DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy określone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy określone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 3 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
 #1085167  autor: marcz123456
 07 gru 2019, 18:33
Kupiłem dziś starter. Dopiero później zauważyłem że to jakiś T-Mobile internet na kartę i do tego do 30.11.19
O dziwo zarejestrowało i to we free.

Mam rozumieć że ta opcja za 1 zł dziennie to jak nie korzystam to nie płacę?
 #1085168  autor: Karlos20
 07 gru 2019, 18:40
Przy aktywnej usłudze za 1 zł, jak nie używasz, to nie płacisz. A w połączeniu z nielimitowanym internetem, skorzystanie z neta nie powoduje naliczania opłat za ten no-limit za 1 zł (opłata naliczy się przy wykonaniu rozmowy czy wysłania smsa). Najbezpieczniej mieć od 0,98 zł i mniej na koncie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1085186  autor: jarekt
 08 gru 2019, 13:11
UWAGA! Momentami może być zbyt technicznie i niezrozumiale dla każdego ale nic na to nie mogę poradzić - oczywiście mogę wszystko jeszcze dokładniej opisać i rozłożyć na jeszcze mniejsze czynniki pierwsze, ale nie mam aż tyle czasu no i chcę aby post był w miarę krótki i jak najmniej offtopowy.
Zaczynamy...


Korzystając z okazji, że internet w tej promocji jest nielimitowany i darmowy oraz jednocześnie na kartach TM z ulubioną opcją 1zD ("bez limitu za 1zł Dziennie") jest górne ograniczenie prędkości do 15 Mbit/s, pokażę jak wygląda niemożliwe, czyli mutli-łącze 45 Mbit/s (multiwan) zrobione w Windowsie z 3 takich kart TM z limitem 15 Mbit/s (trzech, bo mam akurat pod ręką wolne tylko 3 modemy LTE, ale można zrobić np. z 10 kart TM i 10 modemów/fonów/routerów - urządzenia mogą być dowolne - uzyskując wtedy 150 Mbit/s).

Gdyby mieć karty TM bez tego limitu 15Mbit/s (są takie w prepaidzie TM, no i w abo), to wtedy wchodzimy w inne górne ograniczenie prędkości - 20 Mbit/s (bo takie ograniczenie ma ta promocja). Wtedy oczywiście takie multi-łącze z 3 kart TM da nam 60 Mbit/s (3x 20 Mbit/s), a np. z 10 kart 200 Mbit/s.


Tak wygląda wykres obciążenia w menadżerze zadań windy (tu akurat winXP - mój standardowy komp do takich zabaw) wszystkich 3 kart/modemów, w tym samym czasie, podczas zwykłego testu prędkości w speedtest.net:

Obrazek
(kolor żółty to prędkość pobierania, kolor czerwony - wysyłania)

Połączenia TM_1 i TM_2 to modemy 100 Mbit/s ZTE MF821, a TM_3 to szybszy modem 150 Mbit/s Huawei E3372 - dlatego na wykresie, TM_1 i TM_2 są na wysokości około 15% (15% ze 100 Mbit/s to 15 MBit/s), a TM_2 pokazuje jakby mniej bo około 10%, ale 10% ze 150 Mbit/s to też 15 Mbit/s.
To tak dla wyjaśnienia, gdyby ktoś miał wątpliwości dlaczego 3. połączenie jest jakby wolniejsze - nie jest, wszystkie 3 połączenia jadą jak widać na limicie około 15 Mbit/s.

A taki wynik wypluł sam speedtest.net (wybrałem serwer TM Warsaw2) - powyższy wykres w menadżerze zadań jest właśnie dokładnie z momentu poniższego testu:

Obrazek

Jak widać nawet zwykły test prędkości potrafi korzystać z dobrodziejstw takiego multi-łącza oferując nam stabilne 45 Mbit/s dla pobierania i prawie 28 Mbit/s dla wysyłania (podczas kilku testów pobieranie wahało się zawsze w granicach 45-46 Mbit/s, a wysyłanie w granicach 26-31 Mbit/s).
Oczywiście dlatego, bo ten test potrafi (zresztą inne też to potrafią) generować wiele połączeń z wybranym serwerem (defaultowy tryb "Multi" tego testu), które rozkładają nam się na te 3 modemy. Jeśli wymusimy 1 połączenie z serwerem (tryb "Single"), benefitów z mutli-łącza nie zauważymy w teście (będzie 15 Mbit/s i tylko jeden modem będzie w użyciu).

