DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1085990  autor: filipkaluzny98977232
 21 gru 2019, 01:43
Witam,
od kilku ładnych lat korzystam z Xiaomi Redmi 3 Pro, jednak powoli zbliża się czas na jego wymianę. Telefon służy mi głównie do komunikacji, słuchania muzyki, przeglądania maili, internetu i innych tym podobnych mało wymagających czynności. Z racji tego nie potrzebuję nie wiadomo jak zaawansowanego smartfona i nie chciałbym wydać na niego więcej niż 1000 zł. W tej kwocie najczęściej polecane są różne modele Xiaomi, jednak bardzo odrzucają mnie ich gabaryty i wielkie ekrany. Często podróżuję i prowadzę dość aktywny tryb życia, więc chciałbym zostać przy kompaktowych wymiarach i baterii o rozsądnej pojemności. Aparat nie jest dla mnie priorytetem, zdjęcia raczej robię lustrzanką.
W ogóle nie śledzę nowinek technicznych związanych z telefonami, więc nazwy podzespołów niewiele mi mówią, a od czasu kiedy ostatnio kupowałem smartfon rynek znacząco się rozrósł, stąd moja prośba o pomoc.
Jednym zdaniem- szukam kompaktowego telefonu, o pojemnej baterii, który będzie płynnie działał przy codziennym użytkowaniu, a jego podzespoły będą na tyle dobre, że posłużył mi przez kilka kolejnych lat.
Zacząłem myśleć o kupnie Iphona 6s lub 7 i tu pytanie, czy warto interesować się tymi telefonami na koniec 2019 roku? Czy może lepiej zainteresować się czymś z czystym Androidem?
Bardzo proszę o pomoc, wskazanie kierunku w poszukiwaniach lub jakieś konkretne przykłady,
Pozdrawiam
 #1086061  autor: Eragon
 21 gru 2019, 19:54
Ja tam za iPhonem tak średnio. Zresztą, po Xiaomi możesz odczuć że się nieco cofasz (jeśli mowa o możliwościach systemu)... chociaż wskoczysz z budżeciaka na flagowca... kiedyś...

Sprawdź jak Ci leżą wymiary Mi9 SE - w obecnych czasach, całkiem kompaktowy.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2019, 19:55 przez Eragon, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Edytowałem nie ten post co chciałem.

:smt006
 #1086098  autor: filipkaluzny98977232
 22 gru 2019, 14:55
Mi 9 SE wydaje się bardzo dobrą opcją i mocno się nad nim zastanawiam, jednak trochę przekracza mój założony budżet, warto do niego trochę dozbierać?
Z trochę tańszych opcji zwróciłem uwagę na Samsunga a40, jednak tu trochę odrzuca mnie mała bateria, z drugiej strony mamy żywotną Motorolę G7 Power i Motorolę One. Co o nich sądzicie?
Jeszcze małe pytanie, warto interesować się flagowcami sprzed paru lat? Rozumiem, że nie będą one miały tyle aktualizacji, ale co za tym realnie idzie? Brak poprawień bezpieczeństwa?
 #1086121  autor: Eragon
 22 gru 2019, 19:01
Dokładnie tak jak piszesz.
A jaki budżet?

:smt006
 #1086349  autor: Nikita_Bennet
 26 gru 2019, 16:20
wiem że ci nie pomogę ;)
Szukam telefonu dla siebie - ma być nie większy niż xiaomi red mi note 3 (kate). Rozglądam się od roku bo mój ma już 2,5 roczku i pewnie zaraz zaczną się problemy.
Jedyne co widzę sensownego obecnie to mi9tpro kupiony w chinach i miuipolska. 1300zł ale po prostu nic lepszego za te pieniądze nie kupię (ma Dsim, nagrywanie rozmów z nieznanych numerów da się odpalić, dość nowy procek, dioda powiadomień) .
Sporo myślałem nad tym 9se ale po prostu ma słaby procek i na następne 2 lata mi nie starczy.
 #1086358  autor: kathumax
 26 gru 2019, 18:45
Mi9 SE spokojnie starczy na najbliższe kilka lat, a za 2-3 i tak wymienisz ze względu na baterie i żeby mieć coś nowszego. Przy czym rozważyłbym też P20, który jest w podobnej cenie i mimo że starszy, to jest bardziej kompletny i całościowo chyba lepszy niż SE.