DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 7 z 123
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 123
 #1078297  autor: Hods
 12 sie 2019, 21:49
@dulakkonrad762092: HD Voice jest, bez EVS (jeszcze). Wi-Fi Calling natywny, bez aplikacji. Na jakich telefonach sprawdzisz na: wificalling-volte.pl. W Wi-Fi Calling brak SMS i MMS. LTE Advanced dostępne.
@f0ku5: a sprawdź połączenia konferencyjne proszę :)
 #1078303  autor: dulakkonrad762092
 12 sie 2019, 22:18
Hods pisze:
12 sie 2019, 21:49
@dulakkonrad762092: HD Voice jest, bez EVS (jeszcze). Wi-Fi Calling natywny, bez aplikacji. Na jakich telefonach sprawdzisz na: wificalling-volte.pl. W Wi-Fi Calling brak SMS i MMS. LTE Advanced dostępne.
@f0ku5: a sprawdź połączenia konferencyjne proszę :)
Trochę szkoda że MMS I SMS nie działa w wifi colling ale mam nadzieję że za jakiś czas to będzie jak w Play.
 #1078313  autor: spotify
 12 sie 2019, 23:21
Hods pisze:
12 sie 2019, 18:38
Brakuje połączeń konferencyjnych.
No bez przesady. Oferta za taką cenę i wy byście wszystko chcieli.
To tak jakby kupić AUDI w TDI za połowę ceny Porsche i mówić, że nie ma osiągów Porsche.
Nie jest słabo. Po prostu jak potrzebujesz konferencyjne, musisz poszukać gdzie indziej.

WoWifi - nad tym pracują, więc będzie.

Przy okazji. Mimo, że mnie się nie podobają te stawki (są teraz za niskie) to i tak wielkie brawa dla Orange za słuchanie klientów.
Jestem ciekaw czy chociaż Play coś odpowie ze swoim Next? Może jakaś modernizacja oferty?
I kiedy reszta operatorów? (ponoć coś TMobile szykuje na wrzesień, tylko co?)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2019, 01:37 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1078321  autor: Hods
 13 sie 2019, 00:07
Ale ja nie twierdzę, że jest słabo. Oferta fajna, ale minusy swoje ma.
Play ma konferencyjne nawet na kartę...
To, że nie działa VoWiFi za granicą jest słabe. I to bez oficjalnego komunikatu operatora. Wedlug ich informacji prasowej z dnia wprowadzenia oferty działało to od startu... Oferta wprowadzona w maju, a nie ogarnęli tego przed sezonem urlopowym, kiedy najbardziej by się to przydało.
Brak SMS i MMS w VoWiFi to też porażka, nie mogą sobie z tym poradzić od początku, kiedy jest VoWiFi w tej sieci i dorównać innym operatorom.

Edit: odnalazłem post na blogu z pytaniami i odpowiedziami o Flex i już post wyedytowany i jest informacja, że Wi-Fi Calling nie działa za granicą. Natomiast ja doskonale pamiętam, że w pierwszej wersji było napisane, że działa. Nie ma to jak "przejrzystość", o której tak trąbią przy okazji tej oferty. Tradycje Orange jednak zachowane. ;) W razie wątpliwości można poczytać komentarze do tego posta na blogu (komentarz Pana Piotra Domańskiego z godz. 15:00 dn. 10-05-2019). :lol:
 #1078323  autor: spotify
 13 sie 2019, 00:30
Oferta ma minusy i będzie mieć. Przecież jest tania a na czymś operator musi zarabiać.
Ma elastyczną formę, czego nie ma konkurencja.
Ma social pass, music pass, video pass czego nie ma Play.
Jest bardzo dobrze skrojona jeśli chodzi o ceny.
Można by było ją krytykować, jeśli miałaby mało rzeczy a kosztowała wyjściowo 50zł.
Play Next nie ma woWifi i VoLTE a to ma. Flex posiada eSim. Itd.

SMS i MMS w VoWifi? Komu dorównać? W TM w prepaid w ogóle tej opcji nie ma. Pierwszą siecią z tą opcją był Play i w sumie klienci tej sieci tego potrzebowali jak tlenu (wiadomo, jak sieć Play wyglądała 2 lata temu).
Będzie to będzie w Orange. Nie będzie - nie ma co płakać, tym bardziej, że dzisiaj tak większość na komunikatorach siedzi.

