DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1085815  autor: gringo
 18 gru 2019, 19:49
Witam, Jaką ofertę wybrać w jakiej sieci ? Rozmowy na komórki i stacjonarne bez limitu. Sms, mms i internet mniej ważne. Telefon dla osoby starszej.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2019, 21:24 przez gringo, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1085822  autor: Karlos20
 18 gru 2019, 20:20
gringo: ofert jest bez liku:
> Plush: 20 zł/mies. (same rozmowy, polecam włączyć roczną ważność konta przed najbliższym doładowaniu konta)
> Play: SOLO S: 20 zł/mies. (pakiet zawiera też SMSy bez limitu, działa z taryfą z RWK)
> Fakt Mobile: 19,95 zł/mies. nielimitowane rozmowy + 100 SMSów + 1GB, RWK po każdym doładowaniu
> Orange: 25 zł/mies. (same rozmowy, polecam włączyć RWK)
> nju na kartę: 19 zł/mies. za wygadane ponad 100 minut, brak korzystania to zero kosztów (opcja elastyczna, wymagająca doładowania konta, aby wydać te 19 zł za nielimitowane minuty +1GB)
> a2mobile: 12,90 zł/mies. (najtaniej, konto ważne rok)
> wRodzinie: 30 zł na 60 dni (pakiet ważny 2 miesiące, konto ważne 2 lata, wygodna opcja bezobsługowa)
> Heyah: 24,99 zł co 30 dni (dość drogo, warto utrzymać ważne konto)
> T-Mobile: 25 zł/mies. (zawiera też nielimitowane SMSy i roczną ważnością konta przy aktywnym korzystaniu).
Jeśli ktoś ma Orange Flex i chce przygotować tanią ofertę dla seniora z rozmowami, SMS i MMS bez limitu, może za 15 zł/mies. dołączyć do swojego konta dodatkową kartę dla tej osoby. Oferta płatna co miesiąc z karty płatniczej niewymagająca dodatkowych działań (oprócz dodania numeru do oferty głównej, aktywacji karty SIM i włączenia Planu).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085826  autor: Remington
 18 gru 2019, 20:58
W Fakcie jest jeszcze no limit samych rozmów za 19 zł/mies.

gringo pisze:
18 gru 2019, 19:49
Witam, Jaką ofertę wybrać w jakiej sieci ? Rozmowy na komórki i stacjonarne bez limitu. Sms, mms i internet mniej ważne. Telefon dla osoby starszej.
Popraw tytuł zgodnie z regulaminem
 #1085956  autor: darekka
 20 gru 2019, 10:46
RBMenergy i nolimit rozmów za 20zł. ważny 30dni+przedłużanie go w ostatnim dniu ważności pakiety dokupieniem 100minut za 10zł. na kolejne 30dni. I tak bez końca. Do tego Stan Darmowy. Doładowanie kwotą 50zł. daje 100dni konta i 20GB neta na 100dni za darmo-net się kumuluje!

Jak kupisz tańsze doładowania to zejdziesz za wszystko w okolice 11zł/msc.

Zarządzasz i doładowujesz zdalnie przez aplikacje Play24, bo SMSa z kodem możesz dostawać na swój numer w dowolnej sieci(możesz dokupić minuty, sprawdzić termin ważności minut,konta itp).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1086574  autor: gringo
 28 gru 2019, 19:41
Karlos20 pisze:
18 gru 2019, 20:20
gringo: ofert jest bez liku:
> Fakt Mobile: 19,95 zł/mies. nielimitowane rozmowy + 100 SMSów + 1GB, RWK po każdym doładowaniu
Mam pytania:
1. Pakiet jednorazowy można aktywować wiele razy np: co miesiąc samemu ręcznie?
2. Pakiet cykliczny, czy jak się spóźnię z nabiciem konta (zapomnę doładować) i nie włączy mi pakietu określonego dnia, to jak doładuję konto załóżmy po 2-3 dniach to pakiet się aktywuje? Czy dopiero już w następnym miesiącu? (pkt 6 regulaminu)
Przykład: mam na koncie 25 zł włączam pakiet cykliczny, zostaje mi 5 zł na koncie, pakiet ważny np: do 30 stycznia, zapominam doładować przed 30 stycznia 15 zł żeby pobrało na pakiet, doładowuje np: 2 lutego czy pakiet włącza się od 2 lutego, na 30 dni?
 #1086578  autor: Karlos20
 28 gru 2019, 20:11
Gringo:
1. Wspomniany pakiet jednorazowy można aktywować maksymalnie 10 razy (licznik będzie się resetował wraz z upływem ważności ostatnio wykupionych pakietów, ilość dostępnych pakietów zobaczysz w menu *111#). Minuty, SMS i GB sumują się ze sobą, a ważność pakietu ustawia się od momentu ostatnio włączonego pakietu, czyli 31 dni. Jeśli włączysz 1 pakiet, otrzymasz równowartość 44640 minut do wszystkich sieci.
2. W tym wypadku pakiet włączy się za miesiąc, lecz polecam samodzielnie sprawdzić stan usługi oraz posiadać wystarczającą kasę na koncie.
Stan minut sprawdzisz kodem *108#, SMSy: *109#, Net: *107#.
Minuty przedłużysz niestety pakietem za 19,95, SMSy i Net kodami z gazety za darmo (patrz dedykowany wątek), bądź pakietem za 19,95 lub innymi pakietami.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1086586  autor: gringo
 28 gru 2019, 20:34
Dzięki, no nic zobaczę w praktyce jak to będzie funkcjonować, chyba będę zapisywał na kalendarzu kiedy doładować. Bo na koncie nie chce gromadzić dużo kasy żeby jej przez przypadek nie wcięło bo telefon ma obsługiwać osoba starsza, która przesiada się z telefonu stacjonarnego po wielu wielu latach.
 #1086587  autor: Karlos20
 28 gru 2019, 20:37
Warto zgromadzić więcej kasy na koncie i włączyć pakiet odnawialny co miesiąc. Wtedy zapamiętaj tylko dzień miesiąca, w którym włączono pierwszy pakiet cykliczny. Konto i tak jest ważne cały rok od doładowania 5 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1086591  autor: TomLee
 28 gru 2019, 20:43
Tylko po co tak kombinować? Przenieś numer do wrodzinie, zasil za 30 zł i włącz odnawialny pakiet no limit na 60 dni. Ustaw najlepiej doładowanie przez bank i za 15 zł/30 dni masz no limit rozmowy/sms i internet z lejkiem 512 kb (10 GB w pełnej prędkości i potem lejek - cykl 60 dniowy).
 #1086592  autor: gringo
 28 gru 2019, 20:53
Czy w Faktmobile przychodzi sms z przypomnieniem aby doładować konto/końcu ważności pakietu ?
 #1086594  autor: Karlos20
 28 gru 2019, 21:02
gringo: Tak, na 2 dni przed pobraniem opłaty i odnowieniem pakietu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1086595  autor: Remington
 28 gru 2019, 21:04
U mnie w rodzinie osoba starsza właśnie ma Fakt Mobile i to z pakietem samych rozmów za 19 zł. Raz na rok doładowuję jej na zapas i po sprawie. Jest to większa inwestycja, ale jednorazowo.

