DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1078684  autor: mw30
 17 sie 2019, 12:17
Od bodajże czerwca w regulaminie oferty T-Mobile jest zapis:
Kod: Zaznacz cały
3.1.5. W przypadku obu opcji, gdy T-Mobile stwierdzi korzystanie z Internetu Domowego w ramach Umowy 
poza zadeklarowanym podstawowym adresem korzystania z usługi, może on zmniejszyć tę prędkość w taki sposób, że do końca 
następnego Cyklu Rozliczeniowego nie będzie ona większa niż 1 Mb/s we wszystkich wskazanych wyżej technologiach – dla pobierania i wysyłania. 
Czy zna ktoś osobę, której włączyli już taki lejek, czy też na razie jest to martwy przepis? To dla mnie najważniejsza rzecz, od tego warunkuję podpisanie umowy z nimi, a konsultanci i pracownicy salonów nie ułatwiają decyzji. Jedni mówią, że jest to restrykcyjnie przestrzegane, zaś inni że nie. Nie mogę się pogodzić z tym, że nie podpisałem umowy zanim ten okrutny punkt został wprowadzony do regulaminu.
 #1078786  autor: krzyx1313375151
 18 sie 2019, 15:23
Nie wiem jak jest naprawdę, ale przy obecnym stanie sieci na pewno zaczną o ile już nie zaczeli owego punktu respektować. Tak więc jeśli chcesz używać internetu mobilnie, to bym sie poważnie zastanowił czy lejek DO 1Mb/s ci odpowiada.
 #1078809  autor: mw30
 18 sie 2019, 20:30
Też mam obawy, że niektórzy konsultanci wprowadzają w błąd zapewniając, że nie będzie to przestrzegane. A ja regularnie wyjeżdżam z domu, stąd jestem skazany na internet mobilny, mimo że mógłbym mieć światłowód. Będę w takim razie musiał się zadowolić ofertą 250 GB od Orange, bo w mojej sytuacji z T-Mobile mógłbym mieć permanentny lejek 1 Mb/s, co jest nie do przyjęcia przypominając sobie że z takiej prędkości łącza to korzystałem w domu już jakieś 15 lat temu. :wink:
 #1078821  autor: Karlos20
 19 sie 2019, 07:23
Kto nadal ma starą pierwotną wersję Internetu "domowego" LTE w T - NIE PRZEDŁUŻAĆ I NIE ZMIENIAĆ UMOWY. Pozostaną stare warunki - o ile czegoś nie zmienią - do 20 lub do 60 mbps neta w całym kraju.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1078823  autor: Kryniczanin
 19 sie 2019, 07:43
Ja tylko dodam, że T-Mobile jak to T-Mobile ręce opadają- można zawrzeć z operatorem umowę na nieistniejącą lokalizację. Np. Czarny Potok 36 w Krynicy. Adresy parzyste na czarnym Potoku kończą się na 32:-)

Zawrzeć umowę na taki adres i co wtedy z lejkiem skoro adres do świadczenia usługi nie istnieje :-)...No chyba, że T-Mobile uznaje działki budowlane na terenie z obowiązującym MPZP za miejsca świadczenia usług :-)

Choć nie...wróć - właśnie podałem adres rozebranego kilka lat temu budynku - w bazie T-Mobile jest :-)
 #1078825  autor: martin87
 19 sie 2019, 08:11
Mi właśnie za ponad miesiąc kończy się umowa i konsultant mi radził by nic nie robić to przejdzie sama na czas nieokreślony na tych samych warunkach, bo teraz widzę, że nowi mają tą ofertę mocno droższą.

I nie przyszło żadne pismo o zmianie regulaminie, a muszą taką wysłać, w takim przypadku można umowę wypowiedzieć bez kary. Lepiej by nic mi tu nie zmieniali, za specjalnego wyboru nie mam. Nie chce mi się męczyć na neostradzie..
Ale też korzystam z tej usługi przez prawie 12 miesięcy w jednym adresie, tylko 2 tygodnie jest w innej lokalizacji.

