DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1081515  autor: aster
 03 paź 2019, 19:44
Ostatnio światłowód od Orange przestał działać, minął już tydzień i nadal nic nie zrobiono w tej sprawie, tak więc zamiast czuć się jak mieszkaniec państwa trzeciego świata korzystający z usług zacofanej firmy chciałbym uruchomić jakiś awaryjny net mobilny.

Najlepszy zasięg byłby akurat w T-Mobile i polecono mi u nich w salonie modem Huawei B525s. Czy jest to dobry sprzęt czy lepiej wybrać co innego? Ponieważ chciałbym mieć ten net na zasadzie "prepaid" to musiałbym zapłacić jakieś 550zł w T-M aby nie być związany umową. Czy ten sprzęt wtedy będzie bez sim-locka, tak abym mógł w razie niezadowolenia z usług T-M włożyć SIM od innego operatora?
 #1081517  autor: Remington
 03 paź 2019, 19:57
U mnie jako awaryjny doskonale spisywał się nielimitowany LTE za 20 zł w Plusie (oferta przedłużeniowa). Można poszukać takiego na portalach z rzeczami używanymi.

Alternatywa to 1TB na rok za 300-360 zł (w zależności czy masz starą czy nową kartę) w Orange.

Ile GB miesięcznie potrzebujesz?
 #1081531  autor: aster
 03 paź 2019, 22:16
Generalnie chodzi mi o coś typowo awaryjnego tak jak obecnie, kiedy to mi Orange stacjonarny padł i nie wiadomo kiedy będzie działał - takie (niespodziewane) standardy niestety. Czyli tak naprawdę chodzi mi o przygotowanie własnej infrastruktury (np. ten Huawei B525s) by w każdej chwili uruchomić prepaidowy net na cały dom. Może to będzie raz w roku, może więcej, ale generalnie chciałbym być przygotowany... co w tej chwili nie mogę powiedzieć o sobie (z drugiej strony nigdy nie zakładałem, że w 2019 takie rzeczy mogą się dziać z internetem stacjonarnym...). :)

Co do transferu to jestem skłonny spojrzeć na różne warianty, ale generalnie skoro chodzi o okazyjne uruchomienie np. 30-dniowego dostępu (lub np. 14-dniowego jeśli takie coś istnieje na prepaidzie - choć tu jestem optymistą, że Orange zdoła mi w razie przyszłej awarii naprawić net w ciągu 2 tygodni...) to zależy mi na jak największej ilości GB w rozsądnej cenie, ale tak jak wspomniałem tylko na 1 miesiąc maks (aż do usunięcia awarii).

W pierwszej kolejności coś od T-M (akurat w tej lokalizacji najlepszy zasięg), Plusa wolałbym pominąć bo właśnie wyrzuciłem ich SIM z tableta, Orange tym bardziej bo źle bym się czuł kupując kolejną usługę z uwagi na zawalenie innej usługi, a Play bo akurat tam zasięg byłby gorszy (choć pozostaję ich klientem jeśli chodzi o SIM do telefonu i jestem zadowolony).
 #1081537  autor: Remington
 03 paź 2019, 23:30
W kwestii sprzętu nie pomogę, wypowiem się tylko o ofertach. Niestety w TM nie będzie nic do sporadycznego korzystania. Najlepiej albo jakiś prepaid z kumulującym się netem, ewentualnie włączanym na żądanie pakietem. Chyba tylko Cyfrowy Polsat (czyli sieć Plusa) ma ofertę abonamentową, że płaci się za pakiet dopiero w momencie pierwszego skorzystania z niego. Niestety, to oferta dostępna tylko w punktach, próżno szukać o niej informacji na stronie.
 #1081546  autor: tumanek
 04 paź 2019, 07:16
Ten router kupisz za 300 zł na wolnym rynku. Jeśli o net proponuję play na kartę 24 GB na rok za 50 zł. 2 GB miesięcznie plus co jakiś czas dodatkowe promocyjne pakiety za friko. Możesz dodatkowo za 45 zł 100GB/mieś. a za 5 zł. na miesiąc jest bez limitu od północy do dziewiątej rano.
 #1081556  autor: maniek357
 04 paź 2019, 11:50
@aster
Ja bym się nie zamykał na mobilny Orange. Jeśli zasięg T-M jest dobry, to zasięg Orange będzie bardzo podobny.
W Orange za kilka zł możesz kupić starter, aktywować na nim rok ważności konta i schować do szuflady. W razie awarii netu stacjonarnego - robisz doładowanie np za 10 zł i dostajesz 5 GB na 5 dni w bonusie (każde 2 zł doładowania to 1 GB bonusu). Do tego za 10 zł włączasz elastyczny pakiet internetu 10 GB na 10 dni (1 zł za 1 GB) i masz razem 15 GB na 10 dni. Czynność można wielokrotnie powtarzać, dobierając gigabajty wg potrzeb. Nie ma chyba lepszej oferty do takiego okazjonalnego korzystania.
Online
 #1081559  autor: Karlos20
 04 paź 2019, 12:15
nju internetowy. Abonament bezterminowy. Aktywacja 0 zł. Bez doładowań. 29 zł. Do 40GB na pełnej prędkości (potem lejek 1 mbps bez limitu danych). Wraz ze stażem ilość GB rośnie (80GB po pół roku, 100GB po roku, 120GB po 2 latach). Nie korzystasz, nie płacisz faktur do 6 miesięcy (pierwsze 3 faktury po 9 zł na start, chyba, że skorzystamy z neta). U mnie działa wyśmienicie, lepiej niż "internet domowy LTE" w T-Mobile.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1081568  autor: pakierhakierxd
 04 paź 2019, 14:03
Najtaniej na Allegro Orange 50 gb za 12zł z wysyłką,ważność 14 dni ,przedłużenie o mc 15zł.
Lepiej kupić następny starter ;)
+ mozesz do tego sobie wziąc play internet na karte
dzien bez limitu za 5zł *10 gb
noce bez limitu 24-9 bez limitu za 5 !
100 gb a potem 1 mb 49 ;)

