DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 128 z 179
  • 1
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 179
 #1078009  autor: iphoneski
 09 sie 2019, 09:07
Nie no niektóre się opłacają. Np przedłużając umowę w sieci można już całkiem niezłe warunki wynegocjować. Np jak brałem swój to się opłaciło dać 30 zł bo sam serwis muzyczny to jakieś 20 zł a za dychę nie znalazłbym abo z no limit, 10 giga i potem 1 mega lejka. Teraz już się trochę mniej opłaca bo nie ma Tidal na 2 lata i neta trochę mało.
@Spotify W sumie ten Flex za 40 powinien wystarczyć w większości miesięcy. Podoba mi się u nich właśnie to, że w każdym miesiącu mogę sobie zmienić ofertę i to podpinanie karty i spokój też mnie przekonuje. W połączeniu z ESIM właściwie mogę kupić i w moment zacząć używać.
 #1078017  autor: pakierhakierxd
 09 sie 2019, 10:37
no ja mam wg mnie oplacalna opcje ;)
115zl mc
Orange love
telewizja 100 kanalow 55 w hd :) ,dobra jakosc na tv 50 fhd ;)
internet do 20 mb kabel (lepsze to niz mobilny tylko mnie tmobile wkurzyl )
telefon komorkowy no limit rozmow sms mms i 10 gb/64 kb/s
telefon stacjonarny no limit stacjonarne ,komorki w niektorych krajach

za 2 lata mozliwe ze przejde na koba swiatlowod i wtedy telefon stacjonarny zlikwiduje a telefon komorkowy albo prepaid albo zmiana operatora na play/plus ,poki co mam playa w prepaid ale mozliwe ze jak orange wkurzy bardzo to podpisze moze abo na czas nieokreslony ale w sumie w prepaid darmowe do playa + jakis pakiet netu starcza bo i tak wszystkich mam w Play a do reszty dzwonie z Orange :) (zasieg orange w domu mam slaby ,tak samo tmobile ,play/plus najkepszy temu).

Pozdrawiam :)
 #1078018  autor: piotrzet
 09 sie 2019, 10:40
Dokładnie. Nie ma co stwierdzać, że prepaid najlepszy dla wszystkich. Każda oferta ma wady i zalety, a po za tym każdy ma też różne wymagania. Jednym np brak HDV nie będzie przeszkadzał, a innym już tak. Dlatego najlepiej ofertę wybierać pod siebie i do tego porównywać i używać kalkulatora. A nie sugerować się tym co inni piszą w necie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1078022  autor: iphoneski
 09 sie 2019, 10:46
Jak ja chciałem Orange to wyszło mi chyba 150 za to co chciałem. Numer komórkowy z conajmniej 10 giga neta, tv z dwoma dekoderami, jakiś pakiet sportowy i światło conajmniej 100 mega prędkości także im podziękowałem serdecznie, połączenie UPC dla stałych klientów i przedłużenie Play wyszło sporo taniej Do tego jak oferta łączona to nie można wykreślić telefonu domowego, który służy dziś chyba do tego żeby z ofertami garnków i pościeli dzwonili. Zamiast tej przyjemności wolałbym zniżkę na sport/szybszy net w domu/więcej GB w telefonie/...
I do tego jeszcze jak już sobie wstępnie wybrałem co by mnie interesowało to koleś z salonu coś tam jeszcze mi ściemniał, że w tym jest jeszcze jakaś dodatkowa komórkowa karta co jej niby nie muszę używać ale jest w pakiecie itp. Ja już byłem cięty na ten tel stacjonarny który musi być żeby był a jeszcze jakieś karty, które są mi kompletnie zbędne miałem brać.
 #1078045  autor: iphoneski
 09 sie 2019, 13:58
Na plaży to żadne testowanie. W Rewalu wyszukało mi sieci z Norwegii, Danii, Niemiec i jeszcze coś tylko zapomniałem teraz. Policz sobie ile kilometrów masz z Rewala do tych państw. No i na plażach nigdy w żadnej sieci nie miałem jakichś imponujących prędkości. Oczywiście mam na myśli morze, bo nad jeziorami nawet w okolicach setki ciągnąłem na kartach Play i Orange.
 #1078051  autor: spotify
 09 sie 2019, 14:41
RicoExus pisze:
09 sie 2019, 13:48
To dodam jeszcze, że mam nowy rekord jeśli chodzi o zasięg LTE2100 na plaży w Brzeżnie koło mola siedziałem w zasięgu LTE2100 z Płyty Redłowskiej.
Przecież nie tylko Ty o tym piszesz i nie dla jaj zmieniłeś sieć.
W Trójmieście Play ma wiele do zrobienia. Za mało stacji, za małe pokrycie i stacje niektóre "puste" latają ale większość jest zapchanych na amen. Do tego dziwna konfiguracja. Szkoda...
 #1078054  autor: spotify
 09 sie 2019, 14:52
iphoneski pisze:
08 sie 2019, 22:57
Oferta NJU mi nawet pasuje, FLEX wygodny ale ceny trochę wysokie gdybym chciał wziąć tyle internetu ile mi potrzeba.
iphoneski pisze:
09 sie 2019, 09:07
@Spotify W sumie ten Flex za 40 powinien wystarczyć w większości miesięcy. Podoba mi się u nich właśnie to, że w każdym miesiącu mogę sobie zmienić ofertę i to podpinanie karty i spokój też mnie przekonuje.
Ależ Ty mieszasz. Weź na spokojnie ofertę przejrzyj, bo piszesz trochę kulawo. Raz tak, raz inaczej.
Zawsze jeszcze jest Play Next.

