DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 127 z 179
  • 1
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 179
 #1077854  autor: Barciur
 06 sie 2019, 18:12
Odnośnie tej budowy sieci przez Playa i dodawanie EGSM w 2019 roku do sieci żeby pozbyć się RK - zastanawia mnie, czemu tak to musi być robione? Np. w USA T-Mobile buduje sieć w miejscach, gdzie jej do tej pory nie miał i robi bardzo często tylko L700 (B12) albo L600 (B71). Tutaj jednak praktycznie każdy tel ma voLTE bez problemu, więc rozumiem, że w Polsce nie przejdzie. Ale dlaczego nie zrobią więc U900 jako szkielet do voice zamiast EGSM? Co sprawia, że lepiej mieć te sektory EGSM na voice? Ktoś potrafi wytłumaczyć?
 #1077856  autor: iphoneski
 06 sie 2019, 18:29
Było już w odpowiednim wątku. Są karty telemetryczne, są jeszcze telefony 2G. Jeśli chcą uniezależnić się w 100% od RK to jakoś kawałek 2G musi być ogarnięty.
 #1077863  autor: iphoneski
 06 sie 2019, 20:30
Przeczytałeś ten wpis czy tytuł tylko, To nie jest kolejna rzecz tylko o tym już pisaliśmy kilka razy. Po prostu Telepolis zamiast tworzyć setny News o tym jakie to 5G jest mega super fajne wzięło się do roboty i poprosili Play o komentarz w tej sprawie.
 #1077864  autor: piotrzet
 06 sie 2019, 20:52
Ale o Play to nie można wrzucać kilka razy o awariach, a o innych już tak?
Swoją drogą widać, że coś ostatnio dzieje się złego w tej sieci. Kiedyś problemów było bardzo mało lub prawie wcale. Każdy stawiał ją za wzór czy to systemów czy działania, a teraz takie akcje.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1077866  autor: iphoneski
 06 sie 2019, 22:02
Pytasz konkretnie mnie? Moim zdaniem o awarii każdej z sieci należy pisać tylko raz. Po pierwsze jeśli ktoś czyta forum uważnie będzie wiedział, jak ktoś czyta wyrywkowo prędzej czy później znajdzie, a jak ktoś czyta raz na chiński rok i tak będzie miał to gdzieś.
Co do tego, że źle się dzieje pełna zgoda. Obecnie z Play robi się zwykłe korpo. Kiedyś ta firma była bliżej ludzi i to było fajne. Obecnie masz płacić faktury a jak coś nie działa to se czekaj aż naprawią. A że czasem naprawiają długo to cóż, takie życie. No i Gruszka też fajnie ocieplał wizerunek marki. Teraz są wpisy napisane typowo przez jakiegoś człowieka na dole drabiny w korporacji, który pisze co mu każą żeby odrobić swoje i śmigać do domu. Pod względem zasięgu i jakości warstwy sieciowej jest coraz lepiej ale reszta się sypie.
 #1077869  autor: spotify
 06 sie 2019, 22:32
iphoneski pisze:
06 sie 2019, 18:29
Było już w odpowiednim wątku. Są karty telemetryczne, są jeszcze telefony 2G. Jeśli chcą uniezależnić się w 100% od RK to jakoś kawałek 2G musi być ogarnięty.
Nie tylko. U nas są niskie normy PEM a U900 musi oddychać. Im większe obciążenie U900 (a nie oszukujmy się, Play ma mocne) tym mniejszy zasięg U900. W przypadku G900 nie ma takich przypadłości.
Co do tego, że źle się dzieje pełna zgoda. Obecnie z Play robi się zwykłe korpo.
Niestety tego nie zmienisz. Oni idą śladem TMobile. Im lepsza sieć, tym większa "awersja" do klienta.
Dzisiaj chyba Orange ma najlepszy kontakt ze swoim klientami, dzięki swojemu blogowi i Wojtkowi J.
 #1077870  autor: TomLee
 06 sie 2019, 22:40
Fakt. Play obecnie nie przyciąga żadnymi promocjami. A jeszcze niedawno był w tym mistrzem. Kończą mi się promocyjne złotówki na koncie i nie chce mi się zostać w tej sieci. Pewnie przeniosę się do plusha lub lajta.
 #1077873  autor: iphoneski
 06 sie 2019, 23:15
Bo oni mają obecnie gdzieś promocyjne złotówki. To działało wcześniej gdy chcieli nabijać bazę kart. Teraz chcą zarabiać żeby akcjonariusze byli zadowoleni. Jeśli ktoś jeszcze liczy na dawny Play ze złotówkami, DILami, lubię to z codziennym no limit to niestety musi przestać liczyć bo inaczej się przeliczy.
Budowa sieci musi się zwrócić. Problem tylko w tym, że Play już dziś chciałby być takim T-M czyli stawiamy na jakość. Ale niestety jeszcze trochę stacji im brakuje żeby do tego dojść. Dziś próbują pokazywać zalety swojej sieci i to im wychodzi nawet dobrze. Gorzej będzie jak komuś w terenie zabraknie zasięgu i będzie musiał się męczyć na super jakości RK.
