DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1081337  autor: greenrs
 01 paź 2019, 23:57
Witam.
Po prawie 1,5 roku korzystania z Motoroli G6 przyszedł czas na zmianę. Powód jest jeden - irytujące lagi po aktualizacji do Androida 9! Gdyby nie to, nie zmieniałbym tak szybko telefonu bo dotychczas z Motki byłem bardzo zadowolony - zwłaszcza z gestów Moto. Najchętniej zmieniłbym na inną Motorolę ale w tej chwili nie ma takiej , która spełniałaby moje wymagania, a konkretnie:
- dobry albo przynajmniej przyzwoity aparat,
- czytnik odcisków palca z przodu (może być ekranowy, byle dobrze działał),
- czysty android,
- NFC,
- wyświetlacz o przekątnej ok. 6 cali,
- min. 4 GB RAMu
- cena max. do 1200 zł (telefon musi być nowy).
Trochę liczyłem na Motorolę One Vision ale nie przekonują mnie proporcje ekranu no i oczywiście czytnik na pleckach. Moto One Zoom na razie za droga a z pierwszych recenzji wynika, że z aparatem coś nie tak. Może jakaś Nokia albo Xiaomi z Android One (ale tu chyba krucho z NFC)? Może ktoś ma jakiś pomysł?
Wiem, że trudno będzie pogodzić wszystkie wymagania w jednym urządzeniu, dlatego mógłbym ewentualnie zrezygnować z przedniego czytnika, choć bardzo niechętnie :?
 #1081342  autor: Eragon
 02 paź 2019, 00:36
Witam starego wyjadacza! Tak starego jak ja, heh :) Za mało się udzielasz na forum:(
Ale to taka tylko uwaga... kąśliwa :)

Zaś co do telefonu, będę oczywiście nudny. Ale do Twoich wymagań najlepiej nadaje się Mi9T.
Niby Mi9 SE ale w ich bezpośrednim porównaniu - pierwsza opcja, wygrywa.
W ogóle, w promocjach ( w Chinach) za ok 1300 bywał już Mi9. I to myślę że wybór byłby najciekawszy.
Nie wspominając o droższym Mi9t Pro... ale on wykracza poza budżet.
Mi9> Mi9T> Mi9Se
Mi9T lepsza bateria, ale słabszy od Mi9. To tyle jeśli mowa o Xiaomi. (jak coś PW to podam oferty co ciekawsze, o ile się zdecydujesz na dany model).
Oczywiście szybkie MIUI - jak zechcesz, czysty do wgrania.

No dobra, a coś poza Xiaomi?
ZTE Axon 9 Pro - ale nie w PL.
Huawei Mate 10 - ale ma już 2 lata, i nie do końca jestem pewny jak się trzyma po tych aktualizacjach...
Lenovo Z5 Pro - znalazłem za 1100 w PL, MEGA warty rozważenia na równi z Xiaomi. Ale poziom aparatu, musiałbyś sam zobaczyć czy Ci odpowiada.
Galaxy A50... Niektórzy sobie chwalą, niektórzy hejtują jego prędkość... Ale przynajmniej normalnie w Polsce do kupienia.
Honor 10 ;)

Przejrzyj je. Najbliżej czystego Andka bodajże jest Lenovo, ale czy jest to zaleta...

:smt006
 #1081357  autor: greenrs
 02 paź 2019, 09:30
Eragon pisze:
02 paź 2019, 00:36
Witam starego wyjadacza! Tak starego jak ja, heh :) Za mało się udzielasz na forum:(
Ale to taka tylko uwaga... kąśliwa :)
Nic w tym kąśliwego :) Jakoś brak czasu po prostu, no i wobec galopującego postępu technicznego stałem się dyletantem w temacie smartfonów z powodu jak wyżej :D

