DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 527 z 533
  • 1
  • 525
  • 526
  • 527
  • 528
  • 529
  • 533
 #1083905  autor: p2225
 14 lis 2019, 08:22
Obrazek
Taka ciekawostka ;)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1083939  autor: Benjamin Linus
 14 lis 2019, 16:59
piotrzet pisze:
13 lis 2019, 13:00
W Kielcach piko nie są potrzebne. Przynajmniej w galeriach. Skoro N! daje radę bez piko, a nadaje słabiej to tym bardziej radę da Play.
A w ogóle to Play w jakiś galeriach w kraju ma piko? Bo nie kojarzę
Gdańsk galeria Forum odpalone Piko w środku nawet na -2 całkiem niedawno.
 #1083942  autor: dagonPL
 14 lis 2019, 17:47
A w ogóle to Play w jakiś galeriach w kraju ma piko? Bo nie kojarzę
Grudziądz

Twitter @FonRuchalFest
 #1083957  autor: lordbyd
 14 lis 2019, 19:49
@kozien70 - nie sądzę, by było to RRU Ericssona, bo inne wyglądały na Huawei-a (charakterystyczne radiatory).
Może są to jakieś wzmacniacze TMA - wymiary 40 x 25 [cm] były proporcjonalne do szerokości czy wysokości anteny dual-beam (około 140 x 30 [cm]).

Co do rozwiązań "czystej energii" to próbowano kiedyś zasilić nadajnik radiowy wyłącznie poprzez panele fotowoltaiczne oraz turbinę wiatrową. Rozwiązanie to jednak nie sprawdziło się - zmagazynowana energia w akumulatorach nie wystarczyła do zasilenia nadajnika oraz tunera modulacyjnego w bezwietrzne i pochmurne dni.
Chyba, że taka stacja będzie traktowana jako prosument i nadwyżki energii odda do sieci energetycznej, i odbierze je później - w ciągu roku za pomniejszoną nieco kwotę (zależnie od mocy zamontowanej instalacji [kWp] oraz statusu sprzedającego).
 #1083960  autor: p2225
 14 lis 2019, 20:07
Orange kiedyś pokazywało na przebitkach taką stację: https://youtu.be/dw5pUpEPGAI?t=33 Problem w tym, że turbinka wiatrowa z filmiku zapewne nie generowała wiele prądu, a też była zawieszona niżej niż ta na grafice Play, na której widać wiatrak zamontowany na samym szczycie, czyli ok. 60 metrach.
W sumie jeszcze chwila i "strona społeczna" powie, że Play stosuje obrotowe anteny na masztach :lol:

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1083961  autor: Mixiorek
 14 lis 2019, 20:23
Stacja z filmu Orange to Mirkowska, Konstancin-Jeziorna. Informowałem już jakiś czas temu, że już nie ma tej turbiny wiatrowej. Zostały panele fotowoltaiczne na małym budynku pod wieżą. Zresztą są na filmie.
Każdy z operatorów musi i będzie kombinować w tej materii biorąc pod uwagę obecne i przyszłe podwyżki energii, które są u nas nieuniknione i to na skokowym poziomie. Do tego 5G ma z tego co wiadomo jeszcze większy "apetyt" na energię elektryczną. Zwracam uwagę, że jest to np: jeden z argumentów Prezesa TMPL w kontekście kolejnych zwolnień.
To są grube mln zł i nie ma widoków by te koszty nie rosły (a wręcz przeciwnie) biorąc pod uwagę podejście do źródeł energii w naszym kraju oraz opłat za emisję CO2. Bez atomu i radykalnie większego udziału OZE to jest w zasadzie droga donikąd.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1083962  autor: p2225
 14 lis 2019, 20:28
Jeszcze jedna kwestia - podniesienie norm promieniowania. To też przełoży się na zużycie energii obecnych instalacji.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1083964  autor: habish
 14 lis 2019, 20:34
lordbyd pisze:
14 lis 2019, 19:49
@kozien70 - nie sądzę, by było to RRU Ericssona, bo inne wyglądały na Huawei-a (charakterystyczne radiatory).
Może są to jakieś wzmacniacze TMA - wymiary 40 x 25 [cm] były proporcjonalne do szerokości czy wysokości anteny dual-beam (około 140 x 30 [cm]).
Są tam jakieś fidery aby stosować TMA?
A może to RRU Ericssona, ale Plusa?
Wpinka w tory antenowe Play.
 #1083969  autor: lordbyd
 14 lis 2019, 21:40
Według mojej wiedzy Plus dostał pozwolenie na budowę 15.10.19 roku dla tej lokalizacji.
Nie ma jeszcze nawet pozwolenia radiowego.
Feedery Play są widoczne na zdjęciu i prowadzone są od podstawy komina. Poza tym jeśli są to anteny dual-beam to pewnie w wersji co najmniej "penta" (kilka zakresów jak zwykle w Play) a na sektor na kominie wiszą po trzy RRU (prostopadle do ściany komina).
 #1083975  autor: dt
 15 lis 2019, 00:39
@lordbyd brak pozwolenia radiowego niczego nie przesądza. Mam dwie działające stacje Plusa gdzie nie widać jeszcze pozwolenia a już działają. Jedną już nawet dodałem do bazy.
 #1084186  autor: Mixiorek
 18 lis 2019, 17:56
Z życia Play i RK. Telefon z ustawionym na sztywno 3G. Karta sim z RK. Loko - Warszawa. Terminal wpadł do 3G TMobile i tak tam siedzi :/ z powodu...???

