DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1085968  autor: anethka
 20 gru 2019, 12:52
Witajcie!
Padł mi Samsung s 6 edge.
Skubany przestał się włączać....
Wygląda na to, że muszę zainwestować w nowy sprzęt.
Poszukałam po necie conieco i wyskoczyły mi pasujące - jak na moje marne oczekiwania - modele - jak w tytule.
Podam może wymagania, bo może jeszcze jest coś, o czym nie wiem? :)
Na pewno nie może to być patelnia. Max 150 mm wysokości, dużo korzystam z netu (Yanosik, Endomondo, itp.), RAM > 4 GB, pamięć wewn. min. 64 GB, aparat - lubię robić zdjęcia, więc dobrze by było, żeby był jak najlepszy przy moich "możliwościach" kasowych.
Pojemność baterii!! min 3000 mAh

Jeszcze pytanko na koniec - z ciekawości.
Dlaczego A40 jest tak tani w stosunkowo do reszty?
 #1086006  autor: anethka
 21 gru 2019, 11:11
Dzięki za odp.
Używając porównywarki niekoniecznie znalazłam większe różnice. Niestety nie mam wiedzy o wielu parametrach, a porównując wartości wydawało mi się wszystko podobne..

Szukając w międzyczasie trafiłam na XIAOMI MI 9 SE.
Tu na forum jest ten model polecany.
Faktycznie lepiej zainwestować w niego, niż któryś z wymienionych w tytule?
 #1086060  autor: Eragon
 21 gru 2019, 19:49
anethka pisze:
21 gru 2019, 11:11
Szukając w międzyczasie trafiłam na XIAOMI MI 9 SE.
Tu na forum jest ten model polecany.
Faktycznie lepiej zainwestować w niego, niż któryś z wymienionych w tytule?
Zależy.
Z podanych 4 przez Ciebie skłaniałbym się ku S10e a tuż za nim S8.
Ale jeśli mowa o innych markach - osobiście uważam że 9SE spełnia wymagania wielu osób. Jednak musiałabyś się zapoznać ze zdjęciami jakie robi... może obejrzeć jakąś wideorecenzję? Żebyś wiedziała czego się spodziewać. I ma całkiem kompaktowe wymiary.

Ale... mniej więcej jest to telefon 2x tańszy (jak nie więcej) od S10E... i na pewno nieco gorszy. Ja, jako typowy Polak ( :lol: ) zawsze przeliczam sobie na stosunek jakości do ceny. Jednak jeśli budżet nie jest przeszkodą to Samsung będzie znacznie droższą ale nieco lepszą opcją. It's up to you - always.

:smt006