DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1071547  autor: Mowca-
 10 maja 2019, 22:49
Witam
Jestem zainteresowany oferta nju internetowy. W związku z tym mam pytanie do korzystających z tej usługi. Z internetu będę korzystał sporadycznie. 1-2 miesiące później przerwa miesiąc może dwa. Jak Maksymalnie ograniczyć wydatki na ta ofertę?
Jak jest z naliczaniem opląty? Kiedy zapłacę pełna stawkę 29zl za korzystanie a kiedy minimalna 9? Mogę dostać rachunek np 15zl? jak to jest naliczane?
 #1071570  autor: Robin560
 11 maja 2019, 10:44
opłata minimalna jest naliczana przez pierwsze 3 miesiące jeśli nie używasz numeru. musisz włączyć usługę im dłużej tym lepiej. później jest 0zł jak nie używasz maksymalnie przerwa może trwać 6 miesięcy potem migrują na kartę. pełną kwotę płacisz jeżeli użyjesz internetu za 29zł czyli jakieś 100Mb. oczywiście można dostać fakturę na np. 15zł ba można dostać fakturę nawet na 1gr. ja dostałem ostatnio na 6gr. przykładowo jeśli prześlesz tylko 50Kb lub zadzwonisz gdzieś na 1 sekundę to uchroni cię to przed rozwiązaniem umowy a zapłacisz tylko 1gr

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1071610  autor: Karlos20
 11 maja 2019, 22:05
Mowca- : wydasz za każdy 1 MB danych 19 gr - zgodnie z cennikiem (naliczają ok 2 gr za 100 kb). Zużyjesz np. mniej niż 152 MB, zapłacisz mniej. Nie użyjesz wcale - zapłacisz albo 9 zł stałej faktury przez pierwsze 3 miesiące, a po tym czasie 0 zł, jeśli włączysz opcję "Im dłużej tym lepiej". Bardzo prosto i uczciwie.
A jak osiągniesz 29 zł, możesz wykorzystać do 40 GB na pełnej prędkości, a później lejek 1 mbps. Wiadomo, wraz ze stażem i włączoną usługą stażową, podaną powyżej, która zeruje fakturę po 3 miesiącach za brak aktywności na koncie - GB urosną do 120 w 2 lata.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1071695  autor: Mowca-
 13 maja 2019, 19:47
Ta oferta jest korzystniejsza od nju internetowy? W nju jest np. ile naciagne to tyle zaplace. Tu tez jest tak?
Jeśli chodzi o usługę "WAKACJE OD ABONAMENTU" to rozumiem, ze aby ją aktywować to trzeba najpóźniej do 48h przed zakończeniem okresu rozliczeniowego aktywować tą usługę. A by wakacje przedłużyć napisane jest:
Kolejne zlecenie aktywacji Usługi Wakacje od Abonamentu może zostać złożone dopiero po dokonaniu aktywacji wcześniejszego zlecenia. Kolejne zlecenie aktywacji Usługi Wakacje od Abonamentu powinno zostać złożone przez Abonenta najpóźniej na 48 godzin przed rozpoczęciem kolejnego Okresu rozliczeniowego. W przypadku późniejszego złożenia zlecenia, zmiana nie zostanie dokonana
Czyli chodzi o to, że trzeba aktywować ponownie internet a później znowu aktywować WAKACJE?
 #1072323  autor: klaudia123
 22 maja 2019, 10:48
Mowca- pisze:
13 maja 2019, 19:47
Czyli chodzi o to, że trzeba aktywować ponownie internet a później znowu aktywować WAKACJE?
nie, przykład, kupiłeś i masz: pierwszy mc płatny trwa i włączasz wakacje działające od następnego mc, drugi mc masz 0zł + płacisz wtedy według cennika jeśli użyjesz karty np. min. 29gr, 100kB 12gr. Jeśli w drugim mc znów włączysz wakacje, działają w trzeciemu miesiącu.
=
3mc masz kartę, a zapłaciłeś za 1mc abonament, za pozostałe 0zł jeśli nie używałeś karty.
Uwaga: stażowe GB nie liczą za mc w których były aktywne wakacje.
Oferta fajna, wymaga wysłania 1 sms/mc, choć w trakcie mc wakacji masz 12gr/100kB drogo...
 #1084547  autor: Robin560
 26 lis 2019, 14:43
W jakiej kolejności jest rozliczny pakiet 9GB za 9zł? Przed pakietem podstawowym czy po? I czy można użyć tylko pakietu dodatkowego w danym okresie rozliczeniowym?

