DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1079817  autor: Warso
 04 wrz 2019, 11:04
Siema!

Poszukuję bardzo dobrego smartfona do kwoty 2500 złotych. Zależy mi przede wszystkim na szybkości działania, bezawaryjności i bardzo dobrym aparacie.

Przeglądając różne fora i inne strony, moją największą uwagę skupiły dwa telefony:

:arrow: Huawei P20 Pro
oraz
:arrow: Xiaomi Mi 9
Który telefon będzie dla mnie lepszy? Jaki smartfon warto wziąć jeszcze pod uwagę?

Pozdro!
 #1079856  autor: Eragon
 04 wrz 2019, 20:11
Z tej dwójki P20 ma nieco lepszy aparat, ale gorszą resztę. Więc ten Mi9 ( już za 1400 z Chin) wcale nie taki gorszy...
Ale ja bym spokojnie do rozważań dorzucił OnePlus 7 Pro - z Chin widziałem za 2600 niedawno promocję. No i to oczywiście lepszy wybór od Xiaomi... ale 2x droższy ;/

:smt006
 #1079872  autor: kathumax
 05 wrz 2019, 00:21
Jak ci zależy na aparacie, to samsung/huawei (bo pixel za drogi).
Różnicy w szybkości nie zauważysz (chyba że namiętnie puszczasz benchmarki, to może). Teraz w samsungu masz promocje -400 pln, więc masz szanse na s10 za trochę ponad 2500 - imho warto. Xiaomi to ciągle nie ta półka, one plus w pl kosztuje raczej ponad 3k, a w tej cenie to już lepiej p30 pro brać (jeśli chodzi o aparat).
 #1079898  autor: Warso
 05 wrz 2019, 13:44
Chyba jeszcze poczekam kilka dni przy zakupie telefonu. Byłem dzisiaj w Neonecie i przekonałem się jakie to są te raty 0%...

Miałem wziąć P20 Pro na raty 0%, ale okazało się, że jest tylko powystawowy, więc zrezygnowałem. Ostatecznie zdecydowałem się na P30 Pro. Za gotówkę telefon wychodził 3200 zł, ale mi zależało na ratach. Okazało się, że muszę wziąć ubezpieczenie kredytu albo ubezpieczenie sprzętu + prowizję, co łącznie wychodziło ponad 5000 zł za sprzęt na dwa lata (ubezpieczenie 800 zł i 1000 zł kosztów ratalnych). Nie sądziłem, że aż tak robią na tych ratach 0... Zrezygnowałem oczywiście.

Doszedłem do wniosku, że w sumie te wszystkie sieci komórkowe nie są aż takie złe, gdyby wszystko policzyć. Zaciekawiła mnie opcja Plusa Huawei P30 Pro (+ FreeBuds Lite za darmo).

Co do kosztów to wychodzi (78 zł x 36 miesięcy za sprzęt) + (50 zł x 24 miesiące za abonament) + 250 zł na start = 2800 zł (za sam sprzęt, więc taniej o 400 zł) + 1200 zł (abonament) + 250 zł = 4250 zł

Wiem, że ten pakiet za 50 zł to w sumie tylko 12GB neta, ale mi tyle wystarczy. No i te dodatkowe słuchawki to też fajna akcja :)

Co sądzicie?
 #1079912  autor: Warso
 05 wrz 2019, 19:16
kathumax pisze:
05 wrz 2019, 17:28
Zobacz jeszcze Orange, mają czasem niezłe ceny na telefony bez abonamentu.
Wychodzi 20 x 160zł = 3200 zł, więc spoko.
Myślisz, że to są prawdziwe raty bez dodatkowych kosztów?
 #1080041  autor: Warso
 08 wrz 2019, 14:42
Byłem przekonany co do P30 Pro, ale jednak wybiorę P20 Pro.

