DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 683 z 692
  • 1
  • 681
  • 682
  • 683
  • 684
  • 685
  • 692
 #1079141  autor: Karlos20
 24 sie 2019, 11:02
Pewnie, że jest wolniejszy, też to zależy od lokalizacji. Play Next działa na gruzach Folxa, więc jak wirtualna sieć, stąd net jest tam wolniejszy, miewałem też kłopoty z prędkością po wykupieniu pakietu, który powinien tą prędkość przywrócić, a nie przywracał, no i brakuje VoWiFi oraz VoLTE. No ale na zmianę oferty Next nie ma co liczyć, a to byłaby alternatywa dla droższych abonamentów w Play. 45 zł za no-limity i 50GB to trochę kiepska sprawa. Orange Flex ma opcje za 50 zł z 50GB ale neta wystarczy na dłużej i jest bardzo elastyczny - można zmienić ofertę w każdej chwili, zmieniając na niższą opcję ale dorzucając Video Pass czy Music Pass lub dokupując dodatkowy SIM mieć dwa źródła neta...

Albo kolejny nietrafiony argument konsultantów na małą ilość neta w telefonie - PLAY HOMEBOX za 75 zł. Pakiet fajny, ale co, jeśli mamy w domu wifi od dowolnego dostawcy lub neta nielimitowanego w T? Oferta nie ma sensu (na karcie netowej po 150GB lejek 1 mbps). No i co żałosne - pakiet POWINIEN być TAŃSZY dla stałych Abonentów, chociaż o te 20 zł/mies. Oferując takie same warunki stałym Abonentom i nowym, P4 krzywdzi już obecnych klientów. Tak się nie traktuje stałego Abonenta, więc sensowne wyjście to ucieczka do korzystnego Orange; Plusa, który daje rabaty za kilka usług u nich w Grupie CP; T-Mobile, który też już się bawi w kilka usług na jednym rachunku albo do ich submarek czy tańszych sieci wirtualnych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1079165  autor: TomLee
 24 sie 2019, 15:45
Lejek jest bardzo słaby, słabszy od lejka w RK a to już ociera się o nonsens. Zdecydowanie powinni podnieść lejek do 2-3 Mbps, wtedy te 10GB z lejkiem byłoby bardziej atrakcyjne. Czasy się zmieniają, urządzenia potrzebują większych prędkości niż 2-3 lata temu. Ja obecnie przenoszę numer z Play na kartę do wrodzinie. Kończę resztki promocyjnych złotówek. Jeżeli zasięg będzie ok to tam zostanę, zależy mi tylko na rozmowach i sms-ach na tym numerze.
 #1079322  autor: mastha212
 27 sie 2019, 13:50
Wpadam tutaj co jakiś czas z nadzieją, że Play w końcu będzie miał coś godnego rozważenia zamiast obecnego no limitu+10GB za 25 PLN, ale widzę, że lipa ogólnie. W sumie ten limit mi starcza i nawet 1Mbit lejek nie jest taki tragiczny, ale trochę ubolewam, że skończy się Tidal i sam limit jakby się ciut zwiększył do 15GB to też bym nie narzekał. Do Orange na bank nie pójdę, Plus raczej też słabo. T-Mobile ma coś dla przechodzących? Mam u nich net mobilny 60Mbit więc może coś by się dało ugrać, ale o takich warunkach jak obecnie w play i za taki hajs to raczej można pomarzyć. Do tej pory za każdym razem przy każdej kolejne umowie płaciłem mniej. Czyżby udało się dotrzeć do dna ofertowego? :)
 #1079326  autor: iphoneski
 27 sie 2019, 14:06
Taniej po prostu nie opłaca się sprzedawać usług. Sieć trzeba utrzymać, pracowników, zapłacić za wykorzystanie roamingu krajowego i międzynarodowego itd. Nikt nie będzie sprzedawał po kosztach bo firma musi robić zysk. Ja bym nie chciał nawet taniej ale oferta musi spełniać obecne standardy. Nowe telefony posiadają lepsze ekrany więc filmy domyślnie idą w wyższej rozdzielczości, zdjęcia z automatu śmigają na chmurę, przy słabym wifi telefon wspomaga sie netem mobilnym a użytkownik nawet o tym nie wie itd. Jakieś 3 lata temu 10GB było ok, obecnie 20GB starcza mi z trudem.
 #1079368  autor: Karlos20
 27 sie 2019, 22:16
Tu nie chodzi, że taniej (już się nie da), a o większą elastyczność, no i opcje typu "więcej za więcej". Orange Flex potrafi taką opcję wymyśleć. Dla lubiących płatności kartą czy przelewem gdy nadarzy się promocja zasileń - jest Plush z promocjami, a można też za dodatkowe 5 zł mieć 5GB więcej neta w każdej chwili, jeśli komuś nie przeszkadza pilnować stanu pakietów. Tam jest zasada więcej za więcej, tyle, że dopłaty nie są duże.
A w Play?
Nawet w kultowej ofercie za 25 zł/mies. dodatkowy pakiet 10GB to 15 zł. Kwota abonamentu wzrasta do 40 zł. To już niemało.
Policzmy - przyjmijmy, że chcemy wydać do 30 zł miesięcznie. Chcemy mieć minimum 10 - 20 GB szybkiego neta (im więcej tym lepiej):
> Play abo: ODPADA - albo mamy 25 zł i po 10GB godzimy się na lejek 1 mega, albo przekraczamy swój budżet o 10 zł, dokupując 10GB za 15 zł.
Alternatywa prepaidowa: SOLO L za 30 zł z 15GB (potem lejek 1 mbps), ale brak MMSów i trzeba pilnować terminów.
> Plush abo: mamy 10GB (z czasem więcej za staż) za 24,99 zł z no-limitami. Wpadniemy w lejek 32 kbps - kupujemy 5GB za 4,99 zł.
> Orange Flex - to już jest hit: 25 zł to 15GB, jeśli to za mało zmieniamy opcję na 30 zł = 30GB - pełna swoboda, bo nie ma abonamentu, bez wypowiedzenia, bez doładowań itd. Nie mówiąc o Music lub Video Pass.