Oni to zmieniają, bo mają inną podobną ofertę z limitem 100GB, w cenie takiej jaką ja płacę za no limit.
 #1078832  autor: piotrzet
 19 sie 2019, 11:04
Zmieniają, bo chcą ograniczyć obciążenie sieci w rejonach w których i tak już klęka bez tego netu, a tak mają zabezpieczenie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1078879  autor: Karlos20
 19 sie 2019, 22:41
Już się dzieją dobre rzeczy z tym netem "domowym" w T (pierwotna wersja). Ludziom powoli kończą się umowy, a prędkości stabilizują się. U mnie powoli zaczyna ten net działać niemal identycznie szybko jak na początku umowy, ale to też zapewne wina końca sezonu turystycznego i trwających jeszcze wakacji. A został miesiąc do przejścia umowy na okres nieokreślony.
Obrazek
Obrazek

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1078887  autor: martin87
 20 sie 2019, 08:28
Obrazek
Mi wystarczy że jest to tańsze i szybsze od Neostrady i nie ma limitu typu poniżej 200GB. Więcej mi do szczęścia nie brakuje. Ew spadki i tak widać, głównie na speedtestach, a nie normalnych korzystaniu z sieci. Szkoda, że sieci kablowe olewają rozbudowę sieci kablowych, bo jest 3G,4G, 5G, które już dawno mają lepszy zasięg od sieci kablowych nawet w dużych miastach, więc dla t-mobile ogromny plus za taką ofertę.
 #1079837  autor: Karlos20
 04 wrz 2019, 15:49
martin87 pisze:
20 sie 2019, 08:28
Obrazek
Mi wystarczy że jest to tańsze i szybsze od Neostrady i nie ma limitu typu poniżej 200GB. Więcej mi do szczęścia nie brakuje. Ew spadki i tak widać, głównie na speedtestach, a nie normalnych korzystaniu z sieci. Szkoda, że sieci kablowe olewają rozbudowę sieci kablowych, bo jest 3G,4G, 5G, które już dawno mają lepszy zasięg od sieci kablowych nawet w dużych miastach, więc dla t-mobile ogromny plus za taką ofertę.
Jakoś sieci szkieletowe - kablówki mają nawet 120 mega w bardzo dobrej cenie. 39 zł/mies. z 6 miesiącami za darmo (Multimedia Polska). Umowa na 2 lata.
Nie mówiąc o łączniu światełka z koncentrykiem.
Kablówki zaczynają walkę z ofertami bezterminowymi od Orange i konkurencją.
Stary Net domowy od T najlepszy tylko poza miastami, gdzie fiber nie dotrze, a kabel miedziany nie rozpędzi się jak nie więcej niż 10 mega (Neostrada).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1079885  autor: Karlos20
 05 wrz 2019, 10:22
Oferta T jest droga... to już analogiczna opcja 100GB z lejkiem 1 mbps w Internecie na Kartę w Play kosztuje 49 zł, bez umowy terminowej. A do tego pakiet GB za doładowanie konta, gdy skończy się ważność pakietu z no-limitem na dane i 10 zł w kieszeni.
Można mieć w kieszeni więcej kasy i trochę cierpliwości. NJU Internetowy za 29 zł. W porównaniu do Plush Internet masz lejek 1 mega zamiast 32 kbps po wykorzystaniu danych. Można taniej, prawda?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1079888  autor: Karlos20
 05 wrz 2019, 10:32
Niekoniecznie, bo w Plush i w nju - można mieć sporo neta za cierpliwość, choć nju wygrywa lejkiem 1 mega i fakturami 0 złotych do 6 miesięcy za brak korzystania z ich karty SIM (opcja dostępna po 3 miesiącach, w innym wypadku 9 zł). Obie sieci mają też remis odnośnie pakietów dodatkowych gdy nie chcemy lejka: nju ma 9GB za 9 zł, Plush ma 10GB za 10 zł.
Przypomnę, po likwidacji oferty z nielimitowanym netem na wysokiej prędkości, podane i przytoczone oferty nie nadają się do ściągania ogromnej ilości paczek GB lub TB, niektórzy już by mieli lejek 1 mega już po kilku godzinach, a to już jest katorga na cały miesiąc rozliczeniowy :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1079889  autor: pakierhakierxd
 05 wrz 2019, 10:34
wiem wiem :)
temu zaluje ze nie moge na nikogo przepisac starej umowy tm net domowy do 60 mb i 22 przejdzie na karte ;)

