DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1083891  autor: 7sekund
 13 lis 2019, 20:21
Witam,

w tym wątku chciałbym zapytać, czy ktoś z forumowiczów, używający Redmi 7A, ma ten sam problem co ja, tzn:

- w najnowszej wersji systemu (MIUI Global 11.0.6) przy próbie przesłania w wiadomości MMS więcej jak jednego zdjęcia, te zdjęcia nie dochodzą, tylko odbiorca otrzymuje jakieś plamy lub np bok każdego ze zdjęć o szerokości mniej więcej 1-2 pix. Na szczęście próba wysłania jednego zdjęcia kończy się sukcesem, jednak jest to uciążliwe , kiedy trzeba wysyłać zdjęcia pojedynczo a nie po dwa lub więcej.
 #1084559  autor: 7sekund
 26 lis 2019, 16:41
Problem już został rozwiązany w międzyczasie i okazało się, że to wina aktualizacji systemowych. Zostało to naprawione następną aktualizacją, ale znowu po kolejnym updacie coś jest ponownie nie tak. Także na pewno nie jest to wina mojego modelu aparatu tel, tym bardziej, że jest to nowy smartfon (kupiony w październiku br).

Generalnie przyjrzałem się temu i okazuje się, że ten problem dotyczy wyłącznie zdjęć, które mają dodane tagi geograficzne do exif'a... Niestety nie wiem jak to wyłączyć , ponieważ jak tylko włączę dane mobilne w telefonie to aparat sam pobiera moją aktualną lokalizację i potem oczywiście dodaje współrzędne do exif'a.