DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1074847  autor: chwileulotne85
 25 cze 2019, 14:00
Mam pytanie do tego pakietu :

1.czy paczka 300 MB =1pln dziennie?
Czy ta paczka obowiązuje w UE?

2. Czy można dzwonić do UE, lub z UE w ramach tego pakietu za 1 pln dziennie?

3. Czy można zużyć więcej niż 300 MB internetu dziennie? Jeśli tak to jak liczone są kolejne MB danych. Prędkość nie zwalnia?


Z góry dzięki za pomoc

R
 #1074863  autor: Remington
 25 cze 2019, 17:45
Niech mnie ktoś poprawi, ale wydaje mi się, że:

ad. 1. Dziennie masz 90MB w ramach limitu (dopłata ok. 36 gr), powyżej ok. 24 zł/GB.

ad. 2. Tak, z dopłatami 1 gr.

ad. 3. W Polsce zwalnia, za granicą nie wiem. Są krajowe pakiety jednorazowe ważne do końca dnia (300MB za 50gr i 1GB za 1 zł) oraz cykliczne (5GB na weekend za 10 zł, 20GB na 5 dni za 20 zł).
 #1074911  autor: tre333
 26 cze 2019, 09:55
Ad 1. Korzystam z tego. Dostaję SMS o tym, że wykorzystałem już pakiet 300mb, więc dalej opłaty będą pobieranie wg stawek.
Stąd wydaje mi się, że dzienna stawka to 300mb pełnej prędkości (wg licznika w telefonie często więcej o kilkadziesiąt-100mb jeśli nie jest pobierane "jednym ciurkiem").
Ad 2. Za granicą nie testowałem.
Ad 3. Później prędkość nie zwalnia, ale nalicza opłaty/SMS zachęcający do kupna pakietu.
 #1074951  autor: macqmacq
 26 cze 2019, 18:14
Remington pisze:
26 cze 2019, 12:39
W sumie nie piszą, że ten lejek jest za darmo :D . Daj znać co odpowiedzą na reklamację.
Mi się wydaje, że opłaty nie będą pobierane (choć sam nie sprawdzałem...), ale pkt. 2.13 mówi "...dalsza część transferu będzie realizowana bezpłatnie z prędkością do 16 kb/s do końca okresu ważności usługi"
 #1079309  autor: darekka
 27 sie 2019, 12:03
W tej taryfie jest "udawane" rwk czyli dostajesz 365 dni konta ale jeśli nie uzyjesz numeru(nie wydasz złotówki) w ciągu 6msc to usługa się wyłączy, a konto straci ważność zgodnie z pkt.2.15. Słowem bez działań po aktywacji usługi "Bez limitu za 1zł. dziennie"(dającej to "niby"rwk) konto będzie ważne max 6msc. Dla jasności dodam, że można tę usługę po np.5,5msc. wyłączyć i włączyć ponownie i znowu otrzymać "niby"rwk(ważne max.6msc). Oczywiście aktywacje/dezaktywacje są bezpłatne i bez ograniczeń(nie musisz również wykonywać płatnej czynności przez max 6msc.).

Jak chcesz numer przechować i nie masz zamiaru go używać to polecam przenieść numer do Play gdzie masz minimum 49 miesięcy bez utraty numeru: po pierwsze przenosisz numer i z automatu masz 36msc od dnia przenosin na aktywację numeru(może nie użyty-to WAŻNE) leżeć przez 3 lata, następnie tuż przed tym terminem aktywujesz numer(dowolna aktywność wychodząca) dostając 1 msc. ważności konta. Następnie tuż przed upływem tego miesiąca aktywujesz Bonus za przeniesienie(można go odpalić TYLKO w ciągu 30dni od aktywacji przeniesionego numeru) dający m.in rok ważności konta. Tym samym masz przez 49msc. zachomikowany numer bez żadnych kosztów. Po tym czasie pod koniec 49msc. można by przenieść numer do "Play na kartę Rok Ważności Konta" gdzie za darmo można uruchomić RWK co da nam następny rok(czynność z aktywacją RWK w taryfie "Play na kartę RWK" można powtarzać!).

