DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 691 z 692
  • 1
  • 688
  • 689
  • 690
  • 691
  • 692
 #1085671  autor: dchrapek767041
 16 gru 2019, 11:28
reselj pisze:
04 gru 2019, 17:15
Mam tą ofertę za 20zł z 12gb bez lejka. Wypowiedzenie było złożone, ale żeby uzyskać musiałem rozmawiać z 4 konsultantami z DUK (przełączali coraz wyżej) i do końca umowy miałem mniej niż 30 dni. Jestem klientem indywidualnym
Z aneksu: Taryfa: SOLO PLAY S. Oferta Promocyjna: SOLO PREMIUM 12GB.
Można prosić o regulamin?
 #1085679  autor: Karlos20
 16 gru 2019, 12:33
Pytanko: w czym ta oferta "SOLO PREMIUM 12GB" jest lepsza od tej poprzedniej wersji (25 zł/no-limity + 10GB z lejkiem 1 mbps) kontra a2mobile za 19,90 też z no-limitem + 10GB z lejkiem, bądź z Orange Flex za 25 zł z 15GB i darmowym Social Pass, który nie zjada neta podstawowego.
Moim zdaniem Play znów się nie stara o stałych Abonentów. Niby 5 zł taniej (trzeba twardo negocjować) i tylko 2GB więcej neta, ale brak neta po wykorzystaniu... Porażka.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085699  autor: iphoneski
 16 gru 2019, 15:43
@Karlos20 W większości zgoda ale nie porównuj a2 bez najniższych standardów jakości do Play/Orange. Tam wygrywa tylko cena bo gdyby nie to to pies z kulawą nogą by się tym nie zainteresował nawet. Oferta Play za 20 zł faktycznie słaba w porównaniu choćby z Flex.
 #1085702  autor: Karlos20
 16 gru 2019, 17:09
iphoneski: w niektórych miejscach a2mobile działa dobrze i przy odrobinie wysiłku jest równie bezobsługowe co abonament, nie ma co ich skreślać. Zresztą tyczy się wszystkich operatorów - działanie jest różne. Dodajmy też Plusha w połączeniu z promocjami: RWK + 5. doładowanie gratis 4x po 5 zł + 5 zł za darmo + pakiet no-limit i 10GB, więc realnie dobry pakiet to 20 zł. Nie wspomninając Flexa, który za polecenia zwraca koszty działania Planu.
A co ma Play do zaoferowania? Lipę. Albo tanie abo z netem, który po wykorzystaniu jest odcinany, albo prepaid za 30 zł.
Przedłużający umowę z Play - otwórzcie oczy i dogłębnie analizujcie propozycje. Może się okazać, że u konkurencji będzie korzystniej.
Chcecie same rozmowy z małą paczką neta, bierzcie prepaida. Chcecie dużo neta i SMSów - rozważcie dużą pakę neta albo Flexa. Chcecie powalczyć ceną, a Play dobrze działa, można u nich przedłużyć umowę, ale najlepiej na czas nieokreślony, bo w razie znalezienia lepszych warunków, w miesiąc można się wynieść do konkurencji, bo to bezsens ładować się w umowę 2-letnią (tylko SIM) z tymi samymi warunkami umowy; a co jeśli net się skończy? Racjonalnie nie dokupi się neta za 15 czy 20 zł czyli za dwukrotność abonamentu. A jak pogorszy się zasięg własny lub zwiększy się obciążenie sieci, bo odetną roaming krajowy i wytną część pasma, żeby przygotować sieć 5G? Można spaść z deszczu pod rynnę. Warto o tym pomyśleć.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085712  autor: Ruben
 16 gru 2019, 20:06
Karlos20 pisze:
16 gru 2019, 17:09
Chcecie same rozmowy z małą paczką neta, bierzcie prepaida. Chcecie dużo neta i SMSów - rozważcie dużą pakę neta albo Flexa. Chcecie powalczyć ceną, a Play dobrze działa, można u nich przedłużyć umowę, ale najlepiej na czas nieokreślony, bo w razie znalezienia lepszych warunków, w miesiąc można się wynieść do konkurencji, bo to bezsens ładować się w umowę 2-letnią (tylko SIM) z tymi samymi warunkami umowy; a co jeśli net się skończy?
Masz rację, a oferta Solo Play Premium z 12GB bez lejka za 20 pln jest właśnie na czas nieokreślony. Proponują także znaną ofertę z 10GB za 25 pln i z 20GB za 35 pln (na 24 m-ce). Każdy musi sam zdecydować, jaka oferta jest dla niego najkorzystniejsza.
Oczywiście nie brakuje na rynku ofert u konkurencji, lepszych niż w Play.
