DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1080793  autor: trifek
 22 wrz 2019, 15:17
Witam serdecznie.
Słyszałem kiedyś ze Tmobile j Orange maja wspólna sieć. Czy to oznacza ze tsm, gdzie Orange „trzeszczy”/nie ma zasięgu, to tam tez będzie problem z tMobile? Prędkość internetu w obu sieciach jest identyczna?
 #1080794  autor: piotrzet
 22 wrz 2019, 15:37
To, że mają wspólną sieć nie oznacza, że dokładnie taką samą.
Wspólne są obecnie tylko lokalizacje. (W niektórych miejscach przed refarmingiem dzielone są jeszcze pasma) W większości przypadków również jest tak, że dla T-M i Orange są te same pasma na stacji. Jeśli chodzi o prędkości to zależy od obciążenia sieci w danym miejscu. Nie oznacza to, że zawsze działają tak samo. To samo jest z jakością połączeń.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1080796  autor: babciagienia1p
 22 wrz 2019, 15:47
trifek pisze:
22 wrz 2019, 15:17
Witam serdecznie.
Słyszałem kiedyś ze Tmobile j Orange maja wspólna sieć. Czy to oznacza ze tsm, gdzie Orange „trzeszczy”/nie ma zasięgu, to tam tez będzie problem z tMobile? Prędkość internetu w obu sieciach jest identyczna?

Musisz przetestować. Mimo nominalnej współpracy, zdarzają się różnice w wielu parametrach. Z moich doświadczeń w różnych miejscach, raczej, T-Mobile ma lepsze zasięgi (być może ze względu na liczbę użytkowników), również na BTS-ach, które w wykazie pokazywane są jako współdzielone. Kup na testy starter T-Mobile (5,- zł) albo tuBiedronka (4,- zł) i sprawdź w swoich lokalizacjach. Z drugiej strony, w T-Mobile musisz zachować czujność łosia na bagnie, bo zdarzają się różne drobne "zagrywki". Poczytaj o tym na innych wątkach.
 #1080809  autor: piotrzet
 23 wrz 2019, 08:19
babciagienia1p
Trzeba tylko pamiętać o ograniczeniach prepaid w T-M. Brak VoLTE, VoWiFi, ograniczenie pobierania/wysyłania do 15 Mb/s.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1080817  autor: babciagienia1p
 23 wrz 2019, 10:31
piotrzet pisze:
23 wrz 2019, 08:19
babciagienia1p
Trzeba tylko pamiętać o ograniczeniach prepaid w T-M. Brak VoLTE, VoWiFi, ograniczenie pobierania/wysyłania do 15 Mb/s.

Jasne. Sugerowałam @trifek, żeby kupił prepaid na testy zanim zdecyduje się na przeniesienie głównego numeru. Przecież docelowo może nawet przenieść do abo, jeśli prepaid pokaże mu dobre zasięgi i osiągi. Wszystko zależy od jego lokalizacji i potrzeb. Chyba lepiej kupić T-Mobile, bo jest promocja 5GB na 30 dni + 7GB Internet Strong LTE na 5 dni (tutaj trzeba uważać, bo cykliczny), więc można trochę posprawdzać. Z kolei w tuBiedronka, chyba, jest ograniczenie 70 Mb/s, czyli lepiej niż TM. Zresztą w prepaidzie T-Mobile też można trochę "posztukować", żeby od czasu do czasu ominąć ograniczenie.
 #1080823  autor: trifek
 23 wrz 2019, 12:18
Dzięki za odpowiedzi :)
Mam iPhone XS MAX i "zwykłego" XS. Mieliśmy numery w Orange i internet był naprawdę super szybki. Jakość połączeń tak sobie, często trzeszczało (Trójmiasto, Półwysep itp) i to nakłoniło nas do przeniesienia. Na start przeszliśmy do PLAY - jakość internetu w porównaniu do Orange tragedia (ledwo 4,5mb w porównaniu do 30-60 w Orange). Jakość połączeń też słaba :( Zastanawiam się właśnie nad TMobile. PLUS tutaj ma słaby internet i nie wspiera wielu technologi "iphonowych" z tego co wiem?

Myślicie że może być lepiej?
 #1080826  autor: piotrzet
 23 wrz 2019, 14:48
W Plusie nie ma ani VoLTE ani VoWiFi ani EVS w T-Mobile masz wsparcie dla tych wszystkich technologii warunek to korzystanie z abonamentu.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1080849  autor: babciagienia1p
 23 wrz 2019, 19:04
trifek pisze:
23 wrz 2019, 12:18
Dzięki za odpowiedzi :)
Mam iPhone XS MAX i "zwykłego" XS. Mieliśmy numery w Orange i internet był naprawdę super szybki. Jakość połączeń tak sobie, często trzeszczało (Trójmiasto, Półwysep itp) i to nakłoniło nas do przeniesienia. Na start przeszliśmy do PLAY - jakość internetu w porównaniu do Orange tragedia (ledwo 4,5mb w porównaniu do 30-60 w Orange). Jakość połączeń też słaba :( Zastanawiam się właśnie nad TMobile. PLUS tutaj ma słaby internet i nie wspiera wielu technologi "iphonowych" z tego co wiem?

Myślicie że może być lepiej?

Przetestuj na prepaidzie zanim przeniesiesz. Z moich doświadczeń w tamtej okolicy + Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki - najlepsze zasięgi i prędkości miałam w T-Mobile. Internet na iPadzie Mini 4 - malina. Plus licho. Play jeszcze gorzej. Tak czy inaczej - najpierw test, żebyś nie wpadł z deszczu pod rynnę.
 #1080862  autor: trifek
 23 wrz 2019, 22:44
Dzięki za opinie :)
Czyli czysto teoretycznie, zarówno w PLUS jak i tMobile nie ma wielu technologi iPhonowych w ofercie na kartę? Bardzo będzie odczuwalny taki brak?

Ps. tMobile ma jakieś fajne promocje za przeniesienie numeru na kartę?

Jakość internetu/połączeń w Heyah i ofercie na kartę tMobile jest identyczna?
 #1080915  autor: babciagienia1p
 25 wrz 2019, 06:44
trifek pisze:
23 wrz 2019, 22:44
Dzięki za opinie :)
Czyli czysto teoretycznie, zarówno w PLUS jak i tMobile nie ma wielu technologi iPhonowych w ofercie na kartę? Bardzo będzie odczuwalny taki brak?

Ps. tMobile ma jakieś fajne promocje za przeniesienie numeru na kartę?

Jakość internetu/połączeń w Heyah i ofercie na kartę tMobile jest identyczna?

iPad mini 4 - w T-Mobile na kartę działa wszystko bez problemów tak jak w abo. Ograniczenia prędkości nie odczuwam. Być może jestem zbyt mało wybredna. iPhone - nie wiem. Zanim zdecydujesz się na przeniesienie, przetestuj w swoich lokalizacjach, żeby nie było niespodzianki.