DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1081280  autor: peterc89
 01 paź 2019, 12:00
Witam
Szukam telefonu do ok 3000. Zależy mi szczególnie na tym by miał dobry aparat, w miarę pojemna baterie i dość pamięci. Ostatnio miałem do czynienia z Samsungami i zastanawiam się nad S10 i jej odmianami i ktoś mi polecił jeszcze Iphone'a X. Z góry dziękuję za pomoc.
 #1081351  autor: LuiN
 02 paź 2019, 01:09
P30 Pro - topowe zdjęcia nocne, bezstratny zoom 10x, ultraszeroki kąt z funkcją autofokus, zdjęcia makro z małej odległości. Bateria jest potężnym atutem telefonu, szczególnie, że od 0 do pełna ładuje się w 59 minut, a pierwsze 70% łapie już w 30 min. Z RAM-em jest ok, z pamięcią wewnętrzną 128, 256 GB lub 512 GB i niestety drogie karty pamięci Nano Memory. Także tutaj warto z głową wybrać wariant.

Bardzo dobrze wypada w kontekście foto i akumulatora też Oppo Reno 10x Zoom - jak sama nazwa wskazuje, z potężnym zoomem. Ładowałem go u siebie co dwa dni, a ekran zupełnie bez ramek bardzo kusi. Cena minimalnie wyższa niż P30 Pro, jednak od razu za wariant 256 GB / 8 GB + normalne karty pamięci.

Jeśli jeden z aktualnych Samsungów, to S10+, bo pozostałe S10-tki za długo na akumulatorze nie trzymają. W tej generacji jest już komplet ogniskowych, nadal 2x zoom i - wreszcie - dali jakąś namiastkę trybu nocnego.

W trybie eko - Huawei Mate 20 Pro. Zeszłoroczny model z prockiem jak w P30 Pro i lepszym ekranem. Aparat może nie tak spektakularny nocą, ale i tak bijący niemal wszystko co jest na rynku. Akumulator bardzo porządny (parametry zbliżone do P30 Pro, w tym szybkość ładowania), cieszy też mało wystający moduł foto.

A jeśli odpuścić bardzo długi czas pracy i skupić się na ekstremalnej wydajności, to OnePlus 7 Pro. Obłędny ekran, doganiające w/w modele zdjęcia i filmy, a do tego najlepiej zoptymalizowany na rynku system operacyjny z lekką nakładką i odświeżaniem ekranu 90 Hz. Po 4 tygodniach z nim nie mogłem patrzeć na menu Samsunga, Huaweia czy LG - wszystko było jakieś takie zalagowane. OnePlus to marka należąca do tej samej grupy kapitałowej co Oppo i Vivo - razem sprzedają więcej telefonów niż Apple i tyle samo co Huawei (2. miejsce w światowym rankingu). Nie jest to więc jakaś firma widmo.

Nie można też pominąć Pixeli 3 z gołym Androidem. Google tam nieźle szaleje i zdjęcia nocne, jak i te za dnia robią niesamowite wrażenie. To wszystko jednak cyfrowa magia oparta o pojedynczy aparat, stary chipset Snapdragon 845, mało RAM-u i dyskusyjny design, a do tego lada chwila pojawi się następca, więc inwestycja może być nietrafiona.
 #1081356  autor: peterc89
 02 paź 2019, 09:17
Panowie sprawdziłem wspomnianego przez Was Pro 30. Wygląda obiecująco szczególnie pod względem aparatu. Na razie on i s10+ są na mojej liście. W przypadku Huaweia boję się tylko o kwestię oprogramowania czytajcie aktualizacji Andka wobec ich problemów.