Oferta łączona ma swoje zalety i wady.
Orange daje już w standardzie 300Mb/s. U mnie do mieszkania wchodzą z FTTH a nie koncentrykiem jak UPC.
Jakoś obrazu w Orange wydaje się jednak lepsza.
Co do neta się nie wypowiadam ale UPC tracking również nie ma idealny i wieczorami ma tendencje do spadku prędkości.

Przy ofercie przedłużeniowej jak wiesz co chcesz i co możesz osiągnąć to w każdej sieci jesteś w stanie wyciągnąć więcej. Miałem tak całe życie w Orange i nigdy mi Play nie wychodził taniej. Więc nie dziwie się, jak ktoś przy przedłużaniu w sieci Play dostaje dużo lepiej.

Jak masz rodzinę to taniej wyjdzie Orange przy większej ilości userów niż UPC + operator sieci komórkowej.
Mnie wychodzi prawie 1:1 dzisiaj UPC + TM vs Orange. Ale nie mam dzieci i żony ;)

PS Telefon stacjonarny również mam w UPC, bo taniej w pakiecie. Nie znam nawet numeru i nigdy nie podpięty.

Mamy wybór i to jest najważniejsze. Z racji tego, że biorę pod uwagę tylko Orange lub TM (pisałem wiele razy dlaczego) to Orange wychodzi lepiej.
Ogólnie różnice miedzy sieciami są tak minimalne obecnie, że Kowalski nawet tego w telefonie nie odczuje (oczywiście zależy też od miejsca, gdzie akurat jedna sieć może odczuwalnie pozostałych zjadać). A dopłacać do najlepszej sieci to moim zdaniem nie ma sensu. No może góra 5zł miesięcznie. Ale dzisiaj TM w stosunku do innych ofert jest droższy 10 albo więcej na miesiąc co jest niewarte świeczki
 #1078055  autor: RicoExus
 09 sie 2019, 15:25
spotify pisze:
09 sie 2019, 14:41
RicoExus pisze:
09 sie 2019, 13:48
To dodam jeszcze, że mam nowy rekord jeśli chodzi o zasięg LTE2100 na plaży w Brzeżnie koło mola siedziałem w zasięgu LTE2100 z Płyty Redłowskiej.
Przecież nie tylko Ty o tym piszesz i nie dla jaj zmieniłeś sieć.
W Trójmieście Play ma wiele do zrobienia. Za mało stacji, za małe pokrycie i stacje niektóre "puste" latają ale większość jest zapchanych na amen. Do tego dziwna konfiguracja. Szkoda...
No wiem oni chwalą się gdzie jest nowy zasięg, ale cały czas nie pracują za dobrze nad pojemnością. Dla przykładu wielu tu pisze jak to Plus może zostać w tyle z ilością stacji bazowych. Ale ja będąc na plaży w Brzeźnie złapałem też LTE1800 Plusa z Płyty Redłowskiej co trochę mnie zdziwiło, bo są inaczej ustawione anteny w stosunku do Play . I co 20Mhz robi swoje net z 10km w miarę działa i w Plusie jest dużo mniej klientów. Więc w przypadku Play - Plus niem co liczyć stacji 1 do 1 po prostu nie ma porównania. Play do komfortowego działania powinien mieć 2x więcej stacji od Plusa a nie pisać głupot o 5G Ready.
 #1078058  autor: iphoneski
 09 sie 2019, 17:19
Fakt pomieszałem z tym Flex bo zapomniałem o tym pakiecie 20 GB. Jakoś mi tak automatycznie w głowie przeskoczyło od oferty na 10 giga do tej za 50.
Też nie mam żony i dzieciaków także nie mam opcji kupna oferty rodzinnej.
 #1078059  autor: spotify
 09 sie 2019, 17:41
Mnie chodzi tutaj bardziej o elastyczność oferty, możliwości i ceny. Tutaj nie ma startu ani TM ani Play.
Ważne, że mamy wybór i każdy może pod siebie coś dobrać.

