DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1083103  autor: Kachajal
 02 lis 2019, 18:37
Witam. Potrzebuję w miarę najtańszego internetu który nadawałby się do bardzo aktywnego użytkowania w domu. Najlepszy byłby prawdziwy no limit, ale coś w stylu 100GB/miesiąc + noce bez limitu w PINK też pewnie dałoby radę.

Jestem w Zamościu, blisko centrum. Mam bardzo dobry zasięg w Play, dość słaby w Orange, innych sieci nie testowałem.

Proszę przede wszystkim o pomoc w znalezieniu najtańszej oferty. Kilka lat temu jechałem na DIL z RBM czyli 100gb/miesiąc za 5zł, potem udało mi się znaleźć fajną ofertę z Allegro na kartę Play bez limitu internetu na rok za 25zł/miesiąc no ale niestety dobre czasy się skończyły i teraz wszystkie oferty które widzę na rynku są znacznie gorsze.

Najgorsza opcja którą biorę pod uwagę to abonament Cyfrowy Polsat z 50zł/m bez limitu internetu w strefie LTE. Nie podoba mi się przy tym cena i konieczność wejścia w dwuletnią umowę (nie mówiąc już o tych wspaniałych kruczkach - pamiętaj, aby anulować dodatkowe usługi po zakupie bo inaczej dodatkowo zapłacisz).

Jest też oczywiście 100gb/m za 50zł w PINK, ale to bez sensu w porównaniu nawet z powyższym.

Poza tym myślałem o 1TB na 17 miesięcy w Orange z Allegro + PINK noce za darmo, ale niestety prędkość Orange w moim miejscu zamieszkania jest strasznie niska w porównaniu do Play.

Oczywiście nie trzeba mi ani minut ani SMS-ów na tej karcie.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady.
 #1083130  autor: piotrzet
 03 lis 2019, 10:00
Plus nie ma żadnego internetu bez limitu. Tam jest FUP, który jest ukryty i w regulaminie nie ma ani słowa o tym po ile GB dostaniesz lejek. Więc te oferty sobie odpuść. Rób testy każdej karty sim tzn każdego z operatorów i zobacz co jak działa. I wtedy się wybierze jakąś ofertę.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1083135  autor: pakierhakierxd
 03 lis 2019, 10:21
Ja na twoim miejscu zrobiłbym tak
zakup rbm 100 gb za 40 ;) lub play internet na karte 49zl 100 gb a potem 1 mb
+ Play internet na kartę 50 i włączenie za 5zł nocy bez limitu (najlepiej włączyć za 50zł rok ważności i 24 gb netu ( 2gb) mies.

Niestety nie mozna w play internet na karte wlaczyc do tego 100 gb a potem 1 mb i miec jednoczesnie nocy bez limitu :(

Może zamów sobie darmowe Aero2 ;)

ja mam domowy do 20 mb neostradę ale że jest wolny to sobie noce bez limitu kupuję ;) wtedy pobieram nawet 50 mb -router mobilny ;)

Najtaniej jest jeszcze net ale Orange na Allegro 50gb -12zł

Pozdrawiam :)
 #1083159  autor: Kachajal
 03 lis 2019, 14:20
@piotrzet
Co do plusa/cyfrowego polsatu - czy przypadkiem każda sieć komórkowa nie ma FUP? Czy może Plus po prostu ogranicza prędkość nadmiernie szybko w porównaniu do innych ofert?

@pakierhakierxd
Dzięki za info o tym 100gb za 40zł w RBM, tą ofertę jakoś ominąłem. Co do nocy bez limitu z rokiem ważności to z tym nie ma problemu - mam już właśnie taką kartę, kupiłem ją sobie do telefonu i właśnie z niej teraz korzystam póki nie mam niczego porządniejszego.

Aero2 już posiadam i w zasadzie uwielbiam bo jest doskonałym backupem w razie czego, ale do używania na co dzień jest po prostu zbyt wolny. Niby da się tak żyć, ale eh, co to za życie?

Ogólnie to znalazłem ofertę która wydaje mi się bardzo atrakcyjna - w nju mobile. Sprawa jest bardzo fajna, bo - jeśli dobrze rozumiem - to wychodzi 60GB za 19zł przez pierwsze pół roku, a potem już 120gb za tą samą cenę (i jeszcze więcej z dalszym stażem).