Wiem, że jest starszy, na pewno trochę gorszy niż P30 Pro, ale z drugiej strony nie wiem, czy będę w stanie wykorzystać wszystkie "plusy" P30 Pro, by odczuć różnicę. No i najważniejsze - P30 Pro kosztuje 3200 zł, a P20 Pro w Playu (bez abo) za gotówkę - niecałe 1900 zł, co daje 1300 zł różnicy.
 #1080064  autor: szyman12
 08 wrz 2019, 22:44
Hejka

Podczepię się pod temat, bo nie chce zaśmiecać forum. Moja Mi5 niestety powoli umiera, więc myślę o następcy. Tak jak i autor mam ~2500 zł do wydania.
Też myślę o Huawei P30 Pro VS Xiaomi MI9.
Najbardziej się skłaniam ku Huawei - ma lepszą baterię, zdjęcia nocne to kosmos, miałem też na żywo porównanie z Xiaomi i dla mnie Huawei ma lepszy ekran i jakoś tak fajniejszy się wydawał. Z drugiej strony ze względu na konflikt USA <=> Huawei, Android 10 to chyba będzie ostatnia wersja wydana na ten telefon. A telefon myślę mieć około 3-4lat [choć no niestety z MI5 to się nie udało].

I jak myślicie zaryzykować z tym Huawei czy też iść w stronę Xiaomi(tylko czy jego też czasem to nie dotknie) lub innego telefonu (jeżeli tak to jakiego)?
 #1080162  autor: Warso
 10 wrz 2019, 16:56
Xiaomi Mi 9, a P30 Pro to spory rozstrzał cenowy - ponad 1200 zł.

Ja jak tak głębiej pomyślę, to pewnie nawet nie będę w stanie wykorzystać wszystkie, co oferują obecne smartfony i podejrzewam, że P20 Pro mi w zupełności wystarczy.
Zastanawiałem się jeszcze nad Mate 20 Pro, ale te wadliwe ekrany mnie trochę odrzucają.

Poczekam aż trafi się jakaś lepsza okazja niż 2000 zł za P20 Pro i kupię właśnie jego :D
 #1080178  autor: Eragon
 10 wrz 2019, 21:28
Czekajcie na Mixa 4:)

:smt006
 #1080179  autor: Warso
 10 wrz 2019, 21:46
Kurde, za 2250 jest Mate 20 Pro. Boję się tylko o ten ekran, bo Mate 20 Pro zjada P20 Pro jednak. Gdyby nie te problemy z ekran, których się obawiam ;/
 #1080185  autor: szyman12
 11 wrz 2019, 00:50
@Eragon Hmmm... No w sumie trochę zaintrygowałeś mnie tym Mi Mixem 4, bo o nim zapomniałem. Tylko premiera jest prawdopodobnie pod koniec września, zanim trafi do sprzedaży to minie trochę czasu, a trafi najpierw do Chin czyli pewnie do Polski w granicach listopad/grudzień. A to dla mnie o wiele za długo :-/

@Warso Mi9 w oficjalnej dystrybucji (mowa o 6/128) kosztuje koło 2K, a P30 Pro można wyrwać za około 2.5K od osób przedłużających umowy u opów.
Co do Twojego dylematu - myślisz o smartfonach flagowych. To czy jeden w rankingu ma 1000 punktów mniej czy więcej to żadna różnica. Będą działały flagowo tak czy siak. I teraz musisz zastanowić się nad czym Ci mocniej zależy i tyle. Nawet jeżeli trafisz na serię wadliwą od LG to w trakcie gwarancji podobno wymieniają bezproblemowo.

Dlatego się mocno zastanawiam, bo Mi5 -> Mi9 to będzie mała zmiana na plus. Można powiedzieć, że nawet trochę na minus, bo w Mi5 aparat miał OIS, a w Mi9 tylko EIS :-/
Gdyby nie problemy z Google to bym się nie wahał i brał Huawei, a tak to trochę dylemat się pojawia :-/
 #1080331  autor: Eragon
 13 wrz 2019, 14:36
Jestem w tej samej sytuacji z Mi5... I czekam... I czekam...
Z ogromną nadzieją że pojawi się telefon co do którego nie będę miał (prawie) żadnych "ale" - tak jak to było na premierze Mi5, wyjątkowo kompletnego telefonu jak na swe czasy...

:smt006
 #1080459  autor: szyman12
 16 wrz 2019, 10:53
@Eragon to fakt MI5 jest bardzo dobry. U mnie niestety bateria trzyma bardzo krótko i jest uszkodzony główny aparat (to jest główny powód zmiany), dlatego też nie chce długo czekać z wymianą.
 #1080512  autor: Eragon
 17 wrz 2019, 13:08
Ah. U mnie spadł raz... to się zje.... optyka, a dokładniej Focus. Rozmazane były robione dalej niż 1,5 metra.
Spadł mi drugi raz.... i się naprawiło hahhaha
Kochane jest te moje Xiaomi Mi5 ;)
Ogólnie budżetowo stoję do tak myślę ok 2000.
Moje rozważane telefony obecnie:
K20 Pro
Mi Mix 4
Mi 10(oczekiwania ogromne ale pół roku czekania huhu)
OnePlus 7 (PRO? Jak stanieje ostro to naprawdę warty rozważenia, może po premierze następcy)
Asus RogPhone 2 (mega bestia której nie brałem pod uwagę, pytanie jak z softem będzie..)

