DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1080333  autor: Zakrza
 13 wrz 2019, 15:21
Poszukuję nowej sieci w Niemczech. Ponieważ jeszcze nie opanowałem języka w sposób wystarczający, pytam o to na forum polskojęzycznym. Myślę, że znajdą się tutaj ludzie ogarnięci w temacie.

Przede wszystkim zależy mi na internecie. Mam kartę w Lebara Mobile, ale okazuje się, że ona nie obsługuje LTE, co mnie nie satysfakcjonuje.

Przydałoby się mieć też jakiś kontakt z Polską. Jak to jest z komunikatorami typu Viber, Whatsup? Da się przez to dogadać. I kto płaci przy odbieranych połączeniach do mnie? Miało być, że roam like home, ale wiem, że coś tam później zmieniali.

Dodam, że Region Hannover.

Mam już niemiecki numer w tej Lebarze. Tu też można za darmo przenieść numer i dostanę jakieś profity z nowej sieci czy będę musiał kupić nową kartę i od nowa rejestrować?
 #1083133  autor: piotrzet
 03 lis 2019, 10:06
W jakiej sieci masz telefon i jaki model? Jeśli masz możliwość korzystania z WiFi to niektóre sieci i modele telefonów oferują usługę VoWiFi, w której dzwonisz z numeru telefonu za pośrednictwem sieci WiFi wtedy masz połączenia rozliczane jak normalnie byłbyś w Polsce.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1083139  autor: piotrzet
 03 lis 2019, 11:02
Chodziło mi o sieć z naszego kraju, a nie z Niemiec. Tam nie uruchomisz VoWiFi. Jeśli masz ten model telefonu możesz korzystać z VoWiFi w T-Mobile, Orange i Play. Wystarczy wgrać odpowiedni soft.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1083140  autor: Remington
 03 lis 2019, 11:08
Poczytaj o Freenet Funk.

Nie definiując ile to dla Ciebie "dużo" utrudniasz znalezienie dobrej oferty. Freenet Funk za 21€ miesięcznie daje 1GB dziennie, za 30-31€ internet bez limitu. Pozostali mniej więcej 10GB za 20€ miesięcznie, 4GB za 13-14€.
 #1083144  autor: Zakrza
 03 lis 2019, 11:49
piotrzet pisze:
03 lis 2019, 11:02
Chodziło mi o sieć z naszego kraju, a nie z Niemiec. Tam nie uruchomisz VoWiFi. Jeśli masz ten model telefonu możesz korzystać z VoWiFi w T-Mobile, Orange i Play. Wystarczy wgrać odpowiedni soft.
Ale przecież nie będę miał dostępu do WiFi non-stop. Poza domem też będę potrzebował zadzwonić i skorzystać z neta. A to przy polskich sieciach raczej nie będzie opłacalne w Niemczech.
Remington pisze:Poczytaj o Freenet Funk.

Nie definiując ile to dla Ciebie "dużo" utrudniasz znalezienie dobrej oferty. Freenet Funk za 21€ miesięcznie daje 1GB dziennie, za 30-31€ internet bez limitu. Pozostali mniej więcej 10GB za 20€ miesięcznie, 4GB za 13-14€.
Nie definiowałem, bo wtedy jeszcze nie wiedziałem ile będzie mi schodzić neta na miesiąc (spójrz na datę). Teraz co miesiąc wykupuję pakiet 1,5 GB + 50 minut do UE + 200 do całych DE i mi to wystarcza. Jedyne z czym się męczę to brak LTE. Niestety jak widzę, nie mogę już edytować tematu, żeby sprecyzować, że chodzi o ok. 1,5-2 GB. Może admin to zrobi?

Widzę, że ta usługa nie obsługuje rozmów międzynarodowych, więc odpada.
 #1083145  autor: piotrzet
 03 lis 2019, 11:55
Jeśli większość połączeń i SMS będzie po WiFi to nie dostaniesz FUP. Więc będziesz miał połączenia tak samo liczone jak w Polsce. Nawet jeśli wykorzystasz internet to i tak nie obejmie cię FUP przy połączeniach i SMS.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1083148  autor: Remington
 03 lis 2019, 12:42
piotrzet,
polska karta z WiFi-Calling dobra będzie tylko do połączeń do Polski. Jeśli kolega dzwoni też po Niemczech, to już żaden dla niego interes, bo po WiFi dzwonić będzie w cenie 1 zł za min.