Jak pamiętasz, Play raczej rzadko chwalę i podobnie jest tym razem ale oferta ceną pozytywnie się wyróżnia chociaż nie każdemu zawartość może odpowiadać.
 #1085867  autor: MrPhilipsss
 19 gru 2019, 15:29
Hejo!

Ostatnio postanowiłem przenieść się do Orange Flex. Miałem ofertę SOLO RePlay SOLO z rabatem na abonament I + czyli 10GB internetu, potem lejek, 4GB w roamingu i wszystko nielimitowane za 25 zł na czas nieokreślony.

Dzisiaj zadzwonili do mnie z PLAY'a z ofertą SOLO PREMIUM - 25GB internetu bez lejka, bez pakietu w roamingu, reszta nielimitowana, umowa na czas nieokreślony za 25 zł w dalszym ciągu.

Przyjąłem, zobaczymy jak będzie. Szkoda tego lejka i roamingu bo jednak czasem to się przydaje. Jak coś to zawsze ten Orange zostaje.

Polecam się zainteresować :)
 #1085901  autor: Karlos20
 19 gru 2019, 19:43
SOLO PREMIUM - xx GB neta bez lejka... litości. SOLO L za 30 zł (NA KARTĘ) = 15GB z późniejszym lejkiem 1 mbps. Nawet popularny Orange Flex ma lejek 64 kbps po wyczerpaniu, nie wspominając o działających Passach, które nie zjadają neta w ramach planu. I nawet w obu ofertach są środki na roaming w UE. Opamiętajcie się.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085902  autor: Gensat
 19 gru 2019, 19:45
Dziś dostałem telefon z działu Utrzymania Klienta bo chciałem zamienić abo z Solo M ... za 25 zł na Solo S... za 20 zł. Sprzedawca był bardzo chętny ale okazało się, że bym już nie mógł korzystać z 2,64 GB internetu w UE których obecnie mam w abo. Więc zrezygnowałem. Sprzedawca powiedział że nowe umowy już nie mają internetu w UE w ramach abonamentu!!! Dziwne!!!
 #1085904  autor: Karlos20
 19 gru 2019, 19:51
Gensat: nawet oferta na kartę ma skromny, ale ma zestaw paczek minut/sms/MB w roamingu UE, a do tego za 30 zł/mies. net z przyjaznym lejkiem 1 mbps po wykorzystaniu 15GB. Nowe oferty może dają trochę GB, ale gdy je wykorzystasz, pozbawiasz się do końca okresu rozliczeniowego dostępu do neta komórkowego (szukanie wifi lub dokupienie drogiej paczki GB która PRZEWYŻSZY 2 lub 3-KROTNIE Twoją kwotę abonamentu).
Ja dla zasady pożegnałem abo w Play i lepsze warunki mam w Orange Flex. Karty w Play też nie należy się bać, bo 1 pakietem lub ciekawą opcją prepaid w RBM pozwolą zostać w Play i nie dać się zrobić w konia w abonamencie, który stale pogarszają.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1086151  autor: Wosiu96
 23 gru 2019, 00:52
Panowie jeżeli kończy umowa mi się w marcu to mogę złożyć już wypowiedzenie i z duku do mnie zadzwonią z dobrą ofertą? Odnośnie wypowiedzenia to jest jakiś formularz w internecie czy trzeba samemu wszystko wypisać?
 #1086169  autor: tomac
 23 gru 2019, 10:55
Witam,
Dzisiaj wywalczona oferta SOLO PREMIUM 12 GB bez telefonu za 20 PLN brutto dla dwóch numerów firmowych, które były na umowie bezterminowej w jakichś historycznych abonamentach. Pierwszy raz dzwoniłem w sobotę, ale wtedy DUK nie pracuje, więc dzisiaj oddzwaniali.
Co ciekawe, Pani z DUK szła w zaparte, że w tych taryfach w ogóle nie ma pakietu internetu w UE. Natomiast w regulaminie jest informacja o pakiecie 2,52 GB i tyle też widać na koncie każdego z numerów.
 #1086192  autor: iphoneski
 23 gru 2019, 15:11
Play chyba nie może się zdecydować czy chcą ze mną rozmawiać czy może jednak nie. Dzwonili dziś kilka razy i wszystkie połączenia rozłączone nawet nie po drugim sygnale, gdyby nie zegarek na ręce nawet nie zdążyłbym zobaczyć kto do mnie dzwoni ;)
 #1086225  autor: Ruben
 24 gru 2019, 07:57
tomac pisze:
23 gru 2019, 10:55
Co ciekawe, Pani z DUK szła w zaparte, że w tych taryfach w ogóle nie ma pakietu internetu w UE. Natomiast w regulaminie jest informacja o pakiecie 2,52 GB i tyle też widać na koncie każdego z numerów.