Regulamin zmiany operatora na play https://www.play.pl/resources/pdf/2018/ ... 012018.pdf

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1079465  autor: john100100
 29 sie 2019, 09:56
Jak rozumiem jesli nie wydam złotówki w ciągu 6msc to usługa się wyłączy, a konto straci ważność zgodnie z pkt.2.15. Słowem bez działań po aktywacji usługi "Bez limitu za 1zł. dziennie"(dającej to "niby"rwk) konto będzie ważne max 6msc.
A co w przypadku gdy wydam parę złotych to konto będzie ważne przez 365 dni ?

Play i orange są o wiele lepsze w ważnosci konta po doładowaniu mam też inny numer w play . Czy przy przenoszeniu numeru nadal trzeba załatwiac sprawę osobiscie w punkcie stacjonarnym czy już się coś zmieniło i można np przez play 24 ?
tak jak rejestrować nowy numer z tej sieci .
 #1079466  autor: darekka
 29 sie 2019, 10:14
Jeśli wydzasz w ciągu 6msc.od aktywacji usługi 1zł. to konto będzie ważne 365dni od aktywacji usługi(aby było dłużej ważne to albo:opcja 1-doładowanie za 5kę.lub opcja 2-wyłączenie i włączenie usługi).

Co do Playa to aby numer do nich przenieść musowo osobiście stawić się w salonie Play(przenosiny mogą trwać nawet poniżej 1 doby).

Nowy numer(nówka sztuka z kartonika) w Play rejestrujesz (jak nie masz nic na siebie w Play) w salonie,na poczcie itp. Jeśli zaś masz już jakiś numer u nich to przez smsa lub przez Play24 dorejestrowujesz nowy numer do swoich danych w domu. Szczegóły masz na stronie Play https://www.play.pl/kampanie/rejestracja/

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1079541  autor: jarekt
 30 sie 2019, 11:16
@john100100, jak wydasz 1zł w ramach tej usługi, to ważność masz maksymalnie 6 miesięcy od tego momentu (a nie rok!), lub nawet mniej. Mniej niż 6 miesięcy jest wtedy, gdy minęło pół roku od aktywacji usługi i przetrwałeś ten okres wydając 1zł przynajmniej 1 raz w 6. miesiącu. Wtedy ważność wynosi od 5 do 0 miesięcy, bo w takim przypadku zachowywana jet oryginalna ważność z dnia uruchomienia usługi i nie jest on wydłużana, gdy minie pół roku.

Jeszcze raz: przez pierwsze pół roku korzystania masz pół roku ważności od ostatniego wydania 1zł (albo od aktywacji usługi jeśli ani razu nie wydałeś 1zł), a po pół roku korzystania z usługi masz ważność ustaloną w momencie aktywacji usługi i podawaną przez system i ona już się nie skróci (ani nie wydłuży), jeśli w tym drugim półroczu ani razu nie wydasz 1zł.

Doładowanie konta lub wyłączenie i włączenie usługi powoduje reset wszystkiego i powyższy cykl (opisany wyżej) startuje od nowa.

Powtarzam: w tej usłudze nie ma żadnego RWK. Podawana ważność konta jest poprawna dopiero gdy przetrwamy pierwsze pół roku. Przez pierwsze pół roku ważność jest półroczna i należy ją samemu pamiętać i notować jeśli korzystamy z usługi/numeru nieregularnie.


PS. Większość osób tego nie czai. Mam nadzieję, że teraz to jest bardziej zrozumiałe. Mogę to jeszcze bardziej rozwinąć i dokładniej opisać jeśli jest taka potrzeba.


