DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 132 z 179
  • 1
  • 130
  • 131
  • 132
  • 133
  • 134
  • 179
 #1078425  autor: spotify
 13 sie 2019, 20:38
Co do Play na wymuszonym zasięgu można coś tam złapać ale to bardziej teoria niż praktyczne użycie sieci
Skąd ten zasięg, jak tam w promieniu kilku km brak stacji Play? (jedyna w Jeziora Wielkie)
matek451 pisze:
13 sie 2019, 18:39
Ale BTS N! Przyjezierze( oczyszczalnia) jest już po refarmingu i działa na nim LTE2100, LTE1800 i LTE800 Orange i t-mobile więc w czym problem?
Ja się nie chce kłócić bo to nie ma sensu.
A skąd wiesz, że Iphnoneski nie ciągnie zasięgu ze stacji w GAJ? Albo z Kownaty?
Stacje są ale nie wiemy w którą stronę są anteny.

Już pisałem, że nie zawsze najbliższa stacja oznacza, że do niej jesteś podłączony.
Jako zagadka nawet dla Ciebie na rozgrzewkę jeśli chodzi Play

Gdynia
ul. Żeliwna 31
ul. Podgórska 11
ul. Boisko 31 (tu wiem najlepiej, bo wynajmowałem )
Na podstawie mapy powiedz mi do jakiej stacji Play możesz być podłaczony pod tymi adresami? Możesz spróbować nawet dla innych sieci. (nie podawaj mi numerów ale ulice na których są stacje)
 #1078434  autor: matek451
 13 sie 2019, 21:48
A na jakiej podstawie mam zakładać że w Przyjezierzu korzysta z innej stacji niż ta najbliższa? Stacja Przyjezierze jest zlokalizowana w trudnym leśnym terenie, większość klientów pewnie loguje się z automatu do zasięgowego LTE800 z Przyjezierza lub Gaju . Aby skorzystać z LTE1800/LTE2100 należy wymusić je na routerze a przede wszystkim skorzystać z kierunkowej anteny na 1800-2100MHz ustawionej na BTS Przyjezierze. Chciałeś jak zawsze zabłysnąć ale w Kownatach nie ma BTS-a N! jest Plusa w Wilczynie i na nim wisi LTE1800NW oraz LTE800 dla Orange i LTE800 T-Mobile, działa UMTS2100 więc stacja tez do refarmingu , podobnie jak Gaj choć na nim brak pasma 1800MHz. Oczywiście sektory na BTS-ie Przyjezierze wycelowane na kierunki Przyjezierze-Ostrowo-Wronowy.
 #1078438  autor: Młody..
 13 sie 2019, 22:00
spotify pisze:
13 sie 2019, 20:38
Gdynia
ul. Żeliwna 31
ul. Podgórska 11
ul. Boisko 31 (tu wiem najlepiej, bo wynajmowałem )
"Szczelam" - Sucharskiego 2 dla wszystkich trzech lokalizacji :D
Choć obawiam się, że to może być dalszy przelot.
 #1078449  autor: spotify
 14 sie 2019, 00:00
Młody.. pisze:
13 sie 2019, 22:00
"Szczelam" - Sucharskiego 2 dla wszystkich trzech lokalizacji :D
Choć obawiam się, że to może być dalszy przelot.
Dla Play
Żeliwna - stacja gen. Sikorskiego 2
Podgórska - stacja Unruga 111
Boisko - Energetyków 5 (tutaj czasami się załącza również jak na Energetyków nie wyrabia ul. Bolesława Krzywoustego 8)

Sucharskiego 2 to głównie w kierunku Kosakowa ma azymuty.

@matek451
I znowu przytyki...
Nie chciałem zabłysnąc, tylko nie kliknąłem w balonik przy Kownatach.
Stacje dokładnie wymieniłem wyżej
Dwa - po co to piszesz, skoro Iphoneski jest na wakacjach i korzysta z neta w telefonie? Nie ma modemu! Doczytaj najpierw.
Po trzecie - skąd wiesz w którym miejscu @iphoneski jest w tej miejscowości?
Po czwarte- skąd Ty masz pewność, że dane BTSearch są aktualne i prawidłowe? I skąd wiesz, z której stacji w jakim kierunku są azymuty? Z mapy?
Wg BTsearch w Gdyni, Orange w ogóle nie korzysta z GSM1800, co jest nieprawdą. Te dane są bardzo nieprecyzyjne i nieaktualne.
Po piąte - na każdej z tych stacji (Wilczyn, Gaj, Przyjezierze) wg BTSearch jest UMTS2100 i nie ma L2100 (kliknąłem na każdy balonik).