ja takich opcji uzywam lub rbm 100 gb za 40 ;)

Nie chcę umów bo też mam umowę w Orange love 1 za 100zł cały pakiet i nie chcę póki co więcej ;) ,wolę mobilny net na karte i telefon na karte ,Orange love wzialem ze wzgledu na internet do 20 mb bez limitu bo zuzywam 300-800 gb mies ;)

czasem tez Aero 2 za darmo 512.

Pozdrawiam :)
 #1081578  autor: Remington
 04 paź 2019, 14:43
24bis24 pisze:
04 paź 2019, 11:46
Poczytaj regulaminy i wróć z prawidłową odpowiedzią.

Masz na myśli to, że większość tego sprzętu na rynku wtórnym jest własnością T-Mobile?

Karlos20 trafił w sedno, nju internetowy to najlepsza oferta do korzystania tylko awaryjnie. Dużo za 29 zł, a płaci się tylko jeśli się korzysta.
 #1081585  autor: iphoneski
 04 paź 2019, 16:14
maniek357 pisze:
04 paź 2019, 11:50
@aster
Ja bym się nie zamykał na mobilny Orange. Jeśli zasięg T-M jest dobry, to zasięg Orange będzie bardzo podobny.
W Orange za kilka zł możesz kupić starter, aktywować na nim rok ważności konta i schować do szuflady. W razie awarii netu stacjonarnego - robisz doładowanie np za 10 zł i dostajesz 5 GB na 5 dni w bonusie (każde 2 zł doładowania to 1 GB bonusu). Do tego za 10 zł włączasz elastyczny pakiet internetu 10 GB na 10 dni (1 zł za 1 GB) i masz razem 15 GB na 10 dni. Czynność można wielokrotnie powtarzać, dobierając gigabajty wg potrzeb. Nie ma chyba lepszej oferty do takiego okazjonalnego korzystania.
A jak zasilamy przez stronę Orange to wpada dodatkowe 5GB. Sam z tego korzystam gdy np Play nie ma zasięgu albo skończy się transfer i musiałbym dokupić, bo to bardziej się opłaca cenowo i internetu jest więcej.
Z tym routerem bym się nie rozpędzał, za 100 zł kupisz w sieci router mobilny, jak podłączysz go do prądu i tak zostawisz to masz stacjonarny :)
Do takiego okazjonalnego korzystania nie ma sensu chyba inwestować w jakiś super sprzęt.
 #1081599  autor: maniek357
 04 paź 2019, 19:08
Oczywiście, że nie ma sensu wydawać 300-400 zł na router, który może będzie użyty raz w roku, a może nie ... Zajrzałbym nawet do obecnego routera stacjonarnego - jeśli ma USB, to jest szansa, że pociągnie modem LTE (używki można znaleźć za mniej niż 50 zł). Mam np. w routerze Asusa taką funkcję, że router automatycznie przełącza się na modem USB LTE w przypadku braku internetu kablowego.
Online
 #1081603  autor: TomLee
 04 paź 2019, 19:57
Obecnie jako internet awaryjny to tylko w Orange free na kartę. Kupujesz na portalu aukcyjnym kartę sim z 200 GB lub 300 GB ważne 520 dni. Nic innego.