Jest pakiet 2,09GB w UE (po odliczeniu rabatów) ale nie całkowicie bezpłatny. Różnica w stosunku do wcześniejszej oferty Solo jest taka, że wcześniejsze taryfy Solo miały pakiet GB w UE (na pewno pierwszy GB a może i cały pakiet - nie pamiętam już) rozliczany bezpłatnie a w Solo Premium 12GB, za GB w UE, także tych wliczone w abonament 2,09GB płacimy około 7,32 pln/GB od początku a po wykorzystaniu pakietu 23,07 pln/GB
 #1086230  autor: iphoneski
 24 gru 2019, 11:16
Dziś udało im się dodzwonić. Abo 25 zł z 10 giga i No limit. Wziąłem to bo umowa na czas nieokreślony czyli Play sam otworzył mi drzwi do szybszego przeniesienia numeru, ale o tym oczywiście im nie powiedziałem :)
 #1086235  autor: leonk1974
 24 gru 2019, 13:21
A ja wczoraj chciałem przedłużyć ojcu na właśnie taką umowę i bezczelny konsultant kłamał,że takiej taryfy nie ma.
 #1086242  autor: iphoneski
 24 gru 2019, 18:39
Bo ja im od razu powiedziałem co mi daje konkurencja i że oferty, które proponowali wcześniej to se mogę w internecie na stronie znaleźć także albo proponują coś ciekawego albo się żegnamy.
 #1086373  autor: Magenta7
 27 gru 2019, 08:31
Cześć, proszę o poradę. Mam abo duet w Play, 50 zł za osobę (w sumie 100 zł/mies.). Za tę kwotę mam nielimitowane smsy, rozmowy do wszystkich i po 10GB internetu na osobę, który po przekroczeniu zwalnia do 1mb/s. Co byście poradzili na przedłużenie umowy? Z tego, co widzę to obecne oferty przedłużeniowe są drozsze, a zależy mi na utrzymaniu ceny przy maksymalnie duzym pakiecie internetu oraz nowych telefonach (najlepiej z baterią pow. 4000mah). Czy w takiej sytuacji jedyna opcja jest złożenie rezygnacji i czekanie na ruch ze strony Play? Będę bardzo wdzięczny za poradę. Z góry dziękuję
 #1086380  autor: Karlos20
 27 gru 2019, 10:01
Magenta7:
> po pierwsze, rozłącz duet i walcz o ofertę za 25 zł/mies., na każdym z numerów z tymi samymi warunkami co obecnie (no-limity + 10GB z lejkiem 1 mbps), tym bardziej, że w prepaidzie za 50 zł (25 zł/os.) masz też no-limity bez MMS + 15GB z lejkiem 1 mbps - bez zobowiązań.
> po drugie: weź telefon na raty 0% w danym sklepie (również w Play bez dopłat do abo), lepiej na tym wyjdziesz, tym bardziej, że zaoszczędzisz na abo, bo możesz płacić 2x mniej niż obecnie - a u konkurencji nawet dużo taniej w opcji tylko SIM (Plush Abo 2x po 20 zł/mies).
Rozważ to. Po co płacić więcej?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1086546  autor: Wosiu96
 28 gru 2019, 14:53
Panowie do końca umowy zostało mi 5 miesięcy. Co zrobić by jak najkorzystniej przedłużyć umowę? Złożyć jakieś wypowiedzenie czy kontaktować się z infolinią w sprawie przedłużenia?
 #1086548  autor: Ruben
 28 gru 2019, 15:11
@Wosiu96, na ostatnich stronach zostały przedstawione proponowane przez dział utrzymaniowy oferty bez telefonu tj.
- Solo Play S 12GB, no limit, 12GB bez lejka - za 20pln/m-c,
- Solo Play S 25GB, no limit, 25GB bez lejka - za 25pln/m-c,
- Solo Play M?, no limit, 10GB z lejkiem 1Mbps - za 25pln/m-c,
- Solo Play L?, no limit, 20GB bez lejka za 35pln/m-c.
Nazw ostatnich dwóch ofert nie jestem pewien.
Jaka dla Ciebie jest najkorzystniejsza, bo z tym jest różnie, w zależności od potrzeb?
Z moich 10 letnich obserwacji Play, oferty najtańsze są przeważnie proponowane po złożeniu wypowiedzenia, w ostatnim miesiącu trwania umowy i po opłaceniu ostatniej faktury. Dlatego uważam, że 5 m-cy przed końcem, to jeszcze zbyt wcześnie żeby dostać tzw. maxa.
  • Strona 691 z 692
  • 1
  • 688
  • 689
  • 690
  • 691
  • 692
  • 1
  • 688
  • 689
  • 690
  • 691
  • 692