Opcja z wRodzinie też jest warta rozważenia.
 #1086597  autor: Karlos20
 28 gru 2019, 21:06
Warto sprawdzić, czy Aero2 (wRodzinie) wysyła SMS z przypomnieniem o odnowieniu pakietu 60-dniowego. Pakiet jest na tyle długo aktywny, co powoduje, że można o nim łatwo zapomnieć.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1086598  autor: Remington
 28 gru 2019, 21:12
W Twoim zestawieniu z drugiego posta brakuje Plusa. Ta sama cena co Plush i ta sama upierdliwość z koniecznością pamiętania o aktywacji RWK przed doładowaniami.
 #1086857  autor: TomLee
 01 sty 2020, 11:05
Mając wrodzinie dostajesz na 2 dni przed zakończeniem sms przypominający o kończącym się pakiecie. Dodatkowo numer można podpiąć do aplikacji a2mobile i monitorować stan konta, ważność pakietów, billingi. A najważniejsza sprawa, ja nie mam żadnych problemów obecnie mając kartę sim w tej sieci (wrodzinie), natomiast miałem duże problemy mając kartę sim w a2mobile. Na tym samym telefonie i w tych samych lokalizacjach.
 #1086922  autor: tre333
 02 sty 2020, 14:44
Dokładnie tak jak pisze TomLee .
Muszę jednak stwierdzić, że Wrodzinie działa mi gorzej od A2Mobile (dłużej trzeba czekać na połączenia, gorsza jakość połączeń, częstsze problemy z zasięgiem). Nie są to jednak problemy aż takie, żeby te sieci skreślać i ja jestem z nich zadowolony.
Jeśli ktoś szuka opcji, ze zdalną obsługą (dla siebie, dziecka, babci ) to są to oferty godne polecenia.
 #1086929  autor: gringo
 02 sty 2020, 19:14
Zdecydowałem się na ofertę Fakt mobile za 19 zł. Może ktoś napisać, kto używa tego pakietu za co może mi policzyć z konta głównego poza "no limit" Czy pobiera za połączenie z pocztą głosową, jak ktoś ma telefon wyłączony?
 #1086932  autor: Remington
 02 sty 2020, 19:23
tre333
Z tym zdalnym zarządzaniem we wRodzinie to bym się nie wychylał, bo tam zdalnym jest tylko podgląd i nie wiadomo kiedy go nie odetną.

gringo
Wybór dokładnie taki jak u seniorki z mojej rodziny. Minus to brak wszelkich promocji jak np. ostatnia z 20 zł za doładowanie Google Play. Z konta głównego może zejść wszystko poza rozmowami krajowymi, czyli zagraniczne (radzę zablokować, bo oszustw jest dużo), smsy, usługi premium.
 #1086933  autor: gringo
 02 sty 2020, 19:25
Remington pisze:
02 sty 2020, 19:23
gringo
Wybór dokładnie taki jak u seniorki z mojej rodziny. Minus to brak wszelkich promocji jak np. ostatnia z 20 zł za doładowanie Google Play. Z konta głównego może zejść wszystko poza rozmowami krajowymi, czyli zagraniczne (radzę zablokować, bo oszustw jest dużo), smsy, usługi premium.
Tak zablokowałem co się da łącznie z internet, mms.

Ponowie pytanie czy za połączenie z pocztą głosową policzy jak ktoś ma telefon wyłączony?