DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1077994  autor: Remington
 08 sie 2019, 23:26
Zastanawia mnie jedna rzecz, może ktoś z Was wie?

NJU dodatkowy korzysta z usług i pakietów wykupionych na numerze głównym, także w roamingu. Jak jednak jest z liczeniem aktywności zagranicznej i FUP-em? Dajmy na to, że numer główny cały czas jest w Polsce, a dodatkowy cały czas za granicą - będą wtedy dopłaty dla dodatkowego, a dla głównego nie? Co jeślie będzie odwrotnie i to główny będzie na stałe w roamingu?
 #1078107  autor: Karlos20
 10 sie 2019, 09:47
Opłaty i tak lecą na konto głównego numeru głównego, do którego jest podpięty numer dodatkowy, więc jeśli nr dodatkowy jak i nr główny (nawet osobno) będą w roamingu ponad 4 miesiące, pojawią się dopłaty, zgodnie z decyzją UKE i ustalone w cenniku nju mobile.
Gdyby nr dodatkowy nie był integralną częścią kontraktu głównego, opłaty można by było rozbić na 2 numery, a tak to się nie da.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1078123  autor: Remington
 10 sie 2019, 10:42
Gdy są oba to oczywiste. Ja pytam o przypadek gdy jeden z nich jest stale za granicą.
 #1078161  autor: Karlos20
 11 sie 2019, 00:16
To i tak są dopłaty, zgodnie z cennikiem nju, który obciąża konto obu numerów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1078162  autor: Remington
 11 sie 2019, 00:38
Ale dopłaty są tylko dla tego co siedzi dłużej za granicą? Jeśli ten siedzący w Polsce wyjedzie na krótko za granicę będzie mieć dalej bez dopłat?
 #1078233  autor: Karlos20
 12 sie 2019, 06:20
Siedzący w Polsce numer nie ma dopłat, bo nie korzysta z roamingu, ale jeśli drugi numer jest w roamingu UE, może mieć dopłaty. Problemem Duetu w nju jest naliczanie opłat na jedno, wspólne konto, bo korzystanie z usług jest współdzielone. Więc jeśli dotychczas jeden numer był dłużej w PL pojawi się na chwilę w roamingu w UE, może oberwać dopłaty, podczas gdy ten drugi numer z konta na tym roamingu siedzi nieprzerwanie od 4 miesięcy. Operator i tak sprawdza na bieżąco ogólne wykorzystanie usług.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1078237  autor: Remington
 12 sie 2019, 08:20
Ale nie wiemy czy sprawdza osobno dla obu numerów, czy łącznie dla obu. W tym drugim przypadku ten "polski" numer kompensowałby obecność tamtego za granicą.
 #1079169  autor: klaudia123
 24 sie 2019, 19:36
Zaraz mnie zakrzyczą... ale proszę używać numeru dodatkowego za granicą w telefonie z WifiCaling. Jeśli ktoś tak długo przebywa poza granicami kraju, dostęp do wifi zapewne posiada. Wtedy Nju nie policzy dopłat za poł. przez Wifi.
Sama często jestem w Kaliningradzie i usługa się sprawdza. Niedogodność to brak wsparcia SMS/MMS po wifi, ale rachunek kosztów jest bezwzględny. Tryb samolotowy + wificalling + Pl VoIP/SIP, wtedy nawet tanio osoby z zagranicy mogą telefonować do mnie.
 #1079171  autor: Remington
 24 sie 2019, 19:50
Pomysł dobry, ale trzeba mieć telefon z działającym WiFi Calling w Orange. Dla niektórych to ograniczenie nie do przeskoczenia.
 #1081939  autor: klaudia123
 09 paź 2019, 23:53
Najprościej, jeśli to kontakt do rodziny w UE, to tylko z PL dzwonimy na ten numer NJU, nawet jeśli załapiemy się na dopłaty FUP, wynoszą one wtedy śmieszne 4zł (~1€) za 100min....

Z informacji jakie uzyskałam, po włączeniu się FUP na numerze obojętnie czy główny/dodatkowy. Orange liczy to na zasadzie: podstawowy pakiet (19/29/39zł) + indywidualnie dla karty sim, czyli ta w PL liczona jest jak w PL, a ta z FUP zagranica od min. np. 19gr + 5gr FUP.

Zawsze zostaje np. Halonet, telepin czy inny VoIP z PL numerem telefonu, apka na komórkę + wifi... różnie to można rozegrać.