Co do lajtów i innych wynalazków to też bardziej początek końca. Zobaczcie że cały czas to Play ustalał ceny. Oni dawali taniej a reszta musiała dorównywać. Gdy Play olał walkę cenami O i T pokazali podobne albo droższe oferty. Plus jeszcze się trzyma ale też zapowiedzieli podwyżki. No i są nowe pakiety w tzw Edenie Janusza czyli a2. Widać, że nawet oni olewają sprzedawanie po kosztach skoro główny dostawca wszystkiego za darmo ma gdzieś walkę o tych klientów.
 #1077911  autor: matek451
 07 sie 2019, 11:47
Wystarczy jeden artykuł na Telepolis( oczywiście po walce z jego redaktorami) aby termin na wychodzące był prawidłowy. naprawiono błąd w systemie bilingowym w tym temacie. Nadal nie działają niektóre usługi na PInK. No i Play nie zajął stanowiska co w sytuacji gdy na skutek błędu z ważnością konta na przychodzące środki na koncie zostały wyzerowane( ), zgodnie z regulaminem powinny być do dnia wygaśnięcia właściwego terminu przychodzacych.
 #1077948  autor: Kryniczanin
 08 sie 2019, 05:55
Nic nie naprawiono bo teraz kasa z konta znika, wczoraj na jednym moim numerze doładowanie 5pln z 3 lipca w cudowny sposób zniknęło z konta głównego i przeszło na konto promocyjne taryfa Play formuła na kartę.
 #1077981  autor: spotify
 08 sie 2019, 20:37
iphoneski pisze:
08 sie 2019, 20:21
@spotify
To wiadomo nie od wczoraj że T przywiązuje większą wagę do sieci. Właśnie dlatego rozważam ich po zakończeniu umowy i albo zostanę tu gdzie jestem albo best in test :)
Fajnie :mrgreen:
Ale jak już pisałem - na co dzień praktycznie nie odczuwasz różnicy między O a TM (używam obie na co dzień), więc ja szybciej do O przejdę. Usługi łączone, lepsze oferty itd. Tutaj ani Play ani TM nie mają z czym startować ;)
A różnica, jeśli zaczniesz się czepiać o szczegóły przez dłubanie i sprawdzanie speedtestów (awarie i problemy są wszędzie) nie jest warta tej dopłaty do drogiej sieci TM a tym bardziej do coraz droższego Play
 #1077983  autor: iphoneski
 08 sie 2019, 21:02
Tak ale wtedy bym musiał wszystko do nich przenieść a tv i net mam w UPC, więc w grę wchodzi tylko telefon. A jak przeanalizujesz ceny abonamentów telefonicznych pomarańczowych wcale tanio nie jest. Ich karta ma pewne ograniczenia więc raczej brałbym abo.
 #1077989  autor: spotify
 08 sie 2019, 22:37
Również mam UPC.
Poza tym masz nju i masz Orange Flex. Usługi bez ograniczeń jeśli chodzi o limity prędkości VOLTE czy WIFICalling. Umowy bezterminowe.
A działanie - dla mnie podobne. U mnie TM i O jeśli chodzi o prędkości idą w łeb łeb. Dla mnie bez różnicy czy mam 60Mb/s na TM i np 45Mb/s w Orange w tym samym miejscu. W telefonie prędkość bez znaczenia. Play jak na razie jest za dużo zapchany bo brakuje stacji i pokrycia.
 #1077990  autor: iphoneski
 08 sie 2019, 22:57
Ja tam nie narzekam na to przeciążenie Play także niech ci będzie bo u ciebie nie sprawdzałem, chociaż właściwie nie rozumiem po co ci szybki net w telefonie w domu skoro masz kablowy. Oferta NJU mi nawet pasuje, FLEX wygodny ale ceny trochę wysokie gdybym chciał wziąć tyle internetu ile mi potrzeba.
 #1077992  autor: spotify
 08 sie 2019, 23:22
Krótko. U mnie w mieście jest kilka miejsc, gdzie Play rozstawia po kątach konkurencje (po 200Mb/s a konkurencja o połowę mniej) ale dużo więcej jest miejsc gdzie leży (1-3Mb/s). @RicoExus również o tym pisał i pisze.
Więc Play odpada. Tyle w temacie. Nie potrzebuje prędkości po 200Mb/s. Potrzebuje prędkości większe niż 1-3Mb/s

W domu nie potrzebuje dużych prędkości. Ale gdyby była awaria to wolę Plusa TM czy O niż 1-3Mb/s w Play.
Nie wiem ile potrzebujesz neta ale w nju masz 20GB za 39.99 a po pół roku już masz 40GB. We Flex masz za 40zł 20GB a za 50zł 50GB i za darmo social pass. Music pass kolejne 5zł. Poza tym Flex jest opcją elastyczną i możesz co chwile zmieniać wg potrzeb.
Abonamenty na umowę w sieciach matkach (Plus Orange TM Play) za 50-55zł to około 15-25GB i dwa lata cyrograf.
  • Strona 127 z 179
  • 1
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 179
  • 1
  • 125
  • 126
  • 127
  • 128
  • 129
  • 179