W TM net droższy niż w Orange (10zł więcej przy każdej prędkości). Abonamenty mają mniej GB i brak coś przeciw nju czy Flex. (może coś w końcu z Heyah zrobią!?). W Magencie Netflix wychodzi taniej niż na rynku ale umowa na dwa lata. Pozbywasz się opcji wyboru. Dzisiaj bierzesz Netflixa na miesiąc dwa oglądasz i możesz zamienić na HBO. Itd. I to pozwala wolność, którą nie daje Magenta (oczywiście do innej klienteli jest skierowany). Mnie się podoba tylko ten ich dekoder na Andku z możliwością instalowania czego się chce (Netflix, HBO itp) i z możliwością podłączenia naziemnej.
W Playu dla mnie jeszcze gorzej jeśli chodzi o ofertę ale przynajmniej w abo dają więcej GB. I mają RBM (gorszy od nju) oraz Next (gorszy od Flex). Ale mają, czego TM nie ma. No i działanie i zasięg Play....

To już Plus daje więcej i to jedyna alternatywa dla Orange, zwłaszcza jak się ma smartDOM. Szkoda, że u nich miasta i modernizacja na duża skalę to nie ten biegun....

Wybór mamy i to jest najważniejsze
 #1078060  autor: iphoneski
 09 sie 2019, 17:43
I co z tego że Plus ma mniej klientów skoro ci klienci przesyłają najwiecej danych w Polsce?
 #1078061  autor: spotify
 09 sie 2019, 17:53
iphoneski pisze:
09 sie 2019, 17:43
I co z tego że Plus ma mniej klientów skoro ci klienci przesyłają najwiecej danych w Polsce?
Ileż można pisać? Plus to nie sieć miastowa. Przepychają dane w mniejszych miejscowinach, gdzie rządzi głównie SmartDOM. W mieście te 25Mhz im starcza, bo ludzi najmniej ze wszystkim opów.
Dla przykładu - tydzień temu Sobota RedBull pokazy lotnicze Gdynia Plaża Miejska.
Testy około godz. 21
Huawei P20 Lite PLUS 35Mb/s DL 18Mb/s UL
i reszta:
Iphone7 TMobile 29Mb/s DL 16Mb/s UL
Samsung S7 Orange 24Mb/s DL 16Mb/s UL
Huawei P20 PLAY 6Mb/s DL 3,5Mb/s UL

Nie wiem co @Rico miał dokładnie na myśli ale Plus tych stacji ma o wiele więcej w Trójmieście niż Play a ich ilość ludzi oraz 25Mhz LTE wystarcza do działania. Play powinien mieć dużo więcej stacji, żeby chociaż osiągnąć poziom Plusa.
 #1078063  autor: matek451
 09 sie 2019, 18:39
Ale gdzie w wypowiedzi @Rico padło stwierdzenie o Trójmieście ? No i na jakiej podstawie takie nieuzasadnione twierdzenie, ja mogę napisać zupełnie inna tezę dotycząca Łodzi i w stanie to udowodnić. Liczyłeś te stacje Plusa kontra Play skoro piszesz ze o wiele więcej stacji ma Plus . Przynajmniej określ co to znaczy wiele więcej, jaki rząd wielkości bo póki co to bajkopisarstwo.
 #1078065  autor: iphoneski
 09 sie 2019, 19:07
Mnie w Play trzyma Play Now. Sporo tam oglądam bo mogę jechać na HD i nie pobiera transferu. W niektórych miesiącach potrafię 30 giga na to stracić.
 #1078066  autor: spotify
 09 sie 2019, 19:36
Jak zwykle....bajkopisarstwo :shock: Uderz w stół a nożyce się odezwą. Wystarczy coś źle o P4 a Ty zaraz aktywny jesteś.
Brzeźno - to Gdańsk
Płyta Redłowska - Gdynia
Itd
RicoExus opisuje Trójmiasto jakbyś doczytał, czego jak zwykle nie robisz.
Co nas Łódź interesuje. Jeśli Play ma zbliżoną ilość stacji albo większą niż Plus w Łodzi z co najmniej 45MHz na LTE to będzie działać dobrze/ lepiej od Plusa. W Trójmieście tak nie jest.
KONIEC OT bo zaraz jakieś bany znowu polecą.
 #1078069  autor: spotify
 09 sie 2019, 19:41
Dlatego w Orange czy TM masz video bez limitu i możesz oglądać co chcesz i ile chcesz. Mnie tam nie potrzebne w sumie ale chciałem tylko zwrócić uwagę, że coś takiego istnieje.
Dalej nie rozumiem ludzi którzy TV na telefonie oglądają.
 #1078074  autor: matek451
 09 sie 2019, 20:09
Napisałeś wyraźnie," Plus ma tych stacji o wiele więcej w Trójmieście od Play" więc proszę podać o ile więcej i jak to ma się w stosunku procentowym do wszystkich stacji Play w tej lokalizacji? Bo póki co bez podania danych to jest to nadużycie i bajki wyssane z palca i nie jest to żaden OT bo dotyczy stacji Play w Trójmieście. Bajek wypisywanych przez @Rico szkoda nawet komentować, propozycja by liczyć 2 stacje Play za jedną Plusa to są farmazony jakich na tym forum jeszcze nie czytałem.
  • Strona 128 z 179
  • 1
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 179
  • 1
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 130
  • 179