DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 521 z 533
  • 1
  • 519
  • 520
  • 521
  • 522
  • 523
  • 533
 #1081452  autor: kozien70
 03 paź 2019, 10:54
Może zatem zamiast trzymać się z uporem maniaka kulawej protezy pt. RK (która zaraz zostanie pogrzebana) warto zmienić operatora? Czy może 5 zł miesięcznie jest warte poświęceń i narzekań?
 #1081455  autor: Mixiorek
 03 paź 2019, 11:08
Rozbudowa stacji o LTE 800:
WAR1043
Warszawa - Praga Południe, Mazowieckie
al. J.Waszyngtona 2B (13-piętrowy blok mieszkalny)

Było L1800+L2100. Przyda się do obsługi Narodowego, modnej i fajnej Saskiej Kępy i okolicy.

Szpieg z krainy deszczowców doniósł iż na stacji doszło również LTE 2600. Także pojemność stacji wzrosła. Biorąc pod uwagę lokalizację aż się prosiło.
http://btsearch.pl/szukaj.php?search=13 ... 4&mode=std

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1081512  autor: spotify
 03 paź 2019, 18:59
WellDone pisze:
01 paź 2019, 17:39
Ja mam już dość ciągłych problemów z Playem. Jak niedziałająca transmisja to problem z połączeniem.
Nie wytrzymał :P A ostrzegałem ;)
Ja mam ostatnio problem z dodzwonieniem się z Orange lub TMobile na numery Play. Wybieram numer i czekam jak na zbawienie na sygnał. Lub w ogóle mi rozłączy
To naprawdę dwie różne sieci :) 30zł więcej, a mam spokój. Play ląduje w SIM 2.
Mam to i to i moim zdaniem nie opłaca się dopłacać. Za 30zł różnicy mam już abo we Flex i to z nie małym pakietem danych.
 #1081533  autor: WellDone
 03 paź 2019, 22:40
spotify pisze:
03 paź 2019, 18:59
WellDone pisze:
01 paź 2019, 17:39
Ja mam już dość ciągłych problemów z Playem. Jak niedziałająca transmisja to problem z połączeniem.
Nie wytrzymał :P A ostrzegałem ;)
Ja mam ostatnio problem z dodzwonieniem się z Orange lub TMobile na numery Play. Wybieram numer i czekam jak na zbawienie na sygnał. Lub w ogóle mi rozłączy
To naprawdę dwie różne sieci :) 30zł więcej, a mam spokój. Play ląduje w SIM 2.
Mam to i to i moim zdaniem nie opłaca się dopłacać. Za 30zł różnicy mam już abo we Flex i to z nie małym pakietem danych.
Ale ja świadomie trzymałem się PLAYA, bo nie lubię sobie wyrabiać opinii po miesiącu korzystania z sieci ;)

Orange ma w porównaniu do T-Mobile dużo większe problemy z Voice, a to dla mnie kluczowe. Być może to kwestia dużo większej liczby abonentów.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1081541  autor: Athantor
 04 paź 2019, 00:15
:arrow: Turośń Dolna dz. nr 373, gm. Turośń Kościelna, podlaskie, BIA5570, {poprzednio: foto1} – w budowie

Obrazek

Budowa w trybie turbo: wylewka fundamentu jeszcze nie zastygła, a już dwie ekipy skręcają maszt – jedna dolną połowę, a druga mocuje anteny. Widać za długo właściciel działki zwlekał ze skoszeniem kukurydzy. :lol:

:arrow: Sokoły dz. nr 1/16, gm. Sokoły, podlaskie, WSK4420 – {poprzednio: foto1, foto2, foto3} – nowość

▸ L2100+1800+800
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U2100 :?:
Tych numerów nie jestem pewien - konieczna weryfikacja!

Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900 :?:
Tych numerów nie jestem pewien - konieczna weryfikacja!
ObrazekObrazek

Dla UMTS mam CID 52125 i 50218 z jednego sektora dla tego samego pasma (nawet wg servicemode (!)), więc tu zgaduję co jest co. Konieczna pomoc specjalisty.