I dlaczego nie masz brać każdej stacji najbliższej pod uwagę? Ponieważ po pierwsze N! jest inaczej skonfigurowany niż Play. Po drugie - im Play ma więcej stacji, tym też bliżej im do N!. A po trzecie - nie ma mnie na miejscu, więc nie będę oceniać pod którą stację jest podłączony bo a) nie mam danych b) nie wiem w którą stronę są anteny na maszcie.
 #1078464  autor: iphoneski
 14 sie 2019, 10:06
Problem w tym, że 1800 a tym bardziej 2100 ma zbyt słaby sygnał by korzystać z tego w miejscu w którym byłem. Na wakacje nie będę zabierał routera z anteną kierunkową na konkretne pasma.
matek451 pisze:
13 sie 2019, 18:39
Ale BTS N! Przyjezierze( oczyszczalnia) jest już po refarmingu i działa na nim LTE2100, LTE1800 i LTE800 Orange i t-mobile więc w czym problem?
 #1078469  autor: matek451
 14 sie 2019, 10:52
Ale to jest problem wszystkich użytkowników w takim terenie korzystających z telefonu, zasięg indoor tylko z LTE800, UMTS900 wiec z założenia są skazani na pasma zasięgowe i biorąc pod uwagę ich szerokość i liczbę klientów internet siada. Plus ma z tego masztu T-mobile LTE1800 i LTE900 więc na zasiegowym jeszcze gorzej.Ale w przypadku NetWorks w Przyjezierzu operatorzy N! i tak zrobili dobrą robotę rozdzielając LTE1800 i uruchamiając też swoje LTE2100, 20MHz dodatkowego pasma przyda się tym którzy są w jego zasiegu, odciąży tez LTE800. Ciekawe kiedy i czy zrobią refarming na BTS-ie Gaj choć tu brak 1800MHz. Wilczyn to inny LAC, więc pewnie przyjdzie poczekać. Na dziś i tak N! w tej lokalizacji wypada pod względem infrastruktury najlepiej.
Korzystałeś z LTE800 z BTS-a Przyjezierze, Gaj czy Wilczyn?
Tych "teorii" powyżej szkoda komentować, sektory z BTS-a na oczyszczalni skierowane tak jak pisałem.
 #1078476  autor: spotify
 14 sie 2019, 11:20
matek451 pisze:
14 sie 2019, 10:52
Tych "teorii" powyżej szkoda komentować, sektory z BTS-a na oczyszczalni skierowane tak jak pisałem.
Jakich teorii? To są pytanie na które nawet nie raczysz odpowiedzieć.
Zatem czekam na odpowiedzi.
Sektory skąd wiesz w którą stronę? Byłeś tam osobiście? Czy strzelasz?
Zadałem Ci pytanie z Gdyni, to też nawet nie raczyłeś odpowiedzieć.
Teoria to właśnie jest uprawianie "pomocy" zza monitora.

Co do mapy BTSearch - w odpowiednim temacie @dagonPL robił testy w Dąbki. Wg mapy tam nie ma na N! wszystkich pasm na LTE a @dagon ma testy Orange z 4CA.

PS Mi tu nie chodzi o żadne sprzeczanie. Tylko jeśli uważasz się za takiego speca, to pytania w/w nie sprawią Ci żadnych problemów.
 #1078511  autor: matek451
 14 sie 2019, 14:12
Ja się w zgadu-zgadulę nie bawię. Jak ktoś z Gdyni spyta o Play w konkretnej lokalizacji to zawsze proszę o screeny z NCI, HManagera, LTEWatchH czy LTEInspecteur i na podstawie tych testów wskazuję z którego BTs-a korzysta, posiłkując się btsearch.pl a gdy brak w bazie to pytam człowieka który o sieci Play wie wszystko.
Jeśli chodzi o Dąbki to kolega @dagonPL ma pole do popisu i niech sam doda te pasma do bazy. Wszak tak jest ona tworzona.
Nie mam zamiaru jeździć po Polsce aby skutecznie pomagać innym, od tego są odpowiednie narzędzia, bazy i dane od nich oraz ludzie którzy posiadają pewna wiedzę i się nią dzielą. Wystarczy tylko wiedzieć jak z tego korzystać. Wiadomo że w Przyjezierzu BTS N! jest po modernizacji i refarmingu choć btsearch.pl pokazuje co innego. Biegli w temacie wiedzą o kogo chodzi i jaki rejon w Polsce zawdzięcza im najbardziej aktualną bazę danych i mapy BTS-ów na nim( wiele z nich ze zdjęciami. I z tego miejsca pragnę im podziękować za kawał roboty. Sam korzystam z ich bazy ku pozytkowi ogółu.
A BTS na terenie oczyszczalni w Przyjezierzu i kierunki sektorów doskonale pokazuje wujek Google.
 #1078512  autor: spotify
 14 sie 2019, 14:29
Nikt tu nie mówi o zgaduj zgadula.
Chciałem tylko zwrócić uwagę (przez Gdynie), że najbliższa stacja nie oznacza, że jesteś do niej podłączony. Jak również baza BTSearch jest bardzo nieaktualna (z wyjątkami terenowymi). W Wilczynie ma Play pozwolenie ale brak na mapie. Itd.
Mimo wszystko, najpewniejsze są dane gdy jesteś w danym terenie niż opierać się na mapie.
Zwłaszcza, że nie ma się danych z aplikacji o której wspomniałeś wyżej.