Pozdrawiam :)
 #1080133  autor: martin87
 10 wrz 2019, 12:47
Karlos20 pisze:
04 wrz 2019, 15:49
Jakoś sieci szkieletowe - kablówki mają nawet 120 mega w bardzo dobrej cenie. 39 zł/mies. z 6 miesiącami za darmo (Multimedia Polska). Umowa na 2 lata.
Nie mówiąc o łączniu światełka z koncentrykiem.
Kablówki zaczynają walkę z ofertami bezterminowymi od Orange i konkurencją.
Stary Net domowy od T najlepszy tylko poza miastami, gdzie fiber nie dotrze, a kabel miedziany nie rozpędzi się jak nie więcej niż 10 mega (Neostrada).
U mnie w Warszawie to jedyna opcja szybkiego Internetu, Neostrada 80Mb/s która i tak by działała w porywach 13Mb/s to żadna alternatywa jak dla mnie.Było by wolniej i drożej.
 #1080139  autor: martin87
 10 wrz 2019, 13:00
Karlos20 pisze:
05 wrz 2019, 10:32
Niekoniecznie, bo w Plush i w nju - można mieć sporo neta za cierpliwość, choć nju wygrywa lejkiem 1 mega i fakturami 0 złotych do 6 miesięcy za brak korzystania z ich karty SIM (opcja dostępna po 3 miesiącach, w innym wypadku 9 zł). Obie sieci mają też remis odnośnie pakietów dodatkowych gdy nie chcemy lejka: nju ma 9GB za 9 zł, Plush ma 10GB za 10 zł.
Przypomnę, po likwidacji oferty z nielimitowanym netem na wysokiej prędkości, podane i przytoczone oferty nie nadają się do ściągania ogromnej ilości paczek GB lub TB, niektórzy już by mieli lejek 1 mega już po kilku godzinach, a to już jest katorga na cały miesiąc rozliczeniowy :D
Masz jakieś źródło że t-mobile pozamyka stare umowy i nie przeniesie ich na czas nieokreślony na starych zasadach? W regulaminie promocji mam zapis, że umowa zachowa stare zasady po przejściu na czas nieokreślony. Było to jeszcze zanim T-mobile.pl się wydurniło z likwidacją tej oferty dla nowych klientów. Jak dla mnie to ta oferta była strzałem w 10-tkę, a oni to teraz skasowali dla nowych klientów lub tych co przedłużą umowę znów na czas określony.
 #1080155  autor: kariam
 10 wrz 2019, 15:23
Podejrzewam, ze T-Mobile musialoby zadzwonic nie z oferta przedluzenia ale informacja o zmianie warunków umowy, w związku z tym mozliwoscią zerwania umowy po miesiącu, co mialoby sens zeby ograniczyc ilosc osob z umową na internet bez limitu po przejsciu tej umowy na czas nieokreslony.
 #1080189  autor: Karlos20
 11 wrz 2019, 06:49
Wystarczy list wysłany na adres korespondencyjny wysłany z odpowiednim wyprzedzeniem i sprawa załatwiona.
Poza tym operator boi się odpływu Abonentów i... kasy - pamiętacie akcje "Daj piątaka" w abonamentach głosowych i Blueconnectach? Nadal walczą z UOKIKiem w sądzie. Więcej poniżej:
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... l-apelacje

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