▸ G1800
Obrazek Obrazek Obrazek

▸ G900
Obrazek

Przegląd podlaski:
- Kolejne podejście Play w Dubiczach Cerkiewnych

Ogromne podziękowania za uzupełnienie poprzednich stacji, choć się okazało, że zostałem o tydzień wyprzedzony i LTE z Mołoczek już było w bazie. :-)
Proszę o dodanie do bazy powyższej nowości. :smt006

:-)
 #1081547  autor: tomi81
 04 paź 2019, 07:46
@Athantor - dzięki za kolejną porcję fajnych danych :)

Wczoraj zauważyłem ekipę na rurowym słupie Play w Białymstoku, Maczka 39 (BIA1021). Efektem prac jest dodanie nowych anten na sektorze w kierunku osiedla Dziesięciny (dokładniej w część obsługiwaną do niedawna przez zlikwidowaną stację BIA1033), może też coś doszło na pozostałych (tyle było widać z obwodnicy). Cieszy fakt, że Play dość szybko reaguje na zaistniałą sytuację. Co doszło w eterze (być może dodatkowe sektory, ew L800 i L2600 na pozostałych sektorach) do weryfikacji (z mojej strony najwcześniej w poniedziałek).
 #1081615  autor: wiertolot
 04 paź 2019, 21:38
W Dubicze Cerkiewne, woj. podlaskie, kolejne podejście, czemu nie dadzą w gmina Mielnik nad Bugiem, w Maćkowicze na maszt Plus oraz w Adamowo-Zastawa na maszt Orange?
 #1081726  autor: Mixiorek
 06 paź 2019, 21:49
Przy Gruszce byśmy pewnie wiedzieli. Teraz przy tym korpo dziale pewnie będziemy się dowiadywać po czasie przez przypadek. Równają do Plusa i TMobile w komunikacji. A raczej braku komunikacji.

Przy super tempie budowali średnio około 100 stacji miesięcznie. Teraz mają budować pod 70 stacji miesięcznie do końca 2021r. A to są już ponoć tylko trudne lokalizacje bo łatwe to już były. No nie wiem. Zobaczymy. Kibicuje mocno.

Już chyba zapomnieli ale komunikowali, że na koniec tego roku nie chcą mieć najmniej stacji. Odpalą z 500 stacji?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1081730  autor: Athantor
 06 paź 2019, 22:07
tomi81 pisze:
04 paź 2019, 07:46
@Athantor - dzięki za kolejną porcję fajnych danych :)
:smt006
tomi81 pisze:
04 paź 2019, 07:46
Wczoraj zauważyłem ekipę na rurowym słupie Play w Białymstoku, Maczka 39 (BIA1021). Efektem prac jest dodanie nowych anten na sektorze w kierunku osiedla Dziesięciny (dokładniej w część obsługiwaną do niedawna przez zlikwidowaną stację BIA1033), może też coś doszło na pozostałych (tyle było widać z obwodnicy). Cieszy fakt, że Play dość szybko reaguje na zaistniałą sytuację. Co doszło w eterze (być może dodatkowe sektory, ew L800 i L2600 na pozostałych sektorach) do weryfikacji (z mojej strony najwcześniej w poniedziałek).
Miałem po drodze :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ilość wejść na tej antenie jest imponująca. :shock:
Czy aby na pewno te anteny są ostatnio dołożone? Stacja już wcześniej była 5GR. Jakbym miał zgadywać, to raczej zmienili azymut na bardziej w zlikwidowanym kierunku.
Na Swobodnej jednak, dalej sygnał z Maczka 132 (BIA1052). Pewnie ta z Maczka 29 jest za bardzo zasłonięta...
wiertolot pisze:
04 paź 2019, 21:38
W Dubicze Cerkiewne, woj. podlaskie, kolejne podejście, czemu nie dadzą w gmina Mielnik nad Bugiem, w Maćkowicze na maszt Plus oraz w Adamowo-Zastawa na maszt Orange?
Odpowiedź jest przykra, ale banalnie prosta: pieniądze (pomijając potrzebę pokrycia głównego ciągu drogowego Siemiatycze-Hajnówka).
Operator jest w stanie przeboleć te 50 osób mieszkających w lesie, jako że gdyby nawet wzięły najdroższe abonamenty, to maszt postawiony specjalnie dla nich by się nie zwrócił w żadnym rozsądnym czasie, a stacja ma się nie zwrócić, lecz na siebie zarabiać! Prywatny podmiot jakim jest Play czy Plus nie jest nikomu nic winien, a tym bardziej sponsorować niemałą inwestycję, by zadowolić garstkę ludzi.
Mieszkając w środku Puszczy Mielnickiej, należy być świadomym, że może wiązać się to z pewnymi niedogodności i używać VoWiFi, jeśli koniecznie chcemy korzystać z operatora bez zasięgu w miejscu zamieszkania.
W Maćkowiczach jest zasięg z Mielnika, a w Adamowie jest maszt Orange, podejrzewam że tylko temu, że PERN ma umowę z nimi i bez przepompowni by go tam nie było; zatem: pieniądze.