Dobrze, że masz takie wtyki odnośnie Play z tym człowiekiem (@Pawrzes :P?)
A do innych sieci również masz takie możliwości?
 #1078513  autor: matek451
 14 sie 2019, 15:02
Po wykonaniu testów w konkretnej lokalizacji wg. pewnych zasad i narzędzi i pokazaniu z nich wyników w przypadku Orange, T-Mobile i Plusa na ich podstawie można w 99% określić eNB, pasma z niego nie tylko na podstawie btsearch.pl. Dlatego te testy robią z reguły proszący o pomoc i pokazują wyniki i na tej podstawie można im pomc bez wycieczek na miejsce. Koledzy z tego forum udzielający się w tematach o rozwoju sieci operatorskich też to wiedzą. W przypadku Play jest trudniej z eNB ale tu jest @Pawrzes,
A Przyjezierze i okolice sprawdzili konkretni ludzie w terenie i dzielą się swoimi wynikami z innymi. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. Pewnie jak coś się zmieni w tej okolicy w N! czy Play to zamieszczą nowe dane.
 #1078515  autor: spotify
 14 sie 2019, 15:32
matek451 pisze:
14 sie 2019, 15:02
Po wykonaniu testów w konkretnej lokalizacji wg. pewnych zasad i narzędzi i pokazaniu z nich wyników w przypadku Orange, T-Mobile i Plusa na ich podstawie można w 99% określić eNB, pasma z niego nie tylko na podstawie btsearch.pl.
To jest wszystko jasne. Ktoś, kto się przynajmniej tu udziela wie o takich narzędziach.
Tylko, że @iphoneski
1) Nie ma modemu z anteną
2) Jest nad jeziorem i nie wiemy w jakim miejscu. Pytanie czy ogarnia stacja z oczyszczalni, czy musi doświetlić np z Gaj.
3) Nie mamy żadnych danych z żadnych narzędzi.

Więc moim zdaniem pisanie na ten temat nie ma sensu, bo masz zbyt mało informacji. Poza miejscowością i danych z mapy BTSearch.

Tam te rejony w W3 też idealne nie są. Z jazd autem na służbowym w Plusie często miałem tylko GSM albo brak zasięgu a w N! 3G/2G częściej niż LTE.
Oczywiście nie piszę tylko o tej miejscowości ale tych rejonach ogólnie.
 #1078518  autor: matek451
 14 sie 2019, 15:59
Ale danych z tego terenu może dostarczyć nie tylko @iphoneski i one już są. Zresztą on też może jakieś pokazać jeśli dysponuje telefonem z Android a jak konkretnym Samsungiem to jeszcze więcej, tylko musi chcieć. Ja poinformowałem go że BTS na terenie oczyszczalni LTE1800 jest już po refarmingu i działa tez LTE2100 z niego a co on z tym zrobi to jego sprawa. btsearch.pl nie ma aktualnych danych o tym BTS-ie, w przypadku Wilczyna dane też są niekompletne. Z kolei jeśli chodzi o Gaj to tutaj btsearch.pl podaje rozdzielone pasmo U900 a więc jest po rozwodzie. A to ze teren jest trudny i W3 ma braki to wszyscy wiemy ale zmiany w N! już są więc rejon doczeka się refarmingu i modernizacji na 1800/2100MHz na stacjach gdzie te pasma już są. Plus wygląda tam całkiem nieźle ze swoim LTE1800 i LTE900. A przed Play kupa roboty bo póki co to tam nie istnieje.
 #1078519  autor: spotify
 14 sie 2019, 16:06
Ostatni wpis na zakończenie.
@matek451 - nie czytasz uważnie postów :)
Iphoneski ma Iphone.