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1084574  autor: Karlos20
 26 lis 2019, 20:52
Środki z Usługi zużywane są w pierwszej kolejności przed rozliczaniem transmisji danych w sposób określony w Cenniku w ofercie „nju na abonament”, a po osiągnięciu przez Abonenta limitu wydatków na transfer danych powiększają limit danych dostępnych w ofercie nju na abonament.
źródło: fragment regulaminu pakietu 9GB za 9 zł w nju abonament.

Innymi słowy: jeśli włączymy pakiet na początku okresu rozliczeniowego i zaczniemy transmisję danych przed zjedzeniem 29 zł, które gwarantują zużycie minimum 40GB na neta (lub więcej wraz ze stażem), pakiet zejdzie jako pierwszy.
Gdy wykorzystamy 29 zł i będziemy jechać z limitu GB, a w tym czasie kupimy 9GB za 9 zł, dodatkowy pakiet zejdzie na końcu.
Warto pamiętać, że gdy wpadniemy w lejek 1 mbps ten pakiet dodatkowy uwalnia nas od ograniczenia na najbliższe 9GB.
W każdym okresie rozliczeniowym można aktywować tylko 5 paczek po 9GB - max koszt to 45 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1084579  autor: Eon
 26 lis 2019, 22:18
.
czyli idąc dalej tym tropem:
mozna przez pierwsze 3 mies. włączyć ten pakiet 9za9 i wtedy mininalna FV bedzie na te 9zl za ten pakiet (zakladajac że nie ruszymy wiecej danych powyżej tych 9gb) ??
 #1084595  autor: Karlos20
 27 lis 2019, 11:30
Eon, to pakiet dodatkowy, więc nie pokryjesz nim "dociążenia" 9-złotowego. Pokrycie dociążenia jest możliwe tylko z cennikowego ruchu na karcie, czyli wykonaniu ok 47 minut w kraju (stawka 19gr/min), wysłaniu 100 SMS/MMS (9gr/SMS/MMS), wykorzystaniu ok 47MB neta po stawce 19gr/1MB.
Usługi premium czy roaming są objęte rozliczaniem "dociążenia", ale minimalna kwota zawsze wyniesie 9 zł.
Pakiety i inne usługi dodatkowe nieobjęte cennikiem podstawowym są doliczane dodatkowo do faktury i powiększają kwotę na rachunku.