Athantor pisze:
04 paź 2019, 00:15
:arrow: Turośń Dolna dz. nr 373, gm. Turośń Kościelna, podlaskie, BIA5570, {poprzednio: foto1} – w budowie

Obrazek

Budowa w trybie turbo: wylewka fundamentu jeszcze nie zastygła, a już dwie ekipy skręcają maszt – jedna dolną połowę, a druga mocuje anteny. Widać za długo właściciel działki zwlekał ze skoszeniem kukurydzy. :lol:
I cyk, jeden dzień i stoi :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Antenki się trochę ubrudziły od leżenia w błocie. :lol:

Przegląd Podlaski
– W BTSearch pojawiło się EGSM900 dla Białegostoku! Kawał dobrej roboty i niemałej wytrwałości! Gratuluję i dziękuję! :smt006

Wkradło się jednak drobne przeoczenie: nie zgadza się LAC:
Obrazek
(LAC: 1014 → 1615)
Dało by się poprawić? :)

:-)
 #1081731  autor: tomi81
 06 paź 2019, 22:33
@Athantor - dzięki za sprawdzenie i kolejne dane. Co do Maczka - stawiam jednak, że anteny zostały wymienione i wkrótce zobaczymy dodatkowe sektory online (z Twoich zdjęć wynika, że te nowe anteny nie wyglądają jak dotychczasowe
, jednosektorowe). Nie pamietam czy była tam też ta górna kratownica - w piątek wyglądała tak (słabe zdjęcie w trakcie jazdy):
https://ibb.co/gzp24pY
 #1081783  autor: Kryniczanin
 07 paź 2019, 19:41
Florynka czyli Brunary odpalone w mojej okolicy :-) Jeszcze Berest w przyszłym roku i będzie jedyna sieć pokrywającą całą DW 981.
 #1081790  autor: wiertolot
 07 paź 2019, 20:59
"Odpowiedź jest przykra, ale banalnie prosta: pieniądze (pomijając potrzebę pokrycia głównego ciągu drogowego Siemiatycze-Hajnówka).
Operator jest w stanie przeboleć te 50 osób mieszkających w lesie, jako że gdyby nawet wzięły najdroższe abonamenty, to maszt postawiony specjalnie dla nich by się nie zwrócił w żadnym rozsądnym czasie, a stacja ma się nie zwrócić, lecz na siebie zarabiać! Prywatny podmiot jakim jest Play czy Plus nie jest nikomu nic winien, a tym bardziej sponsorować niemałą inwestycję, by zadowolić garstkę ludzi.
Mieszkając w środku Puszczy Mielnickiej, należy być świadomym, że może wiązać się to z pewnymi niedogodności i używać VoWiFi, jeśli koniecznie chcemy korzystać z operatora bez zasięgu w miejscu zamieszkania.
W Maćkowiczach jest zasięg z Mielnika, a w Adamowie jest maszt Orange, podejrzewam że tylko temu, że PERN ma umowę z nimi i bez przepompowni by go tam nie było; zatem: pieniądze."




qute: Athantor;