Jednak najbardziej korzystają z zalet takiego multi-łacza wszelkie menadżery pobierania (FlashGety, JDownloadery, torrenty, emule, itp. itd.), które potrafią podzielić plik na kilka części, np. 9, i zestawić 9 połączeń aby jednocześnie ściągać tych 9 kawałków. Wtedy średnio każde 3 kawałki idą przez jeden modem.

Również intensywne "internetowe" korzystanie z kompa wysyci nam wszystkie połączenia, np. w tle ściągają się jakieś aktualizacje windowsa, czy gry/aktualizacje ze Steama, czy buforuje się na dysk kilka seriali z Netflixa, a na pierwszym planie oglądamy jakieś filmy np. z YT, czy jakiś kanał live, czy mecz na TVP SPort.


Tak wygląda w praktyce ściąganie kilku dużych plików poprzez jeden z takich menadżerów pobierania (pierwszy screen to wykres wykorzystania 3 łącz w menadżerze zadań windy, a poniżej screen z właściwego menadżera pobierania, który takie wykorzystanie spowodował):

Obrazek
(na tym wykresie jest też dodatkowo kolor zielony, który jest łączną prędkością pobierania i wysyłania, ale ponieważ nie ma wysyłania - tylko tzw. pakiety "techniczne" - to praktycznie pokrywa się z żółtym, czyli z prędkością pobierania)

Obrazek
(tutaj prędkości pobierania są podane w Bajtach/s, a konkretnie w kiloBajtach/s (kB/s) lub MegaBajtach/s (MB/s) czyli są co do wartości około (bo nie dokładnie), 8 razy mniejsze od tych podawanych w bitach/s)

Jak widać łączna prędkość pobierania (na dole) to 5,4 MBajta/s co odpowiada około 45,30 Mbit/s (operacje do wykonania aby zamienić MBajt/s na Mbit/s to: *1024 *1024 *8 /1000000, albo w skrócie: mnożymy przez 8,389).

Jeden plik (ostatni na liście, w różowym prostokącie) nawet ściąga się z prędkością 2,9 MBajta/s czyli około 24,32 Mbit/s, czyli część jego kawałków musi iść w tym momencie przynajmniej przez 2 modemy, bo jeden zapewnia tylko 15 Mbit/s.
Faktycznie to każdy z tych 5 plików na liście był pobierany w tamtym momencie w około 10 kawałkach jednocześnie, a cały ten menadżer generował około 50 aktywnych (transmitujących dużo danych) połączeń.


Przy 3. modemach i kartach z limitem 15 Mbit/s uzyskujemy więc łącze 45 Mbit/s.
Z taką prędkością pobierzemy 450 GB przez cały dzień (zakładając ściąganie przez 24 godziny i z ciągłym maksymalnym wysyceniem wszystkich 3 modemów).
Przez 14 dni (tyle po aktywacji promo trwa nielimitowany transfer w tej promocji) możemy więc pobrać 6300 GB (czyli około 6,15 TB). Potem oczywiście odpalamy kolejne 3 karty (czy ile tam chcemy i mamy urządzeń) na kolejne 14 dni i ostatniego dnia promocji (2 stycznia) kolejne 3.

Ktoś po mojej zajawce o takim wykorzystaniu tej promocji (bodajże @toms na głównej) napisał żartobliwie (a może na serio?), że jestem użyszkodnikiem (że pewnie przeciążam neta, utrudniam inny korzystanie z niego, bla bla bla).
Otóż chyba raczej nie i to z kilku powodów. Oto jeden z nich. Policzmy... to znaczy ja policzę, a Wy możecie tylko czytać...