Gaj jest po rozwodzie (jak piszesz) i jeśli tam dochodzi sygnał gdzie jest nasz kolega, to mu nic nie zmieni. Ma tylko L800.
 #1078520  autor: matek451
 14 sie 2019, 16:19
Ale decydujące znaczenie ma i tak modernizacja i refarming wykonany na BTS-ie Przyjezierze bo tam rozdzielono LTE1800 i zamiast wspólnych 15MHz jest teraz po 10MHz pasma u każdego i dodatkowo doszło u kązdego LTE2100 na kolejnych 10MHz pasma. A @iphoneski powinien się postarać i zabrać tam jakiś telefon z przyzwoitą diagnostyką i monitoringiem sygnału i wspomóc kolegów z btsearch.pl i tych z Wielkopolski :D
 #1078572  autor: iphoneski
 15 sie 2019, 15:43
Sporo się wczoraj u mnie działo, także nie miałem czasu odpisywać.
Korzystałeś z LTE800 z BTS-a Przyjezierze, Gaj czy Wilczyn?
Niestety na nowych iPhone nic nie można sprawdzić najwyżej pasmo, szerokość i zasięg. W zeszłym roku sprawdzałem na SE i łączyło do Przyjezierze
Na innym telefonie po odpaleniu pogody pokazywało Gaj zanim zaskoczył GPS ale na tej podstawie nie chcę nic stwierdzać.
A @iphoneski powinien się postarać i zabrać tam jakiś telefon z przyzwoitą diagnostyką i monitoringiem sygnału i wspomóc kolegów z btsearch.pl i tych z Wielkopolski

Już od jakiegoś czasu zabieram się za poszukiwanie używanego telefonu na Androidzie żeby to robić. Tylko na prywatnych wyjazdach trochę nie chce mi się objeżdżać okolicznych nadajników żeby je do bazy wpisywać. Ewentualnie można logi z tras zbierać i wysyłać tylko pytanie czy ktoś się tym zajmuje i te dane do bazy dodaje.
 #1078892  autor: iphoneski
 20 sie 2019, 12:26
Jest nowy ranking: https://www.speedtest.pl/wiadomosci/ran ... piec-2019/
I żeby @Piotrzet się nie czepiał ;)
https://www.gsmonline.pl/artykuly/najsz ... operator-1
Tego chyba jeszcze nigdy nie było żeby Play miał tak zbliżone wyniki do T z uwzględnieniem RK.
 #1078894  autor: jarekt
 20 sie 2019, 12:42
speedtest.pl nie umie odejmować.
Napisali, że różnica w Play w 3G/LTE między 25,80 Mbit/s (sieć własna czyli bez RK), a 23,24 Mbit/s (z RK) to tylko 0,56 Mbit/s, gdy faktycznie to 2,56 Mbit/s (5x więcej!).
Na podstawie tego błędnego obliczenia różnicy, dorobili tekst o niewielkim wpływie RK na wyniki w Play...
Dokładnie tak, jak bym czytał innych "matematyków" z tego wątku hehe...

---edit---
Dałem im znać (w komentarzu pod rankingiem), o tym babolu i tym ich śmiesznym tekście na podstawie tego babola i to szybciutko usunęli.
Mój komentarz również...
 #1078909  autor: JFK2016
 20 sie 2019, 18:18
spotify pisze:
14 sie 2019, 11:20

Sektory skąd wiesz w którą stronę? Byłeś tam osobiście? Czy strzelasz?
Zadałem Ci pytanie z Gdyni, to też nawet nie raczyłeś odpowiedzieć.
Teoria to właśnie jest uprawianie "pomocy" zza monitora.

Co do mapy BTSearch - w odpowiednim temacie @dagonPL robił testy w Dąbki. Wg mapy tam nie ma na N! wszystkich pasm na LTE a @dagon ma testy Orange z 4CA.
Nie wiem po co się tutaj "spinasz", gość za wszelką cenę chce udowodnić swoje teorie i miesza fakty z totalnymi bzdurami, aby tylko osiągnąć swoje cele. W trudnym terenie telefon z modemem LTE jest "żadnym" narzędziem do sprawdzenia zasięgu sieci na poszczególnych pasmach LTE (jedynie do L800/900, U900 w perspektywie L700, ale tutaj miną jeszcze lata zanim TV zwolni kanały) i niestety aby myśleć w trudnym terenie o zrobieniu hot-spot z telefonu to tylko na pasmach zasięgowych o ile nie są przeciążone (to niestety rzadkość) i tutaj efektywny transfer można osiągnąć przy użyciu takich narzędzi
Kod: Zaznacz cały
  Aby skorzystać z LTE1800/LTE2100 należy wymusić je na routerze a przede wszystkim skorzystać z kierunkowej anteny na 1800-2100MHz  ustawionej na BTS Przyjezierze 
. Niestety nie jest to rozwiązanie dla turystów, ale nawet oni muszą się uzbroić jeżeli nie u modemo-router stacjonarny, CPE, to mobilny MiFi, czy też modem USB, będzie działać lepiej od telefonów które muszą spełniać sztywne normy SAR.
matek451 pisze:
14 sie 2019, 14:12
Ja się w zgadu-zgadulę nie bawię.
Nie, w ogóle :mrgreen: :mrgreen: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3603003.html.
  • Strona 132 z 179
  • 1
  • 130
  • 131
  • 132
  • 133
  • 134
  • 179
  • 1
  • 130
  • 131
  • 132
  • 133
  • 134
  • 179