Ciekawie wyglądają:
- Lidl Connect z pakietem no limit na niemieckie numery i 2GB netu za 7,99€
- Vodafone z pakietem 200 min (wymienne na SMS) w Niemczech i 2,5GB za 9,99€

Niestety nie ma w nich pakietów zagranicznych. Te oferują sieci międzynarodowe, Lebara, Lyca Mobile czy Ortel. Oferty możesz porównać sobie też na:
https://tiny.pl/t4cfk

Pierwszy post (tytuł) uzupełniłem.
 #1083167  autor: Zakrza
 03 lis 2019, 17:01
Chyba zdecyduję się na Aldi Talk. https://www.alditalk.de/paket-s

Za 8 euro nielimitowane rozmowy i sms w całej UE i 2 GB. Widzę, że kilka operatorów wirtualnych ma podobną ofertę. Operatorzy strukturalni to już wyższe stawki za mniejsze pakiety.

A ta Lebara za 10 euro daje 200 min w DE, 50 w UE, 1,5 GB, brak obsługi LTE i SMS...
 #1083173  autor: Remington
 03 lis 2019, 18:20
@Zakrza
to oferta identyczna jak Lidl Connect, o którym pisałem lecz z trochę gorszym zasięgiem (tu masz Telefonica, tam Vodafone). Ten no limit jest "w UE", nie "do UE", czyli im chodzi o to, że jak będziesz np. w Polsce to nie zapłacisz więcej, ale z Niemiec do Polski zapłacisz za połączenie zagraniczne.

@piotrzet
to zwykła upierdliwość żeby o tym pamiętać. Raz zapomni i zabuli.
 #1083177  autor: Remington
 03 lis 2019, 19:33
Wykastrowana nie, ale swoje kosztują, masz np. te pakiety za 10€ (oba nie mają SMS-ów):
https://www.ortelmobile.de/pl/prepaid-o ... rld-s.html
https://www.lycamobile.de/de/bundle/int ... al-plus-s/

Ale uwaga - w Niemczech pakiety są nie na miesiąc tylko na 4 tygodnie. Różnica mała, ale to jednak ok. 10% krócej.
 #1083234  autor: Zakrza
 04 lis 2019, 20:27
@piotrzet, aleś się uparł na tę polską sieć ;p Mieszkam w Niemczech i chcę niemieckiego operatora.
Remington pisze:
03 lis 2019, 19:33
Wykastrowana nie, ale swoje kosztują, masz np. te pakiety za 10€ (oba nie mają SMS-ów):
https://www.ortelmobile.de/pl/prepaid-o ... rld-s.html
https://www.lycamobile.de/de/bundle/int ... al-plus-s/

Ale uwaga - w Niemczech pakiety są nie na miesiąc tylko na 4 tygodnie. Różnica mała, ale to jednak ok. 10% krócej.
Nigdzie nie widzę info o LTE, w wyszukiwarce też ich nie pokazuje, więc zakładam, że nie mają. A na tym mi zależy.

Widzę zatem, że albo LTE albo rozmowy zagraniczne. Dochodzę do wniosku, że bardziej przydatny będzie mi jednak net. Ostatecznie wezmę zatem tego Vodafone. 2,5 GB i 200 minut powinno mi starczyć, a piszecie, że zasięg lepszy.

A skoro mowa o zasięgu to który operator ma najlepszy? Vodafone czy T?
 #1083237  autor: Remington
 04 lis 2019, 20:44
Zasięg najlepiej samemu sprawdzić tam gdzie bywa się najczęściej. Najlepiej jakąś polską kartą mającą dostęp do wszystkich operatorów (czyli nie Play, bo on współpracuje tylko z Telefonicą).

Powszechnie panuje przekonanie, że pod względem zasięgu kolejność od najlepszego do najgorszego to:
1. Telekom
2. Vodafone
3. Telefonica/o2 (poza miastami i na autostradach z tą siecią jest zdecydowanie najgorzej)

Przy czym są miejsca, gdzie ta kolejność jest zupełnie inna, stąd propozycja jak powyżej.