Jako przykład. Kolega ostatnio kupował rower. W danym przedziale cenowym, jak jeden rower miał lepszy amor z przodu to miał gorszą przerzutkę z tyłu lub z przodu. Jak osprzet był lepszy, to znowu była tania korba. Itd.
Jest jakiś przedział cenowy i wszystkiego mieć nie można.

Co do blogu. W każdym są pomyłki. Flex na początku na blogu był bez Spotify. Później poprawili. Napisali o VoWifi a to nie działa. Nie pierwszy i ostatni raz. To się tyczy wszystkich. Ile razy Gruszka jak jeszcze był w Play musiał poprawiać swoje wpisy na blogu albo wyjaśniać w komentarzach?

Dla mnie w tym przedziale cenowym Flex jest bezkonkurencyjny. Ma swoje wady. Ale która oferta i sieć ich nie ma?
Uderzyli się w pierś i poprawili ofertę. Wysłuchali komentarzy userów. Flex jest nadal rozwojowy i pewnie kolejne rzeczy sie pojawią z czasem. Pewien powiew na rynku
Nju też zamieszali na rynku
Play i Orange przynajmniej maja jakiś blog i można się czegoś dowiedzieć, zapytać itd (chociaż Play już jako blog po Gruszce zgasł). Mają również swoje fora (tutaj ma też forum Plus) A TM nie ma nic.

PS co do TM. Aż się łezka kręci w oku, gdy była jeszcze Era. Zaskakiwali rynek. Weszła łapa (Heyah), sekundowe naliczanie itd. Również jakiś powiew na rynku.
Pamiętam jeszcze 5cio sekundówki w Idei I Erze. Tak jak dzisiaj prawie każdy "gimbus" biega z kartą Play w telefonie , tak kiedyś gimbusy głównie byli w POPie (TakTak też był mocno popularny ale nie aż tak jak POP) (sam miałem POPa :mrgreen: )
Play wlazł na rynek i był powiewem spadku cen ale ostatnio też niczym nie zaskakuje.
Obecnie to najbardziej Orange czymś wychodzi (chociaż już od czasów Idei Orange jest bardzo prokliencki). W sumie przejęcie marki Idea przez Orange jest duzo bardziej udanym projektem jak Ery przez TM (to klientela TM była głównym dawcą klientów Play)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2019, 00:54 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1078324  autor: Hods
 13 sie 2019, 00:36
Racja. Grunt to dobrać ofertę pod swoje wymagania, tak aby oferta spełniała ich jak najwięcej (może niekoniecznie 100%). Moich Flex w większości obecnie nie spełnia, ale dla mnie takie rzeczy jak SMS przez Wi-Fi są wyznacznikiem tego, jak to ktoś z pracowników Orange na ich forum ładnie napisał, "czy op ogarnia daną technologię na bieżąco". O T-Mobile (i Plusie) to nawet nie ma co gadać i porównywać, bo to dramat ;) jak dla mnie liczy się teraz tylko Play i Orange.
 #1078325  autor: spotify
 13 sie 2019, 00:50
Hods pisze:
13 sie 2019, 00:36
Moich Flex w większości obecnie nie spełnia, ale dla mnie takie rzeczy jak SMS przez Wi-Fi są wyznacznikiem tego, jak to ktoś z pracowników Orange na ich forum ładnie napisał, "czy op ogarnia daną technologię na bieżąco".
Może nie większość :P VoWifi i konferencyjne.
A co do technologii. Play VoLTE też późno włączył. :-) A czy Play z TM ogarniają "daną technologię na bieżąco" :) ? Nadal brak u nich eSIM (Gruszka po wprowadzeniu przez Orange ogłosił, że będzie i pracują nad tym) A mamy już połowę sierpnia :P
Jak napisałem wyżej i co można wyczytać nawet na tym forum - najbardziej przeszkadza użytkownikom Play brak VoWifi i SMS i MMSów. Ciekawe dlaczego :P? :P

Czekamy na rozszerzenie o WoWifi z pełną funkcjonalnością, kodeku EVS itd
Pewnie inne jeszcze zmiany nastąpią

PS Mnie się podoba, ze moge Flexa zarejestrować przez bank ING i nie muszę skanować dokumentow :)
 #1078326  autor: Hods
 13 sie 2019, 00:52
Ja tam mam dobry zasięg Playa, nie narzekam. Jednak widzisz, za granicą będąc mogę wysłać SMS po stawce krajowej :) I to w taryfie prepaid. eSIM fakt tylko w Orange. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Na razie też mało telefonów to obsługuje niestety.