Warto pamiętać, że nowe numery w nju mają z automatu włączoną usługę stażową "Im dłużej tym lepiej", więc od czwartego okresu rozliczeniowego dociążenie znika.
Polecam wpłacić 27 zł nadpłaty na rachunek i przez 3 miesiące nie korzystać z karty. Nic się nie stanie. Zresztą przez 6 miesięcy można mieć faktury za 0 za "schowanie karty do szuflady", a w 6-tym miesiącu z niej skorzystać, tym bardziej, że wraz ze stażem rośnie ilość GB za te 29 zł.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1094224  autor: Eon
 01 maja 2020, 16:46
.
Ponownie pytanie do doświadczonych użytkowników: Od niedawna mam nju internetowy. W kwietniu aktywowałam gratisowe 9GB x 2 które się zsumowały i sa ważne do końca okresu rozliczeniowego. W maju mamy ponownie 2 gratisowe pakiety 9GB. Czy kwietniowe pakiety znikną w maju czy zsumują się i przedłuża razem z nowymi majowymi pakietami ??
 #1094232  autor: Karlos20
 01 maja 2020, 17:25
Pakiety się zsumują, ale... przepadną gdy je włączysz w tym samym okresie rozliczeniowym. Radzę poczekać na kolejny okres rozliczeniowy, wówczas dłużej rozłożysz w czasie wykorzystanie dodatkowych gigabajtów.
Ja mam w nju internetowym okres rozliczeniowy do 13 maja, więc po tej dacie odpalę nowy bonus.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1094234  autor: Eon
 01 maja 2020, 17:35
.
moje kwietniowa pakiety sa ważne do końca ok.rozlicz. czyli do 09.V. Czyli po tej dacie tamte przepadają i od 10.V. moge uruchomić nowe pakiety ?
 #1095651  autor: columbo
 20 maja 2020, 16:19
Karlos20 pisze:
26 lis 2019, 20:52
Środki z Usługi zużywane są w pierwszej kolejności przed rozliczaniem transmisji danych w sposób określony w Cenniku w ofercie „nju na abonament”, a po osiągnięciu przez Abonenta limitu wydatków na transfer danych powiększają limit danych dostępnych w ofercie nju na abonament.
źródło: fragment regulaminu pakietu 9GB za 9 zł w nju abonament.

Innymi słowy: jeśli włączymy pakiet na początku okresu rozliczeniowego i zaczniemy transmisję danych przed zjedzeniem 29 zł, które gwarantują zużycie minimum 40GB na neta (lub więcej wraz ze stażem), pakiet zejdzie jako pierwszy.
Gdy wykorzystamy 29 zł i będziemy jechać z limitu GB, a w tym czasie kupimy 9GB za 9 zł, dodatkowy pakiet zejdzie na końcu.
Warto pamiętać, że gdy wpadniemy w lejek 1 mbps ten pakiet dodatkowy uwalnia nas od ograniczenia na najbliższe 9GB.
W każdym okresie rozliczeniowym można aktywować tylko 5 paczek po 9GB - max koszt to 45 zł.
Akurat się zainteresowałem tą ofertą nju internetowy i wszystko już wydaje się prawie jasne. Tylko tak. Okres rozliczeniowy, to tak jak w abo, od dnia podpisania umowy, a nie miesiące kalendarzowe - tak dla pewności pytam?
Podsumowując, mogę przez 6 miesięcy (po pierwszych 3 oczywiście) mieć w gotowości nr za free i wystarczy, że wyślę pod koniec szóstego np. 1 sms(tylko za niego zapłacę, a nie 9zł?), żeby mieć kolejne 6 miesięcy nr w gotowości. Zgadza się?
Jedyne na co trzeba uważać, to np. to że mając do końca okres. roz. np. tydzień zacznę używać netu to oczywiście przekroczę 152MB i zapłacę 29zł. I tutaj można się ratować tym pakietem 9GB, jeśli prognozuję mniejsze zużycie niż 27GB do końca okresu(bo wciąż 3x9 za pakiety jest mniejsze niż 29)
No i pytanie. Czy żeby się tak ratować w okr. roz. pakietem, muszę go włączyć przed wykonaniem jakiejkolwiek aktywności, żeby był zużywany jako pierwszy? Czy jak najpierw zużyję z limitu jakąś dowolną kwotę mniejszą niż 29 zł i włączę pakiet to przełączy się na pakiet i nie będzie zużywać głównego limitu? Można włączyć kolejny pakiet w trakcie wcześniejszego i się zsumują?
Oferta wydaje się super, jeśli jest tak jak piszę, dla kogoś kto potrzebuje netu okazyjnie np. na wyjazdy. Bo staż nalicza się niezależnie czy nr jest używany?
Jeszcze zastanawiam się nad optymalizacją i np. czy Nju internet dodatkowy można dokupić do zwykłego abo Nju internet
Oprócz tego jeżeliby mieć 2 numery z różnymi okresami roz. tj. jeden zaczyna się 1, a drugi 16, to oprócz tego, że zapłacę przez pierwsze 3 miesiące dodatkowe 27 zł, to rozwiąże potencjalny problem wygenerowania zbyt dużych kosztów używania neta pod koniec okres. roz. o którym pisałem.
Tylko jak ustala się dzień okresu rozliczeniowego?
 #1095666  autor: columbo
 20 maja 2020, 19:32
columbo pisze:
20 maja 2020, 16:19
Okres rozliczeniowy, to tak jak w abo, od dnia podpisania umowy, a nie miesiące kalendarzowe - tak dla pewności pytam?
Sam sobie odpowiem: okresy rozliczeniowe są ponoć całkowicie losowe i wypadają na 5,9,13,18,25 i 31 dzień miesiąca. Nie ma co, ktoś miał łeb na karku.
Podsumowując, mogę przez 6 miesięcy (po pierwszych 3 oczywiście) mieć w gotowości nr za free i wystarczy, że wyślę pod koniec szóstego np. 1 sms(tylko za niego zapłacę, a nie 9zł?), żeby mieć kolejne 6 miesięcy nr w gotowości. Zgadza się?
TAK
Czy jak najpierw zużyję z limitu jakąś dowolną kwotę mniejszą niż 29 zł i włączę pakiet 9 GB to przełączy się na pakiet i nie będzie zużywać głównego limitu?
Tutaj mam nadal wątpliwości.
Bo staż nalicza się niezależnie czy nr jest używany?
Raczej tak.
Oprócz tego jeżeliby mieć 2 numery z różnymi okresami roz. tj. jeden zaczyna się 1, a drugi 16, to oprócz tego, że zapłacę przez pierwsze 3 miesiące dodatkowe 27
Jeśli to rzeczywiście całkowicie losowe, to misterny plan...
 #1095677  autor: Karlos20
 20 maja 2020, 22:59
columbo: Okresy rozliczeniowe podobne jak w Orange abo. Mój nju internetowy ma okres rozliczeniowy od 13 dnia miesiąca kalendarzowego.

