DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1085888  autor: anethka
 19 gru 2019, 17:33
Witam posiadam abo w play jeszcze 2 miesiące. Parametry jak w temacie.
Ze wszystkimi zniżkami płacę 30 zł miesięcznie.

Szukam oferty z niezmienionymi parametrami i najlepiej z podobną ceną.
Obsługa klienta proponuje mi "korzystniejszą" ofertę za 55 zł :D (parametry niezmienione)
 #1085890  autor: fwitkowski17
 19 gru 2019, 17:43
Myślę że najkorzystniejszą ofertą będzie Orange Flex - 30 GB razem z nielimitowanymi połączeniami, SMSami/MMSami, 2,5 GB w UE i Social Pass za 30 zł/miesięcznie. Jest to subskrypcja więc rezygnujesz kiedy chcesz. Jak wpiszesz czyiś kod polecający (np. mój) to po miesiącu dostaniesz 50 zł (Orange Flex to w połowie abo, a w połowie oferta na kartę - do aplikacji podpinasz kartę, i z niej pobierana jest co miesiąc opłata za subskrypcje (czyt. Pakiet) oraz za ewentualne dodatkowe pakiety)
- Alternatywa to Lajt Mobile Numer1 - wszystko bez limitu + 30 GB za 19,90 miesięcznie, ale to już abo i na infrastrukturze Plusa. (Klasyczne abo z miesięcznym okresem wypowiedzenia)
- a2mobile - 30 zł, 30 GB na pełnej prędkości, kolejne 5 GB na 1 Mbps, potem 512 kbps, lub też 20 GB za 25 zł. Tylko w a2mobile nie ma darmowego roamingu (karta)
Jeżeli infrastruktura Playa ci pasuje to są dwie propozycje:
RedBull Mobile za 30 zł z 20 GB (0,5 GB w UE bez opłat, karta) lub Mobile Vikings za 25 zł (20 GB bez kumulacji (subskrypcja jak w Orange Flex) lub 15 GB z kumulacją (karta))
Ostatnio zmieniony 19 gru 2019, 18:52 przez fwitkowski17, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1085892  autor: anethka
 19 gru 2019, 18:00
Dzięki za szybką odpowiedź.
Jestem na abo od ok 20 lat. Nie mam problemu ze zmianą operatora, więc przywiązanie tym samym żadne.
Mam jednak pytanko - całe życie krążyły wokół mnie Plusy, Playe i T-mobile.
Jak to teraz jest z tymi (może źle oceniam) niszowymi, co np. wymieniłeś w poście?
Chodzi mi o zasięg, ewentualne inne "problemy"?
 #1085895  autor: fwitkowski17
 19 gru 2019, 18:48
Remington pisze:
19 gru 2019, 18:40
@windows123455860455

Pytanie było o abo, więc rozpisz przynajmniej, które oferty są post-, a które prepaid.
Z rozpędu wypisałem wszystko co pasuję - wybacz mi :mrgreen:
RedBull Mobile jest submarką Play, więc jest bezpiecznie - w razie czego przeniosą cię do Playa. Mobile Vikings działa na naszym rynku dość długo i o nim są bardzo pozytywne opinie. Obecnie niszowe MVNO (lajt czy a2) często oferują niższą cenę, natomiast komfort obsługi jest dyskusyjny - np. notoryczny brak aplikacji (u niektórych są) tylko kody USSD. No i u MVNO zapomnij o VoLTE i VoWiFI - większość submarek ma obsługę tych technologi, natomiast operatorzy wirtualni - już nie
 #1085967  autor: anethka
 20 gru 2019, 12:41
windows123455860455 pisze:
19 gru 2019, 18:48
Remington pisze:
19 gru 2019, 18:40
@windows123455860455