Co do rejestracji via ING - nie skanuje Orange, to skanuje ING :P
 #1078327  autor: spotify
 13 sie 2019, 00:59
Hods pisze:
13 sie 2019, 00:52
Jednak widzisz, za granicą będąc mogę wysłać SMS po stawce krajowej :) I to w taryfie prepaid.
Ile razy w roku (czy też dni) jesteś poza granicami w Unii? Już nie przesadzaj :P Faktem jest, że Play w roamingu poza UE jest najdroższy i kosi jak za zboże :) Wystarczy napisać po wifi na komunikatorze (Signal, Messenger, WhatApp itd). Każdy kto ma smartfon korzysta z jakiegoś komunikatora. Takie czasy.
Tak jak mój kumpel, który ma międzynarodowe w abo dla firm a korzysta kilka minut przez caly rok. Ale ma
Więc dla mnie to szukanie dziury w całym.
Tyle ode mnie.

Wracając do pytań @iphoneski z poprzedniej strony
Przekierowania, połączenia oczekujące itd działają we Flex?
Hods pisze:
13 sie 2019, 00:52
Co do rejestracji via ING - nie skanuje Orange, to skanuje ING :P
1. Kazdy bank Cię skanuje jak zakładasz konto
2. Mnie nie musi ING. Mam tam konto od wielu lat i jestem bardzo zadowolony (a banków miałem wiele łącznie z Aliorem, BZWBK, Inteligo, mBank itd )
Ostatnio zmieniony 13 sie 2019, 01:40 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1078328  autor: Hods
 13 sie 2019, 01:01
Podobno działają.
Co do banków to też testowałem wiele rozwiązań. ING faktycznie w porządku. Natomiast najfajniej, gdyby tę rejestrację udało im się zrobić przez Profil Zaufany.
Teraz dopiero doczytałem to, co dopisałeś do jednego z poprzedniego postów. Niestety muszę się zgodzić. Play to już nie to samo, co kiedyś. Orange ich zaczyna prześcigać pod względem podejścia do klienta. A już wywalenie Gruszki z Play i rozpoczęcie "zimnego korporacyjnego PR" to strzał w stopę. Mam wrażenie, że z Play może się stać tak, jak z TM kilka lat temu.
Ale niech Play robi sobie co chce, najwyżej zmieni się ofertę na... Flexa :P bo to mimo wszystko najsensowniejsza alternatywa :mrgreen:
 #1078344  autor: Karlos20
 13 sie 2019, 10:46
dulakkonrad762092: HDV działa, bo to działa jak w Orange. VoLTE również (kompatybilny telefon), VoWiFi niedostępne. LTE+ również dostępne jak w Orange i nju (prędkości zależne od miejsca).
WiFi Calling nie będzie wymagać dodatkowej apki, tylko odpowiedniego telefonu.

Testowałem Flexa, ale głównie pod kątem transmisji danych. Niedługo przeniosę się z Play abo jeśli nie zaproponują mi podobno cenowo-gigabajtowo oferty (w co wątpię).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1078346  autor: TomLee
 13 sie 2019, 10:55
Karlos20 pisze:
13 sie 2019, 10:46
Niedługo przeniosę się z Play abo jeśli nie zaproponują mi podobno cenowo-gigabajtowo oferty (w co wątpię).
10 GB z lejkiem przestaje wystarczać?
 #1078348  autor: Karlos20
 13 sie 2019, 11:02
10 vs 15 GB a ta sama cena. Mały plusik dla Flexa.
Dopłacam 5 zł - dostaje 30GB. Ogromny plus dla Flexa.
Chce więcej neta w Play - dopłacam 15 zł za.. łączną pulę 20GB. Płacąc 30 zł dostaje i tak więcej neta na pełnej prędkości we Flexie. W Play już przepłacę za to 25 + 15.
Wniosek jest jeden: Orange Flex korzystniejsze. A do tego Social Pass i za 5 zł no-limit Spotify czy Tidal. Tego mi Play nie oferuje.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 7 z 123
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 123
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 123