DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 148 z 179
  • 1
  • 146
  • 147
  • 148
  • 149
  • 150
  • 179
 #1085814  autor: Remington
 18 gru 2019, 19:46
Kryniczanin pisze:
18 gru 2019, 19:38
Play ma lejek 7,2 na przeniesionych prepaidach poza FM gdzie jest 75, T-Mobile na prepaidach ma lejek 15.

I choćby dlatego wiarygodne badanie może być przeprowadzone wyłącznie na próbce o jednakowych parametrach (lejka, sprzętu, odległości od nadajnika, liczby mieszkańców w okolicy, zabudowy itd.).
 #1085816  autor: piotrzet
 18 gru 2019, 19:54
Kryniczanin
To czy T-M opłaca te testy czy nie to już pomijam. Jednak ich metodologia jest zdecydowanie najbardziej poprawna. Identyczny sprzęt, te same lokalizacje, testy w tym samym czasie dla wszystkich i oferty bez ograniczeń. I żeby ocenić faktyczną jakość sieci tak powinny one wyglądać, a nie jak testy UKE, speedtest czy RFBenchmark. Chyba, że mówimy o specjalnych testach gdzie testuje to ktoś kto ma pojęcie czyli np w Ikei czy Warszawa kilka lat temu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085819  autor: piotrzet
 18 gru 2019, 20:00
Jeśli chodzi o ofertę internetową to raczej na 99% oferta internetu domowego bez limitu to największy procent wszystkich abonentów tych ofert. Oczywiście z rynku prywatnego.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085823  autor: iphoneski
 18 gru 2019, 20:41
Największy jest raczej w Plusie gdzie ludzie biorą internet z tv sat. Mit taniości Play jest cały czas żywy także oni z pewnością też mają sporą część rynku. Gdyby oferta T była takim ciosem dla reszty to po pierwsze inni by wprowadzili coś podobnego a po drugie sam T nie wycofałby oferty z rynku.
 #1085825  autor: piotrzet
 18 gru 2019, 20:49
Oczywiście mój błąd ;)
Chodzi o abonentów T-Mobile, a nie wszystkich sieci.

Co do wycofania oferty przez T-M wiadomo jaki był powód. Nie wyrabiające lokalizacje plus wprowadzenie droższej oferty FTTH. Gdyby nie to oferta internetu domowego bez limitu byłaby dalej oferowana. Konkurencja nie wprowadziła bo się bała zapchania sieci. Jakoś milionów chętnych na ofertę Play i 1TB nie ma, bo nawet na stronie jej nie oferują.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085882  autor: spotify
 19 gru 2019, 16:33
Kryniczanin pisze:
18 gru 2019, 19:10
Wyniki pokrywają się z tym co mówię od lat. Play najlepszy w N najlepszy Orange. T-Mobile przeciętny. Plus kiepski, ale jego bardzo zaniżają aglomeracje bo na prowincji zjada N.
Nie wiem co bierzesz ale odstaw to, bo Ci szkodzi.
Oczywiście wysyłanie smsów do klientów by sprawdzili zasięg i zrobili speedtest nie mają wpływu na wyniki, zwłaszcza tam, gdzie pojawi się nie obciążona nowa stacja czy jest 5GR?

Moim zdaniem największe brawa są dla Orange.
 #1085885  autor: iphoneski
 19 gru 2019, 17:01
spotify pisze:
19 gru 2019, 16:33