Załóżmy że w jakiejś lokalizacji, w jakimś momencie (czy w wielu momentach dnia) z neta TM korzysta średnio 1000 (tysiąc) osób, osiągając średnią prędkość pobierania na poziomie powiedzmy 22,22 Mbit/s. To jest wartość zbliżona do comiesięcznych rankingów prędkości, także taka dosyć realna.
Oznacza to też, że cała infrastruktura TM w danym miejscu potrafi obsłużyć ruch maksymalnie na poziomie 22,22 Gigabita/s (22,22 Mb/s *1000). Więcej nie jest w stanie (ale gdyby była 3 rano i siedziałoby tylko 100 osób na necie, i mieliby odpowiednie urządzenia z agregacją, średnio każdy z nich mógłby być może osiągnąć stabilne 222 Mbit/s w takiej lokalizacji).

No i załóżmy, że jedną z tych 1000 osób jestem ja, z jednym modemem czy fonem.
I teraz podpinam dodatkowe 2 modemy (aby mieć łącznie 45 Mbit/s tak jak to wyżej opisałem). Co się teraz dzieje?
Ano urządzeń jet teraz powiedzmy 1002 (dodatkowe 2 moje modemy doszły), ale całkowita moc przerobowa TM oczywiście nie wzrosła - dalej jest na poziomie 22,22 Gbit/s - więc średnio każdemu prędkość spadnie. O ile?
22 220 Mbit/s dzielone na 1002 da nam... 22,18 Mbit/s.

Także zamiast średnio 22,22 Mbit/s będą wszyscy w mieście mieli 22,18 Mbit/s...
A przecież nawet o tyle prędkość nie spadnie, bo te 3 moje karty mają limit 15 Mbit/s - nie osiągają tej średniej 22,22 Mbit/s.
To tyle jeśli chodzi o użyszkodnictwo.


Takie multi-łącze ma jeszcze kilka dodatkowych zalet: gdy z jakiegoś powodu padnie nam jedno łącze, działają jeszcze pozostałe 2 i nie ma przerw w dostępnie do internetu (oczywiście dla takiego zabezpieczenia/funkcjonalności najlepiej mieć neta od np. 4 różnych dostawców: powiedzmy 3 różnych mobilnych i 1 kablowego, czy 2 mobilnych i 2 kablowych).
Jest to też sposób na rozwiązanie ewentualnych problemów z wolnym netem mobilnym w godzinach szczytu: kiedy transfer na 3-4 godziny spada na modemie/fonie do powiedzmy 5 Mbit/s, to takie multi-łącze z 3 modemów i tak zapewni nam 15 Mbit/s (3x 5 Mbit/s).

Kiedy mamy kilka urządzeń z kartami od jednego dostawcy (np. T-Mobile) w ten sposób połączonych, to idealnie by było rozmieścić modemy/urządzenia (z ewentualnie podłączonymi antenami kierunkowymi), w taki sposób aby łączyły się z różnymi stacjami (np. 4 modemy, to 4 kierunki świata i 4 różne stacje). Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.

Oczywiście nie ma żadnych problemów aby połączyć w ten sposób np. 5 nowoczesnych routerów z agregacją, z których każdy da nam np. 250 Mbit/s, co z odpowiednimi kartami (oferta bez górnego limitu prędkości, np. InK w Play) osiągniemy bez problemu 1250 Mbit/s czyli 1,25 Gigabita/s. Oczywiście w kompie potrzebnych będzie 5 szybkich kart WiFi lub 5 przewodowych, minimum 1Gb/s każda. Jedynym ewentualnym problemem w tym wypadku może być problem finansowy (zarówno jeśli chodzi o wydatki na sprzęt jak i na opłaty związane z utrzymaniem kart SIM).