Możesz mieć do 6 okresów rozliczeniowych z saldem 0,00. Zalecam jednak co 5 miesięcy wygenerować jakikolwiek ruch na karcie, naliczający nawet niewielką opłatę do rachunku. Ja mam na to fajny i bezobsługowy sposób - zrobienie nadpłaty, jak w prepaidzie. Wówczas przy generowaniu co 5 miesięcy np. 19 gr za 1 minutę rozmowy, w dniu wystawienia faktury te 19 gr zostanie zjedzone z nadpłaty. W innym wypadku resztę kwoty trzeba zapłacić w ciągu 14 dni, aby nie było blokady wychodzących.

Jeśli chodzi o pakiet dodatkowy - on schodzi w pierwszej kolejności, pomimo tego, iż powiększą ogólną pulę 40, 80, 100 lub 120 GB za osiągnięcie progu wydatków 29 zł. Jeśli nie chcesz otrzymać fakturki (saldo 0,00) polecam przed użyciem transmisji danych włączyć te 2 paczki po 9GB. Jeśli nie przekroczymy tych 18GB darmowych, i nie wykonasz ruchu poza standardowym abonamentem, fakturki nie otrzymasz.

Staż: nalicza się od aktywacji numeru w taryfie nju internetowy. Jeśli włączysz opcje "im dłużej tym lepiej", powiększona ilość GB pojawi się od razu po 6, 12 i 24 miesiącach od aktywacji karty SIM w ofercie.

Jeśli chodzi o numery z różnymi okresami rozliczeń, zawsze można podpytać konsultanta o możliwość konsolidacji konta i okresu rozliczeniowego na oba numery. Byłoby łatwiej.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