Oczywiście wysyłanie smsów do klientów by sprawdzili zasięg i zrobili speedtest nie mają wpływu na wyniki, zwłaszcza tam, gdzie pojawi się nie obciążona nowa stacja czy jest 5GR?
Akurat z tych smsów może wyniknąć tyle samo szkody co pożytku. Ja dostałem kilka razy w miejscach, w których lepiej żeby nikt testów nie robił jeśli Play chciałby podnieść sobie nimi wyniki.
Moim zdaniem największe brawa są dla Orange.
A to niby dlaczego? Orange jest jakieś wyjątkowe? Moim zdaniem przy takich możliwościach jakie posiada N to ich wyniki zasługują raczej na potępienie a nie pochwały.
 #1085887  autor: piotrzet
 19 gru 2019, 17:24
iphoneski
"A to niby dlaczego? Orange jest jakieś wyjątkowe? Moim zdaniem przy takich możliwościach jakie posiada N to ich wyniki zasługują raczej na potępienie a nie pochwały."
A jakie to możliwości posiada N!? Oprócz wygaszenia 2G lub 3G. Bo w jaki inny sposób chcesz zwiększyć pojemność sieci?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085903  autor: iphoneski
 19 gru 2019, 19:49
Np doposażyć w większej skali stacje bez CA a to tylko jedna z możliwości które przyszły mi do głowy w pierwszej chwili po przeczytaniu pytania. Jakiś czas temu pisałem o lokalizacji w Krakowie gdzie to niby Play miał leżeć a zasięgu nie było na kartach N co sam wtedy potwierdziłeś. Przy przewadze w ilości stacji i fakcie, że O i T to części dużych zagranicznych korporacji liczyłem na coś więcej a im dłużej korzystam z ich kart tym wyraźniej widzę, że ta cała wspaniałość N to bardziej wyobrażenia niż fakty. U siebie zrezygnowałem z korzystania z LTE T po 4 dniach bo zwyczajnie się nie da nic obejrzeć wieczorami. No i podkreślić należy, że z kart O/T korzystam znacznie krócej niż z karty Play a problemów zauważyłem więcej. Oczywiście N ma mniej dziur czemu nie można się dziwić ale to może się zmienić gdy play zakończy rozbudowę.
 #1085917  autor: spotify
 19 gru 2019, 21:39
iphoneski pisze:
19 gru 2019, 19:49
No i podkreślić należy, że z kart O/T korzystam znacznie krócej niż z karty Play a problemów zauważyłem więcej.
Dalej Play ma daleko do nich. Moja firma podpisała umowę z Play (shit!) i widzę jak to działa na co dzień. Masakracja.... Orange przy nich to Pewex.
Na całe szczęście po nowym roku zmiana pracy, więc nie będę się już fioletem męczył.

A co do tego co napisałem wyżej.
Dobrze wiecie, że to prowokacja.
Dobrze wiecie, że co piszę od lat na temat tych rankingów. Mam je w poważaniu i się nimi nie podniecam. Za dużo jest zmiennych i śmieje się z tych całych rankingów.
Używam telefonu na co dzień w wielu miejscach w Polsce i mam z praktyki wnioski na żywo.
Wy niby też macie je gdzieś ale wystarczy tylko "głupi" komentarz i jakoś stajecie do obrony waszych sieci jakby oni Wam płacili.
Ogarnijcie się.

PS Jestem kinomaniakiem i regularnie czytam portale związane z serialami czy filmami. I mnie śmieszy jedna rzecz. Chodzi o Netflix.
Wyznawcy Netflixa przypominają mi wyznawców Play. Tak samo - jak napiszesz coś źle na Netflix (akurat nie udzielam się tam ale widzę po wpisach) to by chcieli Cię zabić przez monitor. Nieważne, że ostatnio Netflix to wylęgarnia masowa gniotów, gdzie gniot goni gniota (mogę się założyć że Wiedźmin będzie kolejną wtopą a co najwyżej jakimś średniakiem), ważne że można dzielić konta na 4 osoby (oczywiście wg regulaminu nielegalne) i płacić 13zł za miesiąc. To samo było z Play. Takie samo zachowanie. Ta sama kategoria wiekowa, gdzie głównie gówniaki produkują komentarze.
Nieważne, że brak zasięgu przez wiele lat, jakość usług poniżej krytyki - ważne że duża paczka GB i niska cena. Niedaleko pada jabłko od jabłoni.
 #1085934  autor: Kryniczanin
 20 gru 2019, 06:42
Dobrze wiecie, że to prowokacja.
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

No jasne - to musi być prowokacja skoro Play jest dużo szybszy od operatora bez nonsensów

Przeglądam Małopolskę

Mamy tak

Play:11 wygranych powiatów w tym wszystkie trzy miasta na prawach powiatu Kraków, Tarnów, Nowy Sącz...
Orange: 5 powiatów, T-Mobile także pięć
Plus jeden powiat.

Także wyniki są jasne Play wygrywa w większej ilości powiatów niż N razem wzięte dodatkowo we wszystkich trzech miastach na prawach powiatu.
 #1085935  autor: Remington
 20 gru 2019, 06:56
Naprawdę ktoś z Was wierzy w te wygrane powiaty i wiarygodność tego testu?

MIARODAJNY TEST musiałby być przeprowadzony:
- na identycznym sprzęcie,
- w tym samym czasie,
- w tym samym miejscu,
- w jednakowej dla każdego powiatu lokalizacji (np. jego geograficzny środek),
- w jednakowych warunkach (tylko poza budynkami),
- z użyciem taryf bez priorytetów i ograniczeń prędkości.

Wszystko inne jest tylko nic nie znaczącą ciekawostką.
 #1085936  autor: Kryniczanin
 20 gru 2019, 07:11
Ja Ci zadam inne pytanie operator X zleca badania i za nie płaci - metodologie ma nawet słuszną, ale czy wierzysz, że sponsor tych "badań" może zająć inne miejsce niż pierwsze?