Widać wyraźnie, że Play nie ma już dobrej oferty, woli zamknąć usta marudzącym starą już ofertą, pomimo, że z opcją na czas nieokreślony. I dobrze, tym bardziej ludzie uciekną do Flexa lub tam, gdzie jest korzystniej. Oliwę do ognia dodaje też fakt, że fioletowi wyłączają roaming krajowy, a sporej garści osób pomagał w działaniu usług Play w różnych regionach kraju i sytuacjach.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1079411  autor: mastha212
 28 sie 2019, 15:51
No to faktycznie ten Flex wygląda bardzo spoko. Sprawdzałem ofertę jakiś czas temu, ale to musiało być jeszcze przed zmianami. Teraz jest super na pierwszy rzut oka. 5GB więcej, w EU tyle samo, reszta identyko jak w Play. Te pakiety do video i muzyki też niczego sobie. No nic, jest czas do stycznia. Jak się Play z czymś nie ogarnie to pożegnam sieć po wieeeelu latach dobrej współpracy. Gdyby tylko gdzieś dawali jeszcze Tidala/Spotify za darmo albo w cenie typu 5 PLN/msc :roll:
 #1079441  autor: Karlos20
 28 sie 2019, 22:37
mastha212: ja czekam do końca października i numer z automatu ląduje do Orange Flex (mam już wszystko załatwione). Nie ma co się łudzić, że coś zmienią na lepsze, tym bardziej, że dla powracających z innej sieci do Play na kartę NIE PRZYZNAJĄ już bonusów. Play staje się dojarką abonamentową jak w pozostałych trzech sieciach. A zamieszaniem z roamingiem krajowym tylko sobie pogorszą. Wielka szkoda.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1079459  autor: pakierhakierxd
 29 sie 2019, 08:22
Jak zasieg masz ok i szybkosci ;)
ja mam Orange od kwietnia i wiem juz ze abonamentu na telefon bym od nich nie wzial jak i T-Mobile bo zasieg szybkosci sa tragiczne w porownaniu do Playa...
w domu Orange/T-Mobile ledwo co mam zasieg ,Plus podobnie jak Play ale za to same lte 900 wiec bardzo czesto 512 kb to przesada i dlatego Play zostaje ;) (ale abo sie nie oplaca -moze zmienia sie czasy).

