DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1085532  autor: ViNYL
 13 gru 2019, 07:00
Cześć,

Chciałbym zmienić telefon na model, który wspiera nagrywanie rozmów. Aktualnie mam Samsunga S9+, ale wraz z Androidem 9.0 straciłem tą funkcję (używałem ACR) - mogę jedynie zrobić downgrade. Podpowiedzcie proszę jakie telefony wspierają teraz tą funkcję. Słyszałem, że Huawei (np. P20 pro) ma to zaimplementowane natywnie w dialerze. Coś jeszcze? Nie ograniczam się do żadnej marki, mogą być również te chińskie jak Xiaomi, Oppo itp.

Dzięki z góry.

Pozdrawiam,
Paweł
 #1085613  autor: Eragon
 14 gru 2019, 22:05
W Xiaomi ma większość, nawet te bieda fony za 400zł.
W praktyce najpierw ustal swój budżet, preferencje, wymagania....
A potem już łatwo będzie dopasować telefon. Bo co Ci to da jak podam losowe 20 telefonów? :D
No nic :)

:smt006
 #1085617  autor: ViNYL
 14 gru 2019, 22:11
Mam S9+, budżet - rozsądnie powiedzmy 2-2.5k.
 #1085620  autor: Eragon
 15 gru 2019, 00:11
Hm... tylko problem taki że ta S9 to ciągle bardzo dobry telefon.
Ej, a może po prostu wgraj jakiegoś custom'a?
Pixel experience lub Lineage?
Nie trzeba wtedy zmieniać od razu telefonu ;)

:smt006
 #1085625  autor: ViNYL
 15 gru 2019, 10:27
To nie zablokuje mi dostępu do aplikacji bankowych lub Netflix?
 #1085684  autor: ViNYL
 16 gru 2019, 13:19
No właśnie nie jestem przekonany, dlatego wolałbym telefon który da mi nagrywanie out of the box bez cudowania. Rozwiążę problem nagrywania a kilka aplikacji przestanie mi działać.
Tu np przykład IKO
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3587330.html
a czytałem też o Netflix, Google Pay itp.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3587330.html
 #1085703  autor: mp107
 16 gru 2019, 17:12
Warto zwrócić uwagę, że wraz z aktualizacją systemu z "nowego" smartfona możliwość nagrywania też może zniknąć w każdej chwili w związku z niejasną sytuacją prawną co do prawa do nagrywania rozmów bez zgody wszystkich uczestniczących w niej osób. Przeważają opinie, że nie jest to (przynajmniej w każdym przypadku) legalne i dlatego producenci zdecydowali się profilaktycznie albo nie implementować takiej funkcji w ogóle, albo ją zdezaktywować na naszym rynku (jak Samsung).
ViNYL pisze:
16 gru 2019, 13:19
telefon który da mi nagrywanie out of the box bez cudowania. Rozwiążę problem nagrywania a kilka aplikacji przestanie mi działać.
Niestety, z punktu widzenia producenta telefonu sama chęć nagrywania jest już "cudowaniem" i dlatego nie umożliwia tego bez dodatkowych "kombinacji". Tak jak właśnie z rootowaniem i wgrywaniem tzw. custom ROM-ów. Jest to wykraczanie ponad to, co przewidział producent.

Wracając do samego nagrywania, to czytałem, że niektóre urządzenia Samsunga (np. wspomniany S9) umożliwiają aktywowanie opcji nagrywania rozmów na fabrycznym oprogramowaniu, bez rootowania, itp., przy użyciu karty SIM z Tajlandii (gdzie prawo nagrywania nie zabrania), ale nie testowałem tego w praktyce.
 #1085704  autor: ViNYL
 16 gru 2019, 17:18
Ale to co innego gdy producent to zaimplementuje oficjalnie, niż gdy ja muszę "cudować". Podobno taka opcja jest np w Huawei. Zdaje sobie sprawę że może zniknąć, wtedy zmienię telefon.

Co do opcji #2, już chyba wolałbym zrobić robota lub zmienić telefon niż szukać suma z Tajlandii...
 #1085720  autor: poziom
 16 gru 2019, 23:39
Xiaomi też już się 'dostosowuje' do prawa/tego co gugiel wymyśli i nowe telefony mają dialer od googla, a nie chińczyków - nagrywanie nie działa.
Trzeba kombinować odblokowując bootloader i instalując rom z innego regionu typu indonezja - one jeszcze mają dialer miui.
 #1085768  autor: ViNYL
 17 gru 2019, 23:07
Coś w tym jest aczkolwiek jest różnica między "pobierz i zainstaluj apk" a "zrootuj telefon" czy "włóż na chwilę SIM z Malezji" :)
 #1085770  autor: Eragon
 17 gru 2019, 23:35
Apk żadne nie pomoże, raczej (ale szukaj, a nuż się trafi!).
Malezja... ano, piękny kraj haha
Root? Ano, może Ci pomóc.
Albo instalacja innego softu, też może.

Na cokolwiek się zdecydujesz, życzę mocno powodzenia ;]

PS. Jak się uda, zdaj relację.

:smt006
 #1104562  autor: poziomek
 12 paź 2020, 12:28
Dzień dobry wszystkim.
Mam taki sam problem jak założyciel wątku. Mam s9+ (jestem zadowolony oprócz ww. ułomności) i 2mce do końca gwarancji.
Potrzebuję telefon z możliwością nagrywania rozmów bez konieczności instalowania custom ROMów, zabawy z BootLoaderami etc... Na tel. mam apkę swojego banku i firmowy soft, wolałbym pozostać przy Androidzie.
W telefonie najbardziej mi zależy na:
- NFC
- aparacie fot - z sensownym softem (nie bawię się w RAW) bo jak widzę niektóre chińczyki to ręce opadają
- Mile widziany miniJack bo właśnie słuchawki kupiłem na miniJack ale to nie jest mocny argument.
Budżet: flagowiec lub linia poniżej.... 2.5k - 3.2kpln na oko...

Jakie mam opcje?
 #1106087  autor: wpastwa808392
 05 lis 2020, 09:08
Zakup telefonów Xiaomi odradzam. Kupiłem Xiaomi Redmi Note 8 Pro i nie działa na nim żadna aplikacja do nagrywania rozmów. Tak więc nagrywanie rozmów na tym telefonie jest również niemożliwe.