O multiwanie w windowsach nie znajdziecie w polskim czy nawet światowym necie informacji, bo generalnie wśród specjalistów IT panuje przekonanie, że nie jest to możliwe. To przekonanie jest tak mocne i od dawna tak mocno zakorzenione, że pisanie o tym na branżowych forach grozi zwyzywaniem od heretyka, kłamcy i kończy się natychmiastowym banem :).
Są oczywiście sprzętowe, ale bardzo drogie, rozwiązania dla multiwan (routery fabrycznie z taką funkcjonalnością albo routery modowane, ale z reguły i tak z ograniczeniem do 2, 3 lub góra 4 połączeń).

Także doświadczyliście właśnie niemożliwego :)


PS. Testy pobierania tych plików odbyły się wczoraj w godzinach szczytu, około godziny 20:00, a test w speedtest.net też wczoraj ale kilka godzin wcześniej.
Modemy leżały sobie na biurku obok kompa wpięte do huba z zasilaniem.
Kamienica, stare budownictwo, grube ściany. Duża miejscowość w Polsce, gdzieś na południe od Bałtyku...

PS2. Koszt zakupu (który również @toms podnosił w komentarzu na głównej) 2 dodatkowych modemów LTE (np. ZTE) to łącznie 100zł (a przecież można wykorzystać fony LTE, których w domu jest kilka), a jeśli nie mamy wolnych 2 dodatkowych portów USB (modemy są zwykle na USB), to hub 4-portowy USB2.0 kupimy za 10zł, ale koniecznie potrzebny z zasilaczem (choć zasilanie można poprowadzić z zasilacza PC jeśli ktoś umie).
Hub USB2.0 ma przepustowość 400 Mbit/s (w praktyce do 350 Mbit/s) także USB2.0 nadaje się nawet do 10 modemów z kartami TM z limitem 15 Mbit/s - nawet się nie spoci.
 #1085194  autor: darekka
 08 gru 2019, 16:23
Dziś około 3 w nocy zleciłem aktywacje na nowym starterze, a po kilku minutach w aplikacji usługa była aktywna, 6tego równiez w chwilę aktywacja zadziałała.

Proponuję w aplikacji ponowić zlecenie uruchomienia, bo mozliwe, że zamuliło.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1085199  autor: jarekt
 08 gru 2019, 16:47
darekka pisze:
08 gru 2019, 16:23
Proponuję w aplikacji ponowić zlecenie uruchomienia, bo mozliwe, że zamuliło.
Niestety usługa wisi jako "W trakcie procesowania" i nie można nic zrobić (pewnie pomogła by podwójna zmiana taryfy, ale z powodu błędu w systemie będzie to podwójnie płatne, lub oczywiście kontakt z BOK).

1/4 numerów (25%) do dzisiaj wisi jako "w trakcie procesowania" (pisałem o tym kilka postów wcześniej).
Aktywowanie jakiejkolwiek promocji w T-Mobile pierwszego dnia kończy się prawie zawsze problemami na bardzo wielu (procentowo) numerach.

A najlepsze są promocje 1-dniowe w TM... Biała wie, to powie :)
 #1085201  autor: marcz123456
 08 gru 2019, 17:27
Ja mam w systemie że w trakcie włączania jest ta oferta 1mb danych, nolimitu żadnego nie mam. Kliknąłem na ten baner z tą promocją, i na tym się skończyło. Podobnie w Heyah, mają dać 5 GB za samo uruchomienie apki, i nic.
 #1085204  autor: klaudia123
 08 gru 2019, 18:07
"magia" po rozmowie na czacie, odp. iż mają 7 dni.. ocenia negatywna rozmowy, 5min.. włą czyli...
3g 14/4 Mb/s @40
LTE 800 3/3 Mb/s @35
LTE 1800 0,25/2 Mb/s @65
LTE 2600 11.2/5,1 Mb/s @ 48

Najlepszy śmiech!!!! Orange oferuje 7-15Mb/s, Po tylu reklamach T i ich zapewnieniach... oni są drugim Plusem, skansenem....