Z tego co rozumiem, to starczy wziąć ofertę za 29zł i dodatkową kartę za 19zł, i korzystać tylko z tej dodatkowej karty. Limit GB jest współdzielony między nimi, ale koszt już nie - więc przez pierwsze trzy miesiące płaci się tylko 9zł za tą główną kartę, a potem już nic. A przynajmniej tak to jest fakturowane wg. postu klaudii123 tutaj, jak i wg. mojego pobieżnego czytania regulaminu.

Technicznie rzecz biorąc to abonament a nie karta, ale na czas nieokreślony więc jak najbardziej spełnia moje osobiste wymagania.

No i wszystko fajnie - brałbym już w tej chwili sobie kartę nju i ustawiał automatyczną zmianę na noce bez limitu w PINK - ale, niestety, nju leci na nadajnikach orange. No i z mojego testowania od wczoraj karty Orange to trudno jest mi przekroczyć na niej 5Mbps - w porównaniu do rutynowego 40+Mbps na nadajnikach play.

No, ale podejrzewam że lepszej oferty to już nie znajdę chyba że ktoś tutaj mi ją zasugeruje, więc chyba zacznę po prostu szukać jakichś super ultra anten LTE żeby mi ten nieszczęsny Orange zaczął łapać porządną prędkość.
 #1083160  autor: pakierhakierxd
 03 lis 2019, 15:20
Kachajal pisze:
03 lis 2019, 14:20
@piotrzet
Co do plusa/cyfrowego polsatu - czy przypadkiem każda sieć komórkowa nie ma FUP? Czy może Plus po prostu ogranicza prędkość nadmiernie szybko w porównaniu do innych ofert?

Tylko Plus ma FUP reszta ma sztywny lejek 1 mb ;)
T-Mobile w abo np wykupujesz 100 gb potem 1 mb
Orange w abo 250 gb potem 1 mb
Play 300 gb potem 1 mb
Plus bierzesz np 30 gb + bez limitu lte i np ci ogranicza do 512 kb po 50 czy 100 gb a czasem dopiero po 200 zależy to od obciązenia nadajnika itp.

@pakierhakierxd
Dzięki za info o tym 100gb za 40zł w RBM, tą ofertę jakoś ominąłem. Co do nocy bez limitu z rokiem ważności to z tym nie ma problemu - mam już właśnie taką kartę, kupiłem ją sobie do telefonu i właśnie z niej teraz korzystam póki nie mam niczego porządniejszego.

No dobra jest :) ,a Rbm za 40 też ok ,testowałem ale mi nie potrzebny bo mam domowy akurat ,w telefonie starczy mi z Redbulla/Play 10-20-30 gb + Orange 5/10 w abo.

Aero2 już posiadam i w zasadzie uwielbiam bo jest doskonałym backupem w razie czego, ale do używania na co dzień jest po prostu zbyt wolny. Niby da się tak żyć, ale eh, co to za życie?

No jak na darmowy ok ,ja jak wkurza mnie captcha i chcę szybka prędkość to tam masz też wiele pakietów.

Ogólnie to znalazłem ofertę która wydaje mi się bardzo atrakcyjna - w nju mobile. Sprawa jest bardzo fajna, bo - jeśli dobrze rozumiem - to wychodzi 60GB za 19zł przez pierwsze pół roku, a potem już 120gb za tą samą cenę (i jeszcze więcej z dalszym stażem).

No tak ;)

ludzię częściej biorą tą opcję tam za 29 ;)
wtedy do 100 gb.


Z tego co rozumiem, to starczy wziąć ofertę za 29zł i dodatkową kartę za 19zł, i korzystać tylko z tej dodatkowej karty. Limit GB jest współdzielony między nimi, ale koszt już nie - więc przez pierwsze trzy miesiące płaci się tylko 9zł za tą główną kartę, a potem już nic. A przynajmniej tak to jest fakturowane wg. postu klaudii123 tutaj, jak i wg. mojego pobieżnego czytania regulaminu.

Tak 9zł o ile nie korzystasz ..

Technicznie rzecz biorąc to abonament a nie karta, ale na czas nieokreślony więc jak najbardziej spełnia moje osobiste wymagania.

No i wszystko fajnie - brałbym już w tej chwili sobie kartę nju i ustawiał automatyczną zmianę na noce bez limitu w PINK - ale, niestety, nju leci na nadajnikach orange. No i z mojego testowania od wczoraj karty Orange to trudno jest mi przekroczyć na niej 5Mbps - w porównaniu do rutynowego 40+Mbps na nadajnikach play.