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1084189  autor: Spacedust
 18 lis 2019, 18:27
Na zachodzie Poznania już tylko dostęp do Orange, T-Mobile i Plus zablokowany.

Zrobiłem z ciekawości Speedtest na stacji na ul. Ziębickiej - UMTS900 zaledwie 4 Mbps na downloadzie, LTE2600 o dziwo spokojnie 70 Mbps ok. godziny 14:30, więc w trakcie szczytu.

Buduje się nowa stacja na budynku ENEI w Poznaniu na ul. Góreckiej 1 - anteny już stoją na dachu, ale stacja jeszcze nie działa.
 #1084203  autor: wiertolot
 18 lis 2019, 20:39
U mnie Wschód Kraju, woj.podlaskie południowa część, Polska B, romaning Plus też już zblokowany...........a zasięgu macierzystego Play jak nie było,tak nie ma.
 #1084206  autor: tomi81
 18 lis 2019, 20:54
wiertolot pisze:
18 lis 2019, 20:39
U mnie Wschód Kraju, woj.podlaskie południowa część, Polska B, romaning Plus też już zblokowany...........a zasięgu macierzystego Play jak nie było,tak nie ma.
Zechcesz w końcu nauczyć się poprawnego słowa - ROAMING - i przestać, w końcu, pisać te same wypociny w KAŻDYM wątku? Czy kiedykolwiek napisałeś coś innego, wnoszącego cokolwiek do tematów na które się wypowiadasz? Odpowiem - nie. Dlatego zostaje Ci Orange lub T-Mobile - inni operatorzy najwyraźniej nie są zainteresowani poprawą zasięgu na tym (Twoim)terenie. Równocześnie proszę abyś skończył z tym pisaniem o Polsce B - jeżeli jest Ci tak źle (że piszesz o Polsce B) granica z dobrobytem jest tuż obok - wystarczy pojechać na przejście graniczne w Połowcach. Na tym poście zaprzestań, proszę, udzielania się na tym forum. Myślę, że nie tylko ja będę Ci z tego powodu wdzięczny.
 #1084222  autor: wiertolot
 19 lis 2019, 07:21
@tomi88,
do Połowce i przejście graniczne nie mam tak daleko, tylko około 30 km.,samą granicę bliżej,mogę na piechtę wybrać, 30 minut jestem za granicą 3km. w linii prostej, muszę tam wybrać przy okazji do te Połowce, jadąc przy samej granicy od Siemiatycze DW-640 za Moszczona Królewska, miejscowość: Radziwiłłówka, pierwsza dziura we wszelakim zasięgu, dalej Adamowo-Zastawa bez zasięgu Plus, Play, dalej Koterka, wszystko urywa na terenach zalesionych, w Tokary,Wilanowo jest nie jet lepiej, coś tam wskakuje na otwartej przestrzeni, zbawienie w Klukowicze, wszystko pojawia, oprócz Play, wyjeżdżając za Klukowicze w stronę Czeremcha, zaczyna kolejna dziura zasięgowa szczególnie w miejscowości Zubacze, dalej dojeżdżając do Czeremcha , Play na samym przejściu też zasięgu nie ma i nie dochodzi to z Czeremcha-Wieś.
I może mi powiesz, że nie jet to Polska B, ogólnie we wszystkim, po macoszemu traktowana, ludzie bez pracy uciekają stąd za granicę, bez dochodów, zasiłków, 300 zł z opieka, wyżyj w tym kraju za to, głodowe zasiłki dają, ludzie nawet ubezpieczenia zdrowotnego nie mają, bo wykreślają z Urząd Pracy, jak ktoś choruje, jak ktoś ziemia nie ma, bo kogoś nie stać na dojazdy stamtąd gdziekolwiek, zmniejszają bezrobocie, przecież nie ma wcale podobno,tylko kilka procent. Miejsc pracy też nie ma tu i nie ma komu zatrudniać, wszędzie cięcia, oszczędności, kapitalizacja i tak cudownie w tym kraju, a ludzie za co żyć nie mają!
Mówią, żeby ludzie z zagranicy wracali tylko za co tu żyć będą? Wrócą zatrudnienia nie będzie, nawet do lekarza ich nie przyjmą, bo nie będą mieli ubezpieczenia zdrowotnego, państwo w państwie, wszystko sprzedane, prywatne! Co oni robią!
I coś się zmienia w tym kraju? Wielkie G.. i to samo co było.

