aplikacji nie ma możliwość włączenia wakacji od abonamentu oraz dokupienia dodatkowego pakietu 10gb za 10zł, są jakieś inne ale nie opłacalne.