Pozdrawiam :)
 #1079740  autor: Wiola_K
 03 wrz 2019, 11:21
Ja ostatnio byłam w salonie Playa wymienić kartę sim i zagadałam gościa o abonament bo córce końzy się mix. I mu mówię jaką słabą ofertę zaproponował play. A on mówi że ten abo za 25 zł na czas nieokreślony jest najlepszy i nie ma nic lepszego i mi się nie opłaca go zmieniać bo będzie tylko drożej
 #1079744  autor: TomLee
 03 wrz 2019, 11:53
10GB w smartfonie to dla jednej osoby aż nadto a dla drugiej stanowczo za mało. Jeżeli w miejscu zamieszkania nie ma wifi to te 10 GB może okazać sie niewystarczające. Dużo zależy od tego, ile dana osoba zużywa tych GB. U mnie w domu zużycie internetu w telefonie jest od 2GB do około 10GB na osobę.
 #1079793  autor: Wiola_K
 03 wrz 2019, 21:49
iphoneski pisze:
03 wrz 2019, 11:25
Mówił prawdę, w Play nie opłaca się go zmieniać :)
Dlatego spodobała mi się jego uczciwość i szczerość.
 #1079795  autor: Wiola_K
 03 wrz 2019, 21:52
TomLee pisze:
03 wrz 2019, 11:53
10GB w smartfonie to dla jednej osoby aż nadto a dla drugiej stanowczo za mało. Jeżeli w miejscu zamieszkania nie ma wifi to te 10 GB może okazać sie niewystarczające. Dużo zależy od tego, ile dana osoba zużywa tych GB. U mnie w domu zużycie internetu w telefonie jest od 2GB do około 10GB na osobę.
W wakacje jak się dużo jedzie to czasem braknie te 10 giga. Ale lejek na czytanie neta jest ok. Ja tam na YouTube nie siedzę zbytnio. Więc dla mnie ok.
Córce i mężowi chyba zmienimy na kartę ta rodzinna formuła za 25 zł jest po 15 giga. Tam tylko nie ma chyba mmsów, byłoby idealnie.
 #1079954  autor: Robertdg
 06 wrz 2019, 22:07
Ja ostatnio przeniosłem 3 numery z Play, dwa numery do Plusha i płacę po 20 zł za numer, 10 GB neta na początek po 2 latach 20GB, czas nieokreślony a trzeci numer poszedł do lejt mobile abo 15zł i rozmowy no limit. Najlepsza oferta bez telefonu i w duecie jest chyba właśnie w lajt mobile płaci się 34,99 zł za dwa numery, net 30GB na numer i wszystko no limit. Play to już historia
 #1079961  autor: pakierhakierxd
 07 wrz 2019, 07:27
ja po a2mobile zawiodlem sie na wirtualnych ;) ,pozatem w Play mam wszystkich wiec dzwonie do nich za darmo ;) ,zreszta Plus tam gdzie korzystam net ledwo co dziala bo tylko lte 900