Pod względem zasięgu po prostu zacofanie i wykluczenie cyfrowe, naziemna tv DVB-T nie dochodzi nawet wcale, tnie lub prostokąty idą same, tereny mocno zalesione, pagórkowate, Puszcza Mielnicka, MUX-1, MUX-8 wcale terenu tego nie pokryli,urywaj ą nadawanie, z radiem podobnie,zasięg sieci komórkowych tragiczny. I na Białorusi na pewno nie jest gorzej z zasięgiem,ogólnie też, jak u nas i w tym kraju w szczególności jak ktoś mieszka przy granicy wschodniej i w Polsce B.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2019, 08:07 przez wiertolot, łącznie zmieniany 11 razy.
 #1084223  autor: p2225
 19 lis 2019, 07:32
@wiertolot przez dłuższy czas mieszkałem przy granicy z Niemcami i tam w wielu miejscach jest podobnie pod względem zasięgu. Jak są nadajniki to albo mają wybrakowane pasma - tylko te mało zasięgowe, albo są, ale skręcone i siejące słabej niż wyższe pasma. Z naziemną telewizją też są tam problemy (czemu nie korzystasz z satelitarnej?) i wcale to nie jest Polska B. Sporo osób też pracuje w Niemczech. Daj już spokój z tymi samymi tekstami. Zapewniam, że wszyscy znają je na pamięć, ale co poradzimy? Pisz do operatorów.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1084224  autor: wiertolot
 19 lis 2019, 07:39
na Zachodzie przy granicy jest Polska D, na Południu przy granicy Polska C, a u mnie przy granicy Polska B! A na północy i przy granicy z Kaliningradem Polska R...................jak ROAMING. A satelita też mi kolego zrywa i nie odbiera poprawnie, bo Nadleśnictwo Państwowe w tym kraju też łaskę robi, że oddali od zabudowań swoje drzewka i miejscowości najbardziej zalesionych, żeby ten odbiór poprawić. Wszystko kosztuje w tym kraju tylko nikt dawać nie chce. A pracować w obecnych czasach legalnie też trzeba mieć za co i czym, bo bez pieniędzy też dziś nikt nigdzie do pracy nie znajdzie i nie pójdzie, zwłaszcza jak nie ma w takowej Polsce B komu zatrudniać i ludzie nic nie mają i nic wokoło nie ma. Włącznie z zasięgiem i poprawnym odbiorem tv.
  • Strona 527 z 533
  • 1
  • 525
  • 526
  • 527
  • 528
  • 529
  • 533
  • 1
  • 525
  • 526
  • 527
  • 528
  • 529
  • 533