BONUS - 2 dni oczekiwania na włączenie, wliczyli do okresu ważności usługi.. to mam 2tyg ale 12 dni.. ŻENADA!
 #1085206  autor: darekka
 08 gru 2019, 18:58
To napisz reklamacje, że Regulamin gwarantuje 14dni działania od faktycznego uruchomienia zgodnie z pkt. "3. Abonent/Użytkownik ma prawo w okresie oferowania niniejszych warunków, po zalogowaniu się do aplikacji Mój T-Mobile, zlecić w niej aktywację bezpłatnego bonusu w postaci nielimitowanego (co do ilości danych) Internetu do wykorzystania przez 14 dni licząc od jego udostępnienia (dalej „Bonus”)."

Co do osiąganych prędkości to one regulaminowo są do 15/20Mb o ile sieć pozwoli to tyle max będzie(jak u kogoś sieć leżała to cudownie problem nie zniknie po aktywacji promocji).

@marcz123456 wejdź w aplikacje, następnie w swój numer kliknij kwadracik z plusikiem. Tu przewiń lekko w dół i znajdź "pakiety internetu", wybierz "pakiety jednorazowe"(obok powinno być napisane "od 0zł". Jak już wejdziesz tam to wśród dostępnych pakietów wybierz "Nielimitowany internet na święta", wybierz go i zatwierdź aktywacje. To wszystko dotyczy tylko sytuacji kiedy numer jest w uprawnionej do promocji ofercie, ma ważne poł.wychodzące, a aplikacja jest zaktualizowana!

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1085211  autor: Adriaan02
 08 gru 2019, 20:54
darekka pisze:
06 gru 2019, 16:24
W praktyce aktywacja tej promocji z ogranicznikiem15-20Mb może narobić takiego samego sajgonu(stały limit max prędkości ustawić się może na te 15-20Mb) jak w przypadku kilku osób ze starterami "Masz złotówkę-masz nolimit na wszystko i do wszystkich", które chcąc bezkosztowo przechować numery aktywowali na nich właśnie "Bez limitu za 1zł. dziennie" mającą sufit prędkości na 15Mb. Nawet po wyłączeniu tej usługi i aktywacji "Masz złotówkę..." ogranicznik do 15Mb pozostał i operator nawet po wielu reklamacjach składanych przez te osoby twierdzi, że wszystko jest w porządku. Ryzyko istnieje i to poważne!

Dokładnie, może lepiej nie włączać tego pakietu na starterze Masz złotówkę..., szkoda by było jak by lejek został po dezaktywacji tego darmowego internetu.
 #1085212  autor: darekka
 08 gru 2019, 21:24
Ja nie zaryzykuję aktywacji darmowego neta na starterach upoważnionych do "Masz złotówkę...", bo niemal pewnym jest stałe ograniczenie prędkości ale nie omieszkałem odpalić na zwykłych starterach śmieciowych.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1085276  autor: michcio123
 09 gru 2019, 21:28
babciagienia1p pisze:
08 gru 2019, 17:34
@jarekt - A propos elaboratu o prędkościach. Czy nie wystarczy przeskok na 3w1 lub 4w1 i Ekstra Internet wygodniej?
To nie zdejmie ogranicznika prędkości do 15-20Mb/s wiem to z praktyki.
Limit ten mam na numerze z Masz złotówkę... już od 16 m-cy i zdjęcie go jest nie wykonalne przynajmniej mi w żaden sposób się to nie udało.
Zastanawiam się czy przeskok do heyah i powrót do frii nie zdejmie ogranicznika trzeba by to było spróbować na jakimś śmieciowym starterze.
 #1085298  autor: babciagienia1p
 10 gru 2019, 04:27
marcz123456 pisze:
10 gru 2019, 00:11
Przenieśli mnie do frii, ale nie mam tego pakietu zł dziennie.

Możesz włączyć kiedy chcesz kodem *140*296#. Według mnie, najlepiej pod koniec aktualnego terminu ważności konta. Wcześniej możesz sprawdzić czy nie masz jakichś pakietów cyklicznych płatnych co jakiś czas (np. Internet, Prenumeraty lub Granie na czekanie). Jeśli masz, to warto dezaktywować.
  • Strona 3 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10