Ja też narzekam na Orange i u mnie najlepiej Play chodzi a potem Plus max 20 ale nie spada jak T-M/Orange do 512 kb ;)
Na Playu mam na mobilnym routerze max 50 mb a w telefonie najczęsciej 80-100 ,bywa i 145 pod nadajnikiem.

No, ale podejrzewam że lepszej oferty to już nie znajdę chyba że ktoś tutaj mi ją zasugeruje, więc chyba zacznę po prostu szukać jakichś super ultra anten LTE żeby mi ten nieszczęsny Orange zaczął łapać porządną prędkość.
Jeszcze masz 1 opcję w Orange
Orange na kartę doładowanie za 360zł
dostajesz 1 tb + no limit rozmowy + no limit sms do wykorzystania w rok ;)
z mozliwoscia przedluzenia pakietu za 5-15-99zł

Ja bym na twoim miejscu przemyślał zakup kart z Allegro Orange za 10zl z wysyłką 50 gb na 14 dni ;)
można zamówić wiele kart.

A jeszcze zapomniałem ci powiedzieć o ofertach na zasięgu Play

Redbull Mobile pakiet 50 gb za 30
25 gb za 20

https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/siema-pl

Play next pierwsze 3 mc 22.5
no limit rozmowy sms mms i 50 gb
https://next.play.pl/

A może pomyśl nad Play Homebox

https://www.play.pl/oferta/przejdz-do-p ... =Abonament

35 gb w telefonie + no limit rozmowy sms mms i dodatkowa karta do internetu 150 gb

75zł ale da się za 65 mam z forum doradce biznesowego co oferuje kody co obniżają do 65 ;)

Pozdrawiam :)
 #1083161  autor: pakierhakierxd
 03 lis 2019, 15:25
A jak u cb zasięg Plusa ?
39,99
Lajt
100 gb + 200 gb w nocy
https://lajtmobile.pl/internet/internet-mobilny/

Plush

https://www.plushbezlimitu.pl/internet/oferta

25zł 20 gb a po roku 100 gb ;)
30zł 40 gb a po roku 120 gb

Pozdrawiam :)
 #1083169  autor: Kachajal
 03 lis 2019, 17:06
Aa, czyli w sensie że ten nolimit z FUP w Plusie to po prostu lejek 100gb (bez gwarancji!) pod inną nazwą. No, to już się nie dziwię że musieli za to zapłacić karę.

Rozumiem że przez określenie np. "Play 300 gb potem 1 mb" masz na myśli pakiet 300gb a potem przedłużanie ważności tego pakietu malutkim pakietem? Czy to coś innego?

Co do tej oferty z nju - to jest właśnie fajne, że o ile korzystasz z drugiej karty, to ta główna (podobno) nie nalicza na siebie opłat. Tzn, korzystasz z drugiej karty i masz na tej drugiej transfer z karty głównej razem z transferem z drugiej, a mimo to płacisz tylko 9zł za główną kartę (a po trzech miesiącach 0 zł). Czyli jest więcej transferu niż z oferty za 29zł a płacisz tylko 19zł.

To, co głównie powstrzymuje mnie przed zakupem tych kart 50gb/14zł z allegro to po prostu fatyga. Rozleniwiłem się, cholera, przez ostatni rok z tym internetem z allegro. Fajnie tak martwić się o ten internet tylko raz na rok zamiast bawić się co miesiąc jak to miałem z DIL, a co dwa tygodnie to już całkiem olaboga :P

Wielkie dzięki za te pakiety RBM i Play Next. Zwłaszcza Play Next - nie wiem jak to cholera jest reklamowane że nie miałem zielonego pojęcia, że istnieje. Wygląda to na jedną z lepszych opcji, zwłaszcza przy przeniesieniu numeru co nie powinno sprawiać problemu.

Dzięki też za link do homeboxa - kolejna oferta której nie widziałem gdy ich szukałem - ale to zupełnie nie dla mnie. Całkiem toto atrakcyjne, ale jedyne czego mi trzeba to internet - a 75zł (czy nawet 65zł) za miesiąc tylko za 150gb/miesiąc to niestety tak średnio, w porównaniu do reszty. I ta umowa na dwa lata mnie przeraża :P

No, ale najfajniejszy będzie chyba jednak Plush. Niby wiedziałem że to istnieje, ale jakoś nie brałem tego pod uwagę skoro nju wydaje się być dużo lepsze. A jednak wg. mapy zasięgu plusa to powinien u mnie śmigać, a transfer nie jest okropny za tą cenę - zwłaszcza żę i tak dodam do tego darmowe noce z PINK. No - przynajmniej zakładając że prędkość u mnie będzie akceptowalna. Kupię w poniedziałek jakiegoś startera z plusa i przetestuję, ale jestem dobrej nadziei.