Zastanów się czy jest sens dopłacać 2€ (czyli 25%) za zaledwie 500MB więcej, które daje Vodafone względem tego co za 7,99€ oferuje Lidl Connect. Gdy braknie netu można dokupić 1GB ważny do końca bieżącego pakietu za 3€. Lidl to marka Vodafone, więc sieć ta sama.

Jeśli zdecydujesz się na Lidla, to napisz mi PW, pomogę Ci zdobyć 5€ na dobry początek ;). Ale nie dlatego Cię do niego namawiam, po prostu moim zdaniem wychodzi najlepiej cenowo i w przeciwieństwie do macierzystego Vodafone'a oferuje bajer w postaci... dostępu do billingu (w Polsce to standard, a w Niemczech rzadkość).
 #1083239  autor: fwitkowski17
 04 lis 2019, 21:28
Ja mam trzy propozycje:
- congstar - sieć działa na Deutsche Telekom, odpowiednik naszej Heyah. Za 8 EUR masz 3 GB internetu na 3G, dopłacając 1 EUR jest na LTE, kolejne 2 EUR dopłaty to pakiet 100 min/SMS. Dodatkowy 1 GB kosztuje 9 EUR.
- ja! mobil/Penny Mobil (DT)- Smart - 2 GB na LTE (do 25 Mb/s), nielimitowane krajowe rozmowy za 8 EUR. Podczas aktywacji proszą o wybór pakietu.
Radziłbym się trzymać sieci Deutsche Telekom i ich (niektórych) MVNO. Vodafone daje LTE tylko dla swojej marki, a w o2 zasięg woła o pomstę do nieba w trakcie przemieszczania się. Jeżeli jednak chcesz o2, to zobacz na netzclub. Oferuje 2 taryfy: jedna darmowa, w której co miesiąc 200 MB (również w roamingu) masz za darmo, w zamian za SMSy reklamowe oraz reklamy na e-maila. Druga taryfa daje 2.5 GB internetu i 200 jednostek (1 j = 1 min/SMS) za 10 EUR miesięcznie
 #1083240  autor: Remington
 04 lis 2019, 21:43
Congstar to kwintesencja T-Mobile'a, także tego co pokazuje on w Polsce. Płać im za wszystko jak za zboże, LTE płatne dodatkowo, a i tak z limitowaną prędkością, minimalne doładowania 15€, obowiązkowe podpięcie pod konto bankowe, brak billingu itd. Odnawianie pakietów tylko 5-krotne, raz na pół roku trzeba ręcznie je włączać.

Lidl ma LTE w standardzie, bo jest marką Vodafone. Jeśli coś na sieci Telekomu i z LTE, to Ja Mobil lub Penny Mobil, oba mają podstawowy pakiet w tej samej cenie (i zakresie) co Lidl. Jedynie dodatkowy 1GB jest 3-krotnie u nich droższy (8,90€) niż w Lidlu (2,99€).
 #1083248  autor: Zakrza
 05 lis 2019, 10:01
Pomyślałem o Vodafone, bo kiedy stwierdziłem, że je... rozmowy do Polski to uznałem, że chcę mieć rozmowy i net jak najwyższej jakości. Wiem, że klienci operatorów strukturalnych zawsze mają pierwszeństwo w sieci i że ogólnie mogą korzystać z większej liczby usług. No i widzę, że Vodafone nie ogranicza się z prędkością LTE.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pełnię możliwości uzyskuje się dopiero na abo (choćby VoLTE). Ale na abonament przyjdzie czas jak już się tu trochę zadomowię.

Więc teraz takie pytanie pomocnicze: który operator w DE oferuje najlepszy zasięg i najlepszą jakość sieci w prepaidzie. Nie patrzcie na cenę. Pytam tylko o jakość.
 #1083251  autor: Remington
 05 lis 2019, 11:26
Zakrza pisze:
05 lis 2019, 10:01
Więc teraz takie pytanie pomocnicze: który operator w DE oferuje najlepszy zasięg i najlepszą jakość sieci w prepaidzie.

Tego raczej się nie dowiesz. Ogólnie, bez rozróżnienia na pre-paid, opinie ustalają kolejność taką jak pisałem wcześniej: Telekom (w tym Congstar, Ja i Penny), Vodafone (w tym Lidl), Telefonica (w tym Aldi, o2 i netzclub).