Pytanie było o abo, więc rozpisz przynajmniej, które oferty są post-, a które prepaid.
Z rozpędu wypisałem wszystko co pasuję - wybacz mi :mrgreen:
RedBull Mobile jest submarką Play, więc jest bezpiecznie - w razie czego przeniosą cię do Playa. Mobile Vikings działa na naszym rynku dość długo i o nim są bardzo pozytywne opinie. Obecnie niszowe MVNO (lajt czy a2) często oferują niższą cenę, natomiast komfort obsługi jest dyskusyjny - np. notoryczny brak aplikacji (u niektórych są) tylko kody USSD. No i u MVNO zapomnij o VoLTE i VoWiFI - większość submarek ma obsługę tych technologi, natomiast operatorzy wirtualni - już nie
Bardzo dziękuję :)
 #1086570  autor: mirekK
 28 gru 2019, 19:30
Co do A2mobile potwierdzam: obsługa BOK na niskim poziomie; bardzo opryskliwa z tzw fochem; brak połączeń oczekujących... ; usuwają nałogowo problematyczne wpisy na swoim profilu FB ! ; brak informacji o zajętości numeru, na który dzwonisz.. finalnie nie wiesz o co chodzi awaria sieci, czy abonent poza zasięgiem ; aktualna cena za same rozmowy nolimit aktualnie 13 pln, a było 10 ; trudny kontakt @ . Dlatego rezygnuje i przenoszę jeden numer na próbę do Otvartej:
https://otvarta.pl/abonament
to niby abonament, ale "prawie jak" prepaid - 1 mies okres wypowiedzenia. Dam znać po przenosinach ;)
Całkowity nolimit i 31 GB oferują za 28 pln, zatem bez rewelacji, ale nolimit tylko bez mms-ów już za 19 pln.
 #1086573  autor: Remington
 28 gru 2019, 19:40
Niesłusznie w większości podpowiedzi pomijana jest oferta Mobile Vikings - za 25 zł/mies. jest no limit i 15 lub 20GB danych, wersja mniejsza z kumulacją, większa bez za to jako subskrypcja z karty.

Niestety, działają na Play'u, ale na tym koniec ich wad. Operator niszowy, świetnie ogarniający swoją społeczność. Podobno ma najwierniejszych fanów i najwięcej "apostołów". Nie wiem czy to prawda, ale jeśli obsługa klienta nadal jest na takim poziomie jak 2 lata temu, to jest najlepsza z wszystkich.
 #1086580  autor: mirekK
 28 gru 2019, 20:18
O kurka zapomniałem faktycznie...
https://mobilevikings.pl
Przeniosłem na razie 1 z 5 numerów. Potwierdzam obsługa fantastyczna, wszystko po koleżeńsku na Ty :) Aha i jest opcja wysłania kart listem poleconym ! Czyli omija się różną pod względem prywatności weryfikację przez kuriera. Później rejestracja nr na poczcie lub salonie Play. Aha od razu po otrzymaniu karty warto i trzeba odptaszkować na koncie online, otrzymanie karty... bo numer nie ruszy. Dziwne, że w ogóle trzba rejestrować, skoro u poprzedniego operatora był zarejestrowany. Za polecenie 5 osób, masz wszystko gratis...
https://mobilevikings.pl/pl/miejzadarmo
ino te 5 osób musi podtrzymywać miesięczne doładowania. Pracuje właśnie nad tym jak tu zapewnić taki stan rzeczy :) a polecone osoby mogły mieć też zniżkę...
Aktualnie przy przenosinach otrzymujesz dodatkowe 10 GB w pierwszym mies + łacznie 3 miesiące damowe. Muszę tylko dopytać czy jeśli, któraś z poleconych osób "wypadnie z obiegu" można w jej miejsce dodać inną. Co istotne juz za pierwszą poleconą osobę jest rabat 10 %, kolejna 20 % itd
 #1086582  autor: Karlos20
 28 gru 2019, 20:27
Jeśli chodzi o Mobile Vikings polecam uruchomić cykliczne doładowanie konta za te 25 zł (pobierane z karty płatniczej) - niezależnie czy wybierzemy No Limit z 15GB (z opcją kumulacji niewykorzystanego neta o ile zapewnimy te 25 zł na koncie) lub ChillOn z 20GB co miesiąc. W innym wypadku korzystanie z oferty jest utrudnione. Uwaga: w taryfie z wykupionym no-limitem (bez subskrypcji ChillOn), tylko doładowanie od kwoty minimum 19 zł przedłuża ważność konta o 365 dni, a operator zaleca doładowanie konta kanałem elektronicznym (kanał Play tylko zasila saldo konta, nie przedłuży ważności konta).
W ChillOn aby korzystać z usług dodatkowych, trzeba doładować specjalny portfel.
Polecam dokładnie zapoznać się z warunkami ofert, bo z założenia wyglądają na proste, schody zaczynają się, gdy chcemy skorzystać z innych usług, niż te co wykupiliśmy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