DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1077561  autor: T9K
 31 lip 2019, 20:41
Witam.

Sprawa wygląda tak: Mam w Playu umowę na abonament - płacę za to 70zł, taryfa SOLO STAN NIELIMITOWANY, umowa wiążąca już mi "zeszła", płaciłem 70zł bo brałem od nich tableta, teoretycznie bym mógł przedłużyć wraz z wzięciem nowego tel ale... jak tak patrze to to mi się wcale nie opłaca :? A bez tel to 50 czy tam 60zł/mc (ta ich strona jest porąbana -_-' ) Więc chcę bez tel, a ten będzie "z zewnątrz".

Więc tak:

1- Numer musi być zachowany (przeniesienie), operator dowolny
2 - standardowo to wysokie (hmm... 500+ min, 200? sms, 10gb++) limity, bądź oferta nielimitowana
3 - czy to będzie oferta na kartę czy jakiś abo (nawet z 2 letnim cyrografem) to mi to nie przeszkadza,
4 - roaming krajowy (ale to chyba każdy daje?) i w UE - rozmowy, sms, a szczególnie pakiet danych, przynajmniej te 2-3gb/mc i dobrze by było by się nie czepiali (jak da radę) że więcej jest używane za granicą niż w kraju
5 - no i cena, hmm, nie w temacie - 30zł?
 #1077577  autor: Karlos20
 31 lip 2019, 22:41
Witaj,
najpierw skontaktuj się z Działem Utrzymania Klienta Play (można zamówić rozmowę za darmo pod tym linkiem: https://www.play.pl/oferta/formularz-kontaktowy/ i dowiaduj się o ofercie bez telefonu nawet na czas nieokreślony za 25 zł/mies. z nielimitowanymi rozmowami, SMS i MMS + 10 GB neta na pełnej prędkości (potem 1 mbps bez limitu danych) + pakiet podstawowy telewizji Play Now. W roamingu UE otrzymasz 2,09 GB z niższą dopłatą, gdy korzystać będziesz więcej - dopłaty wzrosną rzecz jasna (można dokupić specjalny pakiet). Niestety, roaming w UE nie jest darmowy, trzeba coś za to dopłacić.
Sam z tej oferty korzystam i dopóki nie zużyje szybko tych 10GB to jestem zadowolony.
Nie warto się zrażać jeśli się za pierwszym razem nie uda się otrzymać oferty, warto ich pocisnąć, a się uda.

Alternatywnie jest sporo ofert - korzystna jest np w a2mobile - rozmowy, SMS,MMS i 30GB bez lejka za 29,90 lub to samo za 19,90 ale z 10GB bez lejka. Zasięg Plusa. W Orange masz za 25 zł od 15 do 35GB (dla przenoszących) neta + minuty i SMSy, a do tego darmowe GB za sam fakt doładowania konta. Można też wybrać nju na abonament za 29 zł i mieć wszystko bez limitu, 10GB (więcej GB z czasem) oraz roaming w UE bez dopłat na pierwsze 30 dni korzystania (nie dotyczy przekroczenia limitu neta).
Jakby co roaming krajowy jest tylko w Play i operatorach wirtualnych podpiętych do Play. Ale spokojnie, opcja już jest wygaszana (z karty Play nie zalogujesz się do nadajników Plusa, a gdzieniegdzie już tylko Orange jest dostępny jako awaryjny zasięg).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1077588  autor: T9K
 01 sie 2019, 07:03
Witam.

Trochę doprecyzuję:
Czy to będzie play czy co innego to też mi wsio. A pakiet to 10gb mi wystarcza, zazwyczaj zużyje z 2-3gb/mc - podstawy czyli fb/messanger/internet (bez video), mapy google (uwcześnie ściągnięte offline), tyle że w tygodniu jestem w DE i dlatego większość z zużytego leci stamtąd. Wiem że mają te politykę uczciwego wykorzystania, ale jakoś od początku się na razie nie czepili się. Wcześniej przed roamingiem w eu korzystałem z netu z Niemieckiej karty (tel z dual sim) ale teraz mam tylko na niej rozmowy (nie mogę zrezygnować z DE numeru).

Najpierw chyba skorzystam z opcji nr 1. A ta ich telewizja to jest potrzemna mi jak świni siodło (mam to, a ani razu nie skorzystałem...) ;-)
 #1077596  autor: darekka
 01 sie 2019, 08:23
A może Orange-tu masz patent na totalną cebule:
https://www.pepper.pl/promocje/orange-f ... d-comments
lub
https://www.pepper.pl/promocje/orange-1 ... rok-176619
Wystarczy numer przenieść nawet online:
https://www.orange.pl/portal/commerce/w ... tid=266173

Na upartego i zgodnie z Regulaminem można ten 1TB za 300zł. aktywować wielokrotnie i używać 2 lub więcej lat.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1077629  autor: Karlos20
 01 sie 2019, 21:16
Jeśli autor wątku szuka też neta z małymi dopłatami do neta w roamingu UE - nawet wykupienie 1TB za 300 zł w OFNK nie rozwiąże problemu - trzeba i tak doładować konto, żeby skorzystać z niskich dopłat, więc koszt i tak wzrośnie.
Przypomnę, że w starych ofertach abonamentowych do niemal końca stycznia 2018 roku limit neta w UE był darmowy, Abonenci nadal z tego mogą skorzystać (brak dopłat do 4 miesięcy w roku przy znacznym użyciu usług w Polsce), nowi klienci / przedłużający umowę nie mają dopłat tylko przez pierwszy miesiąc.
Zresztą zawsze proponuje osobom zasięgnięcie info u obecnego operatora, aby poznać ofertę na przedłużenie umowy, która może być lepsza niż niejeden prepaid czy konkurencyjna opcja. Jeśli propozycje nie są satysfakcjonujące, wtedy można wybrać konkurencje.
Play Now jest integralną częścią oferty, ale dzięki temu pierwszy człon umowy jest tańszy (kto w abonamencie czy w prepaid oferuje rozmowy, SMSy, MMSy bez limitu + 10 GB na pełnej prędkości, potem bez limitu na 1 mbps za.. 15 zł/miesięcznie?).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