Co do polecanych telefonów...
Miałem okazję przez kilka dni pobawić się Redmi Note 5. Tak, wiem że Xiaomi dziś to dobre, wydajne i solidne telefony ale kompletnie nie przekonuje mnie MIUI tak jak zresztą większość nakładek. Dlatego napisałem, że jednym z kryteriów mojego wyboru jest czysty lub prawie czysty (Motorola) android. W przypadku Mi9 przeszkadza mi także wysuwany aparat. Nie lubię takich bajerów.
Na topowej wydajności w sumie zależy mi najmniej. Ma być po prostu płynny w codziennym użytkowaniu. Nie jestem graczem a myślę, że niepotrzebny jest mi Snapdragon 855 żeby zrobić zdjęcie czy otworzyć szybko dialera by do kogoś zadzwonić. Wiem, że Xiaomi ma kilka modeli z programu Android One ale z tego co wiem wszystkie pozbawione są NFC a dla mnie do kryterium z rodzaju must have :roll:
Huawei ma z kolei niepewną sytuację i na dziś nie wiadomo jak będzie wyglądała sprawa aktualizacji w przyszłości. No i znów ta nakładka...
ZTE, Lenovo... Musiałbym się im przyjrzeć bliżej. Jak wygląda sprawa serwisu gwarancyjnego i ewentualnych reklamacji? Miałem kiedyś laptop Lenovo i miałem ogromne kłopoty z naprawą gwarancyjną.
Samsung... Bardziej od A50 skłaniałbym się ku A40. Choć to słabszy model, to czytałem nieraz, że działa lepiej, robi lepsze zdjęcia no i A50 ma podobno problemy z ekranowym czytnikiem.
W październiku wchodzi do sprzedaży Nokia 6.2 i 7.2. Zaczekam na pierwsze testy. Sony też mnie kiedyś kręciło tylko znów te dziwne proporcje ekranu w nowych modelach...
 #1081372  autor: Eragon
 02 paź 2019, 11:14
Ogólnie to procesor, w małym stopniu, ale przekłada się na finalną jakość zdjęcia ;)
ZTE kilka dni temu weszło oficjalnie ZNÓW do Polski, sprzedaż przez NTT Systems. Także wielka niewiadoma jak narazie.
Lenovo - też słyszałem sporo negatywów, co do serwisu ich laptopów. Ale od razu zakładasz że się popsuje? Ryzyk fizyk ;)

Jeśli umiesz, to custom załatwia sprawę na Xiaomi, i masz wtedy czystego Andka.

Niby czas poleciał, a mniej więcej dalej ogarniasz rynek ;) Nokie mają tego plusa, że długie aktualizacje. Ale nie proponowałem Ci ich bo jakość zdjęć bywa średnia... Ale jasne, jeśli spodobają Ci się i będą spełniać wymogi, to któraś Nokia może być dla Ciebie ideałem. A może flagowiec trafi się w promo..

:smt006
 #1082853  autor: greenrs
 26 paź 2019, 10:26
Eragon pisze:
02 paź 2019, 00:36
Nie wspominając o droższym Mi9t Pro... ale on wykracza poza budżet.
Mi9> Mi9T> Mi9Se
A co myślisz o Xiaomi Mi9 Lite? Wydaje się lepszą opcją od SE - chociażby przez baterię i możliwość rozszerzenia pamięci. Cena też całkiem sensowna. Gdyby nie to MIUI to już bym brał.
W tym tygodniu pojawiła się też Motorola G8 Plus. Też ciekawa propozycja - zwłaszcza dla mnie. Zniechęca mnie tylko ten czytnik na pleckach. Reszta jest OK, choć Mi9 Lite to jednak AMOLED.
Zaczekam na pierwsze testy G8 i ewentualnie jakieś porównanie tych modeli.
 #1082858  autor: Eragon
 26 paź 2019, 13:56
Mi9 Lite to dla mnie odmiana Mi9T... Ten drugi nieco cięższy, bez notcha, delikatnie różnią się w aparatach. Ale mniej więcej to samo.

:smt006