:smt006
 #1080564  autor: szyman12
 18 wrz 2019, 14:50
Mi też sporo razy spadł i nigdy się nie potłukł. Choć całościowo oceniam go bardzo dobrze to ostatnio zaczyna mnie wkurzać (aparat, bateria, wydajność telefonu).

Stwierdziłem że odrzucę MI9/MI9T Pro/K20 Pro -> płacę więcej niż za MI5, a dostaję trochę gorszy aparat (jeszcze gorszy w Mi9T Pro/K20 Pro), bateria pewnie też szybko zacznie dechnąć jak w Mi5 (w MI9), do tego ten Amoled dla mnie jest ciemny.

Stwierdziłem że zaczekam do końca tego miesiąca. Jak Mi Mix 4 będzie woow i cena też będzie wooow [oczywiście te wooow to rozsądkowo :P] to w jego kierunku pójdę. Jak nie to mam nadzieję, że po premierze Mate 30 ceny lekko spadną i wtedy biorę P30 Pro.
 #1080571  autor: Eragon
 18 wrz 2019, 16:45
Aparat gorszy niż w MI5?
No bez przesady ;D
Ja jednak myślę że lepszy :) I to znacznie, nawet bez tego OIS. Wieczorem Mi5 robi piękne zdjęcia... koloru czarnego... A nowsze xiaomi łapią mniej wiecej tyle co widać.

:smt006
 #1082831  autor: szyman12
 25 paź 2019, 11:07
Odkopuje wątek. Niestety przez ten czas nie namyśliłem się co kupić, a muszę zamówić do końca tego tygodnia (dlatego Chiny jak co to odpadają).
Jeszcze raz moje typy:
* Xiaomi Mi9;
*Huawei P30 Pro;
* Oneplus 7T;
* Samsung Galaxy S10.

Oglądałem Mi9 jeszcze raz. Ekran w sumie ma taką samą jasność jak moja Mi5, więc nie ma tragedii. Jedynie co zostaje na minus to kiepska bateria (a w Mi5 szybko dało znać starzenie baterii), w miarę OK aparat i czasami bolączki MIUI (np. jak go oglądałem to były problemy z automatyczną jasnością - ale w ogolnym rozrachunku MIUI lubię).

Huawei P30 Pro jest lepiej wykonany jak Mi9, lepszy ekran, o wiele mocniejsza bateria, aparat to ofkors wiadomo. Choć zaniepokoiła mnie ostrość elementów na drugim planie. Przy włączonym AI i przybliżeniu na ekranie nie byłem w stanie rozczytać nazwy działu w sklepie, przy wyłączonym AI było o wiele lepiej, choć gorzej niż w Mi5. To ważne dla mnie, bo czasem lubię sobie zrobić np. zdjęcie mapy, a potem przybliżać i odczytywać. No i dalej nie wiadomo co będzie ze wsparciem.

Oneplus 7T wydaje się spoko, ekran ponoć rewelacyjny (nigdzie nie mogę znaleźć egzemplarza na żywo), podobno lepiej działa (choć no wszystkie z nich to flagowce, więc raczej szybkość działania będzie minimalna). Sensor aparatu ten sam co w Mi9. Oneplus 7 Pro miał problem z Ghost Touchem, nie wiem jak 7T.

Samsung S10 to poprawny flagowiec ... ale trochę taki nudny, niczym się mocno nie wyróżnia (poza wysoką ceną).

Także na horyzoncie znowu głównie bitwa między P30 Pro a Mi9. Który byście bardziej polecali wziąć?
 #1083324  autor: Dyebyl
 06 lis 2019, 21:36
Zgadzam się z Szyman apropos "Huawei P30 Pro jest lepiej wykonany jak Mi9, lepszy ekran, o wiele mocniejsza bateria, aparat to ofkors wiadomo. Choć zaniepokoiła mnie ostrość elementów na drugim planie."
Sama kamera w Huawei p30 pro jest nieziemska, więc może to jeszcze kwestia software'u. Zobaczymy co nam czas przyniesie :)