DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1081817  autor: gregtel
 08 paź 2019, 10:33
Cześć,
Mój podstawowy numer jest w Virgin Mobile.
Pakiet Mini 9 (300/300/1GB) mi wystarcza, a i w Freemium (+1GB) się mieściłem.

Szukam zapasowego numeru na kartę -- będzie wykorzystywany okazjonalnie, ale karta będzie w aktywnym smartfonie z Androidem, więc pakiet danych będzie na bieżąco wykorzystywany (nie aktywnie, więc zakładam, że 1GB miesięcznie wystarczy).
Dzwonić, SMS-ować z tego numeru zamierzam tylko w wyjątkowych przypadkach.

Szukam oferty na kartę gdzie za niską opłatę będę miał zapewniony dostęp do internetu.

Z moim poszukiwań wyszło, że VM Mini 3 jest najlepsze, ale wolałbym inną sieć (VM nie ma pokrycia w paru lokalizacjach w których bywam).

Czyli mój bazowy koszt to 3*12 -- do 40pln rocznie.

Istnieje lepsza oferta niż VM Mini 3?
Konto ważne na rok, środki i pakiety nie przepadają po miesiącu.

NJU spełnia pierwszy warunek, ale internet bez pakietu jest drogi (obawiam się, że 40pln mi nie starczy na rok), a jedyny pakiet jest za 9pln -- dobrze rozumiem ofertę?

Orange Free na kartę -- jest KWR, doładowanie za 40 (daje 15GB) i przedłużenie na rok za 30pln, zostaje 10pln na rozmowy i 15GB ważne przez rok -- dobrze rozumiem tą ofertę (https://biuroprasowe.orange.pl/blog/prz ... ange-free/)?
Czy te ceny są aktualne?

Są jeszcze jakieś inne oferty godne rozważenia (3pln/msc, 40/rocznie)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Greg
 #1081818  autor: Skyline
 08 paź 2019, 10:45
Fakt mobile - za 25zł 10gb (ewentualnie za 15zł 4Gb jeśli wystarczy), które przedłużasz (zaraz przed końcem pakietu) kodami z gazet co tydzień (dodając jeszcze 50mb).
Do tego co tydzień darmowe 10min i 10sms z kodów na ewentualne awaryjne rozmowy.
 #1081820  autor: TomLee
 08 paź 2019, 10:52
W Play taryfa odnowa. Kupujesz pakiety: 6GB internetu za 25 zł, 100 minut do sieci poza Play za 15 zł i 100 sms za 5 zł. Pakiety są ważne bezterminowo. W obrębie Play masz stan darmowy.
 #1081863  autor: Karlos20
 09 paź 2019, 11:43
Virgin też jest na zasięgu Play, a działa niekiedy jak krew z nosa (net).
Polecam odNOWĘ, SD + pakiety bez terminu ważności, za ich wykorzystywanie unikamy 2-złotowej daniny za pasywność w usługach.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1081869  autor: TomLee
 09 paź 2019, 12:04
Remington pisze:
09 paź 2019, 11:49
Mowa była wprost o zasięgu.
Ok. Ale nie można przyjmować, że zasięg VM jest taki sam jak Play. A raczej jakość tego zasięgu, szczególnie w kwestii internetu. Miałem VM i była to padaka, mam Play i jest ok. Play dysponuje roamingiem krajowym, dostęp do zasięgu TM, Orange i póki co Plusa.
 #1081870  autor: TomLee
 09 paź 2019, 12:07
TomLee pisze:
09 paź 2019, 12:04
Remington pisze:
09 paź 2019, 11:49
Mowa była wprost o zasięgu.
Ok. Ale nie można przyjmować, że zasięg VM jest taki sam jak Play. A raczej jakość tego zasięgu, szczególnie w kwestii internetu. Miałem VM i była to padaka, mam Play i jest ok. Play dysponuje roamingiem krajowym, ma dostęp do zasięgu TM, Orange i póki co Plusa.
 #1081872  autor: Karlos20
 09 paź 2019, 12:12
Podstawowe usługi głosowe i net do 3 mbps są dostępne na zasięgu T-Mobile i Orange bez wysiłku również w odNOWIE. Dla mało wymagających to super sprawa. Przypomnę, że zasięg Plusa jest dostępny do 31-12-2019, potem zostanie trwale zablokowany.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1081883  autor: Karlos20
 09 paź 2019, 13:01
Play ma T i O dostępne. O zasięg Plusa można poprosić na czacie Play.
W miejscach, gdzie nie działa RK, a są kłopoty z zasięgiem Play, również mogą włączyć uprawnienia na SIMkę, żeby można było włączyć zasięg T i O (bądź Plusa jeśli został wcześniej włączony). W Trójmieście u mnie działał wcześniej włączony roaming Plusa, ale wymuszony ręcznie, bo domyślnie sieć macierzysta trzyma pieczę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1081913  autor: pakierhakierxd
 09 paź 2019, 18:38
Ja zauważyłem że o ile w domu mam zasięg 4 sieci to jak pojadę do Białymstoku to tam nie wpuszcza do Orange :P ,widoc znie zaczeli ograniczać roaming ,w sumie to i tak staram się nie korzystać z RK :) ,czasem tylko na auto sam wybiera choć ma max zasięg Playa ...
przez ten roaming zraziłem się trochę do Playa i cieszę się że mam tanie abo w Orange ;)

Pozdrawiam :)