Pozdrawiam :)
 #1079964  autor: TomLee
 07 wrz 2019, 10:28
Miałem problemy w a2m z zasięgiem na początku tego roku. Teoretycznie był a były problemy z dzwonieniem i dodzwonieniem. Teraz jestem w wrodzinie i zasięg jest stabilny, nie mam sygnałów od znajomych, żeby były problemy z kontaktem ze mną. Jakby zupełnie inna sieć. Mało ludzi korzysta więc sieć nie jest przeciążona ma też może lepszy priorytet od a2m.
 #1079968  autor: Robertdg
 07 wrz 2019, 12:52
pakierhakierxd pisze:
07 wrz 2019, 07:27
ja po a2mobile zawiodlem sie na wirtualnych ;) ,pozatem w Play mam wszystkich wiec dzwonie do nich za darmo ;) ,zreszta Plus tam gdzie korzystam net ledwo co dziala bo tylko lte 900
Przecież te wszystkie oferty są bez limitu do wszystkich to jakie to ma znaczenie gdzie dzwonisz, to nie te czasy gdzie tylko w jednej sieci było za darmo. A plus ma bardzo dobry zasięg, Ja przeszedłem z Play właśnie ze względu na zasięg Play i ich roaming, gdzie nie miałem netu.
 #1079979  autor: pakierhakierxd
 07 wrz 2019, 15:38
Wiem wiem ale ja mam abo w orange love no limit rozmowy sms mms i 5gb a potem 64 kb /s ;)
z Playa korzystam obok *dual sim p20 pro* bo niestety ale Orange mi rwie rozmowy w domu itp co w play tez sie zdarza ale mniej ;)
nie koniecznie chce zawsze placic 30zl za playa skoro juz 10zl place za Orange :)
po prostu na playu raz biorde odnoowe raz formule na karte raz redbull mobile ;)
myslalem o plushu ale zasieg slabszy niz play a szybkosci neta tragiczne -w play do 145 mb ,plus do 20 :(
to nawet orange/tmobile ma do 50.

myslalem tez o wzieciu abo w redbull mobile ale skoro daje 5gb mniej niz play w abo to mi sie odechcialo ;)
poprzednio mialem abo 55 w Play ale zrezygnowalem bo chce jak wszyscy placic 30 ;)

Pozdrawiam :)
 #1079981  autor: Robertdg
 07 wrz 2019, 15:51
pakierhakierxd pisze:
07 wrz 2019, 15:38
Wiem wiem ale ja mam abo w orange love no limit rozmowy sms mms i 5gb a potem 64 kb /s ;)
z Playa korzystam obok *dual sim p20 pro* bo niestety ale Orange mi rwie rozmowy w domu itp co w play tez sie zdarza ale mniej ;)
nie koniecznie chce zawsze placic 30zl za playa skoro juz 10zl place za Orange :)
po prostu na playu raz biorde odnoowe raz formule na karte raz redbull mobile ;)
myslalem o plushu ale zasieg slabszy niz play a szybkosci neta tragiczne -w play do 145 mb ,plus do 20 :(
to nawet orange/tmobile ma do 50.

myslalem tez o wzieciu abo w redbull mobile ale skoro daje 5gb mniej niz play w abo to mi sie odechcialo ;)
poprzednio mialem abo 55 w Play ale zrezygnowalem bo chce jak wszyscy placic 30 ;)
Kurcze, to gdzie Ty mieszkasz że masz taki kiepski zasięg GSM? :)
 #1079982  autor: pakierhakierxd
 07 wrz 2019, 15:54
Supraśl -2 km od nadajnika :(
zasięg dobry ale przy oknie ;p
w Orange nawet stojac przy oknie rwie ,dobry zasieg mam kazdego opa jak wyjde na podworko ;p
a tak pogadac sie da ale tylko w Play/Plus
ale tez potrafi zerwac
dlatego wybierajac telefon patrze na wifi calling (dziala czasem lepiej niz gsm bo mam stacjonarny internet Orange a w 2021 zamienie to na swiatlowod Koba -na mobilnym bylo slabo)

Pozdrawiam :)
  • Strona 683 z 692
  • 1
  • 681
  • 682
  • 683
  • 684
  • 685
  • 692
  • 1
  • 681
  • 682
  • 683
  • 684
  • 685
  • 692