---edit---
Dla przypomnienia jeszcze jedna ważna rzecz: gdy nie wydamy 1zł w ramach tej usługi (w ciągu pierwszego pól roku) i po 6 miesiącach numer straci ważność na wychodzące (zgodnie z regulaminem i automatycznie), to po kolejnych 14 dniach kasa na koncie jest bezpowrotnie ZEROWANA (również zgodnie z regulaminem i również w pełni automatycznie), mimo że ważność konta raportowana przez system była jeszcze np. 4 miesiące do przodu (to znaczy, w dniu skasowania złotówek i 14 dni wcześniej ważność już była skrócona, ale 15 dni wcześniej była 4 miesiące do przodu).
 #1079545  autor: Remington
 30 sie 2019, 12:20
jarekt pisze:
30 sie 2019, 11:16
jak wydasz 1zł w ramach tej usługi
jarekt pisze:
30 sie 2019, 11:16
wydając 1zł przynajmniej 1 raz w 6. miesiącu
jarekt pisze:
30 sie 2019, 11:16
od ostatniego wydania 1zł (albo od aktywacji usługi jeśli ani razu nie wydałeś 1zł)
jarekt pisze:
30 sie 2019, 11:16
jeśli w tym drugim półroczu ani razu nie wydasz 1zł.
jarekt pisze:
30 sie 2019, 11:16
gdy nie wydamy 1zł w ramach tej usługi
darekka pisze:Jeśli wydzasz w ciągu 6msc.od aktywacji usługi 1zł.

Powtarzacie jak mantrę o konieczności wydania 1 zł raz na pół roku. Tymczasem regulamin mówi: 2.15. W przypadku, jeśli Użytkownik posiada na koncie aktywną Ofertę, ale w ciągu 6 ostatnich miesięcy nie wykonał żadnego zdarzenia płatnego, jego konto utraci ważność na połączenia wychodzące. Ponowne doładowanie konta w okresie po utracie Ważności konta przedłuży Ważność Konta do 365 dni.

Czyli wcale nie bezwzględnie wydane 1 zł i to w ramach tej konkretnej usługi, lecz dowolne coś płatnego, np. usługi premium (już za 62 gr), sms zagraniczny (do UE za 31 gr), choćby 1-sekundowe przekierowanie (1 gr), połączenie audiotexowe (już za 18 gr), pakiet internetowy (najtańszy za 50 gr), zapewne też usługi DCB.
 #1079548  autor: jarekt
 30 sie 2019, 12:58
Pisanie i myślenie w kółko o tej ofercie i tej złotówce potrafi zlasować mózg :).
Zdecydowana większość osób i tak wykona to jedno połączenie/sms/net w ramach tej jednej złotóweczki.

W każdym razie regulamin faktycznie mówi o "płatnym zdarzeniu" ale nie precyzuje co to znaczy: czy chodzi tylko o 1zł z tej usługi, czy dowolne zdarzenie skutkujące ubyciem minimum 1 grosza z konta (nie testowałem tego ostatnio więc ja nie wiem, a dawno, dawno temu, to się nie liczy, bo mogło coś się zmienić przez te kilkanaście miesięcy).
 #1079641  autor: babciagienia1p
 01 wrz 2019, 13:43
@jarekt - Według mnie rozwiązaniem usprawniającym i porządkującym jest ustalenie sobie jednego dnia, w półroczu, kiedy dezaktywuję usługę "bez limitu za 1,- zł dziennie" na wszystkich kartach. Nie ma znaczenia czy poprzednia dezaktywacja była 182 dni temu czy krócej (wiadomo, że czasami trzeba skorzystać z indywidualnej dezaktywacji ze względu na różne benefity). W ten sposób zabezpieczam się przed zabraniem środków i/lub unieważnieniem RWK. Na wszelki wypadek trzymam dezaktywowane jedną noc i ponownie aktywuję usługę.
 #1086850  autor: 7xx654465
 01 sty 2020, 09:39
Wypróbuj za darmo przez 5dni! Oglądaj to, co lubisz, bez zużywania pakietu danych. W T-Mobile na kartę masz w kraju: VIDEO BEZ LIMITU DANYCH, pakiet 1GB oraz rozmowy, SMSy iMMSy do wszystkich bez limitu. Po 5 dniach usługa odnowi się za 5 zł, co 5dni. Aktywuj usługę bezpłatnym kodem *150*161*4# Aktywację potwierdzimy SMSem. Więcej; wwwt-mobile.pl/ video.
Takiego SMSa dostałem wczoraj 31.12,o 9 rano, na leżaka pozostawionego z sentymentu na prefiks 602.
Co o tym myślicie jak wbiję kod to faktycznie będzie za free przez 5dni, czy ściągnie kasę?
Mam jeszcze drugi leżak z usługą no limit do wszystkich i na wszystko za 1zł/Dziennie to jest ten limitowany który wysyłali pocztą, na ten nr nic nie przyszło.