Ale muszę się, cholera jasna, spieszyć. Niby nic specjalnego nie robiłem, a tu 12gb zachomikowanego transferu na karcie poszło ot tak sobie, w trzy dni.
 #1083170  autor: piotrzet
 03 lis 2019, 17:07
Kachajal
Lejek ma każda sieć. Jednak jest on ustalony w regulaminie. Ile wynosi i po jakiej liczbie GB jest zakładany. W Plusie jest to jedna wielka nie wiadoma zarówno nie wiadomo po ilu GB jak i jakie ograniczenie zostanie nałożone.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1083257  autor: kamil4862
 05 lis 2019, 13:09
matek451 pisze:
03 lis 2019, 19:00
Wypada życzyć powodzenia w Zamościu na sieci Plusa. Jeszcze tu wrócisz, to nie Play z 4 pasmami na okolicznych BTS-ach. sieć Plusa w Zamościu to jest tragedia.
Korzystałem z Plusa w Zamościu przy okazji ostatniej promocji 50GB za free i byłem bardzo mile zaskoczony, ponieważ prędkości rzędu 50Mb/s były normą nawet wieczorem. A że Orange tu leży to niestety prawda, bo korzystam na co dzień.

Obrazek
 #1083259  autor: piotrzet
 05 lis 2019, 13:16
Wszystko zależy gdzie korzystasz i z jakiego sprzętu. Niestety ale jeśli ktoś chce internet domowy to musi przetestować sam w mieszkaniu, która sieć najlepiej działa.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1083327  autor: Karlos20
 06 lis 2019, 21:57
<polecana opcja> Może to abonament, ale unikalny i TAŃSZY od INTERNETU NA KARTĘ W PLAY! NJU internetowy. 29 zł/mies. na start 40GB / lejek 1 mbps po wykorzystaniu.
Po pół roku: 80GB / lejek 1 mbps.
Po roku: 100GB / lejek 1 mbps.
Po 2 latach: 120GB / lejek 1 mbps.
Można w miesiącu dokupić max 5 paczek 9GB po 9 zł w razie potrzeby. Brak umowy terminowej. Odpalasz kartę i net od razu działa, bez doładowań. Zawsze można zrobić nadpłatę na te 29 zł, przed skorzystaniem z karty. Jeśli nie skorzystasz z karty, to po pierwszych 3 miesiącach możesz mieć nawet 6 faktur po 0 zł.
Korzystniej od Plush Internet abo, bo lejek 1 mega pozwala na więcej rzeczy niż żałosne 32 kilobity.

*ciekawa opcja* a2mobile. 29,90 zł/mies. oprócz nielimitowanych rozmów, SMS i MMS, to 30GB na pełnej prędkości, później kolejne 5GB na lejku 1 mbps, a od poziomu 35GB wskakuje lejek 0,5 mbps do końca ważności usługi.

Po trzecie: a może Orange Flex? Oferta wcale nie jest droga, ale można nieźle się urządzić... pozytywnie. Każdy plan - niezjadanie GB w aplikacjach i serwisach społecznościowych. Za dodatkowe 5 zł słuchasz totalnie bez limitu GB muzyki nawet na TIDAL HIFI, a także na Spotify, Apple Music czy Deezer.
Za 20 zł/mies. zyskujesz totalnie nielimitowanego neta na YouTube'a nawet w 4K, Netflixa, HBO GO i vod.pl oraz Orange TV GO.
Bierzesz drugą kartę SIM za darmo w salonie Orange i tą samą ofertę możesz zamiennie korzystać na smartfonie lub na komputerze.
Zarąbistą ofertę z pełnymi passami można zdobyć w opcji oszczędnościowej za jedyne 50 zł/mies., w tym 15GB na cokolwiek, dopłacając 5 zł podstawy, zyskujemy już 30GB na wszystko + passy. Dokładając drugą kartę, dzielimy koszta na pół, czyli na każdą kartę wyjdzie już od 25 zł/mies., po pół roku doliczamy po 4,50 za kartę.
Więc może jest mało neta na cokolwiek, ale passy na wybrane serwisy skutecznie nie pozwolą na szybki ubytek gigabajtów, bez umowy, faktur i doładowań. Warto skorzystać, tym bardziej, że Flex rozdaje kasę dla nowych userów (szczegóły na PW lub w wątku dedykowanym na forum).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