No właśnie dlatego nawet tak kulawe badania UKE są dużo bardziej wiarygodne od badań na zlecenie jednego z uczestników.
 #1085937  autor: Remington
 20 gru 2019, 07:21
Oczywiście, że badanie na zlecenie operatora nie będzie obiektywne, wystarczy dobrać odpowiednie lokalizacje. Ale to żaden wniosek, że badanie dla UKE takie będzie, bo o wszystkim decyduje metodologia, której w tym badaniu brak. Ile z tych testów przebiegło w budynkach typu rama H, ile w odległości 100m od masztu operatora A, a 2 km od operatora B itd. Nie wiemy tego i się nie dowiemy.
 #1085939  autor: Kryniczanin
 20 gru 2019, 07:46
Remington, ale Ty nie zdajesz sobie sprawy, że testy na tych samych warunkach są bardzo trudne do osiągnięcia

Zauważ tyle: Karty dostarczone przez opów nie są wiarygodne - bo mogą być "tuningowane".

Karty kupione przez neta w okresie możliwości odstąpienia od umowy też nie są wiarygodne. Już nie raz widziałem tutaj "tuning".

Wiarygodne warunki mogą być np. 45 dni od podpisania umowy gdy klient nie może już odstąpić.
 #1085944  autor: piotrzet
 20 gru 2019, 08:39
Remington pisze:
20 gru 2019, 06:56
Naprawdę ktoś z Was wierzy w te wygrane powiaty i wiarygodność tego testu?

MIARODAJNY TEST musiałby być przeprowadzony:
- na identycznym sprzęcie,
- w tym samym czasie,
- w tym samym miejscu,
- w jednakowej dla każdego powiatu lokalizacji (np. jego geograficzny środek),
- w jednakowych warunkach (tylko poza budynkami),
- z użyciem taryf bez priorytetów i ograniczeń prędkości.

Wszystko inne jest tylko nic nie znaczącą ciekawostką.
W sedno.
Wszystkie inne testy nic nie pokazują niestety. Metodologia testów na zlecenie T-M jak najbardziej poprawna ale wiadomo jak to może wyglądać. Jedynie taki test robił RFBenchmark kilka lat temu w Warszawie czy niedawno w Ikei. I to są testy, które pokazują kto ma najlepszą sieć, a nie coś takiego.

spotify
Czasy promocji w Play jak były kiedyś dawno się skończyły i już raczej nie powrócą. A teraz napiszę kolejny komentarz przez, który niektórych coś trafi :lol:
Obecnie to T-Mobile ma najlepsze promocje dodatkowe. A to paczki GB, a to paczki min do UE, a to inne. Teraz jest nielimitowany internet na święta i paczka 60 min/sms do UE. W listopadzie było aż dodatkowe 22GB internetu. Nikt takich promocji obecnie nie oferuje szczególnie w ofertach abonamentowych.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085947  autor: matek451
 20 gru 2019, 09:01
Fakt, sam korzystam z tej promocji, darmowe bez limitu na 2 tygodnie, starter za 5 zł więc nawet lejek 15/20Mb/s nie przeszkadza.Jutro trzeba uruchomić kolejne 2 tygodnie na kilku kartach. T-mobile promuje się na ostro, ilość zarejestrowanych w grudniu kart pre-paid pójdzie w górę.. Bedzie się czym pochwalić w statystykach tym bardziej ze na tych starterach teraz od razu jest RWK. A moje karty po spełnieniu swojej roli i tak pójdą do pieca.
 #1085948  autor: piotrzet
 20 gru 2019, 09:11
Szczerze mówiąc to jak dla mnie to prepaid nie ma się co chwalić. W każdej sieci patrzę raczej na liczbę postpaid. Ale nie ukrywajmy takie promocje też mogą zachęcić do podpisania umowy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1085950  autor: matek451
 20 gru 2019, 09:25
Liczy się ilość kart którą operatorzy mogą się pochwalić dlatego wszyscy chwytają się różnych sposobów na poprawienie statystyk. Pomysł T-mobile z tym no limit dla klientów bezcenny ale tacy jak ja i tak nie zamienia tych pre-paid na abonament. W salonie T-mobile panienka robiła wszystko aby nie sprzedać i zarejestrować mi kilku kart tylko wcisnąć od razu abonament a jak już łaskawie sprzedała startery to drążyła temat doładowań na nie za 30 zł. Takie promocje też na pre-paid to dla konsultantów to niezła zagwozdka.
  • Strona 148 z 179
  • 1
  • 146
  • 147
  • 148
  • 149
  • 150
  • 179
  • 1
  • 146
  • 147
  • 148
  • 149
  • 150
  • 179