DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1081066  autor: euro01
 27 wrz 2019, 08:03
Z roamingu będę korzystał sporadycznie, kilka razy do roku, ale chciałbym, żeby był wliczony w abonament.
Większość ofert to ponad 35zł (najtaniej chyba Plus, 30zł netto).
Znalazłem tez Virgin Mobile za 19zł, ale rozmowy w roamingu, mmsy i stacjonarne płatne dodatkowo.
 #1081067  autor: piotrzet
 27 wrz 2019, 08:09
Plus ma beznadziejną sieć.
Jeśli możesz wziąć ofertę z rynku prywatnego to najlepiej opłaca się nju mobile w cenie 29zł.
Jeśli ma być tylko biznes to lepiej dopłacić 10zł netto do T-M niż denerwować się słabym internetem w Plusie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1081071  autor: Remington
 27 wrz 2019, 10:33
piotrzet pisze:
27 wrz 2019, 08:09
Plus ma beznadziejną sieć.

Taka ona "beznadziejna", że 2 lata temu uciekłem do niego z Orange i Playa i nie spotykam już dokuczliwych przypadłości znanych z ww. sieci. Wszystko zależy od sposobu użytkowania i lokalizacji.

Roaming jest w każdej ofercie dowolnego operatora, przypada 1GB w UE za każde wydane na abonament 12 zł.
 #1081353  autor: euro01
 02 paź 2019, 08:18
Chodzi o to, że roaming być może jest u każdego operatora, ale trzeba wydać co najmniej 36,90zł, żeby dostać ofertę zawierającą rozmowy w roamingu . W ofertach dla indywidualnych to max30zl/mc, dlatego pytałem gdzie najkorzystniej, bo firma to już nie wszyscy operatorzy oferują.
Już się dowiedziałem, że Plush, a2 mobile czy premium mobile nie oferują abonamentu dla firm. W Virgin Mobile roaming dodatkowo płatny.
Ale może ktoś ma rozeznanie, gdzie najtaniej taki abonament można dostać?
 #1081433  autor: euro01
 03 paź 2019, 07:51
Dlatego, że abonament jest wygodny, nie trzeba pamiętać i myśleć czy coś się kończy i czy mam środki na rachunku. Wyjeżdżasz za granicę albo do rodziny (mieszkają przy granicy czeskiej) i nie zastanawiasz się jak włączy się przypadkiem roaming czy ja mogę rozmawiać i odebrać telefon od klienta czy będę musiał płacić coś ekstra. Zwłaszcza jak rozmowy trwają po kilkanaście minut, żeby coś ustalić. Jak prowadzisz firmę, robisz kilkanaście telefonów dziennie nie myślisz kompletnie o jakiś doładowaniach. Abonament - przychodzi faktura, ustawiasz płatność za fakturę z datą przyszłą (termin płatności) i możesz zająć się innymi sprawami związanymi z działalnością gospodarczą.
 #1081549  autor: euro01
 04 paź 2019, 08:27
Dopłaty z banku nie rozwiązują problemu, bo nie dostanę faktury VAT na takie dopłaty realizując je z banku.
Poza tym nie rozumiem Twojego punktu widzenia na politykę firm telekomunikacyjnych. Wygoda dla klientów indywidualnych - jak najbardziej, konkurencyjne ceny i szerokie spektrum dostawców.
Wygoda dla firm - musi być drogo.
Jeden i drugi chce korzystać z podobnej oferty.
 #1081551  autor: Remington
 04 paź 2019, 10:00
euro01 pisze:
04 paź 2019, 08:27
Dopłaty z banku nie rozwiązują problemu, bo nie dostanę faktury VAT na takie dopłaty realizując je z banku.

Jest VAT, jest więc i faktura. Dostaniesz FV bez problemu, dlatego wiele firm korzysta z prepaidów i jak najbardziej wlicza doładowania w koszty.
euro01 pisze:Poza tym nie rozumiem Twojego punktu widzenia na politykę firm telekomunikacyjnych. Wygoda dla klientów indywidualnych - jak najbardziej, konkurencyjne ceny i szerokie spektrum dostawców.
Wygoda dla firm - musi być drogo.
Jeden i drugi chce korzystać z podobnej oferty.

To nie mój punkt widzenia, tylko stwierdzenie faktu: prepaid jest tańszy niż abonament, a abonament firmowy jest zazwyczaj droższy niż indywidualny. Jaka idea stoi za tą regułą, tego nie wiem.
 #1081569  autor: pakierhakierxd
 04 paź 2019, 14:06
U mnie też Plus ma beznajdziejne szybkości ale zasięg ma lepszy niż T-Mobile/Orange ;) ,porównywalny z Play :)
mam abo w Orange i co raz zasieg mi w domu traci kiedy Play/Plus zazwyczaj jest
w T-Mobile jest podobnie a moze nawet gorzej...

Pozdrawiam :)
 #1081651  autor: TomLee
 05 paź 2019, 16:10
Mam telefon na kartę, ale nie muszę pamiętać o zasilaniu. Mam ustawione doładowanie cykliczne w banku na określoną kwotę i za to doładowanie generuję fakturę w pdf, drukuję ją i wliczam w koszty. Tanio i wygodnie, polecam.
 #1081660  autor: Remington
 05 paź 2019, 19:58
TomLee pisze:
05 paź 2019, 16:10
Mam ustawione doładowanie cykliczne w banku

Niestety, tylko niektóre banki to oferują.
TomLee pisze:
05 paź 2019, 16:10
generuję fakturę w pdf

Niektóre firmy obsługujące doładowania potrafią same generować takie faktury, można więc mieć naprawdę łatwo.