DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1085408  autor: lexom
 11 gru 2019, 12:18
Witam.
Przymierzam się do zmiany swojego telefonu na coś nowszego. Telefon ma być używany minimum 2 lata (do czterech lat), dlatego zależy mi na aktualizacjach systemu.
Cena, jaka mnie interesuje to +/1000 zł. Obecnie mam pamięć 4/64 i jest to dla mnie wystarczające, matryca 5 cali tez jest ok. Przydaje się w miarę dobry aparat.

Jeśli chodzi o aktualizacje systemu to chyba najlepiej wypada iphone.
Dlatego zastanawiam się na iphonem 7 plus lub 8 (można kupić za około 1200zł).
Trochę nie przemawia do mnie 12 miesięcy gwarancji, ale cóż ...

Ktoś ma jakieś inne propozycje ??
 #1085410  autor: Remington
 11 gru 2019, 12:53
Pamiętaj, gwarancja to i tak problemy, s rękojmia to spokój i to na 2 lata. Dlatego tym się nie przejmuj.

Nie polecę Ci nic innego, bo sam korzystam z iPhone że względu na UX i bezpieczeństwo.

Ale musisz się zapoznać z systemem iOS, byś później nie żałował.
 #1085412  autor: jarekb11
 11 gru 2019, 13:27
Z androida to z tego co wiem Nokie maję długie wsparcie ,A z tego co słyszałem i czytam to ze wsparciem iphona już nie jest tak jak kiedyś.
https://komorkomania.pl/37315,ios-13-of ... tualizacje
Najnowszej wersji nie dostaną już starsze wersje .
"Z listy wspieranych urządzeń wyleciały iPhone'y 5s, 6 oraz 6 Plus i iPod touch 6. generacji." więc kto wie jak długo iphon 7 będzie wspierany.
A za 1000 zł to nie wiem czy jakiego nowszego iphona kupisz, chyba tylko SE .
 #1085417  autor: lexom
 11 gru 2019, 13:44
Iphone 6 miał premierę a 2014 roku, a dostał aktualizację do 13 wersji OS, która miara premierę w czerwcu 2018 roku. Cztery lata po premierze to i tak bardzo dobry wynik.

Do tej pory miałem kilka urządzeń z androidem i wszystkie "wisiały" na wersji androida z dnia zakupu (nie licząc jakichś poprawek bezpieczeństwa). Po 4 latach to pewnie połowa aplikacji nie będzie wspierała wersji z dnia zakupu.

Na dzień dzisiejszy jakoś bardziej skłaniam się ku iphone.
Nówki iphona raczej nie dostanę w tej cenie, ale widze że jest iphone 8 (używany) za 1 278 zł z 12 miesięczna gwarancją.

Jest jeszcze google pixel 3, który ma mieć wsparcie do maja 2022 czyli nie tak źle: https://support.google.com/pixelphone/a ... 7705?hl=pl
 #1085418  autor: Remington
 11 gru 2019, 13:49
lexom pisze:
11 gru 2019, 13:44
Iphone 6 miał premierę a 2014 roku, a dostał aktualizację do 13 wersji OS, która miara premierę w czerwcu 2018 roku. Cztery lata po premierze to i tak bardzo dobry wynik.

Raczej mówisz o iOS12, bo i daty się zgadzają. Ale nie do końca, bo iOS 12 był wydawany aż do jesieni 2019, więc aż 5 lat aktualizacji.

Obecnie iPhone 6S z wiosny 2016 wiemy, że będzie dostawał aktualizacje jeszcze w 2020 r., zapewne do czasu udostępnienia iOS14.

Dlaczego jednak radzę Ci zapoznać się z systemem przed podjęciem decyzji: bo tam np. nie ma systemu plików, bo ładowanie muzyki na telefon z komputera to mordęga itd.
 #1085422  autor: lexom
 11 gru 2019, 14:16
Nie pamietam, kiedy wgrywałem muzykę w formacie mp3 na telefon.
Jak już czegoś słucham to youtube lub spotify.

Bardziej nastawiam się na aplikacje.
Po dwóch latach użytkowania obecnego telefonu nie działa mi już Aliexpress i revolut. Co będzie za rok ? :)
 #1085424  autor: Remington
 11 gru 2019, 14:20
Porównaj sobie ceny iP 7. Technicznie niczym nie ustępuje 8-ce. Sam oceń o ile jest tańszy i czy warto tyle przyoszczędzić kosztem 1 roku krótszego wsparcia.

Niepisaną regułą jest, że aplikacje działają na min. 2 poprzednich wersjach iOS, więc jak teraz jest iOS 13, to niemal wszystkie aplikacje działają na iOS11 (czyli na urządzeniach nawet sprzed 6-7 lat).

Edit:
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/spr ... ios-12-4-4
 #1085612  autor: Eragon
 14 gru 2019, 22:02
A jeśli Android - Mi9T wydaje się najlepszą opcją.
iPhone mają tak długie wsparcie bo swoje też kosztują. Kupując starszego, Twoje wsparcie (prawdopodobnie) skraca się również, logiczne.

:smt006