DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 #1078700  autor: columbo
 17 sie 2019, 15:28
Nie mam porównania. Mam za to wątpliwości co do zasięgu telefonu(motoG6) Tutaj jest screen - telefon w odległości ok 170m od nadajnika. Dwie karty, TM i Orange. W tej konfiguracji TM tylko 3G. Czy to jest normalny, czy wyjątkowo słaby poziom sygnału jak na taką odległość od BTS?
Obrazek
Speedtest.pl przez przeglądarkę wyszedł na LTE Orange 7,2/-1. Wydaje mi się, że bardzo słabo.
W lokalizacji domowej jest gorzej. Nie mam pewności, czy loguje się do tego samego BTS, co na screenie, ale to jest odległość 1,4km.
 #1078819  autor: Athantor
 18 sie 2019, 22:55
Jeśli to z budynku to normalka. Może jesteś jeszcze dodatkowo między sektorami?
W LTE RSSI jest najmniej znaczącym parametrem. Najważniejsze do „osiągów” są RSRQ i SINR; przy RSRP na poziomie -120dBm, ale wysokim SINR można wyciągnąć kilkadziesiąt Mb/s.

Ja mam podobnie, 130m od stacji, z budynku:
ObrazekObrazek
i choć sygnał nie najsłabszy, to przez to że stacja permanentnie przeciążona (niski SINR na wszystkich pasmach), to i osiągi dziadowskie:
Obrazek

Z 3CA, to jak dla mnie dramat. :(

:-)
 #1078881  autor: Athantor
 19 sie 2019, 22:54
Jak brak bezpośredniej widoczności stacji, np. zasłonięta budynkiem, to jeszcze w granicach normy. Jeśli taki sygnał na zewnątrz i przy widoczności anten, to faktycznie słabo.

Osiągi, jak pisałem wcześniej, to bardziej kwestia zatłoczenia eteru niż mocy sygnału.

:-)