Gadasz, że w Maćkowicze jest zasięg, chyba na zewnątrz budynków mieszkalnych w polu i otwartej przestrzeni,ledwo trochę coś tam z Mielnik łapie, tym bardziej go nie ma na pobliskiej Siemiatycze-Stacja PKP i urywa, dalej w Moszczonie Królewskiej znika i to na zewnątrz budynków, a do Radziwiłłówka nie dochodzi nic wcale żadna sieć komórkowa poprawnie. Po wyłączeniu z nowym rokiem romaningu Plus nie będzie całkiem nic.
Odnośnie Adamowo- Zastawa,o ile orientuje maszt Orange stoi tam na terenie Nadleśnictwa Nurzec-Stacja i gminy Mielnik nad Bugiem, jest niewielka dzierżawa do tego nadleśnictwa, jest podłączony do linii energetycznej ogólnej i PERN nic do tego nie ma, a umowę ,o ile wiem PERN ma z T-Mobile i podpisuje ją z tą siecią, na jakiś okres, która ma pełny, dobry zasięg na jego wszystkich bazach w całej Polsce, nie tylko w Adamowo, a nie jak w tym przypadku z Orange, a maszt w Adamowo jest własnością Orange, bo oni go budowali i stawiali, chyba, że se zmienią i zmieniają.
Ale nie podpiszą tej umowy na pewno ani z Play, ani Plus jak nie ma dobrego pokrycia i zasięgu żadna z tych sieci na jego bazach i otoczeniu ich w całym kraju.
Więc nie mieszajmy tu podmiotów gospodarczych. Fakt jest faktem zasięg żaden do Adamowo-Zastawa, ani sieci PLAY, ani sieci Plus również tam z Mielnik nie dochodzi. Temu ten maszt Orange.
I teraz kwestia zrobienia tam zasięgu i dobrego pokrycia leży w kwestii sieci komórkowych, czyli sieci PLAY, Plus, nie zrobią nic nie będzie tego zasięgu, a kwestia pieniędzy, nie mają nie chcą to niech nie robią nie będzie tego zasięgu nadal i tyle, umowy też z nimi nikt nie podpisze bez zasięgu, nawet zwykły obywatel, tym bardziej jakiś większy podmiot gospodarczy z większą umową.
Widać jak pokrywają teren i jaki jest faktyczny zasięg niektórych sieci komórkowych w Polsce, czyli zerowy.
Bo można przecież wszystko w takich małych miejscowościach na jednym nadajniku umieścić, jak ich nie stać zrobić swojego nadajnika, ale widać w ogóle pomijają takie lokalizacje bez zasięgu przy granicy. Reklama tylko dźwignią handlu. A zasięgu jak nie było to nie ma, nawet podstawowego GSM.
Z ciekawości powiem ci, że w Klukowicze dalej na granicy, dwa maszty ma polu stoją jeden obok drugiego i nadają na Białoruś jeden Plus, drugi T-Mobile dla garstki ludzi, podobnie jak w Mielnik na górze, do Adamowo nic też stamtąd nie dochodzi, ani z Klukowicze, ani Mielnik, z Siemichocze z nowy maszt Play też tam zasięgu nie ma w Klukowicze. A w Polsce w niektórych miejscach brak tego zasięgu całkowity.
VoWiFi też tu nie pomoże jak ludzie nie mają dostępu do internetu, zwłaszcza w takich mniejszych miejscowościach.
 #1081809  autor: kozien70
 08 paź 2019, 08:37
Wczorajsza trasa Warszawa->Wyszków->Brok->Małkinia->Ciechanowiec->Brańsk->Bielsk Podlaski. Karta Play z wyłączonym RK.
Niestety słabo to wyglądało i nie chodzi o sam zasięg, który momentami owszem spadał do -125 dBm L800, ale o jakość transmisji danych.
Uruchomiony streaming YouTube Music, a więc średnio wymagająca apka ze sporym buforem. Mimo to na trasie ileś sytuacji zamarzającego transferu danych. Co gorsza wjeżdżam w miejsce gdzie mam "full kresek" LTE, a telefon ciągle bez transmisji, "jesteś w trybie offline". Trzeba było albo kilka minut jechać "bez" aż się samo odetkało albo na chwilę wyłączyć transfer danych i ponownie włączyć.

Dawno w żadnej sieci nie spotkałem się już z taką sytuacją zamarzania transferu.

Dokładnie ta sama trasa z powrotem, ta sama apka, telefon przełączony na transmisję danych N!/T-mobile - brak problemów.
 #1081920  autor: Robert K
 09 paź 2019, 19:51
Niestety 5mhz w paśmie 800 i zatyka. Ostatnio jak byłem w takiej sytuacji jak opisujesz(czyli w trasie ze streamingiem Youtube) to przełączyłem na Only WCDMA i net mi śmigał aż miło.
 #1081924  autor: kozien70
 09 paź 2019, 20:12
To nie kwestia zapychania się L800. Wjeżdżałem w pełny zasięg stacji L800+L1800+L2100+L2600 a transmisja była nadal "zamrożona", komunikat "jesteś w trybie offline".
To zła konfiguracja sieci, a nie zapychające się L800.
  • Strona 521 z 533
  • 1
  • 519
  • 520
  • 521
  • 522
  • 523
  • 533
  • 1
  • 519
  • 520
  • 521
  • 522
  • 523
  • 533